вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Чат з Володимиром Бондарем

20 травень, 2014, 11:00
Чат з Володимиром Бондарем
Представник руху «Третя Українська Республіка» та координатор ініціативи «Волинь за Петра Порошенка» Володимир Бондар побуває на чаті ВолиньPost.

Поспілкуватися з політичним та громадським діячем можна буде 20 травня.

Початок чату о 11:00.

Запитання Володимиру Бондарю залишайте у формі під новиною.

@nton81 Чому в вирішили на виборах підтримати саме Порошенка? Вам пропонували якусь посаду у разі його перемоги на виборах?

Посаду не пропонували. Порошенка вирішив підтримати, бо давно знаю людину особисто, знаю його ділові якості, як позитивні, так і негативні і вважаю, що ця людина найбільше відповідає баченню моєму з тих, що балотуються на посаду Президента.

Fanat Які перспективи "третьої української республіки" на Волині?

Третя українська республіка сьогодні переживає процес трансформації у політичну партію. Потреба була давно. Дискусія про це велася давно. Ми вважали, що на етапі коли відбувається доленосні події для держави процес створення партії був зайвим. Але на даному етапі, коли політичні механізми вступають в силу і цивілізовану державу можна побудувати тільки політичними методами, ми вважаємо за доцільне уторити партію під програма і діями, які були проголошені членами Третьої української республіки, в тому числі на Майдані. Вважаю, що така партія буде мати перспективи.

Олександр ІІ Де закінчуються політичні амбіції Володимира Бондаря: мер Луцька, губернатор Волині, керівник політсили, президент України?

Вважаю, що сьогодні політичними амбіціями як категорією мислити неправильно. Амбіції чогось досягнути у сфері, в якій займаєшся, є в кожної людини. Мої амбіції полягають у тому, щоб вкласти внесок у розбудови сильного громадянського суспільства та ефективної системи влади. А також змогти реалізувати ідеологічне бачення, які я маю протягом своєї політичної діяльності. Готовий працювати на тій посаді, де буду найбільш корисним для досягнення цієї мети.

Юрій Які негативні якості Порошенка, про які ви знаєте?

Вважаю, некоректно під час виборчої кампанії говорити по негативні якості того, кого підтримуєш. Але в цьому контексті хочу сказати, щоб ми ні з кого з кандидатів не творили собі кумира, як це було в 2004 році. Кандидатів треба сприймати реально і вимагати від них вирішити ті питання, які вони здатні вирішити. В будь-якому разі не перетворення наступного президента на Януковича чи Ющенка буде можливо тільки завдяки сформованому сильному громадянському суспільству та активній його позиції.

Volyniaka Ви підтримуєте Петра Порошенка. Назвіть, будь ласка, трьох членів його волинської команди, яких ви б назвали назвали новими і незаплямованими?

Мені не зрозуміле слово «незаплямований». Не знаю усіх членів команди. в тому числі на Волині. Серед людей. Які його підтримують є дуже багато різних людей. Новими вони можуть бути в одній сфері, а відомим в іншій. Прошу уточнити питання. А щодо незаплямованості, я не знаю особисто людей, які підтримують Порошенка і є заплямованими в чомусь.

@nton81 Чи підтримуєте формування батальйонів територіальної оборони на Волині? Як ставитесь до діяльності "Правого сектору" на Волині?

До діяльності ПС ставлюся як до діяльності політичної структури з ідеологією, позицією, прихильниками і є моїми побратимами, оскільки пройшла через середовище Майдану. Не в усьому поділяю їхнє ідеологічне бачення та практичні дії, але якщо вони законні, то ставлюся до них з повагою. Щодо формування батальйонів. Я ставлюся зі скептицизмом. Не бачу завдань. Які вони могли б виконувати. Вважаю на часі розбудову структур національного війська, правоохоронних органів, які потрібно укомплектовувати патріотами, активними людьми, які будуть чесно і професійно виконувати свої обов’язки. Сьогодні саме в цих структурах бракує людей, які могли б забезпечити високий рівень обороноздатності і правопорядок на території нашої держави.

Просто Коля Про посади. Кажуть, Володимиру Гунчику після виборів "подякують" незалежно від результату. В кого більше шансів стати губернатором: в Гузя за підтримки Мартиненка, у вас з протекцією Луценка, чи в Романюка - бо для всіх комфортний?

Важко відповідати на питання, які не в моїй компетенції вирішення. Я би дочекався результатів виборів, щоб будувати перспективи. Хочу вірити, що нас очікує серйозна реформа місцевого самоврядування. Тому в призначенні керівників будуть виходити, враховуючи саме цей аспект.

Олена Антонюк свого часу ви мали стосунок до комунальної сфери міста. зокрема, заскільки я знаю, мали стосунок до реконструкії будикну ан Перемоги. 10. Скажіть. чи стежите ви за комунальною сферою зараз? якщо так, то як ставитиеся до проблеми, яку піднімають деякі громадські активісти, про те, зщо з прибиранням міста зараз існують реальні проблеми: міськрада не провела тендер, і місто прибирають бабульки з мітлами. від цього місто стало набагато більш брудне, ніж було до цього

Я поділяю думку, що новітні технології в місті на превеликий жаль згортаються, внаслідок чого місто серйозно програє в плані благоустрою. І роботи ЖКГ загалом. Можливо, в часи, коли держава воює, питання благоустрою не займають першочергову важливість, але мені здається, на кожному місці керівник повинен виконувати ті повноваження, на які його поставили. Тому бажаю керівництву місті більше звертати уваги на ці питання і робити місто більш привабливим і зручним для проживання.

Анатолій Як думаєте, чи зміниться щось в роботі Палиці на Волині після призначення його губернатором Одещини?

Безперечно зміниться. При всіх плюсах і мінусах, можна сказати, що він приділяє увагу тій роботі, за яку відповідає. Думаю, що основна частина його діяльності буде направлена на той регіон, за який він несе безпосередню діяльність, тобто на Одещину. Одна справа, коли Палицю був депутатом-мажоритарником від Луцька, інша справа, коли він керівник такого непростого регіону з усіма наявними там проблемами, які потребують постійної уваги і вирішення. Я думаю, що на певному етапі Ігор Петрович поступить по закону і дасть можливість Луцьку мати представника в парламенті, який буде опікуватися проблемами нашого міста.

Volyniaka Як ви ставитеся до того що депутат Турійської районної рали Юрій Близнюк очолив штаб Порошенка на Турійщині

Я не знаю цієї людини і його діяльність в якості керівника штабу, тому мені складно оцінити.

Просто Коля З ініціативою "Волинь за Порошенка" ви об'їхали майже всі райони, проводили там різні заходи. Скажіть, ви бачите кадри, які б не дискредитували себе в Партії Регіонів і не належать до влади сьогоднішньої? Є якась альтернатива, крім цих двох середовищ?

Безперечно. Є дуже багато людей, які сьогодні в активній підтримці Петра Порошенка і можуть відповідати вимогам, які ставляться до представників влади різних рівнів. Ці люди належать до різних середовищ, партійних і позапартійних. Я говорив із представниками різних вікових груп, професійних середовищ. З іншого боку, я не скажу, що на зустрічі приходять тільки майбутні міські голови і голови адміністрацій. Ми зустрічаємося з людьми, які потребують сьогодні змін, зокрема тих, про які йшлося на Майдані. Ці люди потребують ефективного формування влади на місцях і кадровий потенціал для цього я бачу великий.

Siryj Ви якось казали, що важливо вибрати президента в 1 турі. Поясніть це аргументовано. Бо кожен, хто над цим задумується, починає розуміти: те, що Путін задумав зробити після 25 травня, він цілком міг би зробити і ДО 25-го. а ці заклики "давайте оберемо в один тур" - виглядають як звичайна передвиборча технологія штабу Петра Порошенка

Є речі, які можна назвати технологіями, а є речі, які жодна навіть найефективніша в технологічному сенсі голова не могла б придумати. Я маю на увазі анексію частини української території, маю на увазі неоголошену війну, маю на увазі військове вторгнення, яке сьогодні ще актуальне. Якщо хтось це назве технологіями штабу Порошенка, то я скажу, що ці люди несповна розуму. В умовах, коли можливо з території іншої держави, наявність вольового керівника, врешті-решт наявність самого інституту президентства є необхідним аспектом не тільки проведення ефективних дій в АТО, але й основою функціонування всього державного механізму, який повинен забезпечити існування України в наявних територіях. Проведення другого туру виборів відкриває для Путіна можливості багатьох сценаріїв дестабілізації ситуації в державі, унеможливлення яких буде пов’язане з величезними втратами серед мирного населення. Це не просто 3 тижні, за які може відбутися якась чергова виборча процедура, це час, який без перебільшення може вартувати Україні частини її території і втрати тисяч і тисяч людей. Тому я вважаю, що вибори мають відбутися в один тур. Формування влади, в першу чергу силового і правового блоку повинно бути переформатовано в найкоротший час.

Volyniaka Незаплямовані - це значить такі, в біографії яких немає вчинків, які б свідчили про неефективне або свідомо нечесне виконання покладених на них обов"язків. Тільки не придирайтеся знову до слів. Або скажіть прямо, або просто скажіть: "мені нема чого вам сказати"

Я її не формую команду Порошенка. Тому про причетність до новизни чи незаплямованості тої чи іншої людини, говорити не уповноважений. Я не знаю, конкретно чим вимірюється входження в команду Порошенка. Складно назвати ознаки, за якими людина може вважати чи не вважати себе членом команди Порошенка. Тому я можу говорити тільки за себе, або відповідати на питання по конкретних людях, які займаються тією чи іншою діяльністю на підтримку кандидатури Петра Порошенка.

Юрій Сковорода як ви вважаєте, Клімчука Б.П. на сесію облради потрібно пускати?

Я вважаю, що якщо депутата облради обрали люди в законний спосіб, то він повинен брати участь в засіданнях органу самоврядування. Разом з тим, мають бути законні механізми позбавлення мандату тих депутатів. Які втратили ступінь довіри людей. Я, як і більшість людей на Майдан, боровся за те, щоб Україна була цивілізованою правовою державою.

Volyniaka Я свідомо не уточнив про Юрія Близнюка. так от: Близнюк - член Партії регіонів. Тому дозволю собі спитати ще раз: Як ви ставитеся до того що РЕГІОНАЛ, депутат Турійської районної ради Юрій Близнюк очолив штаб Порошенка на Турійщині?

Я не є працівником штабу. Вважаю некоректним коментувати будь-які призначення та діяльність штабу у виборчий період, але на мою думку, співпраця демократичних сил з членами Партії регіонів на даному етапі щонайменше на Волині має бути виключена.

Світлана М. Більше двох років ви були головою ода, можете дати оцінку роботі губернаторів, які були після вас? добре/погано, основні помилки

Невдячна справа давати оцінки роботі людям, бо як ніхто розумію, що аналізувати роботу голови ОДА можна тільки в прив’язці до історичної ситуації, в якій доводилося йому працювати. Я вважаю, що кожен, хто займав цю посаду, в міру своїх можливостей намагався вирішити ті питання, які були актуальні для регіону. Кожному буде дана оцінка, тому моя думка в даному випадку може бути важливою тільки для тих людей. Я її обов’язково їм висловлю в приватній бесіді.

Світлана М. у вікіпедії пише, що "З 2008 р. ви — голова Волинської обласної організації Єдиного Центру; заступник голови Партії, член Президії Єдиного Центру", проте на сайті ЄЦ ні в розділі "лідери партії", ні в розділі "президія" Вашого прізвища немає. Вас "понизили"?

Я давно не є членом Єдиного центру. Всім, хто слідкує за діяльністю волинського політикуму, ця інформація давно відома.

Просто Коля Якщо Волинь "влупить" за Порошенка відсотків 70, як будете ділити, де чия заслуга - де штабу, а де вашої ініціативи?

Для чого їх ділити? Я вважаю, що результатом для кожного з нас буде побудова ефективної моделі влади і вирішення нагальних для держави питань вже найближчим часом, тому не шукаймо тут заслуг і не питаймо, що країна зробила для нас, а задаваймося питанням, що ми зробили для України.

Анатолій Як ви оціните кампанії кандидатів у президенти? в кого найефективніша? в кого найкреативніша?

Мені здається, що всі кампанії є дещо млявими порівняно з іншими, в яких я брав участь.

Найкреативніша кампанія напевно в Ляшка. Це не тільки моя думка. Вона відповідає сьогодні високим стандартам. Але мені здається, не кожен кандидат може дозволити собі такий креатив. Відповідальні люди, які думають про долю держави, таким креативом скористатися не зможуть.

Загалом, думаю, що кампанія відбувається відповідно до того, що відбувається в країні.

Найбільш радує те, що принаймні на Волині є мінімальне використання адмінресурсу на цей момент і мінімальне використання підкупу виборців. Принаймні, факти такі мені на сьогодні невідомі. Ще було б менше чорної сторони, більше б люди звертали увагу на позитив власного кандидата, тоді можна було цю кампанію вважати однією з найбільш чесних за всю історію незалежної України.

Микола Огнищук Ви запрошуєте людей у громадський рух Волинь за Порошенка, чи вони самі приходять? Скільки вас? можете назвати поіменно?

Хто може назвати поіменно громадський рух, то цей рух є диванним. Насправді ми працюємо з активною частиною суспільства, контактуємо. Ми приїжджаємо в міста, райони, зустрічаємося з людьми, розмовляємо про кандидата, ідеї в програмі кандидата, дискутуємо з тими, хто має іншу думку і намагаємося, враховуючи весь спектр думок, підійти до спільного знаменника.

Рух Волинь за Порошенка – не формальна і структурована організації, а велика площадка для висловлення своїх думок, для пошуку однодумців, для відстоювання ідей як до виборів, так і після. Можу сказати, що в наших заходах взяло участь до тисячі людей. Як далеко пішла інформація, зараз судити складно.

Світлана М. чи відвідуєте зустрічі інших кандидатів, окрім Порошенка, які приїжджають в Луцьк? Які враження? До Ляшка підете сьогодні?

До Ляшка не піду, тому що при всій його експресії не вважаю його реальним кандидатом в президенти. Був на виступі Гриценка, бачив прес-конференцію Тягнибока, читав виклад розмови з громадськістю Богомолець. Є багато цікавих думок в цих кандидатів. Вважаю їх союзниками і тими, хто має брати участь у формуванні наступної владної коаліції.

Світлана М. ви цікавилися ходом передвиборчої кампанії міського голови рожища? маєте якісь симпатії?

В ході зустрічі були дотичні до тих політичних подій, які відбуваються в регіоні. Щодо Рожищ я давно знаю Ігоря Шкільного, знаю як людину поряду, нову і незаплямовану, як задавали попереднє питання. Вважаю його достойним кандидатом на посади Рожищенського міського голови.

Микола Огнищук Знаю, що Борис Клімчук у розмовах з колегами, друзями і знайомими переконує усіх голосувати за Петра Порошенка. А вас особисто теж Клімчук переконав підтримати Порошенка?

Честь і хвала Борису Петровичу, що він обирає найбільш достойного кандидата, з моєї точки зору. В часи, коли я визначався з підтримкою кандидата, в нас з Борисом Петровичем була розмова про його добровільну відставку з посади голови ОДА перед камерами ЗМІ. На жаль, нам не вдалося тоді поговорити про перспективу виборів, тому рішення я прийняв без участі Бориса Петровича.

Анатолій Башкаленко і Клімчук повернуться у волинську політику?

Вони ще є членами волинського політикуму, принаймні, депутатами облради. Все буде залежати від людей, наскільки вони будуть бачити необхідність брати участь у владних позиціях названих людей. Якщо нова влада продемонструє ефективність, навряд чи кадри ПР будуть актуальними, тим більше Клімчук вже в досить поважному віці, щоб претендувати на відповідні посади. Але якщо нова влада цього не продемонструє, суспільство буде шукати нових рішень. В такій ситуації можливо все.

Volyniaka Як ви розумієте популярний в Україні термін "олігарх". А після цього, як поясните цей термін, скажіть, чи вважаєте Петра Порошенка олігархом?

Кожен вкладає своє трактування в пояснення цього терміну. Від того, з яким знаком людина думає про це, залежить те, наскільки вона сприймає ту чи іншу позицію. Для мене олігарх – це людина, яка має достатньо великі статки, контролює певні сектори економіки держави, має свої ЗМІ і управляє політикою держави через своїх представників. Для мене актуальний лозунг є забрати бізнес від політики. Порошенко один із тих, хто цей лозунг здійснює практично. Він частини вже позбавився, іншу частину пообіцяв продати у разі обрання президентом. Який знак поставити в оцінці того чи іншого олігарха ознака наскільки законно людина використовує свої статки, наскільки правильно і чесно працює з бюджетом, використовує свої становище в інтересах захисту свого бізнесу. Так сталося, що мені неодноразово доводилося захищати інтереси бізнесу Порошенка на Волині і в усіх випадках скоріше нечесно діяли щодо його підприємств, аніж він вживав незаконних заходів для виживання власного бізнесу. З особистої діяльності маю десятки прикладів того, наскільки правильно бізнесмен Порошенко поступав щодо людей, які в нього працюють.

Світлана М. Ви були на відкритті Порт-сіті? як оцінюєте цей об'єкт з точки зору економічної доцільності для міста? і чи не вважаєте саме відкриття таким собі "пиром во время чуми"?

Я не був на відкритті ПортСіті. Важко аналізувати перебіг подій, але саме відкриття комплексу «піром під час чуми» не вважаю. Люди вклали гроші і працювали, щоб збільшити добробут лучан, волинян. Зусиллями багатьох людей був створений цей комплекс, я не мав можливості там побувати. Думаю, він принесе лучанам багато користі у практичному використанні і забезпеченні їхніх потреб.

Світлана М. порадьте, як побороти комплекс: дивлюсь на порошенка - бачу януковича. заважає зовнішня схожіть - і ніяк не можу перебороти!

Я на зустрічах, коли ми говоримо про принципи обрання кандидата, раджу голосувати не емоціями, а розумом. Для України було характерне емоційне вираження виборчих симпатій, в результаті ми доходили до серйозних розчарувань. Сьогодні треба відкинути емоції, на які традиційно давлять деякі кандидатів і прийняти розумне адекватне рішення. Я переконаний, що в такому випадку обирати буде легше і найбільш оптимальним вибором є Петро Порошенко.

Анатолій Не за горами вибори міського голови Луцька. Як вважаєте, Романюк має 1) моральне право 2) шанси виграти? Чи все ж має бути новий мер? якщо так то може й назвете достойного?

Думаю, багато подій відбудеться до того, я будуть місцеві вибори, в тому числі міського голови. Безперечно, чинний міський голова має і право і шанси бути переобраним, а чи будуть достойні інші вибори, поживемо побачимо.

Анатолій Чому так затягують з люстрацією правоохоронців так званих, які займалися організацією репресій проти євромайданівців? Чому не ухвалюють закон, який зараз необхідний?

Зміна облич в правоохоронних органах проходить повільно. Не готовий сказати, що всі призначення. Багато призначень напевно не відповідають вимогам Майдану. Є призначення, які не відповідають елементарним професійним виборам. На жаль, органи знищувались протягом довгого часу і сьогодні за короткий термін зробити їх ефективними, складно. Особливо, коли керівництво МВС не має достатньо волі, аби цей процес відбувся. Думаю, що ми будемо переживати не тільки на Волині період частих змін керівникам, поки не знайдемо ефективні професійні і патріотичні кадри, які можуть виконувати поставлені завдання на всіх рівнях. Сьогодні правоохоронні і військові структури потребують нових кадрів, які повинні не гратися «в войнушки» по під’їздах і майданах, а системно і професійно боронити державу у відповідних органах. Тільки в такому разі Україна буде сильною, а правоохоронна система справді ефективною.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0