Священик з Волині, який погодився відректись від УПЦ (МП), затягує процес переходу в ПЦУ, – селяни

Священик з Волині, який погодився відректись від УПЦ (МП), затягує процес переходу в ПЦУ, – селяни
Жителі села Журавники Горохівського району вимагають негайної перереєстрації церкви, натомість священник переконує, що потрібно дочекатися, коли на Волині з’явиться офіційний представник Православної церкви України.

Про це Інформаційному агентству ВолиньPost розповіли мешканці села.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що священик Свято-Дмитрівського храму села Журавники разом зі своєю парафією вирішили приєднатися до Православної церкви України. Підписи у селі збирали раніше, після Різдвяних свят, а 27 січня селяни провели голосування у храмі. Тоді за перехід до ПЦУ зі 112 присутніх, проголосувало 108 прихожан. Відтак, рішення про перехід до ПЦУ прийняли одноголосно - священик залишився зі своєю паствою.

Разом з тим жителі Журавників повідомляють, що сільська рада мала підготувати протокол про перехід церкви до ПЦУ. Селянам протокол у сільраді надавати відмовилися, натомість передали його настоятелю храму, протоієрею Валентину Годуну, який запевнив громаду, що сам зробить усі необхідні кроки щодо переходу.

Проте, за словами жителів села, уже третій тиждень справа не рухаєтсья, а відтак громада почала хвилюватися, чи виконає священик свою обіцянку.

«Час тягнеться, люди не знають, що відбувається. Може він просто не хоче переходити і тягне час. Ми не маємо докуемнтів і не знаємо, які протоколи були складені», – розповіла мешканка села Журавники, яка забажала залишитися анонімним джерелом інформації.

Натомість сільський голова Віталій Сойко пояснює: священик своє рішення не змінив. Проте хоче дещо відтермінувати перехід, допоки на Волині не з’явиться офіційний представник ПЦУ.

«Документи у священика, він чекає коли буде призначений керівник Православної церкви України на Волині, і тоді поїде з документами. Хочемо, аби розпорядження було вже не на бланку київського патріархату», – розповів Віталій Сойко.

Разом з тим сільський голова додав, що у п'ятницю, на свято Стрітення Господнього, священик оголосить про збори, на яких у церкві громада затвердить нову редакцію церковного статуту.

«Збори священик оголосить у п’ятницю на Стрітення, а у неділю, дeмаю, зможемо провести збори і затвердити новий статут. І тоді зі статутом, з рішенням громади поїдемо реєструвати. Зараз мені вsдомо, що станом на п’ятницю тільки один Кропивницький має оцю структуру ПЦУ. Ніхто задньої на дає, наша церква переходить до ПЦУ», – запевнив сільський голова.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 23
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Хай не хитрує. Якщо орієнтація на Москву, то хай туди і їде. Луцьк - Вокзал - Москва. Немає чого дурити православних.
Відповісти
Особисто знаю отця Валентина і знаю що не по добрій волі змушений підкоритися системі. Двадцять років правив службу на українській мові і ніхто не забороняв і для всіх був московським попом.
Відповісти
Давайте говорити правду священик не хоче переходити до ПЦУ, бо дії його є цьому підтвердженням! Напевно вигода від цього у нього чимала. Але якби його дитину привезли з АТО інвалідом чи для відспівування напевно тоді і думка була б у нього інша, а так маємо що маємо. Та люди не дадуть залишитись Московським патріархом! А дії отця не на його користь. Люди бачуть і роблять висновки про всі висловлювання та дії сім'ї священика. А за сільського голову інша мова, люди чекають сходів селян, які були вказані в певному місці і в певний час, боєтесь людей, значить людям краще говорити з адміністрацією, бо сказати є багато чого про дії голови і сільської ради. Подумайте і зробіть висновок чи варто виносити сміття з села, а чи варто вийти до людей!
Відповісти
Наш священик свого слова дотримається! І не треба скізь пхати свого носа, тим більше до церкви! А якщо комусь не подобається як проходить служба в церкві, то в районі багато церков то їдьте туди. А жителям Журавник іншого священика не потрібно!!!
Відповісти
Наш священик свого слова дотримається! І не треба скізь пхати свого носа, тим більше до церкви! А якщо комусь не подобається як проходить служба в церкві, то в районі багато церков то їдьте туди. А жителям Журавник іншого священика не потрібно!!!
Відповісти
Шановні односельці. Можливо вистачить слухати цю маячню від людей які тільки і хочуть керувати церквою. Вони керували Вами від часу смерті покійного Палянички. І ми знаємо і бачимо до чого вони докерувались. Накрали багато. Хай збудують собі церкву і там керують. Мають за що побудувати. І тоді побачимо хто в їхню церкву піде.
Відповісти
Тут мова не про керівників. Тут мова про те, що потрібно переходити до ПЦУ, а не залишатися в російській церкві. Російська та яка підтримувала терористів на Донбасі, священники якої відмовлялися відспівувати український військових яка проти всього українського. Люди хочуть щоб священник залишився і надалі служити на парафії, але в ПЦУ, а не РПЦ в Україні. Хоча священник сам цього не дуже хоче.
Відповісти
Відповідь до "житель села " : Це ви пишите якусь маячню. Як можна керувати церквою ?! Односельці навіть здогадуються, хто це написав ! Не каламутьте воду навколо церкви ! Проголосували, рішення прийняли - вперед, до справи . Нащо затягувати ! По інших селах такого немає. Не позортеся на всю область. Священник має бути на свому місці !
Відповісти
Значить треба їхати в Кропивницький і здавати документи. Як можне не розуміти, що у Волинській обл. ще не зареєстрована ПЦУ? Спочатку дізнайтесь як це робиться, а тоді допоможіть всі разом це правильно зробити. І дійсно по інших селах такого немає.
Відповісти
Нашим людям,аби бучу підняти! Я впевнена, що Голова сільської ради і священник свого слова дотримають. Всі ми маємо право висловлювати свою думка, дискутувати, але ж треба бути мудрими. А то всі такі розумні... а мудрістю ніхно не відмітився. Якщо Ви маєте щось проти священника, то скажіть це йому особисто, а не тут пишете всякі дурниці. Я хочу відповісти на коментар від "Дружкопіль".
Цитую: "...Але якби його дитину привезли з АТО інвалідом чи для відспівування напевно тоді і думка була б у нього інша, а так маємо що маємо..."
"маємо те що маємо" кажете? Я бачу Вам шкода, що все те так як Ви написали!????
Не переходьте межі!!!
У мене теж є діти, і якби про моїх таке написали...! Ну Ви мене розумієте! Думаю, що і у Вас є діти, якщо нема, то будуть...неясно як ці Ваші слова і проти кого обернуться. Дивіться щоб Вам бумерангом не повернулося!!!! Дискутуйте на здоров"я, але не забувайте при цьому думати, якщо є чим
Відповісти
Не переходьте межі!!!
У мене теж є діти, і якби про моїх таке написали...! Ну Ви мене розумієте! Думаю, що і у Вас є діти, якщо нема, то будуть...неясно як ці Ваші слова і проти кого обернуться. Дивіться щоб Вам бумерангом не повернулося!!!! Дискутуйте на здоров"я, але не забувайте при цьому думати.
Відповісти
А чому не пишете , що у православному світі не визнають. ПЦУ
Відповісти
Люди лізуть у церковні справи , які не ходять , і не розуміють , гріх дуже тим хто це все робить , так звана пцу не визнана у світі православному , у Єрусалимі їх не приняли і не допустили служити у храмі Гробу Господнього , де сходить благодатний вогонь на православну Пасху , невже там теж москалі ? І інші церкви православні теж не визнають , окрім Константинополя , який перший серед рівних , зрозумійте, і таїнства у цій церкві не мають дії , не плутайте у церкву політику , а спасайте свої душі , виконуйте те що вчить церква,
Відповісти
Гріх розколу не змивається мучинецькою кров'ю , слова Святого Іоанна Злотоуста, подумайте що ми скажемо Господу Богу , після смерті ,
Відповісти
Скажіть що означає люди лізуть у церковні справи? Церква власність громади і люди мають повне право втручатись в справи церковні, знати прихід церкви на що потрачено, що робиться з церквою, чи планується ремонт і який... Це все право громади. Не забувайтесь. В інших церквах після проповіді священик оголошує скільки пожертвували на храм, радиться з прихожанами, а у нас що! Священик живе своїм життям, скільки живу ще ніразу нечув щоб було відомо про кошти, але коли запитаєш то священик зробить на всю церкву останньою людиною. І взагалі якщо прихожани вирішили перейти їхнє право, отець поверніть документи людям, і перестаньте займатися дурницями!
Відповісти
Скажіть що означає люди лізуть у церковні справи? Церква власність громади і люди мають повне право втручатись в справи церковні, знати прихід церкви на що потрачено, що робиться з церквою, чи планується ремонт і який... Це все право громади. Не забувайтесь. В інших церквах після проповіді священик оголошує скільки пожертвували на храм, радиться з прихожанами, а у нас що! Священик живе своїм життям, скільки живу ще ніразу нечув щоб було відомо про кошти, але коли запитаєш то священик зробить на всю церкву останньою людиною. І взагалі якщо прихожани вирішили перейти їхнє право, отець поверніть документи людям, і перестаньте займатися дурницями!
Відповісти
Все досить, в неділю документи на руки людям, або я буду першим хто прийде з журналістами і правоохоронними органами! Значить документи будуть вилучені в інший спосіб!
Відповісти
Нехай батюшка подзвонить до свого друга і колеги в с. Сільце і розпитає як правильно зробити і куди потрібно їхати!!!!! А за жителів с. Сільце я дуже радий.
P. S. А деяким "комуністкам" радив би закрити роти і не робити ворожнечі своїми злими язиками!!!!
Відповісти
Життя покаже. Бог все бачить, і в покарання забирає розум.
Відповісти