вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Як на Волині лікують від опіків. ФОТО

Як на Волині лікують від опіків. ФОТО
У Волинський опіковий центр, крім волинян, їдуть лікуватися люди з Львівської та Рівненської областей.

Часто до луцьких медиків звертаються і пацієнти з Білорусі, - розповів завідувач центру Роман Трач.

Нині в структурі центру: опікове відділення на 30 ліжок та відділення реконструктивної хірургії на 10 ліжок. Також діє дитяча палата та палата інтенсивної терапії на 2 ліжка з керованим повітряним середовищем.

Центр має 3 перев’язувальних та 2 операційних, а працюють в ньому 6 лікарів, 14 медичних сестер та 12 молодших медичних сестер.

За словами Трача, пацієнти, які отримали опіки тулуба чи кінцівок, потрапляють у відділення терапії, де їх кладуть в "ліжко-сітку", над яким куполом нависає спеціальне прозоре накриття.

"Тут хворий знаходиться в особливому середовищі, тут є підігрів, який зберігає стабільну температуру і необхідну вологість повітря. Це скорочує термін першого оперативного втручання, бо завдяки спеціальним процедурам відмерлі тканини частково видаляються без втручання лікаря", - каже медик.

Опісля процедур в терапії пацієнтові тимчасово міняють втрачену шкіру. Для прикладу, вкривають вражені ділянки тіла штучною шкірою або аквагелями.

За допомогою до столичних фахівців з Луцька звертаються рідко. Так, як розповів Трач, минулого року лиш тричі перевозили пацієнтів у Київ, а одного разу консультувалися щодо хворого.

В планах медиків - придбання двох ліжок та апарату штучної вентиляції легень.

Для цього вони подали заявку на участь в конкурсі проектів Програми транскордонного співробітництва "Польща - Білорусь - Україна".

"Ми здобули перемогу і в наш центр став учасником проекту "Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні", - повідомив Трач.

Тож протягом двох років заклад отримає від міського бюджету 500 тисяч гривень та 1,8 мільйонів від Євросоюзу на модернізацію.

Окрім вказаних придбань, медики хочуть встановити в терапії інфузомати: пристрої для введення розчинів внутрішньовенно.

"Плануємо придбати реанімобіль, бо завдання наше - надати допомогу якомога оперативніше. Якщо хворий з села, то він потрапляє в район потрапляє, а ми їдемо туди, і якщо треба нашого втручання, то перевозимо в Луцьк. Зазвичай це робимо в 90% випадків", - розказав Роман Трач.

За словами фахівця, реанімобіль дозволить пролікувати пацієнта дорогою до Луцька. Мовляв, у транспорті буде все необхідне обладнання, приміром, апарат для штучної вентиляції.

завідувач Волинського опікового центру  Роман Трач
завідувач Волинського опікового центру Роман Трач
Теги: медицина
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"встановити в терапії інфозумати" - нет такого слова "інфозумат", "правельнее" будет инфузомат ))))) От слово "инфузия", что в медицине означает - введения растворов препарата/ов непосредственно в сосудистое русло человека.
Відповісти
Останні новини
Як на Волині лікують від опіків. ФОТО
11 червень, 2013, 16:45