вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Як не втратити право на спадщину?*

Як не втратити право на спадщину?*
Часто порядок оформлення спадщини в Україні не дотримується через незнання законів.

Навіть через дрібні на перший погляд помилки отримання майна може значно ускладнитися. Щоб уникнути такого розвитку подій, радимо ознайомитися з деякими типовими помилками осіб, які претендують на отримання спадщини.

Неправильно оформлені документи

Інколи спадкоємці вважають, що вони отримують майно автоматично, без подачі будь-яких документів. Ще одна поширена проблема – помилки при заповненні паперів. Навіть одна пропущена літера в адресі чи прізвищі може значно ускладнити процедуру.
Особливо важливо мати на руках документи про право власності на майно.

Відсутність документального підтвердження проживання однією сім’єютакожстворюєускладнення. Це важливо для встановлення черговості прийняття спадщини.

Недотримання термінів

Закон встановлює граничний термін оформлення спадщини – 6 місяців з дати смерті спадкодавця. Протягом цього часу потрібно звернутися до нотаріуса і заявити про свої права на отримання майна. Бажано робити це якомога швидше, щоб лишалося більше часу на вирішення проблемних питань.

Якщо 6-місячний термін був пропущений, нотаріус не матиме права оформити документи. Вступити в спадщину можливо, але це доведеться робити в судовому порядку.
Якщо спадкоємець проживав з померлим і може це довести, звертатися до нотаріуса не потрібно.

Продовжити 6-місячний термін можна при деяких поважних причинах:

• Тривале відрядження, яке робило неможливим звернення до нотаріуса.
• Хвороба.
• Перебування в місцях позбавлення волі.
• Служба у війську.

Поважну причину слід підтвердити документально.

Недопустимі обставини

Закон передбачає усунення від права на спадщину за таких недопустимих обставин:

• Дії, вчинені проти спадкодавця та можливих спадкоємців. Наприклад, це замах на життя. Але обмеження не діє, якщо спадкодавець знав про незаконні дії спадкоємця, та все одно записав його у заповіт.

• Зумисне перешкоджання складенню заповіту, його відміні, внесенню змін для збільшення своєї частки у спадщині, або для збільшення частки інших осіб.

• Обмеження в правах. Так, спадщину після смерті дитини не можуть отримати батьки, позбавлені батьківських прав. Також це стосується повнолітніх дітей, які не виконували свої обов’язки щодо утримання батьків. Аналогічне обмеження діє по відношенню до інших осіб, які ухилялися від надання допомоги спадкодавцю.

• Інші причини за рішенням суду. Типовий приклад – шлюб, який було визнано недійсним у судовому порядку.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.