У Луцьку зросли тарифи з утримання будинків

У Луцьку зросли тарифи з утримання будинків
З 1 липня 2013 року тариф за утримання будинків та прибудинкових територій Луцька збільшаться.

Тариф 5 червня затвердив виконавчий комітет Луцької міської ради.

Зі слів заступника начальника департаменту ЖКГ Луцькради Надії Коленди, підвищення тарифів пов’язано з тим, що відбувся ріст рівня заробітної плати і збільшення ціни за електроенергію.

Нині на житлово-комунальних підприємствах є збитки у розмірі 122 тисяч гривень у зв’язку з невідповідністю тарифу витрата, каже Коленда.

Таким чином, зі слів посадовця в середньому тариф для однокімнатної квартири збільшився на 20 гривень, для двохкімнатної – на 30 гривень, для трьохкімнатної на 40 гривень та на 50 гривень для чотирьохкімнатної.

У середньому з 1 липня тариф становитиме 1,65 гривень за квадратний метр.

До послуг, які надають ЖКП зокрема входять:

1. Прибирання прибудинкової території
2. Прибирання сходових кліток
3. Прибирання підвалів, технічних поверхів
4. Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем загального користування
5. Дератизація (за наявності підвалів)
6. Дезінсекція
7. Обслуговування димовентиляційних каналів
8. Поточний ремонт конструктивних елементів
9. Освітлення місць загального користування
10. Технічне обслуговування ліфтів
11. Енергопостачання ліфтів

Зі слів заступниці луцького міського голови Лариси Соколовської, у новому тарифі закладені витрати на матеріали, які потребують заміни у будинках.

Луцький міський голова Микола Романюк повідомив, що ті сім’ї, які отримують субсидії не відчують підвищення тарифів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: ЖКГ, тариф
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 10
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
від 2 по 9 пункт - НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ в жодному будинку Луцька,тільки грошей хочете.
Відповісти
МЯР і баба Лариса просто брехуни і словоблуди, де обіцяні звіти про роботу ЖЕКів по кожному будинку, де звіти про надходження і видатки по ним же, де система побудинкового обліку і видатків в неті на сайті міськради??? Ціна їхнього слова нікчемна...
Відповісти
Як можна примушувати платити за послуги,які реально не надаються!Послуга-це товар.Якби нас в супермаркеті змушували оплачувати неіснуючий товар,и б обурювались і протестували!
Відповісти
ах... вже зовсім. послуги взагалі ніякі не надаються, все своїм коштом робиш. І ще плати? не буду платити.
Відповісти
А що робити, якщо ми самі миємо у підїзді почергово, вкручуємо лампочкі самі в загальних коридорах. Тих демовентиляційних каналів ніхто їх не чистив. біля будинків самі прибираємо, хіба що хтось 2-а раза на літо траву покосять і все, і то добре. Оце тільки як 2-а роки у підвалі трохи насиплять трутки для мишей і все. Вони мабуть гроші плотять тим алкаголікам, які там працюють у жеках.
Відповісти
А чому ні КРУ і відповідні органи не перевіряють ті ЖЕКи. значить всі дерибанять разом.
Відповісти
так, підвищення тарифів - необхідність, це напевне розуміє кожен. Проте, тариф повинен бути обгрунтованим і роботи повинні виконуватись у повному обсязі. Обурення власників квартир і квартиронаймачів є логічним наслідком неналежного надання або ж узагалі ненадання послуг ЖЕКами. Так, у ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" (2004 р.(Стаття 15. "Міні-мальні норми житлово-комунальних послуг") визначено, що "Мінімальні норми житлово-комунальних послуг встановлюються з метою забезпечення санітарно-гігі-єнічних вимог проживання людей та їх перебування в примі-щеннях, забезпечення техніч-них вимог до експлуатації будинку (споруди), підтримання не-сучої спроможності конструкцій та експлуатаційних характе-ристик внутрішньобудинкових мереж і систем" (п.1), у п. 2 даної статті чітко вказано, що "Міні-мальні норми житлово-комунальних послуг, які визначають мі-німальний перелік, мінімальні вимоги до кількості та якості житлово-кому-нальних послуг, затверджуються Кабінетом Міністрів України". У ст.20 Закону вказано, що "споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг" (п.п.1.1.) та "на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством"(п.п.1.5.), і що головне у п.п.1.8 чітко сказано "на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. І що цікаво виконавець (ЖЕК) зобов"язаний "забезпечувати своєчас-ність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів". Більше того, чинним залишається рішення вико-навчого комітету ЛМР №72-1 від 9.02.2010 р., в якому чітко (згідно чинного законодавства України) передбачено набір послуг, які повинні виконувати ЖЕКи, періодичність їх вико-нання тощо. Проте, обізнаність в питаннях надання послуг ЖЕКами міста Луцька, особливо М.Ж.К., отримання ними звітності і т.і. залишається відкритим. Моє обурення викликала відповідь заступника міського голови на мій запит, щодо ненадання послуг з прибирання сходових кліток в житловому будинку. Так, я подав офіційний запит згідно ЗУ "Про доступ до публічної інформації" на що отримав відповідь: "згідно рішення виконавчого комітету ЛМР від 09.02.2010 року повідомляємо, що посада прибиральниці за вказаною вами адресою відсутня". Отже, працівники ЖЕКу зневажають Закон, Конституцію, просто знущаються над людьми, а департамент, який повинен опікуватись даною сферою і вирішувати наші проблеми ненадає цьому значення. Особисто буду звертатися до депутатської комісії по ЖКГ, що і вам, шановні дописувачі рекомендую. До слова, посада прибиральниці відсутня лише по М.Ж.К., і там тариф зрівняний з усіма. Виходить усі мають більш-менш придатні умови для проживання, а жителі яких обслуговує М.Ж.К. ні!




Відповісти
У шмоток фирмы Левис на внутренних ярлыках есть такая надпись: "Когда вам это надоест, подарите кому-нибудь". Нам надоело наше управление ЖКХ в полном составе, и кому нам его подарить?)))))
Відповісти
наконец то дождались, ура !!!
Відповісти
Мовчіть далі, самі до себе скаржтеся, опустіть голову, бо переважна більшість є тупоголовим і покірним стадом, що не знає ні своїх прав, ні обов"язків!!! Тупо 100 грам ще випийте, коли все достане- попустить трохи, але і далі буде ще гірше... Не цікавтесь!!!
Відповісти