вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Будуть нас возити чи на нас будуть їздити?

Все почалось з того, що перевізники Луцька, почувши, що з січня 2017 року уряд піднімає мінімальну зарплатню, теж вирішили покращити своє матеріальне становище. Для цього вони прийшли до міського голови і поговорили з його заступником на цю тему. Поговорили різко, як кажуть, по-чоловічому. Воно і зрозуміло, що з заступниками саме так і треба розмовляти. А може то була заздалегідь підготовлена вистава для лучан. Може. Перевізники вирішили збільшити вартість за проїзд, а то, мовляв, вони застрайкують. Мовляв. Старий метод різного роду технологів, поширений серед шахраїв. Треба створити сцену, такий собі ілюзіон, і поки глядач ковтатиме видовище, реалізувати своє бажання.
Це лише припущення.
Але тепер про головне. Днями до мене, як до представника Всеукраїнської громадської організації «Центр Громадянських Ініціатив»у Волинській області звернулись представники ГО «Безпека Волині» (https://www.facebook.com/ГО-Безпека-Волині) підтримати їх ініціативу на загальноукраїнському рівні, в тому числі зі столиці.
Ініціатива, а саме громадська ініціатива заявлена ними в їхньому колективному зверненні.
Нехай читач сам зробить свої висновки, але як на мене, то я вперше бачу системний підхід до вирішення проблеми. Системний. Тобто не традиційний у вигляді латання ям на розбитій дорозі чи гасіння вже давно згорілого. Системне вирішення питання унеможливлює регулярне наступання на одні й ті самі «граблі». І біда навіть не в цьому, а в тому, що на «граблі» наступає начальство, а держаком дістається по людях.

Луцькому міському голові Миколі Романюку
Члени Громадської організації «Безпека Волині»

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ:

Акція, яку днями в приміщенні Луцької міської ради провели «перевізники», власники «маршрутних таксі», що діють на території міста Луцька, ультимативна форма, в якій вони вимагали підвищити вартість проїзду вже на найближчому засіданні виконкому міської ради свідчить про те, що транспортна система міста перебуває в стані глибокої кризи.

Головна провина за кризу лягає на виконавчий комітет Луцької міської ради, в першу чергу на міського голову М.Я.Романюка, який вдруге посів посаду міського голови, а також на депутатів Луцької міської ради попередньої та нинішньої каденцій. Через недбалість та непрофесійність цих людей найважливіша складова комунікацій міста прийшла до повного занепаду, якщо не сказати – деградації. Фактично знищено комунальне автотранспортне підприємство, через що так звані «маршрутівки» отримали необмежений простір для паразитування на проблемі громадських перевезень, що в умовах економічних негараздів, прихованого військового стану є актом соціально-економічної диверсії.
По-друге, «перевізники» не є складовою господарства міста, а тому не мають права виставляти місту ультимативні вимоги. Вони не мають права оголошувати і проводити страйк, як це передбачено законодавством. Натомість відмова від перевезень, в нинішніх умовах, означатиме з їх боку саботаж. Не можна оминути і політичну складову. «Перевізники» підтримали політичні сили, які намагаються посилити соціальне невдоволення в країні, що, начебто, може привести до дострокових виборів до Верховної Ради України.
Усі питання з містом «перевізники» повинні вирішувати в правовий спосіб. А для цього місто повинне мати з кожним перевізником повноцінний взаємовигідний договір про надання транспортних послуг. Цей договір повинен передбачати всі питання взаємодії «перевізника» та луцької міської громади, а не тільки луцького керівництва, в тому числі встановлення та регулювання ціни проїзного квитка.

На жаль луцьке міське керівництво ігнорує, або не знає, що транспортне питання в місті, окрім економічного, є передусім соціальним, а тому на ринку перевезень можуть і повинні працювати лише ті приватні структури, які спроможні вести прибуткову діяльність в умовах соціального регулювання. Натомість Луцьк має «транспортний базар», на якому перебувають суб’єкти, які «успішно забезпечують» антисанітарію, технічну несправність, небезпеку життю і здоров’ю пасажирам і перехожим, водійське хамство, водійську непрофесійність, антикультуру загалом і в цілому.

На основі заявленого ВИМАГАЄМО:

1. До проведення аудиту транспортної системи міста Луцька відмовити приватним власникам громадських транспортних засобів у проведенні будь-яких переговорів з приводу підвищення ціни за проїзд. Єдине, на що може піти міська громада, то це укласти договір з конкретними власниками транспортних засобів про оренду їх транспортних одиниць на вигідних для міської громади засадах із збереженням робочих місць. Це стосується не лише тих підприємців, хто діє на території Луцька, Волинської області. Зрозуміло, що не може бути угоди про придбання зношених, уживаних автобусів.

2. Негайно розробити план дій на випадок саботажу з боку «перевізників», включно до судових позовів. Забезпечити анти-саботажну інформаційну кампанію, тим більш, що більшість місцевих ЗМІ з задоволенням працюють з чинним міським головою.

3. Ініціювати створення експертної групи, незалежної від: Луцького міського голови, членів виконкому Луцької міської ради, депутатів, приватних «перевізників», яка до 15 лютого 2017 року має провести аудит системи громадського транспорту міста Луцька та запропонувати план виходу з кризи, а також концепцію розбудови сучасної цивілізованої системи громадського транспорту міста Луцька. Кожний може подавати свої пропозиції та висновки, але вирішальний голос повинен бути за членами експертної групи. План і концепція транспортного розвитку мають передбачати системні дії на якісні зміни не пізніше 2020 року.

4. Включити до міського бюджету 2017 року кошти для придбання транспортних одиниць для комунального автотранспортного підприємства Луцька, звісно, що не таких, що вже десь були у вжитку. Замість демонстративного будівництва доріг та тротуарів в зимовий час, вимагаємо перейти до політики раціонального і ефективного використання міських бюджетних коштів. Нагадуємо, що кошти міста належать міській громаді, керівництво міста є їх розпорядником.

5. Відповідно закону України «Про звернення громадян», надати письмову відповідь щодо ваших дій із заявленої проблеми. Відповідно закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» просимо вважати наше звернення громадською ініціативою та опублікувати його на сайті Луцької міської ради. Залишаємо за собою право на дії, не заборонені законами України.Представник Всеукраїнської громадської організації «Центр Громадянських Ініціатив»у Волинській області Вероніка Романович


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 4
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
От за три гривні якраз і можна купити "антисанітарію, технічну несправність, небезпеку життю і здоров’ю пасажирам і перехожим, водійське хамство, водійську непрофесійність, антикультуру загалом і в цілому". Скільки б не було пафосних слів - все вартує грошей. В Польші - 2-4 зл/13-26 грн. Європа 2-4 євро/56-118 грн. Основна складова - д/паливо та автобус коштують приблизно однаково. І можете репетувати скільки завгодно - потрібно платити.Платити амортизаційну складову на автобус, з/частини, платити нормальну зарплату водію
Відповісти
Відразу видно, перевізник. Як влучно зазначили автори звернення "перевізник", бо живе і читає поспіхом, не розібравшись. Живе одним базарним днем. Продав, що мав, а далі якось буде. Дикість. Як кажуть первісний капіталізм. Хіба звернення стосується трьох гривень? Звернення говорить мєру, що в місті немає раціональної ефективної системи громадського транспорту, що замість транспортників працюють «аптекарі», які користуючись монопольним становищем продають хворим і бідним сурогат в лікарській упаковці. А потім, де конкретне економічне , а не гаражне обґрунтування собівартості транспортних послуг, де розрахунки по рентабельності, де соціальна складова? Немає, але є шоферсько-жлобскі соплі. Не варто технічною термінологію прикривати своє невігластво та жлобство.
Відповісти
Звідки стільки ненависті ? А на рахунок вігластва або нежлобства, подивіться спочатку в дзеркало..
Відповісти
Стільки ненависті від стабільного безладу в країні і в місті. Безладу не через війну, на яку хто тільки вже не звертає, а через катастрофічну некомпетентність міської влади - від голови і до останнього. Влада в руках людей, які мають хіба що дипломи, але не мають належних економічних, соціальних знань. Не мають над собою ніякого контролю, що дає їм необмежену можливість робити лише вигідне для себе. Вузьколобі і жадібні депутати, хитренькі чиновники і зграйка, в тому числі перевізників, які про одне думають - урвати. З перевізниками лучани знаються через водіїв мікроавтобусів. Серед них тільки 1% на людей схожі, а на решту без почуття огиди не можливо дивитись. І це не від безгрошів'я, а від люмпенської убогості. То що можна подумати про їх господарів???
Відповісти