Колишній льотчик зливав Росії дані про Луцький аеродром. ВІДЕО

Колишній льотчик зливав Росії дані про Луцький аеродром. ВІДЕО
Колишній льотчик, який до 2004 року служив на військовому аеродромі Луцька, виявився російським шпигуном.

Він не лише зливав Росії дані для авіаудару по аеродрому в мирному Луцьку, але й втягнув в це мережу інформаторів, серед яких – лучани. В Службі безпеці України розказали і показали, як вислідкували шпигуна та затримали його, - пише ІА Волинські новини, посилаючись на сюжет ТСН.

Ще на початку березня контррозвідники Служби безпеки України затримали під час перетину державного кордону керівника агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ – українського громадянина, колишнього військовослужбовця ЗС України. Це колишній льотчик, «який ненавидів країну, котрій давав присягу», Віталій Синельников.

Чоловік намагався вивезти секретні документи – світлини ключового оборонного об’єкту на території Західної України, Луцького військового аеродрому. Тут дислокується 204-та севастопольська бригада, виведена з окупованого Криму.

Як зазначила речниця УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук, дані, які вивозив Віталій Синельников, могли бути використані для проведення терористичного акту на території аеродрому. Так, він уже встиг передати інформацію про маршрути та координати, за якими можна завдати авіаційних ударів по режимному об’єкту.

У поле зору контррозвідки Віталій Синельников потрапив із початку війни на сході, адже вербував інформаторів і навіть створив цілу мережу з них. Окремих агентів серед авіаторів він використовував «в темну». Один з них – луцький авіалюбитель Ілля Сметанін. Чоловік каже, що прямих питань Синельников не задавав, натомість уточнював скільки бортів літає тощо.

Детальніше – в сюжеті.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 19
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Єдине в цій історії не зрозуміло навіщо в 21 ст. наскрізь просякнутому Інтернетом вивозити в чемодані якісь фото чи то плани і бути пійманим на кордоні???
Відповісти
Забули перевірити колишнього советського воєнного ,українофоба, власника Японського авторая, який відкрито ненавидить українців та закликає до зміни влади.
Відповісти
тупі підлеглі...
Відповісти
Ще Рицка перевірте, він теж думаю здає наші дані
Відповісти
про секретний обєкт розмістили фото???
Відповісти
Певно треба згадати що цей Синельников давній друг та однополчанин Григорія Пустовіта. Які підтримують свої відносини вже років 15-20. Співпадіння? Не думаю!
Відповісти
Іконіков не винний
Відповісти
Іконіков не винний
Відповісти
Невже взяли Сметаніна і увесь Овал з молодогвардійцями
Відповісти
Сметанін дуже зухвало веде пропаганду "руского міра" в групі Фейсбуку "Збережемо древній Лучеськ".
Ця група адмініструється ватним адміністратором і в останні місяці дуже активізувалася проросійська пропаганда маскуючись під радянську ностальгія.
Окрім цієї луцької групи на Фейсбуці є група "ОВАЛ" (луцькі любителі авіації). Там пару років тому було розміщено матеріал, в якому вихвалялось блокування радянською авіацією авіапростору Західного Берліну.
Дуже зухвалі проросійські активісти в Луцьку.
Відповісти
Почитайте, що пише адміністратор групи "Збережемо древній Лучеськ" на Фейсбуці, коментуючи цю новину.
Це просто спецкореспондент російського пропагандистського видання.
Відповісти
А забагато інформації ви повідомили розказуючи про це , які літаки, фото і т.д.?
Відповісти
Про флай радар не чули? Їх треба теж посадити?
Відповісти
Синельнсков предатель, а информатор Сметонин?...
Відповісти
Синельников предатель, а информатор Сметанин?...
Відповісти
Синельников предатель, а информатор Сметанин?...
Відповісти
Інформатор Сметанін давно знає зрадника Сінельникова, також Сметанін привіз з Москви радянський філльм про
полк який базувався на аеродромі, також Сметанін зухвало веде пропаганду "руского міра" в групі Фейсбуку "Збережемо древній Лучеськ".
Цю групу адмініструє И.Левчук Сметанін зрадник чи тільки інформатор?
Відповісти
Відповісти