На ВолиньPost - чат з активістами «Нацкорпусу» Волині

06 квітень, 2017, 18:04
На ВолиньPost - чат з активістами «Нацкорпусу» Волині
7 квітня відбудеться чат з активістами «Національного корпусу – Волинь», які влаштували 6 квітня під час сесії Луцької міської ради акцію.

Активісти «Національного корпусу – Волинь» прийшли до ради, аби закликати депутатів «не вчиняти цирку», а пришвидшити призначення виборів. Під будівлею ради вони скандували: «Припиніть цирк - проведіть вибори», палили фаєри і димові шашки, а після цього зайшли до сесійної зали.

БІЛЬШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ

ЧАТ ЗАВЕРШИВСЯ

У гостях ВолиньPost були голова обласного осередку Андрій Д'яченко та заступник голови Олександр Дмитрук.


Влад: Прокоментуйте, будь ласка, таку думку. Чому "Національний корпус" вважають найперспективнішим рухом?

А.Д. Чому? Тому що у нас рух молодих. Дехто з луцьких політиків з цього іронізує, але не варто. По-перше, майбутнє, яке може вивести в європейську цивілізацію. Націоналістична політика в правильному розумінні. По-друге, в контексті України - це люди, які пройшли Майдан, АТО або були волонтерами. Це люди, які готові чимось пожертвувати. Для людини це серйозно. По-третє, майбутнє завжди за молодістю.

Гліб: У Волинській ОДА пантрує Варта порядку. Як думаєте, у міськраді теж буде "режим суворого посещения"?

О.Д. Сподіваємося, що ні.

А.Д. Ми думаємо, що люди, які заправляють у міський раді, хотіли би цього. Якщо влада ставить когось на охорону, яка буде фільтрувати присутніх, значить, вочевидь, в цих осіб є підстава недовіряти людям.

Oleksandr Vichelkovskii: Чи вважаєте Ви сучасний український політикум недієздатним, та чи здатна така молода сила як НК взяти на себе відповідальність керувати містом, державою у разі перемоги на виборах (міських, парламентських)?

А.Д. Ми вважаємо нинішнє керівництво недієздатним, не будемо вдаватись в деталі. Говорячи об'єктивно, наші активісти - це молодь 27-28 років. Ми пропонуємо альтернативу на перспективу. Нас нічого не пов'язує з "совком". Ми вважаємо, що поступово повинні витісняти стару владу та займати від місцевих рад до вищих. Так прийде поступова заміна покоління. Безумовно, в такому контексті ми готові.

Oleksandr Vichelkovskii: Доброго дня.Ви займалися з місцевими жителями проблемою УкрВетСанзаводу у Ковелі,чим закінчилась історія?

О.Д. Історія не закінчилась, вона продовжується. Ця історія не виникла би, якби громада Ковеля піднялась та почала піднімати це питання на вищому рівні. До речі, тут, чесно скажу, і можу подякувати Ігорю Гузю, за це йому повага. Зараз події розвиваються таким чином, що наші активісти приїжджали в ОДА, коли питання всюди піднімалось, на усіх комісіях. На даний момент почали вивозити трупи тварин, частково. Проте питання відкрите і точного рішення немає. Наші ковельські активісти за цим стежать. Ми це питання не спустимо та будемо боротись, аби воно закінчилось вигідно для нашого регіону.

Анжела Ферцак: Чи вірите Ви, що Україна колись таки стане нормальною державою?

А.Д. Так. Якби я в це не вірив, то не присвятив би два роки свого життя війні, не був би на Майдані. Якби не вірив - працював би десь закордоном та не палив фаєри.

Влад_11: Чувствуете ли вы укоры совести за содеянное в АТО??

А.Д. Кононович привіт. Коли будеш в Луцьку, з радістю готові зустрітися з тобою. Я пишаюсь тим, що робив в АТО, бо захищав Україну від нападу Росії, і ніяких докорів у мене немає.

Кириллллл: Якщо будуть вибори в міську раду, ви, напевно, балотуватиметеся. Вам буде що запропонувати місту? Дякую П.С. Я маю на увазі у вас є якесь конкретне розуміння проблем міста чи тільки покричати і попалити фаєри

А.Д. Паління фаєрів і димів це не наша програма. Це був спосіб привернути увагу до проблеми.

О.Д. Я не буду розказувати всю нашу програму. Це займе чимало часу. Ми люди, які народились та виросли в Луцьку, бачили, як розвивається місто. Воно є провінційне. Нам здається, що наша мета - перетворення Луцька з провінції в центр бурхливої діяльності. У Луцька є всі передумови. Тісно спілкуюсь з луцькими айтішниками і, як вони запевняють, у нас є потенціал у цій сфері.

Лінк: Політсили із риторикою, подібною до риторики "Нацкорпусу", в Західній Європі називають правопопулістами. Яка різниця між вами і, наприклад, партією Марі Ле Пен?

А.Д. У Марі Ле Пен є своє бачення для французького народу. Я особисто вважаю, що це не найкращий вибір для французів. Є багато достойних кандидатів. Якщо порівнювати Нацкорпус та рух Марі Ле Пен - це різні структури. Ми українські націоналісти пропагуємо своє бачення. Я думаю, що у нас більше шансів, адже майбутнє - за східною Європою. Я думаю, що ми будемо диктувати дискурс на націоналістичному полі Європи.

У Франції є інші цікаві для правоналаштованих французів сили. Наприклад, L’Action française.

Василина: Хлопці, наскільки мені відомо, раніше "Національний корпус" аж ніяк не мав наміру підтримувати дружні стосунки чи то пак співпрацювати із добре усім відомим ВО "Свобода", навіть марш 14 жовтня проводили паралельно. Проте недавно було підписано "Національний маніфест". Яка мета його підписання? Чи вважаєте ви , що співпрацюючи із політсилою, яка неодноразово себе дискредитувала, вам вдасться здійснити задекларований Білецьким "хрестовий похід проти влади"? і, виходячи з цього, чи маєте в планах співпрацю зі "Свободою" на місцевому рівні, враховуючи підтекст дій її представників, до прикладу, у Волинській облраді?

А.Д. Напевно, це питання можна перефразувати "чи всі націоналісти об'єднаються". Всі націоналісти не можуть бути однією партією. Різноманіття в здоровому суспільстві - це нормально. Здорова конкуренція. Люди можуть вибрати та оцінити. Тому ми вважаємо, що в якщо країні немає однієї контрольної партії, - це добре.

Ми підписали маніфест, тому що країна в складному становищі. Між нами в такому ідеологічному плані більше спільного та є одна ціль. Є намір працювати в цьому напрямку та координувати свої зусилля. Але не об'єднуватися.

Ми давно знаємо місцеву "Свободу", немає антипатії. Підтримуємо нейтрально-товариські стосунки. Ми робимо свою роботу, вони - свою, а люди повинні дати оцінку.

Гнат Юра: Хлопці, майдан давно минув. Треба працювати. Ви до цього готові?

А.Д. Ми вже працюємо. Раніше відповідали, хто чим займається.

Барак: Нашо в Луцьку вибори, коли і так всьо ясно?

А.Д. У Білорусі та в Росії часто так говорять. Нам, наприклад, зовсім неясно і вибори якраз роз'яснять цю ситуацію. Напевно, хтось хоче, аби лучани думали, що все ясно та опустили руки.

Генрих: Ігор Поліщук попросив у подальшому активістів записуватися на прийом громадян. Ви на прийомі димовухи запалите?

А.Д. Я думаю, що Поліщук не втратить контролю над ситуацією у міській раді, тому, думаю, що таких інцидентів буде мінімум.

Герасим: Хто вам платить за акції? Якщо не платять, то як ви, хлопці, заробляєте на хліб насущний?

А.Д. Якби нам платили за акції, то вони була б не такими. Я навчаюся на аспірантурі в СНУ і отримую стипендію 3000 гривень.

О.Д. Я приватний підприємець. Торгую LED-освітленням. Якщо комусь треба - приходьте. На вулиці Градний Узвіз, 4.

Кириллллл: А чого так мало фаєрів було біля міської ради?

А.Д. У нас не було цілі зробити масову акцію, зібрати демонстрацію і мітинг. Ціль була привернути увагу до ситуації, яка склалась з ЛМР. Для цього потрібно було використати певну піротехніку, аби привернути увагу. Ми уже 3 місяці ходимо та розказуємо про свою позицію, але більший резонанс привернув саме цей мітинг. Фаєри виконали свою місію, аби привернути увагу.

О.Д. Акція була попереджувальною. Якщо ми надалі будемо бачити, що секретар затягує процес та продовжує цей цирк, при потребі кількість активістів на мітингу ми помножимо на 100.

Гнат Юра: Припустімо, оголосили вибори до Луцької міськради. "Нацкорпус" піде на вибори зі "Свободою" як єдина партія? Яку кандидатуру на посаду міського голови підтримаєте?

А.Д. Нацкорпус і Свобода має товариські відносини, але будемо іти окремими командами. Важко говорити, яку кандидатуру ми підтримаємо, адже точних прізвищ не відомо. Ближче до виборів буде ясно.

Модерн: ви популісти?

А.Д. Думаю, що популізм - це одна з найгірших рис політика. Це людина, яка пропонує легкі відповіді на складні питання. Мовляв, не потрібно працювати, а потрібно просто обрати кандидатів і все буде добре.

На речах, обіцянках дуже легко спекулювати, тому безумовно ми зневажаємо популістів та не відносимо себе до них. Будь-який рейтинговий політик в нашій країні є частково популістом, і це потрібно змінювати.

Vitold: Чи вважаєте ви доцільними перевибори не тільки мера міста, а й міської ради?

О.Д. Так вважаємо. Склалася така ситуація, що після смерті мера деякі депутати зрадили своїх виборців. Складається така ситуація, що депутати представляють зовсім іншу точку зору, ніж коли вони йшли на вибори. Ми говоримо не тільки про себе, а й про інших хороших людей у міській раді, які можуть покращити ситуацію в Луцьку.

Юрій: Яка мета акції 6 квітня під міськрадою?

А.Д. Мета привернути увагу луцьких чиновників та мешканців міста до ситуації в міськраді, яку ми називаємо цирком. Сили, які прийшли до влади, хочуть відтягнути перевибори міського голови. Ми вважаємо, що нам це вдалось.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0