На ВолиньPost - чат з Ігорем Гузем

24 квітень, 2017, 09:00
На ВолиньPost - чат з Ігорем Гузем
Завершився чат з народним депутатом Ігорем Гузем.


Побажання для читачів ВолиньPost

Перша за все побажання колективу ВолиньPost. Не буду приховувати, що головний редактор - вихованець нашої організації, якого я знаю ще з 2004 року.

ВолиньPost - знаковий сайт. Він для мене асоціюється з рупором вільної думки, яким він був під час Євромайдану.

Тому бажаю залишатися таким рупором надалі попри власників, політичні розборки.

Всім читачам я бажаю одне - це не втрачати віри та оптимізму, бо це найгірше, що може статися. Наша країна дуже потребує людей, які незважаючи нінащо готові змінювати її та змінюватись самим. На жаль, останнім часом таких людей суб'єктивно не більшає. Тому хотілося би, аби ситуація змінювалась.

Oльга Олегівна: Чим займається Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя?

Вона була створена приблизно рік тому. Виконавчим директором є сільська голова Валентина Степюк. Асоціація займається допомогою органам самоврядування. Децентралізація, навчання по написанню проектів та пошуком партнерів для громад та сільських рад. Ми тісно взаємодіємо та втілюється багато проектів та задумів.

Думка: Що далі буде з хабарником Миколою Пархомуком з Любомля? Чи вірите в те, що він понесе покарання за зроблене?

Без сумніву це кричущий випадок на Волині. Коли фактично представник президента був пійманий на хабарі 2 000 у.о. Згідно чинного законодавства - це від 8 до 13 років. Я і моя команда будемо відстежувати цю справу та не дозволимо уникнути покарання даного чиновника. Я переконаний, що це був не одиничний випадок, а системний. Відповідальність має нести Гунчик адже Пархомук був рік його радником. Це була близька людина, цікаво, що він йому радив.

Oльга Олегівна: Продаж землі: яка ваша позиція в цьому питанні?

Стратегічно я вважаю, що колись в нас буде вільний продаж землі, але не найближчим часом. Я підтримую мораторій на заборону продажу землі, бо вважаю, що в такій країні, з таким рівнем корупції, допустити продаж землі це злочин. Колись настане той час, коли ми це рішенням парламенту дозволимо чи легалізуємо, але, що на це треба ще 3-5 роківочевидно 3-5 років.

Думка: Скільки коштує кава в їдальні Верховної Ради?

Постійно там харчуюсь. Здається приблизно 20 грн.

Читач: Проживаю у Володимирі-Волинському. З радістю неприкритою дізналась, що в нашому місті героїчної 51 бригади не буде центру госпітального округу. Думаю, тут треба сказати дякуууууую і доземно вклонитись нашим обласним депутатам, які так гарно в Нововолинську розпинались про якість медицини. Прошу Вас прокоментувати ситуацію з тими округами. п.с. А ще особисто велика вдячність Вам за підтримку людей з особливими потребами "Берег Надії" в Володимирі та "Світ для дітей" в Нововолинську.

По-перше, рішення ще не прийняте. Воно приймається на центральному рівні міністерством охорони здоров'я. Надіюсь, що мою позицію та Ірини Костанкевич почують та на Волині буде 6 округів. Додадуть Любомль, Володимир та Камінь-Каширський. Переконаний це рішення плавильне та обгрунтоване. Це чітке рішення та бачення конкретних територій. Я на цьому стояв та буду стояти.

harambara Заплив із Палицею вже був. Хто наступний?

Я нещодавно запросив усіх бажаючих переплести наступні великі озера Волинського краю: Пулимецьке, Люцимир та Турське. Всі, хто мають бажання, порядні, добрі, світлі люди, фізично готові запрошуються до участі.

Це моє хоббі, мені це подобається. Так я пропагую здоровий спосіб життя. Те, що Ігор Петрович підтримав цю тему підняло ще більший інтерес до неї.

Запрошую усіх. Колись Гунчик казав, що буде гребти в човні. Думаю, як і губернатор, він ніякий гребець.


Виборець: Зараз всі очкують виборів міського голови в Луцьку. "Народний фронт" свого кандидата висуває?

Думаю, ні.

Барка: Скільки коштує Ваш найдорожчий костюм?

Я останнім часом купую тільки піджаки, тому що ходжу в джинсах. В парламенті і не тільки. Піджак, що зараз на мені, куплений в Сан-Франциско на розпродажі та коштує 170 доларів. У мене немає дорогого одягу.

Я купую одяг у Луцьку в ПортCity або у Києві в «Ocean Plaza».

Та й немає у мене внутрішніх потреб одягатись дорого. Мене задовільняє, як я одягаюсь. Тут я не вибагливий.

Арбайтен: Христос Воскрес. У мене накипівше і важливе. Ви вже давно маєте певну принципову позицію щодо пана губернатора, який нещодавно очолив рейтинг губернаторів, але з кінця. Чому нас так не любить Президент? Я з Поромова, за стільки часу ні Насалик, ні Порошенко не явились на славнозвісну шахту 10. Чому? Чого вони бояться?

Воістину Воскрес. Вони бояться їхати на Волинь. Ні президент, ні Гройсман ніразу тут ще не були. Для мене це дивно. Ні разу не приїхати в таку область, як Волинь, де Порошенко переміг у першому турі.

Це до речі показує вплив і можливості голови ОДА Володимира Гунчика, який казав, що в гроб ляже з Порошенком. Дехто каже, що уявляв як це буде. Повна недієздатність та неможливість лобіювати інтересами краю в столиці.

Сєргій: Свого часу ви критикували олігархів за "засівання" округу. А діяльність фонду "Прибужжя" - це не те саме?

От сьогодні керівник фонду Борис Карпус працював з делегацією зі Сходу. Ми оголосили черговий конкурс проектів "Крок на зустріч" з фондом обсягом 200 000 грн. Я вважаю, що це правильний підхід. Частина коштів від бізнес-структур, які мене підтримують, частина - британські.

Спільно з онкодиспансером ми влаштували акцію, під час якої пересувні мамограф та флюрограф побували у селах мого округу. Більше 3 000 жінок пройшли ці процедури.

Фонд не займається роздачею грошей. Це громадські соціальні акції. Підтримка децентралізації, проектів.

Воїн: Стало менше бійок у Верховній раді. Чому так?

3/4 парламенту це люди, які підтримували Майдан. Кардинально іншу позицію займає тільки Опозиційний Блок. Сутичок дійсно менше. Мені довелось тільки в одиничних випадках брати участь, наприклад, виручати побратима Володю Парасюка. Вцілому я згідний, що сутичок менше і це добрий сигнал. Парламент - це місце для прийняття законів та дискусій, а не бійок.

Рахівник: Яка зарплата у нардепа? На життя хватає?

Чистими здається 14 з надлишком, це те, що приходить на картку. Є кошти для оплати праці працівників та для депутатської діяльності. Мене все задовільняє, тому я вважаю, що розмови про збільшення зарплати зараз не на часі. Це викликає збурення людських мас.

Воїн: Давній біль Волині. Переслідування 51 бригади. Коли вже буде ТСК по злочинах командування і коли реабілітують 51 омбр?

Моя команда зреагували на звернення Василя Нагорного, адвоката бійців. Розмовляв про це з нардепом Ігорем Лапіним. Наскільки я розумію першим проект підготував Степан Івахів.

Всі депутати готові підписатись. Я думаю це відбудеться уже в травні. Переконаний, що це потрібно робити, та неодноразово виступав з цього приводу в парламенті. Хоча ми говоримо про це вже який рік, а військова прокуратура не чує цього. Але думаю шанси змінити ще є.

Азік: Хто кращий прем’єр: Ющенко, Тимошенко, Янукович, Азаров, Яценюк чи Гройсман?

Немає однозначної відповіді на це питання. Ющенко був проривним прем'єром. У той час такого пізнього "кучмізму" це було нове дихання, нові підходи, які відчули українці. Хоча зараз це вже мало хто пам'ятає.

Що стосується Тимошенко, то там була інша історія, яка, на жаль, ознаменувалась постійною боротьбою з президентом Ющенком. З Януковичем та з Азаровим для мене все зрозуміло. Не сприймав цих політиків та вважав, що це зло.

Яценюк став прем'єром у найважчий час для країни, тому для нього були дуже важкі виклики. Ну, а Гройсман сьогодні фактично опинився у тому часі, коли економіка "оклигує", зростає ВВП, зміцніла гривня, пережили зиму, ще ряд інших факторів. Загалом всі прем'єри працювали у різний час та у різних обставинах.

Харьков: Ви часто буваєте у відрядженнях за кордоном. Де найдоступніші для виборців депутати?

По-перше, я хоч і заступник голови комітету у закордонних справах у порівнянні зі своїми колегами не так часто їду за кордон, адже є багато питань в окрузі. Хоча користуючись перервою в квітні-травні я відвідаю Норвегію та Німеччину з метою перейняття досвіду.

З приводу доступності парламентарів... в Молдові парламентарі достатньо доступні. Країна маленька і кількість населення невелика. Це грає роль. В лютому був у Штатах там конгресмени мають великі округи і важче їх відвідувати.

Думка: Напишіть рецепт своєї улюбленої страви. Чи кухня – то не чоловіча справа?

Для мене кухня це не чоловіча справа. Сам можу приготувати яєшню. Додаю усе, що є у холодильнику. Скажемо це найпростіше в плані приготування, а взагалі я хочу сказати, що я люблю просту їжу.

В моєму рейтингу місць, де можна смачно поїсти, перше місце зберігає їдальня Луцької міської ради. Всіх працівниць я знаю, вони готують смачно.

Володимирчанин: Коли закінчать стройку будинку для військових во Владимирі?

Мені важко дати точну дати. Вона постійно зміщується. З тією інформацією, що я володію, можливо, до дня Незалежності. Тримаю це питання на контролі. Гройсман взяв це під контроль. В зв'язку з інфляцією сума коштів на добудову зросла.

Рашка: Яку найбільшу суму грошей ви тримали в руках?

Сотні тисяч гривень.

Митник: Чи бачили ви сюжет на 1+1 про контрабанду в Володимирі? Як побороти це ганебне явище? Що ви робите як депутат для цього?

Ще не встиг подивитись. Cьогодні до речі буде друга серія. Дочкаюсь її та побачу все разом.

Розділив би питання контрабанди на дві частини. Це десятки тисяч моїх виборців, які везуть дозволену норму закордон та заробляють собі на прожиття. Це нелегка праця. Це переважно люди, яких викинула держава та у них немає іншого виходу. Я не маю до них претензій та рахую, що маю їм допомагати. Допомагати в плані захисту від свавілля та хабарництва.



Друга частина - це велика масштабна контрабанда: фури, літаки, траншеї. Це інша історія. Тут держава повинна боротись з контрабандистами. Проводити обшуки, слідчі дії. Власне це спроба обдурити державу, не сплатити податки, нажити мільйони.

По-перше, я неодноразово виступав з цього приводу в парламенті. Неодноразово звертався та буду звертатись про будівництво нових переходів у Шацькому (Адамчуки-Збереже) і Іваничівському районах. Це зменшить кількість черг на митних переходах.



Системне питання: 1. Децентралізація - (колізія, злочин, геноцид села) порушення ряду важливих конституційних прав, свобод громадян України, норм прямої дії Конституції України. Втрата сувернітету! Організатор МВФ, виконавець брутальна влада. 2. Волиньприродоресурс,витрачені мільйони на створення (звіт), де результат і законодавча ініціатива? Чи зможе селянин працювати і отримати дозвіл. Досить займатися дурницями, якщо ви на виборах бажаєте перемогти, зробіть щось для людей! Популісти!

Я пітримую децентралізацію не на словах а на ділі. Усі ОТГ на мому окрузі без зайвого пафосу відчувають мою підтримку. У мене є бачення та бажання, яке розділяють майже всі сільсікі голови мого округу - об"єднати всі громади. Ми ідемо цим шляхом. зокрема у неділю відбудуться вибори у вишківській громаді - Віктора Сущника. на черзі громади з цетром в Заріччі,Люблмилі, Овадному, Рівному, тощо. я глибоко перевонаний в правильності рішення про децентралізацію, яке було прийнто у 2014. Відчуваю цю правильність. Сьогодні працював в Зимнівській ОТГ та бачу зміни та успіхі які там відбуваються.


Я підтримую ідею створення такого підприємства. Логіка моя наступна, якщо держава не може легалізувати видуботок бурштину і він сьогодні фактично не легальний та під прикриттям високопосадовців. То чому Волинській ОР це не легалізувати. наскільки я розумію зараз. влада на чолі з Порошонком роблять усе можливе аби цього не сталось. наразі ситуація патова. держава не легалізовується і не дає залучити кошти до обласного бюджету. І сам не гам і нікому не дам. Я готовий в подальшому в парламенті захищати цю позицію. розумію, що буде критика. бажання ноповнювати бюджет тим, що жє в надрах Волинської області. ми могли би закривати цими коштами бюджет.


Анатолій Котлюк: Яке місце сьогодні займає "Національний Альянс" у вашому житті?

Лідер Альянсу Богдан Бальбуза - мій помічник. Я не приховую, що я підтримую фінансово організацію та в інші способи. По можливості відвідую заходи Альянсу, наприклад, таборування. Де можу допомагаю організації лобіювати на центральному рівні.

Грубо кажучи, я не маю часу допомагати в поточній діяльності. Радію тому, що там є команда, яка веде організацію в правильному напрямку та не дає їй "засохнути". Думаю, що й інших засновників організації це тішить: Сергія Мартинюка, Андрія Бокоча, Анатолія Котлюка, Павла Данильчука, Ігоря Кулика, Аліну Шпак, Ірину Качан.

Володимир: Гройсман заявив про можливість запровадження загального декларування доходів. Це детінізація економіки чи спроба відібрати у людей останнє?

Ще не настав той час, коли всі громадяни декларують свої статки. Це викличе обурення. Я би сконцентрувався на місці Гройсмана на тому, як перевіряють статки високопосадовців, а не займався декларуванням для всіх громадян. Тому думаю, що це рішення помилкове.

Oльга Олегівна: Яке вирішення питання з ветсанзаводом у Ковелі? Коли людям допоможуть? Перетягування ковдри з Гунчика на Гузя і так далі - коли це скінчиться?

Це триває вже 38 років. Останні півтора місяці тривають активні дії ковельчан у захисті свого права на безпечне проживання у місті. Протест організували саме вони, а не я. Наразі ситуація не зрушилась з мертвої точки, а саме немає рішення про закриття заводу і немає вивозу тушок тварин. Нагадаю, їх там 3 тисячі тон, достатньо для того, аби процес зрушився.

Ми давали шанс до 28 числа Сергію Кошаруку виконати свою обіцянку вивезти, в іншому випадку він пообіцяв подати у відставку. Кошарук написав заяву особисто. За моєю інформацією у неділю жителі Ковеля збираються на віче і там вже приймемо рішення. М'яч на стороні адміністрації, персонально Гунчика, але я так розумію йому не до того. Він "зализує рани" після рейтингу губернаторів. В неділю з ковельчанами приймемо рішення. Я не виключаю масштабної блокади шляхів в напрямку Польщі та Білорусі.

Харцизяка: У вас із Саганюком мір-дружба-жвачка. А що ви не поділили із Сапожніковим, якого періодично критикуєте?

В мене дійсно робочі стосунки з Петром Даниловичом. Я поважаю вибір жителів Володимира, якби хто не ставився до цієї персони.

Що стосується Віктора Сапожнікова, то дійсно є певні непорозуміння. Я би сказав на грунті бажання міського голови контролювати усе в місті. Включно з діяльністю нардепа. Я за такою схемою не працюю. Я та моя команда ми самодостатні політики. Якщо і будемо узгоджувати свою діяльність, то тільки з виборцями. Ніякої політичної війни немає.

У мене свій напрямок роботи. Звичайно міська рада намагається ставити палки в колеса, проте завжди є виходи. Для мене таким виходом є зустрічі з виборцями в дворах. У цьому році буде близько 50 зустрічей, минулого року було 40. Це дозволяє виборцям поспілкуватись зі мною тет-а-тет.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0