Відомий скульптор образився на луцьких депутатів

Відомий скульптор образився на луцьких депутатів
Скульптор Микола Головань каже, що депутати Луцької міськради «ущемили» його, не нагородивши званням «Почесний громадянин Луцька».

«От у мене прикрість така. Висунули на Почесного громадянина Луцька і не дали звання», - цитує митця Слово Волині.

«Ну для чого це робиться? Вони ж і так всі регалії мають. А невже я не заслужив? Я 50 років вірою і правдою служу місту. Куди не повернешся - всюди мої роботи. І в приватному секторі, і по місту - в Парку Лесі Українки, і в Замку, і розстріляним в’язням робив пам’ятник, і афганцям, в Берестечку, в Залухові і ще багато де. Все ж робив безплатно, а це ж таки робота. І для кого? Для людей! Та в останні й момент переграли і вибрали когось іншого. Депутат – депутата. Ну нехай буде… Але я знаю, що народ за мене. В Інтернеті голосування було – за мене більше голосів у 3 рази», - розповідає Микола Головань.

«Я ніяких звань не маю, але хотілося б, щоби якесь почесне звання було. Я ж заслужив. Та не хвалю себе – люди бачать самі. Трохи вони мене ущемили цим, але нехай буде. Приїжджають з усієї України, з-за кордону. Іноді за день сотні людей приходять. Вони бачать в Інтернеті і спеціально приїжджають сюди подивитися. Мені то дає якийсь внутрішній спокій, бачу, що не дарма все це роблю. Це імідж міста», - впевнений скульптор.

Будинок Скульптора – найвідоміше і найпопулярніше творіння Миколи Микитовича. Та свій дім Головань досі не приватизував. Він думає, що це через неприхильність влади міста до його особи.

«Влада не дуже коректно до мене ставиться. Вони тільки обіцяють багато, а от щось зробити конкретно… Я до цих пір не приватизував свій будинок. Кажуть, що то заповідна зона. Але ж тут болото було, коли у 1980-му я його взявся облагородити. А вони вважають цей клапоть заповідною зоною. Ну нехай буде так», - каже він.

Нагадаємо, що цьогоріч Луцькій міській раді довелося обирати почесного лучанина з-поміж трьох претендентів. Шляхом таємного рейтингового голосування більшість голосів набрав журналіст, краєзнавець, народний депутат першого скликання Андрій Бондарчук.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: Головань
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 25
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Наші депутати просто СКОТ!!!
Відповісти
за то бендера - почесний в перших рядах...а нах?
Відповісти
Тому, що Бандера - Герой
Відповісти
А до чого тут Бандера?
Відповісти
Скульптор реально заслуговував звання. І взагалі, треба, щоб лучани вибирали почесного громадянина, а не шайка шакалів.
Відповісти
не розумію депутатів, ця людина справді має бути відзначена
але видно включилися якісь інші фактори :-(
Відповісти
Згоден з тим, що він заслужив звання "Почесного", але, відверто кажучи, він трохи впав у моїх очах після такої заяви??
Ображатись на те, що тобі не дали якогось там титула, ще й такій людині... Не думав, що він так хоче тієї слави...
Відповісти
Миколо! Не звертай уваги на ці штучні "регілії", будь вище всієї цієї мішури. Митця народ оцінить, якщо він це заслужив, а не всякі звання: "застужені" і "народні".
Відповісти
хто-хто, а Головань заслужив!
але не перейматесь так, бо світ здурів а в ньому наші чиновники...
Відповісти
скоти скотину вибрали. хто це взагалі, що за мурло-вперше чую
Відповісти
Ну, кто через 20 лет вспомнит Бондарчук? А Голованя будут помнить долго.
Відповісти
Бондарчука і зараз мало хто знає.... А Микола і його роботи - то візитка Луцька..
Відповісти
Прикро...
Взагалі ставлення влади -мера, підмерків чинуш від архітектури до дійсно достойних людей кристалізувалося в цому випадку.
Що є Старий Луцьк для туриста?- Замок, ресторан Корона, далі куди- до будинку химер!
Це вже маршрут.
Микола радо зустрічає, показує, на подвірря пускає всіх! Молодята роблять у нього фотосесії. В європі його знають!!!
А на 70 літ пам мер нагородив М.Голованя ПРЕМІЄЮ у150 грн.
Гидота! Своїх би доклав ..... бідує певно...
Але десятки тисяч на туристичні вказівники , у тому числі до будинка скульптора в казні є.
Кожне замовлення -це відкат. А який відкат з Миколи?
В одному з сіл на Ратнівщині, за спонсорства голови суду ( його рідне село), Микола спорудив площу - форум- з скульптурою Матері, благоустроєм... Відкривали його (форум) купа владців- з району, обласі- З головою суду дружити треба, згодиться може...
так от, і Романюк там треться постійно, на Ратнівщині, коло суддїв, інтерв"ю дає, хвалить, талант хист, працелюбність Голованя.
Про луцьк - щира правда- ніхто з митців не зробив більше.
Але Головань не політик- він пахар. Депутатам нецікаво . Нема політичних дівідендів. Дрібнота пузата..
Про скульптора-
Хай живе 110 років.
Але впевнений- станеться непоправне- Романюк перший побіжить до журналістів,бити себе в груди , виголошуючи їнтер"ю та промови!
До речі на ювілей Миколі один з його друзв - не олігарх, не депутат- дегенерат, просто ЛУЧЧАНИН- подарував оплачену поїздку до Європи ( у Будапешт та Відень)
Ні у газеті чи по телебаченні не піарився - просто мовчки ЗРОБИВ. Поважю
Вчится, владці...
Миколо , плюнь на них- це шушера! Їх і так ніхто не знає, а завтра- геть забудуть.
А ти свій пам"ятник вже створив!
ЛЮДИНА, МИТЕЦЬ, ЛУЦЬКА ЛЕГЕНДА!

Відповісти
Браво!
Відповісти
Образливо за папа Миколу, сама за нього голосувала та й знайомі теж. Коли вже тим депутатам колишнім-теперешнім-майбутнім вистачить звань-регалій-премій-відзнак???
Відповісти
Тут в першу чергу винен голова міста за те, що не відстояв Голованя. Він не знає ціни ЛЮДИНИ. Тут проявилась його "людяність" навиворіт. Тисячний агрумент, що місту потрібний розумний керівник, яка вміє цінувати людей, і господарник. Комсомольський прихвостень в тодішній СИСТЕМІ не мав змоги набути таких якостей. У 2014-му громаду міста чекають два екзамени: один політичний (мерські вибори), другий - моральний, реакція громади на те, що відбувається в місті. При усій доленосності першого, другий уявляється стратегічно більш важливим. Може тому, що міська рада такого мотлоху (влади) за часи незалежності ще не мала.
Відповісти
Цитатою РОМАНЮКА,по завершенню таємного рейтингового голосування за кандидатуру почесного громадянина Луцька,в якому депутати затвердили кандидатуру Бондаренка(уродженця Старовижинського району),і якого представляв замісник градоначальника КРАВЧУК- більше,ніж все сказано…
РОМАНЮК:«Я завжди казав,що луцькі депутати постійно знаходять самі хороші КОМПРОМІСНІ рішення!»
Цікавою виявилася і 3-тя кандидатура МАРУШКИНА-життєво хронічного начальника (росіянина, уродженця Пензиинської облсті ),яку очевидно видвинули просто так для масовкі,і яку на сесію взагалі не явився ніхто представляти,тож презентував його експромтом ПУСТОВІТ!
Тільки ось, дійсного та заслуженого корінного лучанина ГОЛОВАНЯ, не справедливо залишили ні з чим…
Відповісти
Знаю і Андрія Бондарчука, і Миколу Голованя. Вони різні, що один, що інший для міста роблять багато. Микола безкоштовно творить у себе на подвір"ї, Андрій вкладає свої власні кошти у багато корисних громадських справ. А те, що Бондарчука не знають читачі цього видання, то все ваші спільні проблеми. Писати треба не про легеньке; можна взятись і чогось складнішого. І не треба сичати... Було б дивно, якби переміг Головань, коли одночасно виставлена кандидатура Бондарчука, бо цей потужніший у справах. Зрозумійте, ви всі краще знаєте про митця, і не тільки цього, тому що роботи художника чи скульптора - на витрішках.Найчастіше ці роботи свідчать про его художника, а яка в цьому користь. Щоправда, як у випадку з Миколою Голованем, то "зирінгом" в Луцьку є де позайматись. Наступного разу міськраді слід виваженіше ставитись до відбору на це почесне звання, до речі, значно почесніше, ніж багато інших.
Відповісти
Олені-" витрішки", "его художника"- Яка освіччена панянка-АЛЕ- ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА _ЛИЦЕ МІСТА, ЩОСЬ РОБИТЬ ДЛЯ МІСТА_- а Ви про високі алюзії !
Головань працюе в себе на подвірьї- а скульптури стоять скрізь.
Боднарчук достойна людина - бувший член кпррс, якій по зову серця став щирим братчиком-хай- книжки видає за своі гроші- молодець- ПОЧЕСНИЙ ВОЛИНЯНИН- браво!!!
Але це звання не для цього пана -хоча комсомольській серетар, мер- буратін думає так як ВИ.
Перепрошую, а ви були а кпрс?
Відповісти
Багато коментів. Більшість (за винятком Олени) одностайні.
Щось неладно з механізмом прийняття рішень, з висуненням у претинденти на це звання.
Хто висував Марушкіна? За які заслуги?
Чому Боднарчук- він і так почесний Волинянин! Дважди Герой? Хто висуває на номінацію-громадські організації з двох з половиною громадян, родичі, чи друзі після третьої чарки?
Це питання має бути прозорим принаймі!
Думаю, що звання , про яке йдеться дійсно одне з поки що неспаплюжених.
І напевно було б справедливо, коли рішення по ньому приймали не заполітизовані депутати, або мер, з точки зору політичної доцільності, а мешканці Луцька.
А справа депутатів- розробити механізм, прописати правила, забезпечити прозорість і правдивість.
На даний час поїзд вже пішов.
Рішення рийняте. Прада, як казав тов. добкін "... Оно немного по дибільному напісано"....
Такі депутати, такий градоначальник. Самі вибирали!
Відповісти
Пане Головань, воно Вам треба? Не беріть дурного в голову.
Особисто мене двічі питали про дорогу до Вашого дому незнайомі люди.
Про Вас знають і Ви цікаві оточуючим.
Відповісти
депутати -підневільні.Винуватий голова.Миколо все буде нормально.Почекай трохи.
Відповісти
Микола Головань корінний житель міста. А Андрій Бондарук з якого села приїхав? Понаїжджали тут, блін!
Відповісти
Народ любить ВАС і знає. А те що роблять карманичи. і хто що заслужив в нас Луцьку , і по Волині, люди добре знають. За ВАш труд добра слава, а от про них , які строять свої палаци , за чужі кошти рано чи пізно прийде божа кара.
Відповісти