Опозиція ледь не «поховала» проект про ціни на молоко, ‒ Івахів*

Опозиція ледь не «поховала» проект про ціни на молоко, ‒ Івахів*
Народний депутат України Степан Івахів (на фото) закликав депутатів не намагатися подолати президентське вето законопроекту, який може вплинути на формування закупівельних цін на молоко, а направити законопроект на доопрацювання в Аграрний комітет.

21 березня під час пленарного засіданні Верховна Рада розглядала законопроект №0981 «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко».

У сесійну залу цей документ надійшов із зауваженнями Президента України, який закликав депутатів відхилити законопроект через низку неузгоджених питань, які підлягають доопрацюванню. Цю позицію Президента озвучив його представник у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко.

Розуміючи, що Верховна Рада не зможе подолати вето Президента, автор законопроекту Григорій Калетнік звернувся до депутатів із проханням не голосувати за подолання вето, а проголосувати за направлення законопроекту на доопрацювання. Мовляв, якщо депутати не зможуть подолати вето, то ця ініціатива Калетніка буде похована разом із мріями селян на справедливу ціну на молоко.

Народі депутати вважали, що цей закон дуже важливий і його треба прийняти. Але також було очевидно, що деякі норму дійсно потребують перегляду. І цю думку поділяли як депутати від більшості, так і опозиція.

Проте можливість публічно протистояти президентському вето для опозиції виявилася важливішою за долю законопроекту про регулювання цін на молоко. Опозиція виступала з ініціативою спробувати подолати вето і голосування провалилося.

«Я не розумію, як можна політизувати питання, від яких залежить доля сотень тисяч людей, які сьогодні живуть з молока?!», - каже народний депутат України Степан Івахів.

«Це ж не політичне питання! Це питання виживання людей, що кожного дня тяжко працюють. Хочете висловити своє незадоволення Президентом – оберіть для цього інший спосіб, який би не робив наших громадян заручником політичних протистоянь. Якщо ви проти пропозиції Президента – відхиліть її та поверніть законопроект на доопрацювання, як це зробив я, і як просив зробити автор цього документу Григорій Миколайович Калетнік», - прокоментував ситуацію Івахів.

Голосування за пропозицію Президента продемонструвало, що голосів депутатів на подолання вето не вистачить. Про що й попереджав Калетнік.

Він ще раз попросив депутатів не намагатися подолати вето, а направити законопроект на доопрацювання в Аграрний комітет. Однак опозиція наполягла на своєму.

«Дякувати Богові, нам вдалося згодом врятувати долю законопроекту та повернути його на доопрацювання і тепер в нас є можливість узгодити всі законодавчі протиріччя та знову винести на розгляд депутатів законопроект про справедливу ціну на молоко» - додав Івахів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: Івахів
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
О, та їм на тих селян п.....ТІЛЬКИ АБИ "ПРОТИ ПРЕЗИДЕНТА" ПРОПІАРИТИСЬ! БАЛАБОЛИ ТУПІ! А ПОТІМ ГУЗНИК ЩЕ ВИВЕДЕ СЕЛЯН НА МІТИГ! ГГГГГГ ТО ХАЙ ГЕРОЙ РОЗКАЖЕ ЯК ЙОГО ОПОЗИЦІЯ ЇХ ЗАХИЩАЄ В ПАРЛАМЕНТІ! ПОЗОР! ТІЛЬКИ ВЛАСНІ АМБІЦІЇ ЗАХИЩАЄ ТА ЗГРАЯ ФАШИСТІВ!
Відповісти
а коли було таке голосування? щось не чути було про таке?
Відповісти
Вчора, ось ссилка - http://www.volynpost.com/news/12656-opozyciia-led-ne-pohovala-proekt-pro-ciny-na-moloko--ivahiv
Я цілком Вас і Калетніка підтримую. Мудре рішення!
Відповісти
Как работал Ивахив на "Партию Регионов", так и продолжает начатое "дело". Ничто не ново в Волынской политике :)
Відповісти
Івахів, ти спочатку віддай гроші селянам за молоко. а вже потім пробуй філософствувати. який з тебе опозиціонер коли ти типова політична тушка яка голосує за Азарова та Рибака.
Відповісти
"Урфин Джюс"
Депутат вполне понятно изложил проблему, и если это кому-то не нравится , или не совсем понятно, то ,- кусайте локти господа тролли..

Відповідь "Тролю Урфіну"

Чого ж, усе "понятно". "Не нравится" якраз тобі, Урфін - тирану-руйнівнику казкового Смарагдового міста, що намагається підтролити порушену проблему навішування локшини на вуха виборців. По-перше, жодної пропозиції Президента, "який закликав депутатів відхилити законопроект через низку неузгоджених питань, які підлягають доопрацюванню" не було. Точніше пропозиції були, але без жодних посилань на доопрацювання. Ось як їх озвучив Юрій Мірошниченко:"У Президента є ще цілий ряд зауважень до цього закону, які НЕ МОЖНА ВИПРАВИТИ ШЛЯХОМ ДООПРАЦЮВАННЯ в сесійній залі. Саме тому, розуміючи і підтримуючи стурбованість народних депутатів і резонансність цієї проблеми, Президент пропонує відхилити цей закон, не ухиляючись від аналізу цієї проблеми". То для чого, Урфін, приписувати Президенту те, чого він не пропонував, а Мірошниченко не озвучував? По-друге. Ось що з приводу заветованого закону сказав того ж дня колега Івахіва по парламенту депутат від "УДАРУ" Тарас Кутовий:"Є НОВИЙ законопроект, який регулює ціну на молоко, в якому є в авторах законопроекту і депутати від "Батьківщини", і депутати від "УДАРу", і депутати від "Свободи". Коли ми повертаємося до ЦЬОГО законопроекту, ми повертаємося до моделі, де Аграрний фонд повинен інтервенціями підтримувати цю ціну. Ми знову повертаємося ДО КОРУПЦІЙНОЇ СХЕМИ, яка не повинна працювати.І саме в цьому є причини, чому ми хочемо проголосувати НОВИЙ абсолютно закон, який буде захищати інтереси громадян, а не відстоювати корупційні схеми ЗА ШИРМОЮ ІНТЕРЕСІВ СЕЛЯН". То що це за брехливі твердження, Урфін:"ВСІ народі депутати в сесійній залі були переконані, що ЦЕЙ закон дуже важливий і його треба прийняти"? Не всі, виявляється. По-третя. Тролити опозицію, як це зробив Степан Петрович Івахів, безумовно можна. І, часто-густо, треба. Але ж не так грубо. "Я, бачите, такий білий і пухнастий захисник селян, а решта опозиційників - лузери, що заганяють трудівників в заручники, і навіть на-півкроку вперед не бачать", - ось так виглядає тролення від Івахіва. Звинувачуючи інших в, нібито, "політизації питання", сам Івахів у коментарі неабияк розставляє акценти виключно в вигідній для власного політичного іміджу політичній площині. Про що свідчить обговорення цього закону? Насамперед те, що навіть законодавчі ініціативи депутатів попереднього скликання авторства регіоналів вступають у протиріччя з Президентом, якого привели до влади ті ж регіонали. Наступне - під гаслами про "справедливу ціну молока" кожен з учасників ланцюжка "виробник-заготівельник-переробник-посередник-продавець" думає про своє. І, переконаний, інтереси простого селянина там - на останньому місці. А на першому прибутки і надприбутки. Що забороняло раніше тому ж "КОМО" вчасно розраховуватись за молоко з селянами? Закону не було чи совісті? Закони точно були. І чому фірми-власники українських молокозаводів є переважно з кіпрською пропискою? Чи не тому, що дехто став олігархом, а на олігархічних грошах і народним депутатом на селянських мозолях і сльозах, не виплачуючи їм вчасно заборговані кошти? А чому питанням «виживання людей, що кожного дня тяжко працюють» не переймались тоді, коли сотнями тисяч боргували селянам за молоко ще й, на додачу, конфісковуючи у селян їх корів-годівниць. Може ти, Урфін, не знав, як сільськогосподарський виробничий кооператив «Замшанівський» у жовтні 2009 року заявив позов про стягнення з «Ковельмолоко» 394 тисяч 769 гривень заборгованості за продане, згідно договору купівлі-продажу, молоко. Рішенням господарського суду Волинської області позовні вимоги задоволено. Львівський апеляційний господарський суд та Вищий господарський суд України залишили його без змін. Але стягнути гроші селянам не вдається й по цей день, хоча ще весною минулого року судом видано наказ про примусове виконання рішення. Зверни увагу, Урфін, і письмовий договір з КОМО у селян був (у законі про який веде мову пан Івахів передбачена адміністративна відповідальність за купівлю-продаж молока без письмових договорів), однак чи допоміг цей письмовий договір їм вчасно отримати зароблене? Однак влітку 2010 року керівництво групи компаній «Континіум» забрало у СВК «Замшанівський» в рахунок погашення кредитних боргів все стадо господарства (в ньому було 192 корови і двоє телят). Худобу перевели аж у Турійський район. Господарство опинилося над прірвою. До вирішення проблеми підключався навіть голова облдержадміністрації Борис Климчук. Але корів «Континіум» у Замшани так тоді і не повернув. Ратнівський кореспондент «Волині-нової» Іван Капітула докладно писав про цю резонансну історію в статті «ЗА ЧУЖІ БОРГИ ВІДІБРАЛИ КОРІВ» (http://www.volyn.com.ua/printver.php?rub=33&;article=0&arch=1116). Чия вина, що в таких умовах селяни не маючи від олігархів зароблених тяжкою працею грошей вимушені були вирізати молочне стадо? Може пан Івахів про це розповість, як і про те, що «дякуючи» господарникам за період 1990 по 2010 рік чисельність корів зменшилась з 8,4 до 2,6 млн. голів (в 3,2 рази), отже виробництво молока впало з 24,5 до 11,1 млн. тонн (в 2,2 рази). Чому у 2011 році чисельність корів зменшилась на 50 тис. голів (з 2631,2 до 2582,2 тис. голів), а загальне виробництво молока зменшилося на 163,7 тис. тонн (з 11,2 до 11,1 млн. тонн). За перший квартал 2012 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року у всіх категоріях господарств чисельність поголів'я корів зменшилась, ще на 34,9 тис. голів (з 2648,3до 2613,4 тис. голів). За 2011 рік, споживання молока однією особою становило 204 кг молока, при раціональній нормі здорового харчування 380 кг. Чи може «волинського патріота» до таких гострих оцінок спонукав виступ нардепа від «Батьківщини» Миколи Томенка, який сказав при обговоренні президентського вето: «Я хочу звернутися зараз до депутатів-мільярдерів і мільйонерів мажоритарників, які їздили по українських селах, плакали гіркими словами, клали руку на серце і казали: "Шановні українські селяни, ми оце до вас приїхали, щоби поклястися від імені Президента з Партії регіонів, що з даного моменту як ви за нас проголосуєте, ми почнемо захищати вас бідних, нещасних, кинутих на призволяще». Тепер уже селян і любити можна, Урфін, чи не так?
Відповісти