На Волині - церковний скандал

На Волині - церковний скандал
У Володимирі-Волинському священики, яких делегував патріарх Філарет, спробували розібратися у конфлікті, яка створилася навколо храму Юрія Переможця.

Нагадаємо, що комісія прибула через звернення парафіян церкви (під ним підписалося 750 людей), яке написали після того, як дізналися, що вище церковне керівництво прийняло рішення зняти отця Євгена з посади настоятеля собору, а його сина отця Андрія – перевести на іншу парафію, - пише Буг.

10 липня члени утвореної комісії зустрілися з прихожанами на території собору Юрія Переможця, перед зачиненими дверима храму.

До Володимира-Волинського приїхали митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Нестор, протоієрей Олександр, перший проректор Київської православної богословської академії та інші.

“Кожен з нас відірвався від своїх справ, щоб приїхати і послухати Вас. Храм закритий, існує розділ в душах людей, а це неправильно. У владики Матфея є обов’язки свої, він керуючий Володимир-Волинською єпархією. Ми ще з ним не спілкувалися, а в першу чергу вирішили вислухати вас. Після спілкування з вами вислухаємо його. Почувши всіх донесемо думки до патріарха і будемо чекати його рішення”, – сказав на початку розмови митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Ситуацію спробував роз’яснити отець Євген, настоятель храму Юрія Переможця. Так, за його словами, служить у соборі понад 20 років. З владикою Матфеєм за одним престолом прослужив 10 років.

“Коли владика став керувати Володимир-Волинською єпархією, першим своїм указом зняв мене з благочинного. Я в нього запитав тільки одне: яка причина? Єдине що він мені сказав: отець Євген, для чого вам той «геморой». Воно вам потрібно?». Я взяв благословення смирно і пішов. Причина потім не була і озвучена на загальних зборах. Пройшов деякий час і почалася масова роздача нагород. Починаючи від жовтого хреста, хреста з прикрасами і мітри. Усі стали митратами через дуже короткий час. Ми, як свідомі священики, написали до Філарета листа, вернувся цей лист із підписом, що його одержали в патріархії. Реакції не було. Тоді я завіз листа особисто в патріархію. Після того дізнався від людей про чутки, що нас з Андрієм знімають. Я запитав на зборах: а що це за вакханалія, коли місто говорить, що нас знімають, а ми з вами бачимося і ви нічого не кажете? Тоді нам сказали: ви ідете в район, вибирайте, а собор залиште. Я сказав людям, що будемо з ними прощатися. Люди зранку наступного дня зібралися у церкві і викликали Матфея, але владика не приїхав. Приїхали інші отці і сказали людям, що ми говоримо їм непраду і насправді ніхто нас не жене”, – розповів отець Євген.

Тоді, розповідають люди, а це було в березні 2018, направили листа патріарху Філарету, де було два пункти: залишити священиків служити у церкві і заборонити владиці Матфею служити у церкві. Зібрали 750 підписів.

“Я був у Києві у Святійшого, він сказав, що якщо будете служити по великих святах і церква буде відкрита світловий день, то ви залишитеся в храмі. Я відмовив, що добре. Через деякий час після цього відкрили недільну школу, я почав ходити в бригаду, читати там лекції, церква була відкрита”, – розповів отець Євген, настоятель храму.

За словами прихожан, єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея бачити у храмі не хочуть. Він не раз з’являвся на їх очах напідпитку. Крім того, за словами прихожан, владика над церквою поставив казначея і збільшив на кілька тисяч у місяць відрахування з церкви на єпархію.

Зі слів голови патріархальної ради храму Олександра Куцика, коли Патріарх Філарет приїжджав до Володимира-Волинського, люди впевнилися у тому, що хтось нашіптує йому неправдиву інформацію про храм і прихожан.

“Він запитав, чи правда, що ми не вважаємо його за Патріарха. Ми здивувалися і відповіли, що це не правда і чи не вважає він, що йому дають неправдиву інформацію””, – зазначив Олександр Куцик.

За деякий час комісія, яка зібрала у Володимирі-Волинському інформацію, направить її зі своїми висновками патріарху і той винесе своє рішення.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Релігія-опіум для народу
Відповісти
Iде давнишна вийна мiж католицизмом та православiем яка може привесты до вийны, яка була у ПивнIчнiй Iрландii.
Відповісти
Iде давнишна вийна мiж католицизмом та православiем яка може привесты до вийны, яка була у ПивнIчнiй Iрландii.
Відповісти
Мій батько в 1994-ому році засновник Київського патріархату в Березнівському р-н Рівненської обл.за непокору владі заслужив парафію за 70 км.від дому в такій глушині,що інколи неможе дістатися на богослужіння тому,що туди не їздить автобус.Церква та влада зв'язані між собою одним вузлом,тому я вірю тільки в Бога,але аж ніяк цим лжевладикам і тому подібному
Відповісти
За українським законодавством, власником храму є парафіяни. Конкретні парафіяни, а не єпархія. Тому, церковна громада допускає або не допускає священника служити у їхньому храмі.
Відповісти
Розкол не змивається навіть мученецькою кровю!
Кп це БІДА УКРАЇНИ
Відповісти