ЗМІ: відкриття ринків може спровокувати новий спалах пандемії коронавірусу*

ЗМІ:  відкриття ринків може спровокувати новий спалах пандемії коронавірусу*
Компроміс із боку уряду, який зважився на відкриття продовольчих ринків, не дав бажаного результату. Людей на ринках - обмаль, ціни поки не дуже тішать, а санітарно-гігієнічні умови та порушення протиепідемічних стандартів на ринках можуть сприяти поширенню коронавірусу.

Як повідомляють ЗМІ, щодня Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів знаходить порушення на ринках, десятки ринків закрили одразу ж після відкриття, а розпорядження про усунення порушень протиепідемічного режиму обраховується чималими кількостями. У регулювання діяльності ринків змушені втручатися місцева влада та навіть поліція.

«Ці цифри та безвідповідальність адміністрації ринків, а також продавців, які працюють, свідомо наражаючи на небезпеку життя та здоров'я покупців, лякають. Адже звіти Держпродспоживслужби — це лише верхівка айсберга, що демонструє тільки виявлені порушення на перевірених об'єктах. А на скількох із них перевірки ще не проводили? Там у духоті й антисанітарних умовах продовжують юрбитися люди всупереч нинішнім суворим обмеженням. Багато ринків відкрилися і працюють, не звертаючи уваги на санітарні та карантинні норми до того часу, поки туди не приїжджають перевіряльники Держпродспоживслужби», — обурюються журналісти.

Раніше продавці та підприємці наполегливо вимагали відкрити ринки, а в деяких регіонах навіть загрожували бунтами. Обіцяли, що будуть дотримуватися необхідних тепер обмежень. Утім, реальність виявилас складнішою. Натомість адміністрація та персонал супермаркетів за два місяці роботи в умовах нинішніх обмежень виробили до автоматизму алгоритм прибирання та дезінфекції, завдяки чому стандарти безпеки щодо роботи торговельних залів і правила обслуговування касирами покупців суворо дотримуються. Організований мережний роздріб увесь час дії національного карантину працює під постійним моніторингом контролюючих органів, доводячи, що тут споживачам гарантовані безпечні покупки.

Ціни на ринках теж дещо шокували покупців.

Тож тепер багато хто із нас замислився: чи варто було так ризикувати під час пандемії та продовження національного карантину?

Варто зазначити, що оператори мережного організованого ритейлу (Billa, «АТБ», «ЕКО маркет» й ін.) для протидії економічним наслідкам національного карантину не тільки знаходять можливість продавати овочі за розумними цінами, але навіть відмовляються від частини свого прибутку — найбільш важливі продукти й овочі супермаркети продають без торговельної націнки. Крім цього, організований мережний роздріб може забезпечити покупцям доступні овочі, а фермерам — цивілізований великий ринок збуту.

Одна тільки найбільша національна мережа «АТБ», за її інформацією, щодня закуповує у виробників понад 300 тонн сезонних овочів та овочів так званого борщового набору: капуста рання в асортименті — 60–70 т/день; редис — 50–60 т/день; кабачки — 10–15 т/день; теплична продукція, огірки та томати — 100–150 т/день; свіжа зелень — до 8 т/день.


Текст - Вячеслав МАЗІЙ

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Люди вже зрозуміли що супермаркетах немає ніяких інфекцій тільки на ринках. Запитання до Волинь пост ви самі вірите в те що пишите . Кожен громадянин для себе вирішить де йому безпечніше на ринку чи супермаркети. Особисто звиртаюся до редакції ви як будите їхати на шашлики жарте їх в приміщенні бо на свіжому повітрі це робити небезпечно.
Відповісти
Для чого писати ці комедійні пости. Наприклад в Польщі взагалі не закривали ринки і нічого люди задоволенні що можуть щось купити на свіжому повітрі. Моя думка така кожна людина сама вирішує куди і де що їй купувати. Ви ж їдите в ліс на свіже повітря проводити час чаму не смакуєте шашликом в затухлих приміщення без вентиляції. А на рахунок супермаркетів порушуються всі норми які можна і продають простроченні продукти і дитяче харчування. Особиста звиртаюся в супермаркет чому в них на поличках прострочення дитячих йогуртів. Шановний Волинь пост чому ви не пишите що в лучан забрали бібліотеку якій вже 100 років ? За таку статтю не хто не платить
Відповісти