вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

День біткоїна

Сім років тому відбувся перший продаж нової децентралізованої цифрової валюти – біткоїна. На даний момент капіталізація ринку криптовалюти за різними підрахунками досягає близько 70-100 млрд. доларів. А загальна кількість різноманітних альткоїнів (інших криптовалют) та токенів нараховує вже понад тисячу. Долучитися до емісії (зайнятися майнінгом), дотримуючись правил системи, за бажання може кожен.

У рамках світової економіки доля анонімної (крипто) валюти загалом ще невелика. Це можна порівняти десь із тим якби комар спробував штурхнути слона. Водночас криптовалюта - доволі перспективна ідея майбутнього.

Адже недарма технології блокчейну (створення та проведення фінансових операцій у крипті) провідні українські економісти радять впровадити у бюджетний процес, оскільки так можна відслідкувати кому дісталася кожна проплачена у державну казну гривня. Або ж хто її вкрав…

Cвіт прагне безпосередності у всьому щодалі більше. І не лише у фінансах, а й у торгівлі, зайнятості населення, політиці.

Біткоїн за роки існування не лише зріс в ціні від кількох центів до нинішніх показників. Він вже офіційно визнаний у більше ніж 10 державах світу. Фактично визнання Японією криптовалюти навесні цього року різко вплинуло на збільшення капіталізації цього ринку.

Станом на сьогодні десятка найкращих криптовалют виглядає так.У парламентах багатьох держав (в т. ч. й українському) ряд законотворців задумуються над тим, щоб юридично врегулювати існування криптовалюти. В нашій державі поки що позиція Національного банку України, який називає біткоін «грошовим сурогатом», не дозволяє офіційно використовувати криптовалюту в цивільних правовідносинах. До того ж, інколи через недостатнє визначення терміну, за твердженням експертів, це доволі вільно може трактуватися і правоохоронними органами.

За неофіційними даними, незважаючи на маловідомість криптовалют, громадяни України давно є у першій десятці серед користувачів анонімних цифрових валют у світі. Нічого в житті стабільного нема. Якщо сподівайся, то на себе. Цей урок багато наших співвітчизників, напевно, засвоїли добре.

Проглянувши сьогодні кілька сайтів було не зовсім приємно, що орієнтований на Україну карбованець (КRB) у ціні падає (згадалася наша віра у все вітчизняне), а сібіріан (напевно трохи сепаратна для Росії назва) навіть на українських біржах росте. Проте радує, що обидва путінкоїни (до двох десятків або й більше нових валют названі іменами діючих чи колишніх політиків) не варті для світу майже нічого – ціна набагато нижча навіть цента.

Звичайно і через біржі криптовалют деколи намагаються проштовхнути не лише націлені на перспективу монети, а й відверті афери. Новачків можуть пошити в дурні більш досвідчені фінансисти. Уявляю як жахливо зараз почуваються ті, хто купував BITOK – один з численних клонів біткоіна ще місяць тому. З кінця травня його «помпанули» до 900$, а зараз ринкова вартість такого «активу» всього 0,17$. І продавався він лише на одній біржі з не досить коректною в українській транскрипції назвою. Через ці та деякі інші дії окремі розробники мережі Bitcoin висловлюють стурбованість, що деякі криптовалюти можуть створюватися в шахрайських цілях.

Як бачимо, кожне нововведення в суспільстві може нести як біле, так і чорне. Залежно від того як ним потім люди будуть користуватись.

Водночас кожен в житті вирішує сам наскільки йому важливо бути БЕЗпосереднім.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Біткоїни, як і інші "...коїни" - це звичайна пустишка, вони не підкріплені жодними матеріальними чинниками чи гарантіями фінустанов держав. Тобто насправді вони нічого не варті і коли лопають - вам не має до кого іти, бо ви ЛОХ.
Самі ж це кажите "...уявляю як жахливо зараз почуваються ті, хто купував BITOK – один з численних клонів біткоіна ще місяць тому. З кінця травня його «помпанули» до 900$, а зараз ринкова вартість такого «активу» всього 0,17$"
Це новітня всесвітня фінансова афера, виграють ті, хто був на початку піраміди))
Відповісти
О, хоча б один такий коментар сподівався почитати.
Насправді всі матеріальні цінності відносні.
Більшість з них підтримуються реально лише бажанням людей їх мати.
Така сама "пустишка" - золото, тільки вже от кілька тисяч років. Платина перейшла в розряд дорогоцінних металів яких сто років тому.
Скільки насправді вартує чи важить паперовий долар або гривня?

Ніде в світі нема дуже справедливої фінансової системи :)
Вірите в державні гарантії більше, ніж собі? Чудово. Вірте далі.

До речі, своє ім'я бажано писати з великої літери...
Відповісти