Чат з Ігорем Гузем

24 вересень, 2014, 13:21
Чат з Ігорем Гузем
На ВолиньPost відбудеться чат-конференція з Ігорем Гузем.

Мирослава Радавська. В український парламент Ви балотуєтесь вдруге. На пам’яті ще останні вибори до ВР, коли Ви фактично виграли вибори у Ковельському районі, але завдяки «правильному» підрахунку голосів перемогу отримав інший. Отож, чим Ви керувалися цього разу?

Тривали переговори з Блоком Петра Порошенка. Я переконаний, що саме "Народний фронт", Блок Порошенка буде осердям парламентської коаліції, тому кандидати від Блоку Порошенка зареєструвалися у Володимир-Волинському, Горохівському, Маневицькому округах. Де відповідно нема кандидатів від "Народного фронту", натомість у Володимир-волинському і луцькому округах зареєстврквались кандидати від народного фронту за відсутності від народного фронту. Тому наша команда висунула кандидатів у цих двох округах. Я поступився можливістю Ігорю Лапіну, командиру блоку «Захід», батальйону Айдар. Натомість балотуюсь у Володимир-Волинському, з яким мене поєднує те, що мене хрестили в селі Зачернеччя Любомльського району, а моє рідне село Смідин за декілька кілометрів від власне Любомльського району.

Користувач
. З яким настроєм ідете на вибори?

Йду на вибори з оптимістичним та бойовим настроєм, в політиці і у виборах беру участь тільки з розрахунком на виграш, відчуваючи підтримку людей.

Які закони ви плануєте ініціювати в парламенті, і що плануєте зробити власне для своїх виборців?

Я лобіюватиму безвізовий перетин кордону для жителів виборчого округу №19, а також Шацького району. Єдина умова – проживання на території не менше 5 років. Болюче питання для села – збут молока, м’яса та картоплі і відповідна ціна на сільськогосподарську продукцію. Інша проблема в окрузі, а такоє Волині і в державі - питання алкоголізму. Можливо, хтось скаже, що це не завдання депутата, та я з цим не згоден, оскільки ця проблема просто катастрофічно знищує генофонд і за фактом позбавляє перспективи наш регіон. Окреме питання - добудова шахти №10, вибиття коштів з держбюджету для ремонту дороги з Любомля. Володимира-Волинського на Львів.

Мирослава Радавська. Доводилося читати у коментарях на місцевих сайтах: « А що зробив Ігор Гузь?». Тим часом, Ви далеко не новачок у політиці. У 2002 році Ви стали депутатом Луцької міської ради ще зі студентської лави. І це був чи не перший прецедент за історію органу місцевого самоврядування. Останні 8 років Ви – депутат Волинської обласної ради. Що ставите у свій актив?

Я не можу себе вважати виробничником чи господарником, тому останні 15 років – це робота з молоддю і для молоді, як на посаді начальника відділу у справах сім'ї та молоді Луцької міської ради, голови постійної комісії обласної ради з птань молодіжної політики з питань порту та туризму. Я є засновником ГО «Національний альянс», через яку пройшли тисячі молодих людей, засновником фестивалю "Бандерштат", який згуртовує патріотичну молодь не тільки Волині, а й України.

Якщо згадати скільки питань було піднято, вирішено перелік іде уже на сотню. Зокрема, наша спільна боротьба з фермерами Волині та індивідуальними збирачами молока за повернення заборгованості молокозаводами в розмірі 130 тисяч гривень, яка виникла станом на серпень 2013 року. Через підняття цього питання на рівень обласної ради, організації зустрічі з губернатором та перекриття доріг вдалося дотиснути владу, за певний період погасити борг перед людьми. А це стосувалось тисяч волинян.

Мирослава Радавська. Ви один з лідерів Помаранчевого майдану і Революції гідності. Що Вами керує, коли закликаєте до громадянського спротиву? Страх не бере?

Страх минув. Вперше по-серйозному я потрапив у політичні перипетії ще студентом. На першому курсі університету мене і колегу міліція затримала за розклейку листівок проти тодішнього голови Верховної ради, прокомуністичного політика Олександра Ткаченка. У міськвідділі міліції мені тоді розбили обличчя. Далі було «Україна без Кучми» у 2001 році та 5 днів, проведених за ґратами в Дарницькому спрецприймальнику. А ще 2005 рік і 9 діб голодування в Мінську в СІЗО під назвою «Окрестіно». Це хороша школа, яку я пройшов. Вона дозволяє подолати страх.

Як Ви прокоментуєте прийнятий закон про люстрацію?

Люстрація потрібна. Як і закон про її імплементацію, це без сумніву, але є певні сумніви з приводу втілення позицій цього закону в життя. Натомість, народна люстрація, яка триває останнім часом в країні, також допомагає Україні очиститись, зокрема, і через недемократичну процедуру транспортування окремих чиновників, зв’язаних з режимом Януковича, у сміттєвий бак.
Перезавантаження не відбулося? І чому?

До речі, не так багато місцевих громадських активістів з волинського майдану увійшли у владу на Волині.

На жаль, можна ствердити, що не відбулося "перезавантаження2, відбулась зміна чиновників, орієнтованих на банду Януковича, на чиновників, орієнтованих на "Батьківщину" і "Свободу", а зараз на Блок Петра Порошенка. Чому так сталося? Тут палка з двох кінців, з однієї сторони, партії не дуже хотіли пускати громадських активістів у владу, сказати чесно.З іншого боку, зарплата спеціаліста в обладміністрації 1300 гривень, не кожного активіста буде надихати. Плює навіть на керівні посади на заміщення вакантних посад громадських активістів було не так багато.

Карпюк У Рожищах є один активіст - "Бурий" на нього кажуть. Так от, цей "Бурий" погрожував у Мальованці пістолетом адміністратору, побив заступника начальника управління сільського господарства, побив підприємця, і все йому сходить з рук. Може, його в АТО?

Я зі ЗМІ знаю про цю інформацію. Наскільки мені відомо, цей конфлікт був вичерпаний тим, що ініціатор вибачився перед персоналом закладу.

Андрій Смірнов. Які ваші стратегічні плани щодо майбутнього волинського спорту і підтримки спортивної молоді регіону? Адже не секрет, що у нас є багато майстрів, які визнані за кордоном, але їх ніхто не підтримує на батьківщині.

Мені довелося 5 років очолювати профільну спортивну комісію і в той час, коли в нас був підйом економіки від перевиконання бюджету, відшуковували дофінансування волинського спорту, але, як на мене, майбутнє волинського спорту, як і більшість інших напрямків, залежить від бюджету в Україні.

Ви один з лідерів

makar Чи все гаразд у с.Висоцьку із мобільним зв"язком?Чи віз і нині там?Ви ж там були недавно....

Так, я побував у Висоцьку і познайомився з Василем, відомим на всю країну, який запам’ятався мільйонам користувачів YouTube своїм діалогом з працівником мобільної компанії. Цей діалог викликає щиру усмішку у мене і моїх колег. А мобільний зв'язок там функціонує.

Валентин Муковоз_1 Звернувся до Ігоря Гузя про допомогу стосовно припинення незаконного будівництва магазину у Ратному поруч із каплицею Іллінського собору УПЦ КП. Він пообіцяв, що передзвонять - не передзвонили. Потім пообіцяв, що помічник Андрій надішле електронну адресу, щоб я скинув матеріали щодо цієї проблеми. Пройшло два тижні, але електронну адресу так і не отримав ... Чому?

Напишіть мені вже сьогодні на адресу [email protected]

voskresenska1 Ігорю Володимировичу, вітаю! Декілька днів тому в мережі з'явилася інформація про те, що ви, начебто, телефонували до бійця з 51-ої механізованої бригади та закликали його, аби він супроводжував Вас під час візиту на виборчий округ. Що скажете з цього приводу?

Особисто я нікому з бійців 51 бригади не дзвонив, тому це повна маячня. Чи дзвонив хтось зі штабу "Народного фронту" якогось осередку, мені також не відомо, хоча, якщо якісь хлопці захочуть приєднатись до "Народного фронту", я буду не проти. Адже в списку "Народного фронту" присутні командири батальйонів "Дніпро", "Миротворець", "Чернігів", "Київ", і, як я вже казав, у Луцьку балотується боєць батальйону Айдар.

Миротворець Якщо буде наступна хвиля мобілізації, Ви, як політик, будете добиватися невтягнення колишніх бійців 51 бригади,які пережили жахіття АТО, у зону боєвих дій чи все залежить від введення військового стану?

Я категорично виступаю за демобілізацію бійців 51 бригади. Цих добре ненавчених військової справи хлопців з міст і сіл Волині та інших областей кинули відразу на війну. Тому я вважаю, що вони заслуговують бути зі своїми рідними у своїх домівках. А особливу увагу треба звернути на їхню психологічну реабілітацію в найкращих фахівців країни. Бо всі ми знайомі із поняттям як "в’єтнамський" та "афганський" синдром, і зробити все можливе, щоб не було "донбаського" синдрому.

Анатолій Котлюк Відомо, що ви давно товаришуєте з керівником партії Порошенка Юрієм Луценком. Будете його запрошувати на округ чи звертатися за підтримкою?

Так, я з ним товаришую ще з часів акції «Україна без Кучми». Юрій вже 2 роки відвідує фестиваль "Бандерштат2. Наразі бачився з ним декілька днів тому у Києві, запросив відвідати Володимир-Волинський та Нововолинськ, на що отримав ствердну відповідь.

Мирослава Радавська. Зараз в суспільстві багато говорять про те, що одні революціонери після Майдану пішли на фронт, а інші - в політику. Що ви на це скажете?

Виправдовуватися не буду, але після обранням заступником голови обласної ради левова частина питань, які доводиться вирішувати, пов’язана з допомогою військовим. Окрім того особливу увагу звертаю на допомогу «Айдару», зокрема придбання та бронювання за кошти фестивалю "Бандерштат" та "Самооборони" джипу.За кошти обласного бюджету на суму 170 тисяч було закуплено військову амуніцію. Особисто був в розташуванні батальйону і особисто бачив, як живуть бійці в Старопільську Донецької області. От і на місці намагаюся допомагати.

Як Ви бачите вирішення проблеми Донецької і Луганської областей?

Основне бачення полягає в тому, що в нас повинна бути сильна армія. В переговорному процесі предметом дискусії не може бути здача української території Росії. Якщо здамо Донбас, завтра Путін буде в Одесі, Харкові чи Луцьку. Тому переговори проводити треба, але великої віри в їхню результативність немає.

Миротворець. Ігоре, скажіть як можна пояснити призначення Терещука начальником київської міліції,коли не так давно революціонери вважали його ворогом? Виходить влада веде подвійну гру чи просто використовує людей у власних інтересах?

Я вважаю таке рішення ганебним. Він не був крайнім, але і відбілювати його не можна. Я піднімав це питання під час представлення на посаду голови ОДА Володимира Гунчика перед заступником помічника президента Геннадієм Зубком. Хоча результату це не дало, Терещук продовжує виконувати функції керівника міліції. Але факт здійснення репресій ним проти волинського Майдану - незаперечний. Так само, як і історія зі стріляниною зі світло-шумовими гранатами біля приміщення УМВС.

Чи треба застосовувати люстрацію до тих, хто поміняв багато політичних партій?

Переконаний, що ця позиція абсолютно не підпадає під люстрацію, оскільки в Україні не сформована стабільна партійна система, як в Німеччині, Англії чи Франції, коли партії існують по 50 років. Головний для мене критерій, - щоб партії мали проукраїнську ознаку.

Мирослава Радавська. Кому з кандидатів-мажоритарників на Волині побажаєте перемоги?

Ігорю Лапіну і Володимиру Бондарю.

Чат завершений.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0