вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Чат-конференція з Віталієм Федосюком

17 жовтень, 2012, 11:00
Чат-конференція з Віталієм Федосюком
На ВолиньPost 17 жовтня відбулася чат-конференція з кандидатом в народні депутати Віталієм Федосюком.

Директор видавництва «Ініціал», головний отаман Козацького Стрілецького Братства Віталій Федосюк балотується у народні депутати в одномандатному мажоритарному окрузі №22 – у місті Луцьку.

ТойХтоПройшовКрізьВогонь Пане, Вікторе, от Ви реально вірите, що увійдете в парламент зі своєю шаблею і в козацькому строї? Навіщо цей піар? От вмієте робити красиві книги за грубі гроші в своєму "Ініціалі", то й працюйте. Інші проблеми - соціальні, економічні на рівні міста та держави вам далекі. Патріотизм починається не з вус і гарних слів. У нас вже багато демагогів при владі було. Треба в парламенті людей дієвих.

Вуса і шабля – це не найперші ознаки патріотичності. Як і чоловічості. Я не демагог і ним ніколи не був. І це не піар, мій зовнішній радикалізм – це є агресивний вияв ставлення до подій і обставин, які творяться у нашій державі. Совість захована глибоко в середині. Її я пронесу через ці кордони і контроль у Верховній Раді.

Окрім того, що я видаю книжки, я ще й керую колективом з понад 20 чоловік, орієнтуюся в економіці й бізнесі, пройшов військову службу і маю військове звання капітана.

Coca Доброго дня Віталію, ви патріот?

Так точно!

Coca Ви такий представительний мужчина. Скажіть, а вуса у Вас справжні?

Справжні. Скоро їм буде два роки. На деяких зустрічах люди про це часто запитують, особливо жінки і діти. І навіть підходять і пробують чи справжні.

Ірина Качан Я знаю, що ви автор герба Луцька: нинішнього і колишнього. Коли мером став Богдан Шиба, він мав претензії до герба. І герб змінили. Що було не так?

З геральдичної точки зору попередній герб був побудований неправильно. І я не був його автором. У 1995 році я розробив герб Луцька, який був прийнятий, але не був затверджений. А приблизно у 2000-му році затвердили герб із зображенням святого Миколая і замку, не мій. І вже у 2008 році, коли мером став Богдан Шиба, він дослухався до геральдистів, і повернулися до мого гербу, розробленого у 95-му.

директор Є інформація, що команда Палиці вчора побила інших кандидатів... Скажіть чи ви забезпечуєте охорону агітаторів та довірених осіб вами?

Нас благословляє і охороняє святий Миколай і напучування святішого владики Філарета. А ще ми дуже дружні, оперативні й солідарні.

Юрій Ви з усіх кандидатів в депутати - чи не найадекватніший. Маєте нормальну роботу і нормальний авторитет професіонала і патріота. Не вірю, що ви не розумієте, що НЕ ВИГРАЄТЕ. Розумієте. Тоді питання: навіщо це вам? Тільки якщо хочете сказати, що "бо в цій країні треба щось міняти", або "я виграю, бо в мене рейтинг вищий, ніж у Палиці", то краще нічого не кажіть...

Ні, я виграю, тому що ВІРЮ, а не тому, що в мене рейтинг вищий. Вважайте мене наївним, амбітним. Мені болить лучани і Луцьк. Я не хочу, щоб про моє місто говорили, як про продажне. Я даю вам і усім лучанам шанс.

babaZina Ви вважаєте себе заможною людиною? Де ви мешкаєте, у якому будинку, у якому районі міста (чи, може, за містом)? Який у вас автомобіль? Чи маєте дачу? Чи тримаєте господарство?

Я мешкаю на вулиці Стефаника, 34. Це приватний будинок. Збудований моїм дідусем у 1960 році. Коло будинку є сад. Дачі не маю. Автомобіль «Опель омега» 2002 року випуску. Троє котів :) Порівнюючи із загальним станом мого народу, вважаю себе забезпеченим.

Деніс Чому Ви так гостро виступаєте проти Палиці, він же так багато робить як депутат?

Це зовсім не гостро. Я себе навіть стримую. Моя дипломатичність і певні умови передвиборчої боротьби, які склалися в місті, змушують мене бути аж надто стриманим. І те, що хтось читає між рядків і бачить між словами, це дуже правильно.

У передвиборчій тріскотні я мушу бути твердим, послідовним, щоб допомогти людям відділити зерно від полови і сказати те, про що всі думають, але мовчать або побоюються висловити вголос.

Я бачу, що місто під певним психологічно-візуальним пресингом. Мені як архітектору видно це, як нікому. Складається враження, що виборець, як той загнаний вовк обставлений червоними прапорцями, якого женуть голосувати за Палицю. А за таку парламентську діяльність, яку він «веде», у козаків Палиця заслужив би палю.

Юрій Якщо вам болить Луцьк і лучани, чого йти у Верховну Раду? Йдіть у міську. Але ж у неї ви на балотувалися, наскільки я памятаю...

Це неправда. Балотувався. І був депутатом міської ради з 1990 по 1995 рік від Народного Руху. Нас було п’ятеро, і ми змінили пріоритети розвитку Луцька. Це при тому, що проти нас була переважна більшість комуністів. А щоб змінити ситуацію в місті, потрібно навести порядок у державі.

Coca Чи маєте досвід роботи у політиці??? Це ж брудна робота.

Так, маю. Я - один із організаторів Народного Руху на Волині. У сантехніка і прибиральниці теж брудна робота, але вони роблять наше життя чистим.

Volynianyn А що це за козаки дали Палиці орден? Ви маєте бути в курсі

Українське реєстрове козацтво, котре вручило орден Палиці, очолює громадянин Ізраїлю Анатолій Шевченко. Він вручав такі ж нагороди Януковичу, Азарову та іншим «дєятєлям». В Україні дуже багато козацьких угрупувань, які стають пристанищем для дуже дорослих дядьків, які не награлися у солдатики, будучи у війську, КГБ, міліції.

Зрештою і в історії України були приклади розмежування і поділу серед козацтва. Це не найкраща наша риса, яка потребує тотального реформування. Солідарність у правді і волі до потужної нової України. Тому нічого дивного, що вони вручили своєму.

директор Під час депутатського крісла в 90-х роках що ви зробили для міста?

Насправді це було не крісло, а справжня боївка. На кожну сесію ми ходили, як на бій. Це справді так було. І наша солідарність, одностайність, наполегливість долала переважну більшість комуністів, які були приголомшені тими змінами, які розпочалися в Україні. Як справжні козаки ми скористалися з їхньої розгубленості. І це приклад для нас і для вас.

В першу чергу змінили міські топоніми з тоталітарних на українські національні. Це звична практика для держави, яка хоче бути державою. Крім того, очистили місто від пам’ятника Леніну. Заснували першу демократичну газету «Народна трибуна». Добилися виділення земельних ділянок для малозабезпечених містян. Раніше ж це була прерогатива заможних. Заснували Волинський університет на базі обкому партії, виселили обком із приміщення на проспекті Волі.

Юрій У 2010 році не балотувалися. Я це мав на увазі. А у 2012 році раптом вам Луцьк заболів. Це я так, уточнив. Те, як ви уникаєте прямих відповідей на мої питання, красномовніша за будь-які ваші інші відповіді. Я розчарований, чесно :-(

У 2010 році я балотувався у депутати до Луцької міської ради. Конкуренти були від рейтингових партій: «Батьківщини» і «Свободи». А щодо вашого розчарування, то я буду працювати і своїми здобутками переконаю вас. Це найкращий аргумент.

Світлана Мисенчук: Ігор Палиця вам не передавав "привітів"? Не пропонував зняти свою кандидатуру? Кажуть, він це практикує...

Бог милував.

Mirna За паспортом вам 50 років. А на скільки себе відчуваєте?

На 35.

Volynianyn Поясніть, будь ласка, чим займаються сучасні козаки? Особисто я логіку існування сучасного козацтва розумію одну: правильне виховання дітей і молоді і нестандартна форма вивчення і популяризації історії. Приклад - клуби історичної реконструкції, які робять рицарські обладунки і махаються між собою мечами. А ви, козаки, таке враження, що всерйоз себе військом і елітою вважаєте...

Все ви правильно кажете стосовно реконструкції і виховання юнацтва. Це наші наміри, які ми повсякчасно здійснюємо. Хто був на вшануванні Покрови 13 і 14 жовтня у 33-му мікрорайоні і на ДПЗ, міг у цьому переконатися.

Європейська Гільдія Історичних Стрільців, до якої ми мали честь бути прийняті цього літа, визнала нас і толерує у наших шляхетних намірах. А це популяризація дослідження далекої історії, а також історія УНР.

Нам дуже боляче відчувати, що місток між УНР і сьогоденням під час кучмівщини був притлумлений і майже втрачений. Сильна Україна можлива в духовно героїчній опорі, яка є в «чорних запорожцях».

Тут ще важлива і моя видавнича справа, і підтримка дослідників історії України, і масові заходи в Холодному Яру, і в сусідніх державах. Роботи вистачає. Якщо не примітивізувати ситуацію і не зводити все до костюмованості.

Юрій Про те, що балотувалися, не знав... Перепрошую. Але не вигравши тоді, ви вірите, що виграєте зараз? Вибачте, лишаюся при своїй думці. Не дивлячись на ваші обіцянки. Порада: будьте відвертішим з виборцями. За вас можуть проголосувати думаючі люди. Даруйте за нескромність, відношу до таких себе. Чесно, мав намір голосувати за вас. А от прочитав оце "виграю, бо вірю" і засумував...

Я думаю, що ви кокетуєте. Я знаю точно, що ви голосуватимете за мене, як і ваші колеги і думаючі люди. Альтернативи немає, це ж очевидно.

Адже загальна ситуація в 2004 році була набагато скрутнішою і безнадійнішою. Про загадкову українську натуру мало говорять, але вона є. Дух незламності, гайдамацької сваволі може спрацювати несподівано і саме в останній момент. Щиро бажаю вам успіху і виправдання ваших сподівань.

омега: Як ви ставитеся до одностатевих шлюбів, геїв і повій? Цікава ваша думка: чи варто узаконити проституцію, одностатеві шлюби?

Категорично не сприймаю. Мені шкода цих людей, над котрими природа зіграла недобрий жарт.

Єдиний, хто заслуговує на бодай мінімальну повагу – це повії. Вони достойніші від повій політичних, бо торгують тільки тілом, а не карткою в парламенті, як, наприклад, Палиця.

Лукьяныч Мы с семьей были на Вашем мероприятии на ГПЗ. Все нам понравилось, особенно детям. И Вы лично симпатичны. Но скажите, Вы что, против русских? Ведь мы родились здесь. Луцк – наш родной город.

Якщо ви росіянин, живете в Луцьку, поважає лучан і Україну, то про що ви переживаєте?

ТойХтоПройшовКрізьВогонь От ви любите поливати брудом свого конкурента, який дуже багато добрих речей робить для лучан. А ви щось серйозне вже встигли зробити для своїх земляків? Прожили чимало, то пора й прозвітувати. Бо іти до виборців треба із чимось зробленим. Чи у вас одні обіцянки. Як і в Кравчука - типу я вас не зраджу, я вас не підведу. Конкретики дайте. Палиця конкретику дає. Каже що зробив і що ще зробить.

Я не здивуюся, якщо ви побачите Палицю на сміттєвозі, купленому за 3 мільйони на автомобільному аукціоні. Щоб виграти на виборах, він ще й сміття з під’їздів буде прибирати. І це ж найголовніше, чим мусить займатися депутат Верховної Ради? А «харківські угоди»? А закон КК?

Ми мусимо будувати державу. І питання не в моїй любові чи нелюбові до ще одного ділка від новітньої української політики. Питання правди і кривди. Питання справедливості. Державна людина, муж мусить вирішувати найголовніше, а благодійність за кошт, здобутий сумнівними засобами, має дивний запашок, ви його не чуєте?

Я сумлінно робив свою справу, моє видавництво входить у десятку найкращих в Україні, я створив чудовий колектив однодумців, які за роки діяльності «Ініціалу» змінили візуально рекламне обличчя міста.

Працювати в Луцьку у рекламі, у видавничій справі і не враховувати «Ініціал» неможливо. Паралельно я реалізовуюся як художник.

І найбільше в чому я допомагаю іншим – це підтримка масових заходів, фестивалів молоді найрізноманітніших жанрів і спрямування, найперше художників у музикантів. І реєстр благодіянь може скласти добрячу брошуру.

Моїм коштом була встановлена меморіальна дошка Івану Виговському і от-от на будинку Луцького братства з’явиться барельєф Данилу Братковському. Чим хата багата, тим і рада.

Бонавентура Луцький Як ставитесь до знищення культурної спадщини Луцька (проблеми в заповіднику "Старий Луцьк", чорна археологія, підпільна торгівля в музеях) і чи передбачає ваша програма роботу в напрямі охорони пам'яток історії, архітектури, археології та інших в Україні?

Це моя найболючіша тема. І вона знайшла особливе місце у моїй програмі. Зокрема, це стосується старого міста. Але якщо все це окреслити словами з програми, то я пропоную внесення комплексу пам’яток старого міста Луцька до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що гарантуватиме як захист, так і розвиток історико-культурного заповідника. Про це я вже вів мову з директором заповідника Павлом Рудецьким, але поки що це питання було зняте з розгляду міською радою. Тому буду наполегливий і послідовний, де б я не був. Я – архітектор, і це моя тема.

Катерина: ваше ставлення до Ющенка. Ви були його прихильником, а нині він вас розчарував чи ні?

Я ніколи не був великим прихильником Ющенка. Але щодо особи цього нашого яскравого сучасника треба зауважити, що українців хлібом не годуй, а дай порозчаровуватися. Благо, що наші сусіди очєнь паднатарєлі в девальвації наших моральних авторитетів і цінностей.

Як і кожен з яскравих постатей Ющенко має свою тіньову сторону. Але ви можете порівнювати з його намірами і результатами. Нині ми маємо урядовців зі злочинними антиукраїнськими намірами. Вони дуже результативні, вольові і переконливі. Ющенку багато чого бракувало, але хто заважав нам не благоденствувати, а перти плуга.

Дідух Що це у Вас за девіз такий - "Україна або смерть"? Чого Ви нас лякаєте?

Я не лякаю. Я називаю речі своїми іменами. І латинська приказка «Пам’ятай про смерть» ніколи не втрачала своєї актуальності. Це спосіб подивитися на дійсність незамиленим оком, брати до уваги реальні загрози, які існують.

А це історичне гасло «чорних запорожців» - це спосіб нагадати вам про ті проблеми, які існували і для УНР, і існують нині зовсім у іншому обладунку, хоч суть їхня не змінилася.

«Україна або смерть» – це половина девізу. Друга його частина – «Перемагать і жить». Козак – рідний брат самурая у його жертовності заради ідеї. Самурай означає той, хто повінчаний зі смертю. Так вони дають клятву і реально відчувають вартість свого внеску і свого життя.

Мандаринка: У мого не хлопця не ростуть вуса. Йому 25. Він трішки засмучений з цього приводу. Що ви йому можете порадити? У вас коли почали рости такі вуса?

Хай ваш «нехлопець» милується вусами своєї «недівчини». Адже у пристрасних українок, італійок, іспанок, угорок, румунок, польок легесенькі вусики – ознака особливого темпераменту і пристрасності. «Любітеся, брати мої, думайте, читайте», Тарас Шевченко.

Volynianyn Бачив на ваших фотографіях, де ви у козацьких строях, у вас на грудях багато медалей. Це ви за взяття Стамбулу чи за героїзм у бою з татарвою отримали, егеж? ;)

Серед нагород, які ви бачили, - церковні, орден святого Володимира та Різдва Христового від Київського патріархату. Є іноземні нагороди. Кожна має свою ціну і вагу. Стараюся не одягати, але статус Європейської Гільдії зобов’язує на урочистих заходах одягати нагороди. Це додає ваги мені як голові делегації. Але ваше запитання візьму до уваги ;)

директор Яке ви бачите майбутнє нашого міста? Якщо пройде Палиця або інші кандидати? І якщо ви пройдете - то ваші стратегії... Які будуть?

Якщо прийде Палиця, ми й далі будемо просити в нього гроші на книжки і ремонт доріг. А він продовжуватиме грабувати Україну і кожного з вас, видаючи вам зі свого товстого гаманця подачки. Моє завдання – навести лад у Верховній Раді, вигнати звідтіля запроданців і зрадників. Це запорука майбутнього розквіту держави. А в багатій державі – багаті люди. Бо у країні обіцянок – люди з голоду мруть.

veselka Ви щаслива людина? Що вам потрібно для щастя?

Щоб якомога довше жила моя мама. Завершити ремонт будинку. Успішне звершення донькою навчання у Львівському університеті. Але найбільше бажання – щоб навколо жили багаті українці. Тоді в «Ініціалу» буде багато надзвичайно цікавої роботи :)

babaZina Козаки пили багато горілки. Ви теж любите це діло?

Це не діло. І це дуже хибна уява про козаків, часто-густо ворожа. Як сучасні пісні про козаків є в певному сенсі підробкою поруч із автентичною козацькою культурою, так і втрата міри щодо напоїв є для мене залишком совка: випив – і нєт праблєм, всє давольни, всє смєютса.

Омега: Питання не зовсім про козаків і вибори, але ви сказали що вам болить Луцьк... Що робити з безпритульними тваринами? І ще: у вас є тварини вдома?

Маю вдома сірого кота і двох чорних кицьок.

А щодо безпритульних тварин, то їх потрібно зібрати у притулок. Якщо бути паном на своїй землі, то біля Луцька чи в області можна знайти дуже реальний спосіб розв’язання цих проблем у площині милосердя. Є багато людей безробітних і є легкий спосіб географічно вирішити цю проблему, яка у більшості наших сусідів розв’язана.

Світлана Мисенчук: Ви як патріот чому не співпрацюєте з ВО "Свобода"? Маю на увазі, чому від них не балотуєтеся?

Я вів переговори майже півроку до виборів. Надіявся, що ми досягли домовленості відносно висунення одного опозиційного кандидата. Але, на жаль, луцький округ здали безсовісним чином, висунувши невідомого Петра Кравчука, кума Турчинова. На сьогодні «Свобода» підтримує в Луцьку Віталія Федосюка. Хоч і не може обійти домовленостей з «Батьківщиною». БЮТ, на жаль, не йде на поступки. Тупа непоступливість БЮТу може призвести до фатальних наслідків.

politeh З Вашого виступу по радіо я дізнався про вступ України до Європейської гільдії історичних товариств. Розкажіть про це детальніше.

Європейська Гільдія Історичних Стрільців об’єднує такі ж, як і наше Козацьке Стрілецьке Братство об'єднання з багатьох країн Європи. До цього результату ми йшли понад три роки. Ми змінилися внутрішньо і зовнішньо. Ще більше навчилися поважати себе, свою історію, щоб прямувати до європейської спільноти. Це спосіб запозичити все найкраще в сусіда, аби допомогти собі й своєму землякові. Ми показали козаків як достойних серед найкращих європейських громад.

Світлана Мисенчук: А як щодо молодої, амбітної і перспективної партії УДАР? Чому з ними у вас не склалося? Адже це і по-козацьки, і патріотично? Чим вам ця політична сила не імпонує? І ще: ви сказали, що "Свобода" вас підтримує. Як? Якщо домовленість з БЮТом якраз і полягає в тому, що "Свобода" підтримує Кравчука?

Зі свободівцями ми в постійному тісному особистісному контакті. Для них Петро Кравчук, як кістка в горлі.

Щодо УДАРу, то ця партія ще мусить себе проявити, показати себе в дії, тому ми придивляємося, спрацювала обережність. Крім перемог у боксі, УДАР себе поки нічим не проявив. А цього для політики замало.

директор З якими громадськими та політичнми діячами ви працюєте?

Брати Капранови, Василь Шкляр, Володимир Огризко, Павло Жебрівський, Роман Коваль, Геннадій Кожевніков, Микола Онуфрійчук, Любов Ганейчук, Захар Ткачук, Сергій Вакула. Загалом співпрацюємо з багатьма організаціями, наприклад, це «Національний Альянс», «Молодіжна платформа», «Українська народна молодь», «Союз українок», товариство «Холмщина» та інші.

Volynianyn Назвіть лучанина, на користь якого ви б зняли свою кандидатуру, якби він балотувався? Конкретне прізвище?

Віталій Федосюк.

Mirna Скільки ви видали книг? Чи прибуткова це справа? І ще: чому українці мало читають? Нема чого читати? Мало книг видається чи людям просто не до того?

Українці ліниві щодо читання. Саме тому гинуть грубі часописи від «Всесвіту» до «Перця». Це дуже цікава і дискусійна тема. Нещодавно її зачепив Слабошпицький. Ми насправді думаємо, що ми багато читаємо. А ще менше ми купуємо книжок. Новітні технології, на жаль, не сприяють масовій любові до книг. Але є здорова інтелектуальна частина суспільства, яка ні за яких умов не проміняє книжку.

Прерогативою нашого видавництва є якісні та високохудожні видання зі зразковим дизайном. Ми стали законодавцями на ринку книги. Це почесно і це зобов’язує нас тримати марку і надалі. І це вигідно. Оскільки ми не займаємося масовою книгою, а саме високоякісною, то наклади не є надто великими.

Volynianyn Я не просто так запитав. Хотів почути, кого ви вважаєте авторитетнішим і достойнішим за себе. Як на мене, якби ви назвали, наприклад, когось зі своїх козаків-побратимів, авторитетних бізнесменів, культурних, громадських чи політичних діячів тощо, то це було б виявом вашої мудрості і скромності. Отож, даю вам ще один шанс: "Якби у парламент балотувався...... я б знявся на його користь".

Мистецтвознавець, директор Художнього музею Зоя Навроцька, голова товариства «Холмщина» Микола Онуфрійчук, громадська діячка Катерина Шаварова, вічний рухівець Михайло Тиский, авторитетний лікар-психіатр Євген Шимонович, молодий депутат Луцької міськради Андрій Калахан, молодіжний лідер Захар Ткачук, гарматний Козацького Стрілецького Братства Володимир Перчук.

Осяня У Вашій листівці я читала, що Ви встановили таблицю Виговському, а яке він має відношення до Луцька?

Він понад 20 років прожив у місті Луцьку. І дуже багато зробив для міста. Значно більше, ніж можна собі уявити. Вивчаймо нашу історію!

Лукьяныч Якби опозиція висунала Вас по нашому 22-му округу, то ви б перемогли, однозначно! Особистий рейтинг + партійний, хороша репутація. Чи ви ведете переговори зараз із ними? Щоб зняти непрохідного однозначно Кравчука.

Переговори такі тривають. На жаль, луцькі штабісти опозиції пов’язані домовленостями з верхівкою. І рада б душа в рай, та гріхи не пускають.

veselka Якби зараз були вибори президента, кого з сучасної української еліти ви бачите майбутнім достойним президентом України?

Василь Шкляр. Я знайомий з ним особисто. Бачив у багатьох ситуаціях. Неперевершений політик і діяч.

Галина Петрівна Ви справді єдиний кандидат, за кого можна проголосувати. Але якщо, не дай Боже, олігарх пройде до ВР, то він витягне з нас всі гроші, що вклав в наше місто. Що нам робити?

Не здаватися і не голосувати за нього. Хіба ви вже остаточно загіпнотизовані біл-бордами та імітацією благодійності. Пам’ятайте, барана, який заблукав, завжди радо зустрінуть брати та друзі-вовки.

Mirna Що зараз читаєте або що востаннє читали? Яку літературу любите? Що порадите прочитати?

Востаннє читав Свідзинського. Окрім того, книги, присвячені політичним технологіям. Це для справи. А люблю історичні дослідження доби козаччини та Шевченка. Прочитайте нову книгу Оксани Забужко.

Volynianyn Чи прогнозуєте фальсифікації на виборах у Луцьку? Якщо так, то як будете цьому протидіяти?

У нас є представники у всіх ДВК. Ми заслали своїх навіть у «ворожі» виборчі штаби. Фальсифікації будуть. Про це інструктують представників від Партії регіонів. Але ми не здамо результати виборів, до чого і вас закликаємо. Будемо відстоювати кожен ваш голос.

Volynianyn Проти ваших опонентів Кравчука і Голєвої в місті поширювалися листівки з чорним піаром. Проти вас щось я не знаходив... Не було? Чи було, але не всі знають?

Не звертайте на це уваги.

Микола Н. Вам подобається передвиборча програма і агітація Олени Голєвої? Що ви про неї думаєте? Чи варто за неї голосувати?

Європейська партія немає нічого спільного з європейським вибором України. Як і Олена Голєва з потребами простих мешканців Луцька. Чистий піар. Хоча по-людськи мені її шкода.

Ірина Качан Що треба знати про свій рід, щоб створити правильний герб свого роду?

Якщо ви бажаєте створити герб, то про родовід знати не обов’язково. Якщо ви хочете відновити родовий герб, то мусите володіти історичними даними про своїх предків.

politeh Якими будуть Ваші першочергові дії у парламенті, чи Ви будете по закордонах шастати, як Палиця?

За кордоном я буваю не менше, ніж Палиця. Але це у справах України і козацтва, а не для перевірки банківських рахунків у Швейцарії.

А у Верховній Раді найперше треба навести лад: забезпечити 100%-ву присутність депутатів на засіданнях через закон та заборонити передачу карток. Треба припинити напади на Конституцію, захистити її, тобто відновити конституційний лад в Україні. Скасувати закон Ківалова-Колесніченка.

Volynianyn До якої фракції у парламенті примкнете? Відповідь "до тої, яка захищатиме інтереси українців" не приймається. Назвіть конкретну партію - з тих, які можуть пройти до парламенту. О, і до речі, за яку партію голосуватимете?

За "Свободу".

Гор Анга Скажіть, а скільки у Вас вишиванок? Ви їх купуєте чи хтось Вам вишиває?

Дарують, вишивають, купую. Маю їх близько десяти.

veselka Що головне для вас у житті?

Це чітко окреслене майбутнє України як ВЕЛИКОЇ ДЕРЖАВИ.

Mirna Розкажіть про свою сім'ю. Чи є у вас дружина, діти? Як познайомилися? Як виховуєте дітей? Чи ваші найближчі родичі займаються?

Мама Ніна – пенсіонер, в минулому – економіст будівельної організації. Дочка Уляна навчається на грецькій та латині у Львівському університеті. Брат Роман – геодезист. Ще один брат Ігор – військовий, полковник. Сестра Наталя займає високу посаду у судовій адміністрації. Про кумів – ні слова :)

Мандаринка: Ви вмієте шаблюкою фехтувати? Яким треба бути, щоб стати козаком, крім вусів :)))))?

Олімпійській чемпіонці з фехтування Ользі Харлан здався б відразу без бою, і кладу шаблю перед її майстерністю :) А з ворогом боротися мого вміння вистачить.

Чумак Ви ж корінний лучанин - поступіться Палиці. А то нам буде встидно: від всіх міст - олігархи, мільйонери, а від Луцька - патріот. Ще подумають, що в нас самі бідняки в місті живуть.

Привид бродить Луцьком. Це привид Палиці... Помолімося, перехрестімося. З нами Божа сила. Ми переможемо. Слава Україні!

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0