вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Волинські освітяни ‒ найдисциплінованіші, ‒ експерти

На Волині 86% освітніх відомств забезпечені ЕЦП, що є найвищим показником в України.

Про це йшлося під час круглого столу, де експерти представляли проміжні результати моніторингу державних закупівель в системі освіти Волинської області, - повідомили у Центрі Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

За останні три місяці експертами Центру було досліджено стан дотримання порядку оприлюднення інформації під час проведення тендерних процедур в органах освіти Волинської області, впровадження електронного цифрового підпису та проаналізовано передплату на періодичні фахові видання волинськими освітянами.

Зокрема було зазначено, що у 15% випадків порядок оприлюднення інформації на сайті «Державні закупівлі» порушується. Найбільшими порушниками є відділи освіти Ратнівської та Рожищенської РДА. Проте 50% волинських освітян неухильно дотримувалися букви закону й жодних порушень з їхнього боку зафіксовано не було.

Щодо передплати на фахові періодичні видання, то експерт ЦПАВКу Дмитро Безвербний зазначив, що у більшості випадків кошти витрачалися за призначенням. Проте під час моніторингу було виявлено, що відділ освіти Ратнівської РДА передплатив газети «Команда» та «Україна за кермом», а відділ освіти Камінь-Каширської РДА - газети «Тайны», «Бульвар Гордона» та газету «Волинь-регіон», яку видає Партія регіонів. На думку експерта, тут можна говорити про нецільове використання коштів.

З приводу впровадження електронного цифрового підпису (ЕЦП)в органах освіти Волинської області, то експерт Центру Андрій Лучик зазначив, що станом на квітень 2013 року серед волинських освітян лише відділи освіти Володимир-Волинської та Луцької РДА та управлінні освіти Волинської ОДА не мали цифрових підписів. А цифровий підпис, за його словами, необхідний для здійснення електронного документообігу та проведення електронних реверсивних аукціонів. Електронні аукціони мали б стартувати ще з 1 січня 2013 року, проте їх проведення відкладається на невизначений час через технічну неготовність та відсутність належної нормативної бази.

Проте у ЦПАВКу відзначили, що волинські освітяни одні з найкращих в контексті дотримання всіх законних вимог під час проведення закупівель. Наприклад, ЕЦП наявний у 86% волинських освітян, 60% - у донецьких, 44% - у харківських і лише 17% - у сумських.Як розповів під час круглого столу голова Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Гупало, його структура нещодавно виявила порушення при закупівлі хлібобулочних виробів відділом освіти Луцької РДА. Мовляв, комітет з конкурсних торгів відхилив пропозицію великого виробника хліба, натомість «не побачив» порушень у конкурсній пропозиції одного з приватних підприємців. Зараз матеріали справи передані до правоохоронних органів.

За словами Віктора Гупала, процедура оскарження в Антимонопольному комітеті може тривати від 1 до 3 місяців. Це теж може створювати певні проблеми для органів освіти. Наприклад, підприємство «Волиньторф» оскаржило процедуру закупівлі енергоносіїв відділом освіти Рожищенської РДА. Й поки скарга розглядалася, закінчилися запаси торфу, й в районі виникла проблема із опаленням шкіл.

Також волинські освітяни нарікали , що ДП «Зовнішторгвидав України» зловживає своїм монопольним становищем власника «Вісника державних закупівель» та веб-порталу «Державні закупівлі», де замовники зобов'язані публікувати інформацію щодо своїх закупівель. За їхніми словами, «Зовнішторгвидав» інколи спеціально затягує процедуру опублікування інформації, а коли термін її оприлюднення, визначений законом минає, то виставляє рахунки на «виправлення помилок». І хоча офіціно закон передбачає безкоштовне оприлюднення інформації, насправді часто доводиться за це платити. Суми можуть складати від 200 до 600 гривень за одне оголошення.
Теги: освіта
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Волинські освітяни ‒ найдисциплінованіші, ‒ експерти
13 червень, 2013, 16:15