вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Зміна секретаря ЛМР: багато галасу і що?

Лише сьогодні побачив допис Антона Бугайчука про можливу зміну секретаря Луцької міської ради. Він пророкує, що УКРОП може змісити Юлія Вусенко, натомість поставити, наприклад, Ігоря Поліщука і стати "царем гори". Адже згідно із ч.2 ст. 42 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" у разі смерті міського голови його повноваження здійснює секретар ради.

Говорять про 2/3 голосів, необхідних для його зміни і вже шукають "зрадників" у Луцькій міській раді, які "ляжуть під Палицю".

Тут змішали горох і капусту. В законі "Про місцеве самоврядування" необхідно було 2/3 голосів, щоб зняти ГОЛОВУ районної, обласної, районної у місті раді. АЛЕ 8 квітня 2014 року цю норму прибрала Верховна Рада. Щодо секратаря ради ніколи не було такої вимоги. ЗАВЖДИ існувала норма про те, що "повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради" (ч.5 ст. 50). Отож, достатньо простої більшості.

Йдемо далі. Чи можливо тепер ЗМІНИТИ секретаря Луцької міськради? Ні! Тому що його просто не існує. Адже в момент смерті секретар міськради став в.о. міського голови. Не вірите? Давайте почитаємо, що про це пише Регламент роботи ЛМР:

"2.5. посада Секретаря Ради стає вакантною під час вакантності посади Міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень"

Тобто можна обрати НОВОГО секретаря ради, а Вусенко залишиться в.о. голови.

Тепер щодо позачергових виборів міського голови. Згідно із ч. 10 ст. 79 закону "у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови. Порядок проведення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови визначається законом про вибори". А для того, щоб Верховна Рада дізналася про смерть голови, то "не пізніш як на п'ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського, селищного, міського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови (тобто Юлія Вусенко), звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного сільського, селищного, міського голови".

Тепер відкриваємо закон "Про місцеві вибори". Частина 1 статті 15 "Чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 90 днів до дня виборів, позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів. Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів".

Це означає, що згідно із чинним законо не пізніше, ніж через півроку у нас буде новий міський голова.

п.с. А ось чому ніхто не обговорює можливість отримання Вусенко мандата народного депутата і переїзд у Київ на Грушевського, га? ;)

АПД. Легко критикуючи Антон Бугайчук, я й сам трішки помилився. Посеред ночі не до кінця дочитав позицію регламенту щодо вакантності посади секретаря міської ради. Йшлося про внесення кандидатури секретаря у разі вакантності посади. Тепер і я, і він маємо рацію, адже ситуація, що склалася, напевно, не мала прецендентів в Україні. Як підказують фахові юристи, тепер може існувати три юридичних позиції:

1. Секретар міської ради змінюється простою більшістю голосів. Відповідно змінюється і в.о. міського голови.

2. В.о. голови - це законодавча процедура правонаступництва у владі (принцип безперервності) отже для змінити во голови передбачені такі ж умови як і для зміни самого голови. (Ч. 3 ст. 79 ЗУ "Про місцеве самоврядування" повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради).

3. В.о. голови взагалі не можна переобрати, бо відсутня така процедура, а тому в силу Ст 19 КУ прийняття такого рішення радою є неможливим. Отже навіть якщо переобрати секретаря, то Вусенко усе одно залишиться в.о. голови.

Словом, якщо хтось наважиться на сценарій зміни секретаря, може отримати довгий судовий процес, який закінчиться не раніше, ніж оберуть нового голову. Луцьк може опуститися в анархію, не маючи ЛЕГІТИМНОГО правонаступника голови.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 7
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Григоренко і Яковлев вже в неділю, ще перед панахидою за М. Романюком вже були на килимі в Івахіва і благали зберегти їх посади і погодились на Вусенко як на секретаря. Тому місто далі буде "рвати" Континіум.
Відповісти
Вусенко ще не в.о. голови. Рада має проголосувати
Відповісти
Пашка-безпрєдєльщик покерує!
Відповісти
Істерика озвучена Бугайчуком, говорить про одне - немає в луцьку міської ради, все тримається на голові. Пішов голова і все посипалось. А чого здавалось боятись секретарю та заступникам голови? Тож їх рада обрала. Вони ж обрані більшістю голосів.
Відповісти
Не треба істерики і паніки. Переобрання секретаря не має сенсу, бо переобрання секретаря не змінить статусу Вусенко - вона лишиться в.о. голови.
Дострокових виборів швидко теж не буде, навіть за півроку, бо ЦВК поки не легітимний за певних причин, і навряд чи легетимним стане, адже це не дозволяє провести загальноукраїнські дострокові вибори, які певні сили намагаються ініціювати.
Після націоналізації приватбанку позиції укропу помітно послабшали, з баблом почався певний "напряг", до того ж у коломойського ще є що націоналізувати. Отже, швидше за все, питання будуть вирішувати на Банковій, а не в кабінеті голови облради чи власників континіуму. І дуже сумнівно, що президент піде на зустріч укропівцям.
Відповісти
vivaldy - має рацію - питанням Луцького міського голови перейметься Президент, бо ЄС вимагає темпів децентралізації, а йому і похвалитись особливо немає чим. Містом має керувати той, хто не зганьбить його перед ЄС.
Відповісти
2. Секретар Ради обирається Радою з числа її депутатів на строк повноважень Ради за пропозицією Міського голови. Пропозиція щодо кандидатури Секретаря Ради може вноситися на розгляд Ради не менш як половиною депутатів від загального складу Ради у разі, якщо:
2.1. ........
2.5. посада Секретаря Ради стає вакантною під час вакантності посади Міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.
Відповісти