На Волині в 1943 році був геноцид, – спікер польського сейму

На Волині в 1943 році був геноцид, – спікер польського сейму
Маршалок (спікер) Сейму, нижньої палати парламенту Польщі, Ева Копач вважає, що «геноцид» - термін, який відображає те, що відбулося в 1943 році на Волині.

Саме термін «геноцид» повинен міститися у тексті майбутньої заяви Сейму з приводу 70-річчя Волинської трагедії, де загинули десятки тисяч цивільних людей, повідомляє Радіо Свобода.

«Правду не можна закричати і заглушити дискусіями. Тоді загинули сто тисяч поляків – малих дітей, жінок, чоловіків – і це факти, з якими не можна дискутувати», – сказала Копач, виступаючи на Польському радіо.

За її словами, 10 липня в Сеймі відбудеться перше читання проекту постанови, присвяченої 70-річчю Волинської трагедії.

Вона уточнила, що, хоча в порядку денному засідання Сейму нема пункту, присвяченого цій трагедії, постанову про це депутати обов’язково обговорюватимуть.

За словами Копач, процедура ухвалення постанови може бути спрощеною, тобто заяву, присвячену Волинській трагедії, ухвалюватимуть за процедурою так званої «акламації» – без підрахунку голосів.

Спікер Сейму додала, що вона не отримувала листа 148-ми українських депутатів, які звернулися до польського парламенту з проханням визнати події 1943-го на Волині геноцидом польського населення. У розмові з Польським радіо Копач наголосила, що потрібно розмежовувати питання трагічної історії та сучасних польсько-українських стосунків.

Минулого місяця Сенат, верхня палата парламенту Польщі, вже ухвалив свою заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій щодо трагічних подій 1943 року вжито формулювання «етнічна чистка з ознаками геноциду».

Спікер Сейму Боґдан Борусевич заявив тоді, що Польща звинувачує в тих подіях не Україну, а Організацію українських націоналістів і Українську повстанську армію. Заява Сенату Польщі викликала обурення Львівської й Івано-Франківської обласних рад.

Натомість група народних депутатів України, регіоналів і комуністів навпаки закликала Сейм Польщі «визнати Волинську різанину ОУН-УПА геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів».

Нагадаємо, нещодавно відбулися українсько-польські панахиди щодо подій 1943 року у селі Павлівка та у селі Сагринь.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: історія
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 18
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А чому тільки трагедія для поляків? Мій прадід загинув від рук польських шовіністів в 1944р. Його просто вивели з хати в ліс і застрелили. Перед тим як приставили стволи до голів його дружини і дітей.
Відповісти
То де Ваші докази? Чому Ви все життя мовчали? Чому Ви не шукали документальні підтвердження, або задукоментовані розповіді свідків? - Немає!!! А поляки знайшли.
Відповісти
набираєш в гуглі пацифікація.пілсудський.операція "вісла"..або просто історія волині 1918-38р.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D1%83_%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%96_(1930)
Відповісти
http://nslowo.pl/content/blogcategory/30/103/
Відповісти
президенту шкода і грошей і часу на історію свого народу.ти тоже родився на прохідній заводу?чи автобази?гола пропоганда тут в нас.росіяни гроші кинуть в змі-рускіє вєрнулісь.поляки пару баксів потратять-єстем поляк.тих фактів мільйон з лишнім переселенців.більше 300 знищених за пять шість років церков.більше пятсот закритих шкіл..і т.д.там не було так що хтось випив самогону і пішов різати поляків..то польська держава накручувала десятки років..а перед тим сотні..звозили сюди відставників-роздавали їм забезплатно землі,всі мали зброю.МАТЕРІАЛЬНУ допомогу.а місцеві були в ролі папуасів-рабсила,частково обмежена навіть в громадянських правах..в установах навіть говорити українською заборонялось..там все те є читайте..тисячі праць на цю тему..але держава наша ніколи ні гривні на популяризацію своєї історіїї невиділяла."політкоректні" та їм всерівно..їх історія почалась з щербицькіх..ну хіба що дехто асвідчений про лазаря Кагановича згадає..а ви піддакуйте..краснозаді..
Відповісти
ТИ в чомусь правий а в чомусь ні.Ні-це в тому що розділяй і властвуй.Різня була з обох сторін.І знаю я це не з опусів твоїх колег. А від своєї найближчої родини які це пережили.Які ввечері не знали чи доживуть з своїми дітьми до ранку.
Відповісти
http://www.youtube.com/watch?v=yKphNx5L37E
Відповісти
Рідного брата мого прадіда застрелили поляки (найімовірніше вояки Армії Крайової) наприкінці 1943 року. Він був простим українським селянином-хліборобом і не належав до будь-якого політичного чи військового формування! Труп його три дні пролежав на снігу!!! Чим він завинив?Що не був поляком?! Сусіднє село Ставки Турійського району поляки спалили, а більшість його жителів по-звірячому вбили. (врятувалось із цілого села менше десятка людей). А вони говорять про геноцид. І це мені потрібно вибачатись? За що? Я вас запитую, польські нерозумні політики!!! А може викопаєте кістки мого невинно убієнного предка, і спробуєте з них вибити прощення? Ух, яка в мене ненависть прокидається!!! Аж горло стискає!
Відповісти
Ти сам не знаєш хто вбив твого прадіда.А говориш про ненависть!Розберись може спочатку?Ненависть майбутнього не має і причому з обох сторін.Жити треба далі хлопці.Кров то є з обох сторін!Хтось це зможе оправдати?
Відповісти
Усе ж було добре. йшло діло до примирення. Але тут повилазили зі щілин суки типу Калісніченка і з ним подібні і давай свій народ паплючити. Чи визнає Франція те що вона робила в Алжирі геноцидом французів проти алжирців? Ніколи! Чи визнають москалі те що вони чинили геноцид проти українців, кримських татар, народів Кавказу? Ніколи!
Відповісти
У сеймі Польщі 11квітня 2013р зареєстровано проект ухвали про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів у 1939-1947 рр.Проектом ухвали пропонується визнати Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію, СС-Галичина і українську поліцію на німецькій службі злочинними організаціями.
Відповісти
Бандера та інші очільники ОУН повністю прийняли нацистську ідеологію і добровільно пішли на службу до Гітлера. Те, що Бандера був агентом Абверу, а Шухевич носив гауптманські погони і командував батальйоном - факт. Бандеру німці використовували, а коли він став непотрібний, почав плутатись під ногами і виявляти непомірні амбіції, його кинули в концтабір. Коли змінилась ситуація - випустили. А його брата, до речі, в концтаборі польські в"язні забили. За все хороше, що бандерівці зробили до війни...
Відповісти
Вот далеко не полный перечень тех, кого сегодня пытаются сделать героями Украины: капитан абвера Роман Шухевич ("Чупринка"), награжден двумя крестами и медалью гитлеровской Германии; капитан абвера Василь Сидор ("Шелест") - командир роты 201-го батальона "шуцманшафт", затем командир УПА "Запад", награжден немецким крестом; старший лейтенант абвера Д. Клячкивский ("Клим Савур"); капитан абвера И. Гриньох ("Герасимовский", "Данилив") - организатор и член Главного штаба УПА, отвечал за связь УПА с абвером и гестапо, бывший капеллан бандеровского батальона "Нахтигаль", капеллан 201-го батальона "шуцманшафт", главный капеллан 14-й Ваффен СС дивизии "Галичина", кавалер двух немецких крестов; старший лейтенант абвера А. Луцкий ("Богун") - бывший командир взвода 201-го батальона "шуцманшафт", командир УНС (галицийский вариант УПА), с начала 1944 года замкомандира УПА; капитан абвера В.Павлюк ("Ирко") - командир роты 201-го батальона "шуцманшафт" - куренной УПА на Ивано-Франковщине.
Відповісти
страну сруін
Відповісти
Лише за 6 днів, з 10 по 15 липня 1943 року, загони УПА, дислоковані на Волині, провели близько 300 акцій в 100 селах, вбивши більше 12 тисяч поляків. Їх заганяли в костели і спалювали живцем. Шеф служби безпеці ОУН Микола Лебідь, інструктуючи головорізів, віщав: "Нас не цікавлять цифри, не йдеться про десятку або сто тисяч, а про всіх поляків до єдиного - від людей похилого віку до дітей. Раз і назавжди треба позбавити нашу землю від цього охвістя".
Відповісти
в польше работают до 500 тыс.западенцев холуями - вот весь ваш патриотизм...тьфу на вас!
Відповісти