Чат з Тетяною Чорновол

15 лютий, 2014, 20:00
Чат з Тетяною Чорновол
Українська журналістка, громадська діячка Тетяна Чорновол у суботу, 15 лютого, завітала на ВолиньPost, аби взяти участь у чат-конферкнції.

Нажаль, дорога до Луцька зайняла у неї надто багато часу.

Тетяна Чорновол приїхала до нас о 20:40. Втомлена з дороги Тетяна до того ж мала обмаль часу. Тому ми поставили їй усі питання, які надійшли на чат на цей час, записавши розмову на диктофон.

Volyniaka Тетяно! Ви мабуть прямо з Києва приїхали, то ж розкажіть нам нормально: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ??? Чому звільняють Грушевського, чому звільняють Київську адміністрацію??? невже хтось на Майдані вірить Януковичу і його банді, невже їм пробачили вбитих і покалічених? Це що - перемогу Майдану можна запити холодною водою????

– Перше. В Києві відбувається війна. Реальна війна. Там проходить фронт.

Друге. Стосовно звільнення. Я була на засідання громадської ради Майдану, де це питання обговорювалося, десь кілька днів тому. Аргументи були наступні. Що таке одна будова, якщо ідеться про долю стількох людей? Про те, щоб вони були на волі? По кримінальних справах проходить 1500 людей.

І йшла мова про те, що ми все-таки будемо пробувати виконувати закон про амністію, щоб з людей була знята кримінальна відповідальність. За це всі проголосували одноголосно. Голосувала і я.

Хоча це питання – насправді «вилка», яку зробила влада. Не можна грати в їхні ігри.

Мій аргумент звучав дещо жорстоко, але він був наступний. За умови, що цих 1500 людей посадять – це не найгірший варіант ситуації, якщо ці в’язні не будуть вбиті. Тому що зараз насправді відбувається війна.

– Вона не припинилася після того, як перестали вбивати людей?

– Їх не перестали вбивати! В Запоріжжі вчора загинув один із активістів Автомайдану.

Ситуація доволі складна насправді. Вибір був неможливий. Тому що коли влада ставить «вилку» – вибір просто неможливий.

Реакція на це повинна бути наступна – ставити свої «вилки». Будь-яка активність не дають їм атакувати. Несуть більше позитив, ніж негатив.

В обороні ми слабкі. В атаці ми куди сильніші, тому що задіються всі ресурси.

– Кажете, ви були на нарії Майдану. Добе, закон про амністію виконали. Є далі якийсь план дій?

- Це дуже серйозне питання. Що таке план дій? Він усіх цікавить.

Що таке, план дій? Якщо ви мені сьогодні запропонуєте цей план, як завтра перемогти, не зважаючи на будь-яку ціну, яку я маю за нього заплатити, я його буду виконувати. Проблема в тому, що мені до цих пір ніхто не запропонував.

Так само і в мене витають люди, які готові заплатити будь-яку ціну.

Питання важке і треба розуміти, що це війна не на два дні. Від нас вимагають не тільки повної самопожертви, а й розуміння, що це буде затягнуте в часі.

– Тобто якщо повертатися до питання читача про те, «чи можна перемогу майдану запити холодною водою» - то…

– Ні! Звичайно рано «запивати!

viktor.aleksieiev У січні остаточно стало ясно, що влада ніяк не реагує на мирний інтелігентний багатолюдний протест Євромайдану. А партійні опозиційні лідери мали б знати, що така форма протесту не результативна. Вони ж апріорі мають мати більшу обізнаність з ким і чим маємо справу... Ця неефективна тактика мирного протесту - результат необдуманості, неготовності до інших дій або свідомо обрана, як вважаєте?

– Мирний протест має великий сенс, але до певної межі. А межу було перейдено. От навіть моя ситуація, коли мене побили – це не була перейдена межа, це була особиста помста.

Але коли почали вбивати, катувати заради політтехнологій, по наказу Януковича, ця межа була перейдена.

Хоча в Україні цю межу було важко перейти, українці миролюбивий народ, який до мирних акцій тяжів. Але якщо зробити крок до першої вбитої людини, то вже масові вбивства робити дуже просто.

Тому ситуація змінилася в цьому році. До цього року мирний протест мав дуже великий сенс. Уже в цьому році все стало набагато складніше.

Особливо тому, що люди ще не зрозуміли, в якій країні опинилися. Багато хто і далі хоче займатися політикою на Майдані, думає, що це якась розвага. А насправді це просто війна, тут діють інші правила.

Рецепти? Спочатку треба прийняти рішення для себе. Вони важкі. Я така людина, що вже в цей світ народжувала людей. В мене двоє дітей. Але я нікого не вбивала. Тобто навіть для себе, мені особисто прийняти рішення – не так-то просто. Це важко для всіх. Це дуже важко для Кличка, Яценюка, для будь-якого депутата.

viktor.aleksieiev Яка тактика, дії найбільш доцільні для зміни системи влади сьогодні?

– З іншої сторони є проблема в тому, що нас хочуть "завантажити" в систему партизанської війни, причому дрібних партизанських груп.

Ця система дуже потрібна не тільки Януковичу, а й Путіну. Під цю систему можна буде зробити колосальну зачистку. Тому люди розумні, розуміючи ці загрози, не прийняли спільного рішення, яким шляхом іти далі. Просто не прийняли. І так погано і сяк погано.

Але тут така штука... Час працює і проти нас і на нас. Дуже багато проблем і в Януковича. На мою думку, ситуація в країні нагадує боксерський ринг на останніх раундах, коли всі дуже побиті, не можуть нанести удару і головне – не впасти.

Янукович дуже послаблений, у нього не так все просто. Проти нього працюють колосально три речі. По-перше, це люди на Майдані, які готові на все. Подивіться: їх стріляють - вони не відступають. Янукович цього не розуміє. У них, донецькийх, такого не було. Вони звикли мати справу з бідними і заляканими. а на Майдані, до речі, часто стоять багаті і готов померти. Це - дуже серйозна зброя проти Януковича.

Друге, що працює проти Януковича – це те, що Янукович не може легалізувати силовий варіант. У того ж Путіна все інакше. Путіна гарно приймають на заході. Чому? Адже як мінімум, на його совісті тисячі вбитих в Чечні. Але його приймають, бо Росія - за нього голосує. Тобто він легалізує свій садизм, тим що він каже: вибачте, але люди цього хочуть! Це не я такий поганий, так хоче Росія.

Третє, що працює проти Януковича – це те, що є проблеми всередині його оточення. Не все оточення хоче жити в країні, куди він їх веде, в країні реального садизму, де ціна життя нічого не варта, не можна захистити права.

Тобто Янукович - теж зараз "побитий боксер", який може звалитися в будь-який момент.

...Я довго відповідаю, але сама тема важка. Важко зааз прийняти рішення, який метод буде дієвий. Всім важко: політикам, громадським активістам, людям на Майдані, які вже дуже втомилися.

Yavv Україні потрібна нова влада - теза з якою Ви, переконана, погоджуєтесь. Запропонуйте Ваше бачення цієї нової влади, тільки не абстрактно, а з чіткими прізвищами. Президент - такий-то, прем'єр - той то, міністри - такі.

– Цікаві питання. Якщо говорити про мене особисто - я далко не максималіст. Бо я журналіст, який довгий час займалася журналістськими розслідуваннями, тому знаю багато поганого про політиків. Взагалі влада не може бути хорошою, ідеальною. Навіть в найбільш демократичній країні. Бо влада - це репресивний апарат.

Тому позаяк я не максималіст, позаяк в цій країні живуть мої діти, позаяк я за будь-яких обставин не збираюся з неї виїжджати, то скажу, що мінімум, який потрібний нашій владі – це конкуренція при владі.

Зараз ми не можемо досягти навіть системи, яка наближається до демократії. Бо проблема не тільки в тих людях, які ідуть в політику. Проблема в тих людях, які вибирають. В нас люди свідомо продають свій голос на виборах. Якщо хворе суспільство громадянське, то хворі й політики. Це апріорі.

Тому хоча б має бути конкуренція при владі. Тому що при конкуренції, наприклад, я як журналіст, можу робити розслідування, ламати корупційні схеми. При конкуренції мої діти будуть живі. При конкуренції я знаю, що ми можемо пройти той шлях, щоби переродилася наша нація, щоб виздоровіло громадянське суспільство і призвело до здоров’я політичних сил. Буде шанс, принаймні.



- І все ж. Читач запитує вас про конкретні прізвища людей, які, на вашу думку, були достойними влади в країні.

- Ну, якщо від мене хочуть конкретних прізвищ, то я в даному випадку назву прізвище Тимошенко як президента. Чому? Бо негативний досвід, який вона пройшла, дає велику перевагу вибору на їх користь.

Так, знаю, що корпуції і в її системі влади було дуже багато. Але є такий нюанс. Та ціна, за яку вона продала «Криворіжсталь», покриває корупційні схеми, які були реалізовані ...під її дахом.

- Сергій: Яким би ви вважали справедливим покарання вашим кривдникам, які вас жорстоко побили?

- Поки Янукович при владі, будь-яке покарання неможливе. Та й, насправді, доля цих шістьох мене не дуже і хвилює. Навіть агресії не маю жодної.

Я ходила на очні ставки. Правда, не зовсім впевнена, що це сиділи саме ці люди, бо є підстави так думати... Однин, який був на очній ставці - скоріш всього це був один з тих, я його впізнала. До речі, він зараз на волі.

І от навіть серце не тьохнуло! Я дивлюся на них не як на людей, а як на гвинтиків системи, як на інструмент, який виконав певну волю певних людей В мене є претензії до тих людей, чию волю вони виконували.

- Сергій Ви, Тетяно, свого часу були близькою до організації УНА-УНСО. Знаю, що ця організація вміє не надто церемонитися зі своїми кривдниками. Чи не захочуть уна-унсівці озібратися з вашими кривдниками, якщо прокуратура їх відпустить?

- Я дуже жорстку боротьбу веду проти Януковича. Тому інші люди - це шістки. Вони мене хвилюють тільки так, якщо вони можуть нанести шкоду іншим людям, моїм друзям.

Мені це питання часто задають. Я проводила розслідування проти ворога - Віктора Януковича. Я не займалася його "кухарками" - хоча корупція була і в них.

Зараз мене намагаються опустити на той рівень, щоб я розбиралася з цими кривдниками. Тобто на рівень "кухарок".

Як з ними можна розбиратися? В нас не правова країна. Тобто що - я повинна вислідковувати їх, палити їхні машини, стояти з бітою біля дверей, чекаючи їх, бити їх по голові, так?

Чи буду я в цьому ефективна? Я думаю, що ні.

Якщо говорити про те, як можна було би з ними поступити... В той момент я мала вибір. Якийсь момент їх машина стояла перед "носом" моєї. Я могла натиснути на газ і в’їхати в дверцята їх авто, які саме відкривалися, хтось з них виходив. Напевно, це була б адекватна відповідь. Але я на це не пішла. Бо не була готова. Чи буду готова завтра... Не знаю, час ставить різні вимоги. А зараз інколи жалію, що цього не зробила.

- @nton81 Чи не боїтеся Ви повторного нападу і яких заходів безпеки вживаєте, щоб цього уникнути?

- Мої заходи безпеки стали набагато слабкіші, ніж були до нападу. Бо зрештою мій автомобіль – речовий доказ. Я живу в селі під Києвом, інколи змушена добиратися пішки від зупинки.

Але щодо нападу, я знала, що він буде. Я була впевнена, що мене будуть вбивати. Все пройшло дуже спокійно. Коли я побачила, що мене таранять - от реально: був спокій.

Наступний раз приготуватися до такого певно буде важче. Не знаю, чому. Мабуть стало більше відповідальності.

Тоді я не сприйняла це трагічно. Я думала, що для користі країни це знадобиться :-). Тобто я подумала: коли мене вб’ють, то більше уваги звернуть на мої журналістські розслідування, більше пролунають ті теми, які я піднімала.

А зараз я розумію, що це не працює. Які ще журналістські розслідування?! В цій країні погоджені людські катування заради політичних технологій.

Тобто зараз померти – це мало. Тому й кажу про відповідальність і не готовність вмерти. Я розумію, що мушу зробити більше.

Анатолій Котлюк Чи траплялася у ваших розслідуваннях інформація про волинських чиновників і посадовців?

- Я можу сказати тільки комплімент. В часи Тимошенко з вашого Луцька дуже смілива людина керувала комісією з контролю за цінами. Цей чиновник очолював тернопільську аналогічну комісію, сам був з Луцька.

Я була вражена його сміливістю, бо він подзвонив мені і спробував зупинити корупційні схеми, які насаджувалися цій комісії.

Це рідко трапляється серед чиновників, тому Луцьк для мене став таким позитивом.

- До речі, ви зараз працюєте як журналіст?

- Ні. Я вважаю, що це не працює. Моя журналістська діяльність по суті для мене зупинилася на справі про 2 мільярди, вкрадених в «Нафтогазі». Жодного коментаря з цього приводу. Ні від кого, хто фігурував у цій справі – ні від Фірташа, ні від Януковича. Ну от навіщо ще щось писати?

Volyniaka Як у "верхах" ставляться до Волині? Якою бачить Янукович і Ко?

- Я думаю, вас бояться. Думаю, слово "Волинь" у них асоціюєтеся з бандерівцями.)))) (сміється).

Насправді, у Януковича бояться Західної України. Бояться, бо ці люди звикли працювати в тій системі, де все "під ними". Вони так почали в 90-х – кримінальні структури під ними, міліція під ними, далі вони почали насаджувати це на Україну.

А того, що вони до кінця не знають - вони бояться. Західна Україна для них незрозуміла. Вони не розуміють, як можна помирати за свою країну, за свободу, демократію.

- Yusia Пані Тетяно, як ви відноситеся до Правого Сектору?

- Перше звільнення Київради я робила з Правим сектором. Тому як я можу до них ставитися? Звичайно позитивно.

Єдиний нюанс. Зараз війна. Не повинно тут бути політичних амбіцій. Тільки бажання перемоги і треба бути максимально ефективним. А коли стаєш політиком – ти менш ефективний.

- Ви кілька раз сьогодні згадували про війну, яка йде в Україні. Зрозуміло, що основний пладларм - це Київ. Яка. на вашу думку, має тут бути роль регіонів, областей? Це наступні плацдарми, чи тил для "київського фронту"?

- Тил працює. Не знаю, що б ми робили без заходу. Я це оцінила: тип працює капітально. Сюди їдуть наші хворі, тут є допомога.

Але це і плацдарм. Бо, як я вже розповідала, через це Янукович не може знищити людей на Майдані. Не може легалізувати це. Саме через наявність протесту в регіонах.

Я б хотіла, щоб цей тил активніше включався в боротьбу в плані психологічного тиску. Він уже є, але треба його нарощувати. Треба створювати загони самооборони. Складати списки таких людей. І навіть якщо вони просто приходитимуть на тренування й більше нічого не робитимуть - це буде величезний тиск.

Далі. Треба брати в облогу військові частини, змушувати військових приймати рішення на користь України.

- На Волині розгорнулася кампанія проти членів Партії регіонів. Обливають пороги їх закладів червоною фарбою, клеять листівки "Він лишається з диктатором"...

- Я вважаю, що це позитивно. Вважаю, що будь-які дії активні – позитив.

Але треба також організовуватися і їздити робити такі акції в Києві.

До речі, вони бояться мобільних груп в Києві. А ще більше боятимуться груп з регіонів. Навіть от пікетування того самого Медведчука. Наприклад, приїхала група з Волині, пропікетувала Медведчука і повернулася назад. Ви не уявляєте, який в нього буде шок і страх!

Бо величезні сили кинуті на Київ, і вни думають, що вони там хоч щось тримають, хоч щось контролюють. А тут приїжджає група з Волині! Уявляєте?

@nton81 Одним із ваших найвідоміших журналістських розслідувань був матеріал про Межигір'я. Як молодий журналіст, хочу запитати, як Вам вдалося "підібратися" до політика такого високого рангу і знайти інформацію про найбільш захищений об'єкт країни.

-Взагалі, в Межигір’ї я була тричі. Перші два рази була слабша охорона. А третій раз – це коли він вже побудував повний фарш охорони, це 2012 рік. Це його дуже образило, бо він вважав, що він у повній безпеці. До слова, замах на мене – це була певні підстава і ця. Ніби помста. Він боляче реагує, коли є загроза безпеці.

Я активно працювала як журналіст, потім як активіст.

Намагалася привернути увагу до однієї психологічної хвороби президента цієї осені. Я намагалася підняти проблему його маєтку, де він не полює, а займається буквально бійнею тварин. Є вишки, де він стає, є загони, куди тварин заганяють - і він просто їх розстрілює.

Я хотіла звернути увагу не те, що він розстрілює десятками тварин. Потім їх вивозять і викидають в яму.

Я сподівалася, що про це буде порушена кримінальна справа. В попередні рази, коли я приводила журналістів, інформація блокувалася на всіх рівнях - настільки Янукович боявся.

Янукович – садистський маніяк. На вишках ми написали, "Янукович, не смій проливати кров" і "Україна – не полігон для маніяка".

І от зараз ми це отримали...

Vova Добрий вечір! Розумію (і підтримую) Ваше несхвальне ставлення до чинного режиму Януковича, втім чи справді Ви переконані, що опозиція здатна у цій ситуації щось вирішити?! Чи ми просто маємо обрати такого лідера (в перспективі партію), щоб потім можна було переобрати (як писала Л.Костенко)?

- Я говорила про конкуренцію. Хоча би це.

На мою думку, ми вже пройшли дві великі помилки. Перша – лідери опозиції не закликали людей піти на Межигір’я, коли був пік протесту, коли люди готові були йти. Це був у грудні минулого року. Люди настільки чекали цього заклику, що готові були пішки йти.

Але коли вони почали вбивати - ситуація змінилася не на нашу користь.

Лідери опозиції вчасно не закликали людей Аргументи були такі: там може пролитися кров. Вони не готові були брати на себе таку відповідальність.

Друге – це помилка громадянського суспільства. Коли був пік на Майдані, треба було вимагати звільнення Тимошенко. Не політикам – народу вимагати. Я думаю, в той момент Янукович міг піддатися. Це треба було робити, щоб показати лідерам опозиції, що народ своїх не здає. І що коли подібна ситуація буде в Яценюка, стануть за нього.

Але вони побоялися брати відповідальність. Замість вимоги зняти Тимошенко з в’язниці, була вимога зняти Тимошенко з ялинки.

- Vova За час масових протестів в Україні було чимало резонансних побиттів, а окрім того спалювали авто, обливали зеленкою тощо... Кожен з таких епізодів показували ЗМІ, але попри очевидну проекцію на ПР, особисто мені здається, що там не обійшлось без подвійної гри самих опозиційних лідерів. Я зрозумію, якщо Ви не підтримаєте цю позицію, однак у мене інколи складалося таке враження (нічого не можу з цим зробити). Власне ж, кримінальна банда має знати, як зробити справу таким чином, щоб і комар носа не підточив. А тут такий дилетантизм?!

- В той момент, коли це сталося, я була сама шокована, з точки зору інформаційної війни. Подумала: ну як вони могли зробити таку дурницю? Вони собі зробили погано, побивши мене. І мені зробили погано, бо маючи побиту голову, я не так ефективно працювала і працюю зараз.

Але потім коли вони вже перейшли до масових вбивств, я зрозуміла, що це була стратегія, реальна стратегія.

Найстрашніше, що зараз усі набагато спокійніше сприймають звістки про вбивства активістів Майдану. Настільки люди звикли. Я, коли чую про нову смерть, передусім думаю: а чи це не хтось з мої друзів? Якщо ні – мені стає легше. Це не нормально - так реагувати.

Щодо мене. Напередодні тижня, коли мене побили, на мене було 8 кримінальних справ. По Київраді порушено 5, по знешкодженню машини незаконного прослуховування – ще 3. Такий "хороший" набір.

За 10 днів до того, як мене побили, мені опозиція зробила пропозицію, щоб мене вивезти за кордон. Запросив мене в кабінет Яценюк, там був Турчинов, по-моєму навіть Тягнибок, вже навіть не пам’ятаю. Яценюк і Турчинов був точно. А я тоді чекала від них пропозиції іти на Межигір’я. Тобто до цього зі мною поговорили, що будемо організовувати людей на Межигір’я, Таня, чи ти не хочеш там бути комендантом наметового містечка. Я сказала: звичайно хочу. Я думала, розмова буде про це.

А тут вони мене запрошують і кажуть: Таня, ми вирішили тебе вивезти за кордон. Я кажу: що?! Тільки на Межигір’я. Я відмовилася виїжджати.

Після того я поселилася на Майдані. Мені дали душову в штабі, я жила в душі і чекала виїзду на Межигір’я. В ту ніч, коли я поїхала додому, мені зняли квартиру поблизу Майдану. Але замість того, щоб піти в квартиру, сіла в машину. Тобто вони не знали. Опозиція, охорона, яка забезпечувала мені квартиру, думала, що я їду туди, але я поїхала додому.

Тому - це не опозиція. Я знаю, це 100%.

- Vova Уявімо ситуацію, що на виборах 2015 року, якщо вони не відбудуться раніше, переможе кандидат від опозиції - байдуже який. Вам не здається, що повернення до КУ 2004 року спричинить ту ж ситуацію, що в свій час зав"язала руки пану Ющенку?

- Ні, Конституція 2004 року відрізняється від того, що було погоджено в 2006-му. Вона досить відрізняється. Вона зовсім не ідеальна. Вона не вписується в сучасні стандарти цивілізаційного світу. Але вона має сенс, щоб відбити в Януковича його оточення. Щоб розхитати його човен. Якщо хтось намагається працювати в цій темі, хай пробує. Я вважаю, будь-яка діяльність – краще за бездіяльність.

- Vova Була "Україна без Кучми", була "Україна без Ющенка" - тепер "Україна без Януковича". Скажіть, будь ласка, чи буде Україна з Кимось? Особисто Вам не здається, що справа не в президентах, а в народі. Сам постійно чую нарікання, викладачі у вузі (я студент) кажуть - "риба гниє з голови", а от я з цим ніяк не можу погодитися. Ну, по-перше, у тому ж університеті є викладачі, що за весь семестр навіть жодного разу не з"явилися на пару (авторитетні науковці із інших закладів мали читати лекції), втім зарплатню отримували своєчасно. Хіба це не такий же прогул і грабіж, як у ВР?! Хіба зміни не повинні відбутися спочатку у свідомості простих смертних українців у повсякденному житті, а не на барикадах на вул. Грушевського? Вийти і вимагати кращого життя - справа благородна, але хіба не правильніше буде перестати самим прогулювати, красти, давати хабарі?! Цю позицію, зрозуміло, в ефірі на телебаченні не скажеш, бо ніхто правди не любить. Втім, коли у курнику всі рябі кури і півень рябий, то рудих курчат не вийде :)Як Вам здається?

- Частково згодна. Вважаю, що "Україна проти Януковича" надзвичайно потрібна. Тут іде під загрозою втрата не тільки свобод і гідності, а й власної держави, майбутнього дітей. Сконцентрувалося зло в одній людині. Вона взяла на себе абсолютну владу. Вона відповідає за все. Щодо людей, то мене найбільше вражає, хто займається фальсифікаціями на виборах? Директори шкіл, вчителі, тобто люди, які виховують наступні покоління. Це мене найбільше шокує. Вони забирають в людей свободу вибору. Це дуже хворе суспільство. Треба починати з усіх кінців – з голови, хвоста і плавників.

- Mykola Lutsk Шановна Тетяно, як ви можете охарактеризувати один цікавий момент з минулого Ігоря Гузя, а саме - його роль у подіях 9 березня 2001 року? Доводилося читати на деяких сайтах про те, що Ігор Гузь був помилково затриманий міліцією, як і сотні інших студентів. Відсидів же він насправді всього декілька діб і був звільнений в обмін на свідчення проти членів УНА- УНСО. Про це, як пише один із сайтів, були документальні свідчення тодішнього прес-секретаря УНА –УНСО Тетяни Чорновіл, опубліковані тижневиком «Політика і культура» №2 (181) за 18-24 січня 2003 року. Зокрема, йшлося про те, що свідчення Ігоря Гузя лягли в основу обвинувачувального висновку, на підставі якого був винесений вирок членам УНСО. Враховуючи те, що вказана Ваша стаття в інтернеті недоступна, а у волинських бібліотеках згаданий номер даного часопису відсутній, прошу Вас розповісти коротко про роль Гузя у тих подіях та його свідчення проти унсовців, з якими Ви були ознайомлені. Успіхів Вам у Вашій боротьбі. З повагою, Микола.

- Не пам’ятаю про це.

Пам"ятаю тільки, що в цій кримінальній справі по 9 березня є свідчення людини, яка справді була агентом міліції. Що цікаво, я його дуже добре знала, з ним співпрацювала. Я вважала його на 100% своєю людиною. Але цікаво, що він здав далеко не всю інформацію, а тільки маленький мінімум. Тобто якщо навіть якщо до агента ставитися як до свого , люди теж сприймають як свого. Це, до речі, важливо для революції, бо насправді багато тріщин пролягає між різними громадами на Майдані, різними організаціями, політичними партіями, але важливо поняття свого, бо зараз війна. Зараз важливо не піднімати теми, які роз’єднують, а працювати на об’єднання і приймати своїх як своїх.

rus1979 Добрий день, Тетяна! Дуже хочеться жити в правовій країні, але від одного бажання краще в країні жити не стане!!! Треба діяти !!! І на мою думку, єдиний вихід із ситуації, що склалася в Україні - це тотальний тиск на владу всіма можливими способами....і без втручання цивілізованого світу узурпаторів не позбавитись!!!! ніякі переговори, ніякі круглі столи, ніяке словоблудство нічого не змінять......ніякого загальнонаціонального примирення не буде і потрібно якомога швидше вводити жорсткі персональні санкції з боку ЄС/штатів (а особливо ЄС) для хама межигорського і ко ! скоро вже весь світ злетиться в київ аби лише подивитись шо воно за деПіл такий. і настане час переходити від слів до діла, а не тільки шугати цих ПРиматів з добре розвиненими хвататєльними рефлексами, які будуть і далі грабувати нас з вами!!! А санкції обовязково будуть, тому що вся ця тупа гопота вперто не хоче розуміти, чому сотні тисяч українців стояли і далі стоять на майдані і ніколи не піде на справедливий разбор! І нехай вже починають свої мільярди переводити в сбєрбанк і будувати дачі серед підмосковних бєрьозок!!!!!

- Вони бояться Західну Україну так само, як і Західний світ, який вони не докінця розуміють. Вони звикли грабувати країну, а витрачати гроші там. Колись я була на весіллі Юри Єнакіївського, сиділа під столом. Таке весілля донецької мафії. І виступав там Янукович, це був 2009 рік, коли він був ще в опозиції. І він говорив: о, як я давно не бачив мій рідний Донецьк. Я останнім часом постійно живу в Монте Карло. І далі він піднімав тост і казав: наречений з Монако, наречена з Донбасу, давайте вип’ємо за єднання Донбасу і – а тоді були популярні часи, коли казали, що треба об’єднувати захід і схід - Монако. Ті санкції – буду серйозними, бо вони звикли жити там і витрачати гроші. Якщо Янукович відчуває себе ображеним і загнаним в куток і думає, що може прожити далі в золотій клітці, то його оточення не хоче жити в клітках. Воно хоче гуляти собі в Західній Європі. І тому санкції західного світу розхитують цей човен. Вони нам потрібні.

- Yavv Якби Вам довелося прочитати лекцію перед студентами журфаку, якими б порадами Ви поділилися?

- Дбати про власну гідність і бути державно заангажованими.

- В Луцьку ви вперше?

- В Луцьку перший раз. Це дивина. В усіх обласних центрах бувала багато разів, в Луцьку – перший раз. Може, тому що Янукович тут рідко буває :-) В Межигір’ї була тричі, він там живе.

- @nton81 Як ви ставитеся до сутичок на Грушевського? Чи виправдовує мета Євромайдану загибель і каліцтва його учасників?

-Справа ж була не в опозиції. Це ж не Майдан спровокував ту ситуацію. Я вважаю, що Грушевського має бути під Межигір’ям.

- Анастасія Передрій Як Ви відреагували на те, що Янукович запропонував оголосити 9 березня - Днем національного примирення?

- Хай зробить для того все можливе. А для цього треба, щоб він склав повноваження.

- Володимир: Окрім кримінальних справ проти майданівців, у нас тиснуть і на їх бізнес. Втім не всі сприймають це серйозно6 мовляв, а, ці бізнесмени самі винні. Окрім того, багато хто не хоче підтримувати бізнесменів у їх боротьбі з тиском прокуратури. Скажіть, таке діється тільки в Луцьку, чи й у інших регіонах є?

Є, звичайно. За останні 3 роки в нас словниковий запас в Україні популярним стали слова: прибивати бізнес, смотрящій за бізнесом.

Так, є тут серйозні проблеми. Якщо 3 попередні роки це прибивання було …. Просто залякували, викидали на вулицю, то тепер коли вони перейшли цю межу, завтра вони це будуть робити, знищуючи людей. Бізнесмени повинні це знати. Прийдуть за їхнім бізнесом. Пробивали сім’я бізнес 3 роки вони це продовжують зараз. Але зараз вони не будуть особливо порушувати кримінальні справи – це довго, краще вбити. Це набагато швидше. Вони вважають, що це набагато ефективніше , тому що якщо вони вб’ють одного, другий зразу віддасть. Тому це велика загроза. І ті люди, які зараз не беруть слухавку і намагаються відсидітися в хатах скраю, вони ризикують, бо далі це буде лотерея. Що стосується журналістів, звичайно треба приділяти увагу. В нас зараз в Україні стільки подій, яким треба приділяти увагу і настільки мало свободи слова , що це питання.

- Володимир: Чому центральні медіа мало уваги приділяють подіям в регіонах?

- Я знаю, що ситуація в регіонах апріорі набагато гірша, ніж в центрі. Завжди так було. Тому якщо я знаю, яка ситуація зі свободою слова в центрі, я знаю, що в регіонах ще гірше. Зараз самі журналісти виборюють свободу. Ще 4 місяці тому ситуація була ще гірша. Всі склали лапки і навіть інтернет-видання не друкували мої розслідування. Коли почався майдан, я зрозуміла, яка зараз велика відповідальність перед кожним, які виборюють на каналах, які лежали. Це боротьба особиста.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0