вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Валентин Цейко: «Український бізнес не має права сидіти в депресії»*

Валентин Цейко: «Український бізнес не має права сидіти в депресії»*
Перший український бізнес-портал в Польщі Tius.pl вже розпочав свою роботу. Створили його фахівці порталу «Укрбізнес», який вже 12 років допомагає розвиватися українському малому та середньому бізнесу.

Про користь Tius.pl для українських підприємців, про конкуренцію, рекламу та інші аспекти виходу на польський ринок розповів директор та засновник обох порталів Валентин Цейко.

Технічне відкриття порталу Tius.pl відбулося 23 квітня. Ще до запуску свої товари та послуги там розмістило більше 30 компаній. Після запуску планується розміщувати більше десяти компаній щодня.

Валентине Миколайовичу, розкажіть що таке Tius.pl і для чого власне був створений цей портал?
Tius.pl - це перший український бізнесовий ресурс на території Польщі. Його основна задача — просування українського бізнесу на території Польщі, а з часом через Польщу на європейські ринки. Також метою створення було налагодження внутрішніх взаємостосунків та налагодження партнерських стосунків з польськими колегами. Назва порталу Tius.pl — товари та послуги (towary i uslugi). Тобто цей портал - це майданчик для розміщення товарів та послуг, які українські бізнесмени хотіли б продавати в Польщі.

Яку користь дає цей портал українським бізнесменам?

По-перше, він дає відповіді на питання як розпочати взагалі експортну діяльність для малого і середнього бізнесу. Клієнти в ступорі, революція відбулася, всі хочуть в Європу, але ніхто не знає, що робити. Великим бізнесом давно займається держава, вона його контролює і створює для нього певні умови. А малим і середнім держава не займається і не збирається цього робити. Люди чекають, коли їм дадуть точну інструкцію зверху і покроково скажуть, що робити. Tius.pl дозволяє розказати Європі, а передусім Польщі, який є бізнес в Україні і налаштувати певне спілкування з партнерами з-за кордону.

Чим може портал допомогти вже зараз?

Все просто. Замість того, щоб робити візи і збирати команди людей, витрачати гроші на рекламу, їхати в Польщу, об'їжджати воєводства, тратити час, можна просто звернутися за допомогою до нас. Налаштувати експорт у Польщу за допомогою Tius.pl дуже легко. Компанія, яка хоче отримувати замовлення з території Євросоюзу, надає інформацію нам, наші фахівці перекладають її польською мовою і розміщують на сайті. З того моменту, коли інформація стає доступною на Tius.pl, вона буде виводитися у польських пошукових системах. Коли поляк буде шукати приміром текстиль в Україні — він знайде цю компанію, напише чи подзвонить до представника. Таким чином налаштується контакт.

Польща — це європейська країна. Там є достатньо відомих брендів та хороших виробників. Як ви гадаєте, чи будуть українські товари та послуги популярні в Польщі та чи зможуть вони витримувати конкуренцію?

Ми не знаємо чи вони будуть цікаві та популярні. У Польщі, наприклад, ковбаси не такі смачні як у нас, хоча вони й експортують їх. А в Європі багато овочів немає, які є в нас. Вони про це не знають. Вони не знають, що наша продукція значно смачніша. От мій брат привіз завод з Польщі, він виготовляє печиво, але якість у нього значно краща. Можливо це досягається тим, що він використовує кращий цукор або технологічний процес краще налаштований.

Треба розуміти, що на кожен товар є свій покупець. Ви не любите кожен день їсти одне й те саме, ходити в тому самому. Хочете постійно пробувати щось нове. Так само й поляки: якщо вони побачать якісні нові товари, то чому вони не будуть їх купляти?! Продукцію треба представити. І послуги теж. Головний фактор - це ціна. Візьмемо до прикладу стоматологію. Пломба в Польщі коштує 100 євро, в нас 500 грн. Різниця в ціні є. Фотограф наш, який буде кращим та кваліфікованішим за польського, буде в 5 разів дешевший ніж в Польщі.

Нас Росія обнесла забором від всього світу. Вони тримали нас в ізоляції, щоб ми не почали торгувати і спілкуватися з усім світом. А тепер ми маємо реальний шанс вийти на польський ринок, а згодом й на усю Європу.

Що потрібно знати українським представникам, щоб успішно продавати товари та послуги у Польщі?

Нічим створення бізнесу в Україні не відрізняється від створення бізнесу в європейському середовищі. Всі підприємці стикалися з різними проблемами. Потрібно в податковому кодексі розібратися,в господарському законодавстві, треба проходити той самий шлях, але знайомитися з європейськими нюансами. Також варто брати до уваги та вивчати перепони, які можуть трапитися на митниці - що можна ввозити що ні, які потрібні ліцензії, сертифікати. По великому рахунку, людина, яка має свій бізнес, бачить, що цінність в цьому є, і просувати товари треба.

Якщо все буде гаразд, то там ринок відреагує великим інтересом. Якщо ж товари не влаштують польських покупців, то підприємець має з'ясувати, чому його послуга не користується популярністю. Може технологія відстає або ще щось. Потім він підкорегує, поправить, стане на вищий щабель. Це як у футболі, коли граєш у першій лізі — вимоги одні, коли переходиш у вищу лігу — вимоги зовсім інші.

Чи потрібно вивчати ринки, конкурентів? Чи в цьому допомагатимуть фахівці Tius.pl?

Їх треба постійно вивчати. В кого товари слабо конкурентні, однозначно, треба вивчати попередню інформацію. Хто знає, що багато вклав в товари і послуги, і конкурентів на ринку майже немає, тим буде простіше. Ринок у Польщі в рази жвавіший. Чому ми рекомендуємо українським підприємцям йти в Європу? Бо в Україні ринки стоять.

Скільки я б не вкладав грошей, ринки будуть обмежені купівельною спроможністю. Там купівельна спроможність фантастична. Навіть товари з посередньою якістю будуть продаватися. До українського там ще поки є інтерес. Цим треба скористатися. Можна чекати роки два, коли там стане багато українських товарів, чекати поки про них складеться якесь враження, але тоді буде важче і дорожче. А для особливо обачних Tius.pl. За окремий кошт може провести маркетингове дослідження.

А як саме відбуватиметься зв'язок між польськими та українськими представниками?

Вони можуть самі приймати дзвінки, адже мовного бар'єру як такого немає. Хто сказав, що він є? Також буде допомога з Tius.pl. Будемо спілкуватися з партнерами, щоб була можливість там відкрити свою компанію, щоб там працювали люди, які будуть приймати дзвінки. Хтось сам захоче, а хтось через посередників. Розібратися в польському тексті не важко. Є гугл перекладач і багато людей які знають мову.

А як з доставкою? Будуть спеціальні служби від Укрбізнесу чи доведеться користуватися загальними міжнародними перевізниками?

Є дуже багато українських компаній, які займаються перевезенням, в нас низькі ціни, бо європейські перевізники коштують дорого. Можна знайти в інтернеті інформацію, почитати, дізнатися про їх репутацію і замовити послуги. Спеціального транспорту від Tius.pl не буде.

Де брали кошти на створення порталу? Це суто ваш проект чи залучали іноземних інвесторів?

Це наша українська інвестиція. Пізніше будемо залучати і партнерів, може вийде залучити європейських інвесторів. За кілька сотень тисяч доларів представити український бізнес в Європі нереально, це не проста задача. У цьому напрямку працюємо давно і будемо працювати далі.

Реклама — це теж не дешева послуга. Чи доведеться бізнесменам оплачувати її додатково?

В кожного своя історія. Одні можуть просто розмістити інформацію, якщо товари і послуги унікальні, можна сказати просто що вони є, що ви купуєте це за 100 доларів, а в нас можна придбати за 10 євро. В такому випадку можна й без додаткової реклами. Іншим доведеться створювати рекламу, але це не великі гроші, якщо 1000 доларів витратити на рекламу, а на цьому отримати 100 000 то це вигідно. Є ринки, які готові забирати наші товари і послуги.

Чи можна самостійно вийти на закордонні ринки?

Можна. Тільки я дивуюся чому досі мало-хто робить це? Поки будемо сидіти, Росія буде багатіти. За допомогою Tius.pl вийти на європейський ринок легше та дешевше. Адже не потрібно проходити стандартний шлях - автомобіль, бензин, готель, зустріч — це сотні доларів. Тут ми можемо забезпечити контакт своїм потенційним клієнтам за один долар, і таких контактів безліч за рік.

Чи планує Tius.pl в майбутньому розширюватися?

Так, на всю Європу. Такі ресурси будуть в кожній країні. Спочатку залучатимемо ті, які ближче, потім скандинавські, Німеччина, хоча це буде не легко.

Чому ви вирішили відкривати Tius.pl саме зараз? Адже у світі інтерес до України, в першу чергу, простежується через війну, а не через бізнес. Чи не боїтеся, що все провалиться через страх людей?

Інтерес до України зараз дуже великий. Серед 10 000 клієнтів, що отримали розсилку, 700 сказали, що їх це цікавить і вони готові працювати вже зараз. Людям просто треба готуватися, привести свої товари чи послуги до належної якості. Треба бути готовим до того, що доведеться долати відстані, зустрічі. Страх зі сторони польських покупців — чому він має бути? Їхня економіка почуває себе дуже комфортно. Поляки хочуть і будуть працювати з Україною, це продиктовано нашою близькістю. Я сам чув, що не війна їх лякає, а корупція в нашій країні. Корупція, яка перетворює їхні інвестиції в ніщо за короткий термін.

Ви думаєте, що Tius.pl буде користуватися популярністю?

Однозначно. Це один такий ресурс для українського бізнесу. Перші наші клієнти вже через тиждень будуть мати активний контакт з польськими представниками. Їх кількість постійно зростатиме. Український бізнес не має права сидіти в депресії.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію