Пенсіонери скаржаться на нову систему субсидій

Пенсіонери скаржаться на нову систему субсидій
Літнім одержувачам важко розібратися, на що нараховуються виплати, а за що потрібно платити в повному обсязі.

В Україні триває програма монетизації субсидій і пільг. Але чимало пенсіонерів так і не змогли розібратися, як отримати свої кошти через віртуальні приватні кабінети. Тому не розуміють, чому за частину послуг тепер змушені платити в повному обсязі, - повідомляє «Главком».

«Ось пільга грудень – 869 гривень. Куди вони пішли, на що вони пішли, як я можу їх порахувати? Це темрява!» – нарікає Валентин Іванович Антоненко, якому 78 років.

Пенсіонер показує SMS, в якому говориться, що йому нарахували пільгу за попередній місяць. Чоловік розповідає, що вибрав безготівкову форму монетизації, але тепер не може розібратися в новій системі. Раніше як пільговик-ліквідатор аварії на ЧАЕС він платив тільки половину за квартплату. Зараз же в платіжках практично за всі послуги позначені вищі суми.

«Наразі пільги нараховують кудись, я не можу контролювати, що у мене робиться. Скільки я використовував, скільки у мене пільги, скільки я повинен платити? Банк нараховує, куди воно приходить, банк розпоряджається і ні з кого питати нічого не можна», – обурюється Валентин Іванович.

Має чоловік і персональний онлайн-кабінет, але при цьому розібратися, скільки потрібно додати своїх грошей – не може. В управлінні праці та соцзахисту пояснюють, що такі проблеми мають тільки ті, хто отримує пільгу не на руки, а безготівково.

«Розподіл фінансування цих пільг, які нарахувало управління, проводить Ощадбанк згідно з постановою, де виставлено пріоритет фінансування. В першу чергу фінансується опалення, гаряча вода. Вся сума, як показує практика, може бути нарахована на опалення, і тому інші послуги оплачуються в повному обсязі», – пояснює Неля Бардак, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку пільг.

Тобто якщо сума пільги становить 1000 гривень і стільки ж нарахували в платіжці за опалення – на решту комуналки казенних грошей не залишається, тому треба платити кревні. Значно простіше тим, хто вирішив отримувати готівку на руки.

«Готівкова форма – це коли громадянин, звернувшись до органу соціального захисту населення, щомісяця отримує суму своєї пільги в готівковій формі, одночасно з пенсією. Якщо це не пенсіонер, то прямо на банківський рахунок. І вже самостійно оплачує житлово-комунальні послуги», – говорить заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Таким чином, кажуть в міністерстві, монетизація стимулює споживачів послуг економити ресурс – адже всі заощаджені гроші залишаються їм. Тепер усі, хто хоче перейти на готівкову форму, можуть зробити це, звернувшись із заявою до Управління праці та соціального захисту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінсоцполітики змінює порядок надання пільг на оплату комуналки. Тоді Віталій Музиченко також нагадував, що є два механізми для отримання коштів. Перший: якщо до 15 жовтня 2019 року він звернувся із заявою і дав платіжні реквізити, пільга буде надана в грошовій готівковій формі. Другий: для тих громадян, які не подали заяви, була реалізована грошова безготівкова форма оплати пільги, за якої інформація про нараховані суми передається державному Ощадбанку, який адмініструє кошти.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
мутять, як завжди!
Відповісти
Останні новини
Пенсіонери скаржаться на нову систему субсидій
20 січень, 2020, 03:14