вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Позиція парламенту Польщі загрожує зірвати порозуміння між двома націями, – Волиньрада

Позиція парламенту Польщі загрожує зірвати порозуміння між двома націями, – Волиньрада
Депутати Волинської обласної ради засудили резолюцію польського сейму щодо подій 1943 року на Волині.

Звернення адресоване Президенту України, Кабінету Міністрів України та польському консульству. 64 депутати з 65 підтримали текст звернення після нечисленних правок.

Прийняттю звернення передувала довготривала дискусія. Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук зауважив, що необхідно йти «важкою дорогою через примирення до порозуміння».

Зокрема, депутат Волинської обласної ради Борис Загрева та народний депутат Анатолій Вітів засуджували дії народних депутатів України, які просили визнати події 1943 року геноцидом польського народу.

«Цими депутатами вчинено злочин», - зазначив Вітів.


Текст звернення подаємо повністю:

«Ми, депутати Волинської обласної ради, засуджуємо прийняту Сенатом та Сеймом Республіки Польща антиукраїнську, шовіністичну резолюцію з приводу подій 1943 року на Волині. Назвавши дії українців, які вели боротьбу на своїй етнічній території за власну незалежність проти різноманітних окупантів «етнічними чистками з ознаками геноциду», поляки поставили під сумнів основоположне право кожного народу на самовизначення та опір проти агресорів. Свідомо ігноруючи та замовчуючи історичну правду, масові етнічні чистки, які здійснювалися польськими збройними формуваннями на території Волині, Холмщини, Надсяння, Підляшшя, польська сторона відійшла від принципів взаємного прощення, рівноправності, добросусідства.

Своєю резолюцією Польський Сейм намагається перекреслити усі напрацювання у напрямку українсько-польського порозуміння, які були досягнуті впродовж останніх 20 років. Ухвалюючи її, окремі польські політики згадали про польські жертви, але «забули» про сотні тисяч українців, знищених вояками Армії Крайової на їхній історичній батьківщині – українських етнічних землях Волині, Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння. Польща досі не дала адекватної оцінки й операції з примусового переселення українців «Вісла», коли українці були депортовані зі своїх історичних територій. Про все це Волинь пам’ятає і пам’ятатиме завжди.

Вважаємо, що формулювання, вжиті польською стороною в офіційному документі, є спотвореними, однобічними, антиукраїнськими та свідомо викривлюють тогочасну дійсність. Польські парламентарі вдаються до маніпуляцій та посилаються на сфабриковані й доволі сумнівні факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та у Західній Україні у роки Другої світової війни. Базуючись на недостовірних, тенденційних джерелах, польські політики нав’язують нам власну версію подій на Волині, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу.

В останні місяці з боку значної частини польської еліти відбувалося цілеспрямоване нагнітання антиукраїнської істерії, лунали заяви, які ображають честь і гідність української нації. Здійснювалася фальсифікація історичної правди та свідоме замовчування злочинних актів польської колоніальної окупаційної політики по відношенню до українців.

Національно-визвольна боротьба українців за створення власної самостійної держави на своїх етнічних землях жодним чином не могла бути геноцидом.

Польські політики маніпулюють кількістю жертв українсько-польської війни, свідомо ігноруючи причини збройного конфлікту, участь польських збройних формувань в акціях етнічних чисток та фізичного знищення українського населення на території споконвічних українських земель. У заяві Сенату немає жодної відповіді на те, чому польські військові формування «воювали» за свою батьківщину на територіях, які ніколи не були польськими. Заява не згадує про українців, полеглих від рук польських військових організацій під час протистояння 1940-х років. Не міститься у ній і засудження депортації українців у рамках операції «Вісла» задля штучної зміни етнічного складу певних територій, що була організована офіційною владою Польщі.

Як свідчать історичні факти, війна 1942 - 1944 років була розв’язана з ініціативи саме польської сторони, яка не хотіла визнавати за українцями права бути господарями у власному домі. І лише всенародний опір польським окупантам дозволив Волині уникнути трагічної долі Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Надсяння, де українці були знищені та вигнані зі своїх етнічних земель. Завдяки активним діям воїнів УПА вдалося захистити від спалення польськими військовими загонами сотень волинських сіл, а волиняни уникли долі українців, які стали жертвами операції «Вісла».

Ми ще раз наголошуємо польській стороні: українці не воювали під Варшавою чи Краковом, а боролися за свою незалежність на власній землі.

Позиція польського парламенту не тільки не має нічого спільного з історичною правдою, вона також йде врозріз із політикою примирення, рівноправності та добросусідства і загрожують зірвати порозуміння між двома націями, досягнуте в останні роки ціною надзвичайних зусиль. Своїми непродуманими діями частина польських політиків розпалює нове протистояння. Справжні дружні та добросусідські відносини між Україною та Польщею можливі тільки на основі історичної правди.

Сьогодні на Волині робиться багато для того, аби належно вшанувати усіх, хто постраждав у тій кровопролитній боротьбі. На Волині відновлюються цвинтарі, встановлюються пам’ятні знаки у місцях загибелі українців та поляків, облаштовуються поховання. Ми разом, волиняни, звертаємося до обох Президентів, України та Польщі, з проханням відкрити пам’ятник українцям у селі Сагринь Грубешівського повіту Люблінського воєводства. Там, поховано понад 1000 українців. І, незважаючи на те, що з української сторони зроблене усе необхідне, цей комплекс і досі не відкритий.

Не підлягає дискусії те, що ми, українці, повинні віддати шану загиблим. Це моральний і християнський обов’язок. Кожна жертва має бути вшанована пам’яттю, молитвою, належним місцем поховання. Ми закликаємо усіх волинян, громадські організації, представників усіх політичних партій, долучитися до облаштування місць поховань українців та поляків, як у нас на Волині, так і на території Польщі.

Вважаємо, що українська сторона зробила все для взаємного порозуміння та взаємного прощення на основі принципів рівноправності та добросусідства. Але окремі політичні сили Польщі проігнорували наші зусилля.

Важливо зрозуміти, що немає однакового погляду на спільну трагічну історію України і Польщі. І треба мати людську велич та політичну далекоглядність, аби переступити через історичні й особисті кривди, і, замість помсти, вдатися до прощення і примирення.

Вважаємо, що польським політикам вистачить мудрості, виваженості будувати стосунки з Україною на рівноправних, партнерських засадах задля нашого спільного майбутнього, як закликав папа Іоан Павло ІІ: «Нехай, завдяки очищенню історичної пам’яті, усі будуть готові поставити вище те, що об’єднує, а не те, що розділяє, щоб разом будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, на братерській співпраці та істинній солідарності!»

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 9
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
ЗАЯВЛЕНИЕ
Антифашистского комитета Украины

Рассмотрение польским Сеймом вопроса о признании ОУН-УПА преступными организациями имеет большое международное значение. Давно пора признать преступными действия вооружённых формирований ОУН-УПА после того как Волынский краевой провод ОУН(б) принял решение об изгнании с Волыни местных поляков. Жертвами нападений стали десятки тысяч мужчин, женщин и детей.
Своего пика трагические события достигли 11 июля 1943 года, когда одновременно было атаковано более 150 польских населённых пунктов. В течение 1943 года на территории Волыни было создано до 100 польских баз самообороны, большая часть из которых была уничтожена отрядами УПА. Уцелели лишь крупные, имевшие хорошую материальную поддержку со стороны Армии Крайовой и пользовавшиеся помощью советских партизан. В Польше ОУН и УПА давно признаны преступными организациями, о чем свидетельствует множество решений судов, которые никем не отменялись.
В современной Украине ряд депутатов ВО «Свобода» внедряют программу бандеризации, провозглашают нацистские лозунги, призывают чтить память тех, кто сотрудничал с немецкими нацистами и боролся с Красной Армией. Доходит до объявления новой Колиивщины. Поэтому признание деятельности ОУН-УПА преступной имеет большое международное значение. И мы надеемся, что вслед на польским Сеймом аналогичное решение примет и Верховна Рада Украины.
Відповісти
засунь собі ту заяву кудись по глибше де не світить сонце, бо уже всі ситі тими заявами, а ця маячня що ви тут написали то дурня повна, тому що писали люди які не знають історії України, які кажуть що Волинський край то поконвічна територія польщі і що тут жили корінні поляки) то ганьба Вам!!
Відповісти
Василь ,звичайно ти правий!Але висловлюватись треба толерантніше,цим ми будемо обеззброювати наших опонентів.Емоції тут нідочого.Зповагою краянин.
Відповісти
aa co, Polakow tam nie było?, tylko wszystkich wasza ''kochana'' upa wyrezala!!!
Відповісти
і товарищ камуни приплентався..хай до вас їдуть з прапорами "антіфашисти"..цікаво буде вадік дивитись там в вас на 9 травня..
Відповісти
страну "сруін" не вастановим.
Відповісти
мені зараз всерівно на ті відносини з польщою, і те що вони чи погіршатся чи покращають то результат роботи і українського парламенту, хоча ті хто в ньому присутні іх і важко назвати народні депутати і те що вони думають про україну, на самому ділі думають про те як набити свої глибокі кармани грошима!
коли проснется український народ і винисе тих дармоїдів з зали ВР на палях?? народ їх обрав народ їх і зніме і чхати на якісь там закони чи недоторканості! бо їм то закони не писані
Відповісти
Мабуть, всім всеодно на відносини з Польщею! "Возомнила" з себе не відомо кого та щось тутграє типу на політичні арені,окю, в ЄС вона,але це не означає,що історія змінилася!
По-друге, чому голодомором ніхто не займається? Одне не завершили-взялись за 15-те, в чому проблема з Росією вступити у конфлікт та визнати те,що було 100%!!!!
А на рах. ВР, то їх всіх треба розтріляти,в тому числі суди, міліцію, прокуратуру і так далі, поки ми їх всіх разом не здолаємо-будуть такі дії,як у Миколаївській області..., народ, просніться!
Відповісти
Слава Україні!
Відповісти
Останні новини
Позиція парламенту Польщі загрожує зірвати порозуміння між двома націями, – Волиньрада
15 липень, 2013, 13:10