вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Опозиція зупинить «Експрес» «по людям і могилам»?

Поки в «Експресі» Починка штампують черговий інформаційний бруд проти Тягнибоків, об’єднана опозиція вирішила засудити цей «потяг» «по людям і могилам». Вже не тільки політики, політологи, журналісти, а й прості люди починають розуміти, хто такий Починок і яка справжня мета його кілерських статей, від яких щоразу більше смердить цинізмом, аморальністю і ненавистю. Одні фото могил нібито «потерпілих від рук» Тягнибоків чого вартують!

Втім подаю інформацію повністю:

«Лідери опозиції засудили медіакілерство

Лідери опозиційних сил, відомі політологи та журналістська спільнота засудили медіакілерство олігархічних ЗМІ, зокрема газети «Експрес»

Голова парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, очільник партії «УДАР» Віталій Кличко та голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок підписали заяву щодо неприпустимості порушення журналістських стандартів, Етичного кодексу українського журналіста, Резолюції 1003 (1993) «Про етичні принципи журналістики» Парламентської асамблеї Ради Європи з боку власників та редакцій деяких ЗМІ.

Подаємо текст заяви повністю:

«Останні події у Верховній Раді ілюструють, що режим Януковича став на шлях спотворення результатів майбутнього народного волевиявлення, бо розуміє, що виграти вибори 2015 року по-чесному не зможе. Саме тому він намагається всіма силами, зокрема шляхом маніпуляцій із законодавством, уникнути чесної конкуренції. Він шукає способів унеможливити участь у виборах своїх головних опонентів. Проти Юлії Тимошенко, Віталія Кличка, Арсенія Яценюка і Олега Тягнибока ведуть потужні інформаційні війни з метою їхньої дискредитації та підриву довіри до них з боку громадян.

За таких умов особливої ваги набувають позиція засобів масової інформації, дотримання ними високих принципів і стандартів неупередженої журналістики.

Аналіз інформаційного поля спонукає нас звернутися до ЗМІ із наполегливим закликом дотримуватися засад професійної етики, незаангажованості, об’єктивності та неупередженості. Декларуючи прагнення інтегруватися до європейської спільноти, варто дотримуватися стандартів, викладених у резолюції ПАРЕ «Про етичні принципи журналістики».

Ми як опозиція заслуговуємо й потребуємо критики, шануємо відповідне право журналістів на гостру оцінку нашої діяльності, але закликаємо не переходити межу, за якою висока місія журналістського служіння людям перетворюється в очевидне зловживання тими колосальними повноваженнями, якими глядачі, слухачі та читачі наділяють телебачення, радіо та газети. Бити нижче пояса не прийнято ані в боксі, ані в політиці, ані тим паче в журналістиці.

Не справа політиків судити четверту владу. Однак мусимо констатувати, що бездоказові звинувачення у причетності політика до смерті сотень людей, зокрема й дуже йому близьких, до яких днями вдалася газета «Експрес», є неприйнятними як з точки зору журналістських стандартів, так і з огляду на загальнопоширені морально-етичні норми.

Заявляємо, що «Свобода», «УДАР» та «Батьківщина» розглядають інформаційну війну проти однієї з опозиційних сил як війну проти всієї опозиції. Така війна лише зміцнює режим Януковича, укріплює його диктатуру».

Ситуацію з українськими ЗМІ обговорили під час «круглого столу» 24 жовтня в офісі Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України. На заході багато говорили про економічні утиски в Україні, ставили питання «джинси» та подвійних політичних стандартів.

Виступаючи перед учасниками «круглого столу», відомий український політолог Олег Соскін наголосив, що окремі видання, вдаючись до маніпуляцій, зомбують населення. Але треба чітко розрізняти такі видання. До прикладу, «червоний колір у назві газети «Експрес» варто поміняти на жовтий, і все буде зрозуміло».

Говорячи про порушення етичних стандартів у місцевій пресі, заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун навів приклади порушень у львівській пресі європейських стандартів у роботі ЗМІ. На жаль, чи не найбільше їх спостерігається у газеті «Експрес». Тут – і маніпуляція фактами, ненадання можливості висловитися другій стороні, неспростування недостовірної інформації.

Учасники ухвалили резолюцію, в якій звернулися до представників ЗМІ з проханням відмовитися від принципу «Тираж, сенсаційність і прибуток виправдовують засоби», а журналістів – від служіння будь-якій владі (зокрема й владі грошей) і закликали позбутися самоцензури, поважати власну гідність та професійну етику. Адже журналістика – це спосіб життя та мислення, професія, яка має асоціюватись із прагненням відстоювати Правду та Справедливість».

Як кажуть, - не рийте комусь яму і не чіпайте могили…
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
а що ж тут хотіти ціль виправдовуе засоби і повірте на слово в них ще є десяток козирних тузів у рукаві і пара джокерів за підкладкою
Відповісти
трепортьорство без межі?
Відповісти
Прості люди починають розуміти, хто керує свободою - злодюги з бандюгами. Місцевою свободою керують алкаши.
Відповісти
Коли політики починають розповідати про "Правду" та "Справедливість", то це те саме, що компартійна газета "Правда" розповідала про "Справедливість радянського правосуддя" у боротьбі з "українським буржуазним націоналізмом".
Відповісти