вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

У Луцьк з’їхалися мери міст з України, Грузії, Швеції і Польщі. ФОТО

У Луцьк з’їхалися мери міст з України, Грузії, Швеції і Польщі. ФОТО
У Луцьку триває Міжнародний форум мерів інтеркультурних міст «Порт культур».

Його відкриття відбулося 24 серпня у залі засідань Луцької міської ради, - повідомили у прес-службі мерії.

У форумі беруть участь представники з українських міст Павлоград, Прилуки, Житомир, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Вінниця, Білогірськ, грузинського Горі, Боткірка (Швеція), Люблін Республіки Польща та інших.

Протягом двох днів, 24 – 25 серпня, учасники форуму будуть спілкуватимуться на теми: «Культура взаємодії та відкритості – передумова розвитку сучасної громади». «Культура як візитна картка міста – презентація міст». «Сучасні виміри регіонального і місцевого розвитку».Луцький міський голова Микола Романюк перед початком роботи Форуму зауважив: «Приємно, що Парламентська Асамблея Ради Європи, її структурні підрозділи погодилися провести Форум у нашому місті. Ми над його підготовкою працювали більше року. Він нам корисний тим, що про нас більше будуть знати у Раді Європи. Форум показує, що влада, територіальна громада налаштована на Євро інтеграцію».

«Проведення вже другого Міжнародного Інтеркультурного Форуму в Луцьку є подією знаковою та символічною. Луцьк, як традиційний центр, у якому історично обговорювалася доля і майбутнє Європи, доводить, що провідну роль у цих питаннях сьогодні відіграють міста… Саме на рівні міських громад формується культура сучасного суспільства. І в цьому відношенні міста, що проголосили інтеркультурний підхід головним принципом своєї політики та стратегії розвитку, обстоюють ті цінності, які необхідні сучасному світові, розколотому суперечностями та конфліктами – міжкультурний діалог, взаємоповагу, права людини», - сказав Микола Романюк.

Міський голова додав, що інтеркультурні міста, об’єднані у загальноєвропейську мережу, відкривають унікальні можливості – можливості творчої та відкритої співпраці на рівні місцевих громад понад кордони. Ця співпраця може розвиватися в будь-яких галузях, сприяючи розвитку громад і культур, що їх складають.

Довідка

У 2011 році було створено Українську платформу інтеркультурних міст. До неї входить 11 міст, зокрема і Луцьк.

У червні 2012 року відбувся перший Форум інтеркультукрних міст за участю представників Ради Європи та інтеркультурних платформ європейських країн, Послів Європейських держав в Україні, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Найголовнішою подією Форуму було підписання угоди про співпрацю між Радою Європи, Міністерством культури та м. Луцьком, як представником мережі українських інтеркультурних міст.
Теги: культура
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
наших войтанутих!служкі серед людей людьми себе почувають..значущість росте..
Відповісти
Останні новини
У Луцьк з’їхалися мери міст з України, Грузії, Швеції і Польщі. ФОТО
25 серпень, 2013, 11:42