вхід реєстрація

Кому дістанеться бренд «Поліська горілка»?

Кому дістанеться бренд «Поліська горілка»?
Кожна область України має свій харчовий бренд. «Київський торт», печиво «Дніпро», горілка «Хортиця» та пиво «Чернігівське» давно стали символами міст, де вона виробляються. На Волині таким територіальним брендом ще донедавна була горілка «Поліська», яку виробляли на Луцькому спиртогорілчаному комбінаті.

Горілку «Поліська» купували ящиками на весілля, везли як сувенір в інші міста та взагалі надавали перевагу перед іншими різновидами «Пшеничної» та «Столичної». Секрет виняткового успіху «Поліської» - це використання виключно зернового спирту. Натомість конкуренти використовували дешевшу сировину - наприклад бурякову мелясу.

Луцький спиртогорілчаний комбінат працював над своєю репутацією майже століття. Підприємство, створене ще за міжвоєнних часів, не змогло пережити господарювання донецьких «міцних господарників». Спроба Юрія Іванющенка (Юри Єнакієвського) зібрати спирто-горілчані комбінати під одним дахом призвела до банкрутства Луцького ЛГЗ. Підприємство, що мало в своєму активі 33 розкручених бренди, зупинилося.

Більше «Поліських», хороших та різних…

На сьогодні в Україні є достатня кількість лікеро-горілчаних заводів тож зупинка Луцького ЛГЗ не призвело до дефіциту міцного алкоголю на Волині. Виробництво горілки - це не надто складний процес, тож головною проблемою для виробника стає «просування» товару та збут продукції. Для того, щоб розкрутити нову торгівельну марку, треба вкласти багато коштів – розробка оригінальної рецептури, дизайн пляшки та етикетки, потужна рекламна компанія, оплата послуг мерчендайзерів...

Окрема стаття розходів – це купівля місць в супермаркетах під «свою» горілку.

В той момент, коли Луцький ЛГЗ фактично збанкрутував, в головах багатьох директорів з маркетингу на різних фірмах виникло цілком логічне і зрозуміле бажання «використати» під себе розкручений бренд «Поліська».

«Поліську» горілку стали розливати у Харкові, Львові, Чернігові, на Івано-Франківщині та навіть на березі Чорного моря в Одесі за тисячі кілометрів від історичного Полісся.
За чотири роки конкуренції на горілчаному ринку лишилося тільки два виробники умовно «Поліської» - ПрАТ «Люботинський завод продтоварів» з торгівельною маркою «Нове Полісся» та Тзов «Галичина-Табак» з брендом «Етнос Полісся».

Головне в цих двох брендах – це стилізовані під стару етикетку ярлики з написом «Полісся» або «Поліська». Всі інші слова (а вони потрібні для патентування оригінальної торгівельної марки) зазвичай написані маленькими літерами і десь скраєчку етикетки, щоб не відволікати увагу поціновувачів оригінальної «Поліської» горілки.

Не всі «Поліські» однаково корисні

Пляшка «Етнос Полісся» була виконана у формі плаского штофу, натомість «Нове Полісся» виробник розливав у традиційну «круглу» пляшку, аналогічну тій, що її використовували на Луцькому ЛГЗ.

Горілка
Горілка


Та й етикетка «Нового Полісся» була набагато більше схожа на розкручений бренд аніж «Етнос Полісся». То ж «Поліську» горілку вироблену в Люботині купували, а «Поліська» з Прикарпаття обростала мохом на складах.

Це абсолютно не влаштовувало власницю нової ТМ «Етнос Полісся» Любов Олександрівну Сухомлин. Бізнес-леді особисто кинулася в боротьбу за долю ринку.

Спочатку Сухомлинспробуваланавесніцього року через суди заборонити конкурентам (ТзОВ «ТД Міжрегіональні ресурси») використання торгівельної марки зі словом «Полісся».
В першому випадкупозовну заяву Сухомлин проти конкурентів суд «повернув заявнику», а другу заяву взагалі лишив «без розгляду».

Бізнеследі це не зупинило і Сухомлин взялася самотужки сфабрикувати справу проти свого конкурента.Те, що відбувалося, далі нагадує справжній анекдот. В це тяжко повірити, якби не записи протоколу написані зі слів самої Сухомлин та завізовані її підписом.

Зі слів мільйонерші, вона 29.05.14 року о 12годині 28 хвилин у торговому павільоні 108, що належить приватному підприємцю Третеви П.П. в Луцьку по пр. Відродження, 13А купує 1 пляшку горілки «НОВЕ ПОЛІССЯ».

Далі з протоколу допиту Сухомлин Любов Олександрівни 2.06.2014 р.:

Хочу повідомити, що 29.05.2014 року мною особисто було придбано одну пляшку алкогольної продукції під назвою «Нове Полісся» …вищезазначена продукція була мною придбана для власних потреб і після вжитку придбаного алкогольного напою мені стало зле, почала паморочитися голова та відчуватися нудота. За допомогою до медичного закладу я не зверталася.

Перебуваючи у такому стані, Сухомлин проявляє інтерес чомусь до акцизної марки. «Отруєна» та «вгашена» бізнесвумен знаходить в собі сили, телефонує на завод-виробник (Люботинський завод «Продтовари») і в телефоному режимі начебто дізнається, що продиктований нею номер акциза цим заводом зовсім не використовувався.

Перебуваючи в стані запаморочення та відчуваючи нудоту,Сухомлин бере волю в кулак та знаходить в собі сили, надрукувати заяву про виявлену нею особисто страшну крамолу на свого бізнес-конкурента що виробляє «Нове Полісся» (ТзОВ «ТД Міжрегіональні ресурси»).

Любов Олександрівна Сухомлин
Любов Олександрівна Сухомлин


Сухомлин датує цю заяву 29 травня, потрапляє на прийом до начальника управління внутрішньої безпеки Міндоходів у Волинській області Пожо Миколи Степановича. Чиновник чомусь не вигнав нетверезу громадянку (а саме так варто розуміти стан Сухомлин),а приймає від неї заяву та реєструє документ.

Головне Управління Міндоходів у Волинській області на підставі звернення нетверезої Сухомлин розпочинає розслідування справи.

На склади ТД «Міжрегіональні ресурси» 16 червня 2014 року завітали працівники податкової, які вилучили 97448 пляшок «Нового Полісся».

Горілка
Горілка


Ось як описує маски-шоу юрист компанії ТзОВ «ТД Міжрегіональні ресурси» Ігор Грисюк.
«О 10-00 до мене один за одним стали надходити телефонні дзвінки про неочікувані масові візити працівників внутрішньої безпеки головного управління Міндоходів України у Волинській області. Перевірка завітала на всі склади нашого підприємства для проведення обшуків з метою «виявлення та вилучення незаконно виготовлених алкогольних напоїв та документів про їх походження». Податківці, посилені працівниками управління по контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів, озброєні ультрафіолетовими лампами, дружно проникли у всі склади підприємства, оглянули і просвітили кожну пляшку. Дуже зацікавила їх горілка «Нове Полісся» Посвітили її і так і сяк, а вона світиться нормально. Все одно - кажуть: «Підробка!» Один каже: «такої ТМ не існує», інший:«рецептура не затверджена в Мінагрополітиці», третій: «такого підприємства «Міжрегіональні ресурси» не існує!» В Ковелі слідчий візуально на око провівши експертизу побачив ознаки підробки акцизної марки і вилучив 3 пляшки для вивчення»

Вже третього червня податківці передали пляшки надані Сухомлин судовим експертам в Рівне. Дивний вибір – адже подібний центр, який має досліджувати вилучену горілку, існує в Луцьку. До того ж на експертизу відправили пляшки отримані від бізнес-конкурента замість того, щоб силами податківців зробити контрольну закупку.

Втім експертиза проведена в Рівному, так і повторна експертиза, що її організували в Луцьку, підтвердила, що вилучені на складах пляшки обклеєні справжніми акцизними марками. Горілка ж надана Сухомлин чомусь була промаркована фальшивими акцизними марками.

«Теоретично за той час, як пляшки були на руках у Сухомлин вона могла наліпити на них будь-які фальшивки замість зірваних акцизних марок», - розмірковує Ігор Грисюк.

Донька за матір не відповідає?

В чому причина такої прискіпливої уваги податківців до війни між двома виробниками умовно «Поліської» горілки? Чому податківці виступають на боці однієї з сторін конфлікту. Кому насправді належить бренд «Поліська» горілка?

Відповідь на це питання була несподіваною.Співвласником (роялті) бренду «Етнос Полісся» є родина начальника управління по контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Волинській області. Очолює управління Єлова Наталія Федорівна, а співвласником ТМ «Етнос Полісся» є її рідна донька Грушицька (дівоче прізвище Єлова) Віталіна Віталіївна.Проживають донька з мамою за однією адресою. То ж падіння продажів «Етносу Полісся» наносить суттєвий удар по їхньому спільному сімейному бюджету.

Кожна продана пляшка «Етносу Полісся» може приносити співвласнику торгівельної марки 10 копійок чистого доходу.

Схоже що податківці користуються прогалинами в українському законодавстві яке поки що не забороняє близьким родичам посадових осіб мати свій «гешефт» у горілчаному бізнесі.

Хто ж стане справжнім власником торгівельної марки зі словом «Полісся». ВолиньPOSTі далі слідкуватиме за горілчаними битвами «по-волинські».

Сергій ШАПОВАЛ
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 14
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
О ба на! Що і тут ЄЛОВА свою бузю замастила. Скрізь встигає. І керує і рулює і копійку рахує.
Відповісти
геть ту отраву, скільки погубила життів тих хто пішов по хиткому краю стакана...
Відповісти
А я то думаю яким чином став Андрій Грушицький в такому молодому віці суддею Апеляційного суду Волинської області...???!!!
Відповісти
За часів Януковича Люботинський завод робив чорнуху і реалізовував її лише на сході нашої неньки-України. Після революції, багато ублюдків (що контролювали продаж нелегальної продукції на заході) повтікали і дехто вирішив залити цією чорнухою і західну україну. Крім того прав ніяких на торговий знак не має і горілка - повне лайно. Від того і пишуть всяку гидоту на Якісну і Легальну продукцію.
Відповісти
Сухомлин Люба ніколи млинці сухими не їла і не буде їсти. Така в неї вдача-апетит не той. "Західінкомбанк" киданула на 5 млн. грн. То і є на шо поїсти і погуляти. А для гулянки потрібна горілка, без ніяк...
Відповісти
Не менш цікаво про наших невідомих олігархів
http://pravda.if.ua/news-48229.html
Відповісти
Цікава інформація.То виходить Сухомлинша вже встигла вкрасти і на Івано-франківському державному заводі торгові марки.Незрозуміло -як нинішнє керівництво Волинської податкової не реагує на подібні речі.В такий складний для НАШОЇ КРАЇНИ час податкова повинна очиститись від гнилі.
Відповісти
Сухомлин іЄлова два чоботи- пара, Ці дві авантюристки заб"ють гол у любі ворота, куплять любого, пролізуть у любу щілину, так що висновок один - мафія непереможна, їх забажанки - це Закон.
Відповісти
Інформація для роздумів.
Будучи в Івано-Франківську, Сухомлин Любов Олександрівна за часів славного царювання Януковича якось зуміла вдало та ефективно поєднати роботу в державних структурах із розвитком власного сімейного алкогольного бізнесу. Так, займаючи посаду директора Івано-Франківського державного об"єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, вона керувала в якості засновника ТОВ "ГАЛИЧИНАТАБАК" + директор ТОВ "САМСОН-ІФ". Вміло використовуючи свої можливості та можливості своїх людей, Сухомлин зробила так, що розроблена державним підприємством торгова марка "КНЯГИНИН"на 50% в якості дара перейшла у власність її підприємства "ГАЛИЧИНАТАБАК", яке в свою чергу, замітаючи сліди, переоформило цю інтелектуальну власність на ТОВ "САМСОН-ІФ". В подальшому Сухомлин "ГАЛИЧИНУТАБАК" провсяк випадок "забанкрутувала", одночасно прихопивши в "ЗАХІІНКОМБАНКУ" парочку лимоів гривників. Ось такі справи. Щоб не втрачати своє ім"я та обличчя, Сухомлин реєструє таку саму фірму "ГАЛИЧИНА-ТАБАК" проте з дефісом. Шахрайство продовжується. Хто хоче перечепитись через цей дефіс , вважайте!

Остап Бендер вихідний порівняно з такими шаховими ходами.
Одне дивує - куди дивляться наші пильні правоохоронні органи?
Відповісти
тобто виходить -що керівництво Волинської податкової кришує Сухомлиншу і Єлову ? тоді навіщо була та революція.тільки шапки поміняли -а суть залишилась таж сама.
Відповісти
Наші податківці такі самі "ангели" як і сухомлинша: засвітив купюру і " бу-сделано".
Трьох таких "ангелів" СБУшники ( Богу дякувати!) нещодавно розмістили на нарах за надмірну любов до чужих грошей.Молодці!
Відповісти
Сочувствую Межрегеоналам.
Елову знаю не понаслышке. Аналогичный случай был в одном из магазинов Луцка:пришел покупатель, купил бутылку водки и ушел. Потом приходит черех 15 мин. и просит поменять на более дорогую с доплатой.Поменяли на свою голову. Через 10 мин.приходит проверка от Еловой,начинают проверять всю продукцию и останавливаются на помененной бутылке. Звиздец! Дорого нам обошелся этот обмен!!!
Стиль один и тот же. Другого не знают.
Відповісти
на заводі вже розлили реальну поліську - тепер вже третя . думаю тепер все правильно - розлив укрспирт .
Відповісти
Що ви всі захищаєте Міжрегіоналів, але жє не буває диму без вогню. Вони самі торгують ліваком і пишуть усі статті на Волинь-пост, оскільки їм мішає Єлова реалізувати лівак, а тим більше коли вже з'явилася третя Поліська, в них впали обороти. Тому вони купили посаду Єлової та Пожо в в.о. начальника ДФС Чуя В.В. про це говорять всі бізнесові кола та правоохоронні органи.
Відповісти
Розсилка новин
Підписатись
* Ви зможете відписатись в будь-який час
Останні статті
Кому дістанеться бренд «Поліська горілка»?
28 серпня, 2014, 09:00