Ліквідація «проблем» ковельського ветсанзаводу обійшлась у понад 20 мільйонів

Ліквідація «проблем» ковельського  ветсанзаводу обійшлась у понад 20 мільйонів
У Ковелі виконали заплановані заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю ветсанзаводу.

Про це повідомили сьогодні, 11 січня, на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради, - пише Район.Ковель.

Про виконані роботи звітував керівник робіт з ліквідації наслідків діяльності Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Андрій Товстига.

Він нагадав, що уряд виділив 17 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру місцевого рівня. Крім того, 1,3 мільйона гривень отримали з обласного резервного фонду. Майже 2,2 мільйони скеровано з міської казни.

Роботи проводили в два етапи. Перший – ізоляція відходів. Регіональна комісія прийняла рішення помістити їх у бетонні резервуари, що є поряд. Ці ємності належали колишньому крохмальному заводу. Підготовка семи резервуарів обійшлася в 1,5 мільйона гривень. Кошти використали на очищення, гідроізоляцію стінок, монтажні роботи з перекриття.

Зроблено також капітальний ремонт під’їзної дороги (1,5 мільйона). Перевезено відходи тваринного походження у ємності. Тут є економія – з запланованих 815 тисяч гривень, використали на 66 тисяч менше. Це пов’язано з тим, що ДП «Укрветсанзавод» не було визначено точну кількість сировини, що зберігалась на підприємстві. У результаті Держпродспожслужба надала орієнтовну цифру. Загалом у ємності перемістили 2536 тонн решток.


Другий напрямок ліквідації наслідків надзвичайної ситуації – забезпечення питною водою населення, яке проживає в санітарно-захисній зоні Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод».

Внаслідок недотримання вимог технологічного процесу та строків перероблення відходів сталось забруднення підземних вод нітритами та амонієм (аміак). З перших днів надзвичайної ситуації і до сьогодні питну воду сюди привозять. Тому 14 із 17 мільйонів — це кошти на влаштування мереж централізованого водопостачання. Роботи, як і планували, виконали на дев’яти вулицях.

Загалом на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації використано понад 20 мільйонів 340 тисяч гривень. Кошти резервного фонду державного бюджету освоєні на 99,11 %.

У 2018 році будівництво мереж триватиме. Зокрема, у головному кошторисі Ковеля передбачено 8 мільйонів 700 тисяч на завершення робіт з облаштування магістрального водогону. Ще 1,5 мільйона – на вуличні мережі.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
а коли посадять тих хто це допустив? чи вони вже відстігнули прокуратурі?
Відповісти
Останні новини
Ліквідація «проблем» ковельського ветсанзаводу обійшлась у понад 20 мільйонів
11 січень, 2018, 17:15