Чат з начальником луцької міліції Ігорем Муковозом

17 листопад, 2014, 16:16
Чат з начальником луцької міліції Ігорем Муковозом
Інтернет-видання ВолиньPost провело чат-конференцію з начальником луцького міськвідділу міліції Ігорем Муковозом.

Ігор Муковоз народився в місті Берестечко на Горохівщині. Протягом тривалого часу працював у Горохові на оперативній роботі, більше 6 років очолював ківерцівський райвідділ міліції, працював заступником начальника обласного училища професійної підготовки працівників міліції. Перед призначенням в.о. начальника Луцького МВ був начальником ВБНОН УМВС України у Волинській області.

бойко Останнім часом почастішали випадки, так званого, "телефонного шахрайства", коли невідомі телефонують рідним та близьким людини, і кажуть, що вона втрапила в біду, і просять гроші, щоб її з тої халепи витягти. Чи часто люди звертаються до міліції із заявами про такі дзвінки? Наскільки оперативно і ефективно ведеться робота із пошуку таких шахраїв? Чи легко їх вичислити? Що робити людям, які потрапили "на гачок" телефонних шахраїв?

Можу повідомити, що останнім часом почастішали такі випадки, але на сьогодні дуже важко проводиться документування злочинів даної категорії. В минулому році таких злочинів було скоєно 575, і тільки 60 було розкрито, то в цьому році – 30, із них розкрито 62. Але ці злочини стали більш сучасними. Як свідчить проведення оперативного аналізу, дзвінки щодо конкретних осіб дуже часто бувають з території, яка називається АТО і не контролюється Україною. Ці дзвінки однотипні – що хтось із близьких родичів потрапив у небезпеку, став учасником ДТП тощо – і терміново необхідно певна сума грошей для вирішення питання.

Інша категорія так званих шахрайств – за допомогою сучасних засобів та платіжних систем. Наприклад, ви стали переможцем конкурсу, і вам треба сплатити кошти, щоб отримати набагато більше. І третя категорія – злочини «купівля-продаж за допомогою електронних карточок для придбання або продажу певних товарів. Як свідчить практика, жоден зі злочинів з телефонів не підтверджується.

Я вважаю, що тільки інформативність може стати реальним профзаходом щодо зменшення даної категорії злочинів. І також раджу громадянам жителям Луцька, які щось купують чи продають за допомогою інтернету, ознайомитися і вивчити питання. Користуючись особисто інтернет-магазинами, я оплачую після отримання товару. Так необхідно внести суму за доставку, але як кажуть, скупий платить двічі. Робота в напрямку вичислення в Луцьку проводиться системно. На жаль, можу повторити: частина дзвінків відбуваються з зони АТО.

editor-91 скажіть, будь ласка, чому в повідомленнях на сайті міліції, коли мова йде про, наприклад, пограбування магазинів, бійки в розважальних закладах тощо, не вказують, де конкретно це відбувається (вулиця, назва закладу тощо)? жителям області та Луцька варто було б знати, де саме відбуваються такі "ситуації", це могло б застерегти їх ходити у певні місця...та й зрештою, звична цікавість - де і що КОНКРЕТНО відбувається у місті, де ти живеш

Інформаційна політика МВС визначається відповідними наказами, які проходять міністерство юстицій. Якщо у випадку УМВС у Волинській області цю інформацію надає центр громадських зв'язків, працівники якого є юристами і можуть передавати інформацію за чинним законодавством. Можливо, ми втрачаємо по інформативності, але не порушуємо закон. У разі необхідності надання якоїсь інформації у місті Луцьку можна звертатись і ми надаємо детальну інформацію, де є прес-офіцер, з яким можна конкретно сконтактувати. Наскільки мені відомо, скарг від журналістів не надходило щодо некоментувавння якогось злочину.

Іванна Антонюк Як ви оцінюте рівень корупції та хабарництва у правоохоронних органах. На скільки реально "відівчити" міліціонерів брати хабарі? Хто цим повинен зайнятися?

На превеликий жаль, рівень корупції в правоохоронних та інших органах згідно даних досліджень в Україні зашкалює. Тому я вважаю, що на часі системне реформування не тільки органів внутрішніх справ, а й усієї правоохоронної системи. Вважаю, що тільки спільні зусилля громадськості, працівників правоохоронних органів, небайдужих громадян може привести до зменшення рівня корупції.

Але очевидно намагання окремими активістами змінити лише правила гри в окремо взятому відомстві не можуть дати результатів. Не варто змінювати цілий світ. Варто змінити себе самого та відношення до корупції в державі. Хабарі перестануть брати чиновники, коли їх перестануть давати. Для у цього необхідно внести зміни в чинні закони та використовувати принцип безповоротності покарання.

Ті, кого затримали за корупцію та хабарництво повинні нести відповідальність. На жаль, при аналізі осіб, які отримують реальні покарання за вказані злочини, відсотків 80 є працівниками міліції. Кажу, що ситуація буде змінюватись. Щодо справ, які розслідуються відносно посадових осіб, не можу коментувати тому, що ці справи знаходяться в прокуратурі, яка займається розслідуванням згідно законодавства України.

Утка Яка загалом криміногенна ситуація у місті зараз?

В міліції для того, щоб зрозуміти стан, який відбувається, прийнято порівнювати з показниками роботи минулого року. Можливо це не зовсім правильно, але мовою цифр це виглядає так: якщо у минулому році за 10 місяців було скоєно 2119 злочинів, то цього року 2225.

Але загальні дані ні про що не говорять. Серед важких злочинів – зґвалтування 4-2, розбій – 5-6, грабіж – 110-95. Якщо в минулому році було розкрито 44 грабежі, то в цьому 63. Взагалі криміногенна ситуація в місті перебуває приблизно в такому ж стані, як і в минулому. Краще розкриття злочинів, можу пов’язати з активністю громадян та громадських організацій, які беруть участь в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю у місті.

Налагоджена співпраця між органами внутрішніх справ та громадськими організаціями, які приймають в цьому участь. Я вважаю, що цей світ рухаю небайдужі. Через небайдужість відбуваються зміни та покращення життя та в роботі міліції.

бисмарк Які райони в Луцьку обкрадають найбільше?

Періодично в місті проводиться аналіз злочинів. По окремих видах злочинів складаються карти та проводиться аналіз: час, місце, день. Проаналізувавши усі ці злочини, можна сказати, що більша половина відбувається у так званому завокзальному районі. Особливо, хотів би наголосити на крадіжках особистих транспортних засобів, які знаходяться в дворах міста Луцька.

Якщо в абсолютних цифрах: 128 злочинів у 2013, 167 - у 2014 році. Об’єктами крадіжок стають транспортні засоби, які знаходяться без сигналізації. Хотів би налагодити співпрацю з громадянами та певними організаціями щодо встановлення відеоспостереження в гаражах, будинках та під’їздах. З практики можу сказати, що велика частина злочинів була розкрита саме за допомогою камер відеоспостереження, які знаходять на під’їздах та в гаражних кооперативах. Місто Луцьк стало переможцем всеукраїнського конкурсу безпечне місто. Загальна сума, яка буде виділена на цю програму складає 2,5 млн гривень.

Спільними зусилля органами влади та жителів міста, я вважаю, будуть створюватися умови, щоб наше місто справді стало безпечним і комфортним для його жителів. Аналізуючи практику злочинів категорії, може проінформувати, що їх скоюють соціально незабезпечені верстви та особи, які це роблять з хуліганських спонукань.

elios У міліцію часто дзвонять божевільні?

На превеликий жаль? надзвичайно часто бувають дзвінки від осіб, які не повідомляють про себе і не можуть сформулювати проблему, яка в них виникла.

Часто виїжджаючи на місця подій, де факти не підтверджуються. Міліція відволікає сили та засоби перевірки інформації, а, можливо, в цей час відбуваються справжні злочини. Я би просив жителів Луцька при повідомленні по телефону 102 називати свої анкетні дані, тому що, згідно законодавства, анонімні повідомлення не розглядаються.

Міліцією не можуть прийматися законні рішення по конкретному прикладу, один з жителів Луцька за добу 34 рази телефонував на 102, що відволікало роботу чергової частини міліції. Відносно нього було складено адмінпротокол за неправдивий виклик спеціальних служб.

elios Дуже цікавлять справи щодо спалений авто в Луцьку. За останні місяці таких випадків було кілька. Чи встановили, хто робив підпал і чому? Якщо не можете назвати прізвищ, то хоч би скажіть, ЧОМУ це робиться в місті і чи варто боятися простим мешканцям, які мають дорогі авто?

Щодо спалених авто, в місті Луцьку, на жаль, для такого загалу спокійного міста це надзвичайно велика кількість злочинів цієї категорії відбулося саме в цьому році. Органами внутрішніх справ зареєстровано 8 таких випадків. Загалом кожен випадок має свою окрему історію. Але аналізуючи оперативну інформацію, яка поступає щодо цієї категорії злочинів можу сказати, що переважна більшість з них - це проблеми боргового характеру, або розподіл колишнього бізнесу. Між колишніми «партнерами» по бізнесу. Міліція активно працює щодо розкриття злочинів цієї категорії.

Валерія Кравченко Торгівля валютою біля Пано – міліція цим не займається, чи вам просто вигідно співпрацювати з перекупщиками?

Щодо торгівлі валютою, можу повідомити, що органами внутрішніх справ складаються протоколи у відповідності до статті 162 Кодексу України про Адміністративні правопорушення. Називаються порушеннями правил про валютні операції. В більшості виноситься попередження, тому ефективність боротьби з цією категорією адміністративних правопорушень, на жаль, є надзвичайно низькою.

Тільки за жовтень-листопад цього року вкладено 5 адміністративних правопорушень, справи яких розглядаються в судах. Я вважаю, що ефективною боротьбою щодо катергорій злочинів може бути ставлення громадян, які згідно закону мають проводити валютні операції в легальних обмінних пунктах. Тоді, можливо, буде ефект щодо профілактики даної категорії. Але спокушаючись на особисту вигоду громадяни здійснюють обмін валют в так званих міняйлах.

marta Чимало уваги в пресі приділялося факту відправки працівників МВ УМВС у зону АТО. Скажіть, будь-ласка, чому серед цих міліціонерів так мало керівного складу?Відомо, що Руденко там побував, а от з ваших заступників ніхто не виявив такого бажання? До речі, хто вони у вас?

Згідно нормативних документів МВС України постійно в зоні АТО повинні перебувати до 5 % особового складу УМВС України у Волинській області. Всі мої заступники написали відповідні рапорти про відправку їх в зону АТО. Ми чекаємо своє черги.

marta Як ви ставитеся до нині популярного у Луцьку ігрового бізнесу - державних лотерей? Чи вважаєте ви особосто, що йому потрібно покласти край, а чи, можливо, нашим людям потрібно просто вчитися контролювати себе, а цей бізнес при прозорості може стати суттєвим поповненням для держбюджету?

Я вважаю, що кожна посадова особа має робити те, що передбачено їй згідно з її посадових обов’язків Закону України та інших правових документів. Заклади, які функціонуюють в Луцьку - відповідають законодавству. В разі виявлення так званих (нелегальних) ігрових залів, міліцією будуть прийняті всі міри для документування злочинів даної категорії. Прошу інформувати громадян про можливі порушення в цій сфері мене особисто на правах анонімності. При отриманні правдивої інформації обіцяю винагороду.

Тетяна Чи багато зараз у міліції звільнень? Куди йдуть працювати колишні правоохоронці?

Постійне реформування МВС призвело до того, що фактично осіб, які мають вислугу (право на пенсію) в МВС не залишилось. Чим значно понизили рівень професійності працівників міліції. На разі звільнених з міліції практично немає. Укомплектованість луцької міліції одна з найбільших за всі часи незалежності України. Колишні правоохоронці ідуть працювати в різні структури, в охорону, адвокатами, юристами. Залежно від їх професійності та можливості реалізувати себе у цивільному житті.

Україночка Доброго дня. дуже хочу працювати в органах внутрішніх справ. маю повну вищу освіту та стаж роботи 1 рін у виконавчій службі. У вас немє посад для мене?

Пропоную звернутись у встановленому порядку в управління МВС за місцем проживання або за особистий прийом до мене. Який відбувається щосереди з 15:00 до 18:00.

marta Про боротьбу з хабарництвом вже говорили, але я повторюся. Цікавить боротьба з цим явищем у навчальних закладах...Складається таке враження, що ви не просто не боретеся з ним, але й сприяєте, бо за останній час воно ще більше розцвіло...Чим займається відділення боротьби з хабарництвом?

Давайте на конкретні запитання давати конкретні відповіді. В разі інформування вами про конкретні відповіді обіцяю реагувати. Запитую хто конкретно і які випадки. Робота в цьому напрямку проводиться спільними зусилля ми луцького міського відділку та УДСБЕЗ. Про випадки затримання хабарників міліція постійно інформує суспільство, громадян.

Тетяночка хороша) Бачила вашу сторінку у ФБ. Але більшість юристів, сбушників, міліціонерів бояться соцмереж як вогню. Ви не з тих?

Якщо бачили мою сторінку - тоді ні. Для мене соціальні мережі – це, в першу чергу, утримання інформації та погляди на життя тих людей, які рахуються в мене друзями. Для мене соцмережі - це інформативність.

***

Завтра гарне релігійне свято. Хочу привітати всіх, для кого слова Майдан, Революція гідності, війна є не просто словами, а напрямком руху. Хочу, щоб змінилось відношення людей до того, що відбувається. Хочеш змінити світ - почни з себе. Змінившись сам, зміниш те, що відбувається навколо тебе.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0