Шість військових навчань НАТО в Україні – серйозний безпековий чинник , – Ігор Лапін

Шість військових навчань НАТО в Україні – серйозний безпековий чинник , – Ігор Лапін
Цілий передвиборчий рік на території України перебуватиме певна, і немала кількість бійців країн НАТО. Це серйозний безпековий чинник, зважаючи на звичайний масштаб втручань Кремля у внутрішні справи.

Про це пише народний депутат Ігор Лапін в своєму блозі на blogs.korrespondent.net, - пише ВАР.

“Парламент підтримав законопроект про допуск військових сил інших держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях. Документ передбачає дачу згоди на рішення глави держави про допуск в Україну іноземних підрозділів для участі в шести навчаннях, два з яких є українсько-американськими, одне – українсько-британським, одне – українсько-румунським і ще два – багатонаціональними”, – повідомив парламентар.

Нардеп зазначив, що багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил пройдуть у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) в Яворівському районі Львівської області та в інших частинах і полігонах протягом року, в них візьмуть участь до 10 тисяч українських військовослужбовців, до 1,5 тисячі – американських і 1,5 тисячі – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру.

Також, українсько-американські навчання Rapid Trident-2019 пройдуть у МЦМБ протягом 25 діб з червня по жовтень, в них візьмуть участь до 2,2 тисячі українських військовослужбовців, до однієї тисячі – американських, до однієї тисячі – з інших країн-членів НАТО і країн учасниць програми Партнерство заради миру.

“Українсько-американські навчання Sea Breeze-2019 пройдуть протягом 20 діб з червня по вересень в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, військово-морській базі Південь, ряді посадочних майданчиків, міжнародних аеропортах Одеси і Миколаєва, портах Одеси, Очакова і Південному. У них візьмуть участь до 1 750 українських військовослужбовців, до тисячі – американських, до тисячі – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру”, – проінформував він.

Окрім того, народний обранець написав, що українсько-румунське навчання Ріверайна-2019 пройдуть протягом 10 діб з квітня по листопад в акваторії Чорного моря, річки Дунай і її гирла, в них візьмуть участь до 200 українських і до 200 румунських військовослужбовців. Багатонаціональні навчання Кленова арка-2019 пройдуть протягом 14 діб з липня по грудень на полігонах ЗСУ в Житомирській області, в них візьмуть участь до 100 українських військовослужбовців і до 350 військовослужбовців від країн-членів НАТО і країн-учасниць програми Партнерство заради миру. Українсько-британські навчання Warrior Watcher-2019 пройдуть протягом 16 діб з серпня по жовтень на військових аеродромах і полігонах ЗСУ в Миколаївській області, в них візьмуть участь до 80 українських і до 300 британських військовослужбовців.

“Цілий передвиборчий рік на території України перебуватиме певна, і то немала кількість бійців країн НАТО. Це серйозний безпековий чинник, зважаючи на звичайний масштаб втручань Кремля у внутрішні справи України”, – зазначив Лапін.

“Хочу звернути увагу на те, що збереження суверенітету України буде підстраховано від зазіхань Кремля наявністю військового контингенту найпотужніших країн НАТО. Це і є продумана міжнародна політика: оцінювати небезпеки завчасно і вживати дієвих заходів з їх нейтралізації”, – написав він.

“Чи хтось сумнівається, що Кремль скористається цілком легальним розгулом антиукраїнських сил в рамках парламентської передвиборчої кампанії у власних цілях? Можна гарантувати, що ФСБ буде реалізовано таку кількість антиукраїнських проектів, яку тільки вдасться і на яку вистачить ресурсів. В тому числі – з високою ймовірністю буде збільшено військову присутність на окупованих східних українських територіях: додаткова зброя, додаткові військові підрозділи. Це створило би ситуацію для наступу по лінії фронту – якби в той же час там же не були заплановані шість масштабних міжнародних військових навчань. Росія просто не полізе”, – зауважив політик.

“Так само можна впевнено казати, що окупант нарощуватиме військову присутність в Криму, в тому числі ядерну. І, знову ж таки, міжнародні військові навчання в акваторії Чорного моря виступатимуть фактором стримування. Поза тим, що в рамках навчань НАТО отримає точніші й детальніші дані про військові угрупування Росії в Криму: що вони туди завезли, в якій кількості, з яким боєзапасом… А точні розвіддані – це підстава для предметного тиску на Росію в міжнародних структурах. І нарощування антиросійських санкцій, само собою. В будь-якому випадку, мене радує, що моя країна перейшла бодай в деяких галузях від реагування на дії Росії до превентивних заходів. Це насправді серйозний прогрес. Зважаючи навіть на цей один чинник – шість військових навчань НАТО на тлі передвиборчої кампанії – можна з впевненістю казати, що в цьому році суверенітет України буде збережено незалежно від розвитку подій”, – підсумував Ігор Лапін.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Шість військових навчань НАТО в Україні – серйозний безпековий чинник , – Ігор Лапін
27 лютий, 2019, 20:47