Визначили переможців фотоконкурсу «Моє літо» від ВолиньPost

Визначили переможців фотоконкурсу «Моє літо» від ВолиньPost
Журі фотоконкурсу «Моє літо» визначило світлини-переможці, автори яких отримають призи – фотоапарат та мобільні телефони.

У середу, 25 вересня редакція врешті змогла підбити підсумки конкурсу, отримавши оцінки робіт-фіналістів від усіх членів журі.

Згідно з правилами конкурсу автор фото, яке посіло перше місце отримає головний приз – фотоапарат Canon EOS 650d 18-55 IS від інтернет-магазину Lazeika

Автори світлин, які за рішенням журі посіли друге та третє місця, отримають мобільні телефони HTC Desire C.

Для оцінки журі відібралися 50 фотографій, які набрали найбільше "лайків" в альбомах фотоконкурсу у соціальних мережах Фейсбук і ВКонтакте.

Отож, представляємо переможців:

1 місце:

Схил гори Монблан 4810 м, Франція, літо, 2013. Автор Олександр Оришко



2 місце

Подвір'я 9 школи було геть затоплене, в воді хлюпались діти ...Може, фото і не надто літнє, втім що зробиш, якщо волинська погода така примхлива)) . Луцьк, 31/07/13. Автор Ірина Ільчук



3 місце

Тепло останніх променів сонця огортає частинку живої природи. 05.08.13. Тернопільська область, Кременецький район, село Млинівці. Автор Максим Тарківський



Журі, у склад якого увійшли професійні й знані на Волині фотографи, оцінювало фото за шістьма параметрами:

- Техніка зйомки, різкість, контраст точний колірний баланс;
- Композиція;
- Сюжет, новизна (знімок чогось, що раніше ніхто не бачив, чи знімок чогось звичного, але з нової точки зору);
- Цінність кадру (знімок описує ситуацію швидше, глибше, точніше, відвертіше, повніше, ніж це можна зробити одним реченням. Фотографія фіксує щось більш складне і глибоке, а не просто констатує факт події);
- Емоційність (на скільки знімок емоційний, щоб викликати такі ж почуття в глядача);
- Цілісність знімку (чи є знімок цілісний, добре скомпонований і цікавий настільки, аби мати право на існування без підпису і поза серією);
- Наскільки точно опис відповідає знімку.

Переможці визначалися за сумою балів, виставлених членами журі кожній фото-фіналісту.

Склад журі:

Богдан Гончарук, багаторічний фотокореспондент обласних ЗМІ;
Юрій Косюк, луцький фотограф;
Ярослав Близнюк, луцький фотограф;
Володимир Стельмах, луцький фотограф (авторська фотостудія «Мелодія світла»).
Віктор Чухрай, голова художньої ради фотоклубу "Промінь";
Анатолій Юхтовський, голова Волинської обласної організації Національної спілки фотохудожників України;

Нагородження переможців фотоконкурсу пройде наступного тижня.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 77
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
супер) достойний переможець
Відповісти
мда... так довго обирали...вибрали (((
Відповісти
в умовах було написано "У фотоконкурсі можуть брати участь фотографії на літні теми. Тематика може бути різноманітною: відпочинок на морі чи в горах, «дачні», міські і будь-які інші теми «з літнім присмаком»

видно членем журі цього не сказали, бо де той літній присмак????
ну хіба на 3му фото?, але ж там фотошоп? як це так?
на наступний раз напишіть (ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ) "ФОТОШОПОМ КОРИСТУВАТИСЬ МОЖНА!!!!" щоб всім було ясно)
Я вам таких рисуночків понамальвую
Відповісти
перші дві фотки просто неймовірні! молодці, так тримати!
Відповісти
Ох і задовбували мене з тим фото) як почнуть) "постав сердечко, лайк під фото", бо хочу виграти фотік чи ще там що було в розіграші))))
Відповісти
Олександр Оришко прекрасна людина, поважаю його, фото гарне, не питання.
але питання до жюрі - конкур наз. "як я провів літо" чи "де побував літом?" чи "надзвичайні події літом".
назва "моє літо" передбачає суб'єктивне бачення фотографом саме цієї пори року!
літо - це, як мінімум, не холод чи дощі. літо не асоціюється з депресивним фото потопу, ІМХО.
а гуси...взагалі без коментарів.
Відповісти
що класного на 1-му фото??? весь інтернет таким завалено! а на 3-му фото взагалі осіння пора а не літня, були фото на яких дійсно були докази літньої пори, а не зимової чи осінньої...
Відповісти
це точно!!! не одне фото з переможців не показує що то дійсно літо... в конкурсному альбомі є настоящі фото літньої пори, наприклад червоніюча калина, квітучі лілії в річці, достиглі вишні... а не наші "переможці" сніг, дощ, жовта трава вересня...
Відповісти
Безусловно прекрасные победители!
Відповісти
ага, тільки всі ті переможці суперечать умовам конкурсу! я б теж міг би вислати свої суперові фото зими чи взяти з нету і підписати що то я був в Альпах чи де там ще)
Відповісти
Сашка дійсно там був, так що твоє фото не проконає...
Відповісти
Фотокоекурс «Моє літо» і фото зими. Де логіка? Я вимагаю пояснень!!! Чи під час зміни умов конкурсу змінили і назву, але просто забули повідомити... Брєд...
Відповісти
Санічка твоя фоточка найкраща як і ти сам)
Відповісти
а в мене склалось враження що на першому фото піски пустелі, поки не прочитала підпис... Саша заздрю, дуже, дуже. Вітаю з перемогою
Відповісти
перше фото цікаве, але по суті не підпадає в тему літа, навіть якщо і зроблене в літній період.
друге фото - більш глибше, оригінальне і своєрідне.
третє фото - шановне журі, поясніть мені будь ласка, згідно ваших параметрів оцінки де на цьому фото ви знайшли наступне:
знаю що відповідь дати вам важко, адже деякі з вас хоч і хороші фотографи, але до рівня участі в журі вам ще ройти й рости...
удачі
Відповісти
Университет штата Огайо. Отделение фотографии.

Оцените ваш снимок с точки зрения
а) техники съемки

1) Наличие резкости
2) Хороший контраст
3) Точный цветовой баланс

б) композиционного решения

1) Определяющий сюжетный план, поддерживающий и дополняющий фон
2) Введение случайного (неупорядоченого) в жесткую упорядоченную сцену
3) Введение цвета в монохромную сцену
4) Правило третей
5) Кадрирование
6) Избирательный фокус( творческое использование глубины резкости )
7) Отражение
8) Проводка
9) Ракурсная съемка
10) Ключевой момент развития ситуации
11) Линейная перспектива
12) Силуэт

в) сюжетного решения

1) Фотография активная или пассивная?
2) Этот снимок чего-то, чего никто не видел раньше или снимок чего-то привычного но с принципиально новой точки зрения?
3) Ваш снимок описывает ситуацию быстрее, глубже, точнее, откровенней, полнее, чем это можно сделать одним напечатанным предложением ?
4) Зафиксировано ли фотографией нечто более сложное и глубокое чем простая констатация факта события?
5) Достаточно ли снимок эмоционален чтобы возбудить те или иные сильные чувства у зрителя?
6) Достаточно ли снимок является цельным, хорошо закомпонованным и интересным чтобы иметь право на существование без подписи и вне серии ?
7) Если снимок имеет название (подпись ) то насколько точно соответствуют идея снимка и название ?
8) Если снимок имеет название (подпись )то насколько полно вы ответили этой работой на вопросы кто? что? когда? где? и почему?
9) Если снимок имеет название (подпись )то насколько работа( снимок-подпись) объективна и однозначна?
10) Не является ли снимок безэмоциональной констатацией факта?
11) Насколько эффективен ваш снимок? Фотография должна завести возбудить восхитить развлечь или рассказать о чем-то вашему зрителю .

Параметри за якими обирались злизано з американських сайтiв) А самим-то, як? Слабо? Ай-я-яй))))
Відповісти
напишу ж як звати - заклюэте ;-)
Відповісти
перші два місця виправданно зайняли свої місця і перемогу! сильні світлини.
а от третя викликає багато сумнівів, так і напршується вигукнкту "Гуси-...юси" ))
Відповісти
Ха-ха в журі весільні фотографи! Сміхота)))
Відповісти
Те, що ви бачили лише весільні роботи даних фотографів - не означає, що вони - "весільні", а лише те, що ви не обізнані.
Відповісти
То, що вони "весiльнi" говорить про одноманiтнiсть i обмежену iдейнiсть! Доведенно неоднократно! Костюк один тямить! Iншi, якось так. имхо
Відповісти
його прізвище Косюк. без "т".
Відповісти
Та ви й усі інші мене зрозуміли)))
Відповісти
Те, що ви бачили лише НЕ весільні роботи даних фотографів - не означає, що вони - "НЕ весільні", а лише те, що ви обізнані.
Відповісти
весільний фотограф це універсал - портрет, репортаж, жанр, інтер"єр та пейзаж - це те що знімає на весіллі весільний фотограф.
але бути членом журі фотоконкурсу цього мало. адже вміння фотографувати то є одне, а читати та адекватно оцінювати фото інших то інше
Відповісти
о! ще один шедевріст і поціновувач світлин весільних клацальників, купи мильничку і тренуйся на букашках!
Відповісти
Небачу літа я на фото!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
вибрали лайно, були гарніші світлини, наприклад хлоп з голою дупою від Цимбалюк, мокра собака Кухаренко, хлоп в болоті з ліліями Тетяни Зубрик, оригинальний сюжет Домровського з пригаючими тьотками, лебеді наркомани Олександра Стеренчук, діти, а діти від Міщук, Яловська,Клец, Собчук,Антонюк,Трачукі особливо Мельничук! кораблики на заваленому горизонті Антонюк,а колосок від Ніжник - шедевр!вівчар Стащука з обрізаними вухами, труси Ясі Цимбалюк на візочку,а язики дівчини і песика Антонюк це взагалі щось неймовірне!алкаші в мокрих трусах Зубрик перше місце!Марія Яловська не обрізай дітям ніжки, больно! Ніжник, пейзаж умопомрачітєлєн!і так далі, так що, які фотки таке і журі, ну і навпаки
Відповісти
це сарказм, чи Ви серйозно?
Відповісти
а тобі важко зрозуміти!)
Відповісти
Повністю згідна з вами, є набагато кращі фото, які заслуговують перших місць.

Перше фото взагалі не відповідає тематиці конкурсу: "Моє літо". Де ви там бачите літо?
Друге фото, ще може бути.
А ось третє, це ще той "шедевр". Але який конкурс, такі і переможці.
Я вважаю, що достойні першого місця фото: Тетяни Зубрик - "Розмір має значення!", Андрія Ямнюка - дерево, Тараса Маркіна - лодка і, як на мою думку, найкраще Ріти Собчук - дівчинка на березі моря. Я вважаю, що журі несправедливо вибрало переможців!!! ГАНЬБА ЗА ТРЕТЄ ФОТО!
Відповісти
ти така сама як і ті світлини, бездарна і без самаку, іди фоткай осінь!
Відповісти
я бачу ви геть осліпли! мало того що фамілію не правильно прочитали і написали, то ще й і фото не бачили!!! який вівчар? які вуха обрізані??? вони взагалі такі і є! і якщо не розбираєтесь в породі то і не пишіть всякої дурні і не позортесь!!! я в шоці!)))
Відповісти
Отож-бо й воно!. Знаю творчисть:)
Роботи "переможці" показали рівень журі. Друге фото нормальне, але далеко не шедевр. Гуси Фігня повна. Перше фото диковинка для села.
Відповісти
На останньому фото члени журі?
Відповісти
а як ти здогадався?!
Відповісти
бо він не такий дебіл як ти!
Відповісти
ну я ще раніше це зрозумів, просто рівень культури, на відмну від вашого, не дозволяв відвертість.
хоча, навіщо це пояснювати ТП?
Відповісти
погоджуюсь, фото обрали далеко не найкращі...а з гусками - це взагала пародія, а не фото - мильниця в руках дитини зробила б краще!
Відповісти
100% попадання!
Відповісти
яка мильниця? ти що, з дуба впала!?
Відповісти
Гуси "брачний период пернатых"
Відповісти
Я є автором фото,яке зайняло 2 місце...Хочу висловити думку щодо прочитаних мною коментарів..))фотоконкурс називається - "Моє літо".Прочитала багато відгуків ,на кшталт "що ж це за літо...зима..дощ.."))
І в мене в цей момент виникла думка"А що,якщо не усі проводять літо на морі,чи на річці. Для деяких літо - це засніжені гори...Я,наприклад,просиділа все літо в Луцьку...і та шалена злива відкарбувалась у моїй пам"яті, мабуть,як одна з найпомітніших подій...Ось таким було моє літо)))Це ж не ваше літо))Воно МОЄЄ)))мої спогади про те,як я лазила центральними вулицями міста по коліна в воді))) На жаль,з десяток просто шикарних,на маю думку, робіт навіть не потрапили у фінал...А щодо першого місця,дуже шкода,що багато людей не оцінили його художньої вартості..Ну не мисліть так примітивно,автор фото заслуговує на повагу принаймні тому,що не пролежував днями і ночами на пляжі,засмагаючи,а підкорював вершини...Це ж так прекрасно...Це фото ламає усі стереотипи про літній відпочинок..))
Відповісти
- от Ірино, ви сусліка бачите?
- нє...(
- а он ЄСТЬ!
Відповісти
тобто???
Відповісти
перефразовуючи, ви літо на тих світлинах бачите? нє...
а автор каже, що воно там є!
те, що це " Ось таким було моє літо)))Це ж не ваше літо))Воно МОЄЄ)))мої спогади про те,як я лазила центральними вулицями міста по коліна в воді)))", зовсім не значить, що всі інші побачили ЛІТО на фото.
не донесли ви літо до людей, нажаль.
про те, фото цікаве і має право на оцінку можливо у іншому конкурсі.
Відповісти
ірка, тішся в тиху своїм 2 місцем, знаю як ти клянчила голоси в соцмережі! тоже мені автор!
Відповісти
Власне,я розмістила пост на своїй сторінці,розповіла друзям про конкурс,та й усе...якби я клянчила,то в мене було б як мінімум 700 лайків,враховуючи кількість друзів на моїй сторінці...Саме цю роботу підтримала дуже велика кількість незнайомих мені людей.Хочу зауважити,що до фіналу пройшла лише 1 моя робота...тому що вона сподобалась людям..якби дійсно почала клянчити,у мене було б не 128 лайків до 1 фото,а по 600 до усіх трьох!!!))Я не хизуюсь другим місцем...Я не боюсь взяти відповідальність за свої слова і не пишу Анонімно...
Відповісти
я з Вами не спорю, фото перше гарне, але ж не для літнього конкурсу!
Відповісти
Третє фото - ну повне г... Друге фото шедевр, який не всім зрозуміти, і воно б мало перше місце зайняти!!!
Відповісти
Перше враження про це фото у мене було таким самим. А потім подумав, і зрозумів, що до розуміння таких шедеврів я ще не доріс...
Відповісти
А от скажіть мені будь ласка,шановні добродії,хто дає Вам таке право поливати гряззю авторів світлин,що перемогли???У всіх були рівні шанси ще перед початком конкурсу. Якщо мені не зраджує пам"ять,то напочатку вибір переможців був за Громадою,а в що згодом був перетворений цей Конкурс??? Інколи мені просто соромно стає за тих людей,які тільки і вміють,що обсуджувати інших та вказувати на всі недоліки!!!Можливо чули такий вислів:"Досконала людина все шукає у собі,жалюгідна - в інших".От тепер, будьте ласкаві, здогадайтеся,хто ж є хто.Поважайте в першу чергу себе!!!Журі обрало переможців і воно не обговорюється,на те й воно Журі!!!Накінець тільки скажу,що результати конкурсу мене задовольняють,усі фото мають право на життя!!!Щож стосується фото №3,то можу сказати,що воно звичайно не ідеальне,але вОНО З цікавинкою,а це грає не малу роль!!!Дякую за увагу..
Відповісти
ха=ха, не сміши мене олька! жар свої блінчики і помовкуй, тоже мені експерт луцьких фотографів)
Відповісти
Шановна пані Ольго, люди коментують результати конкурсу, і ніхто авторів не обливає брудом.

Фото № 3 з дуже маленькою цікавинкою. Є фото з більшою в кілька разів цікавинкою, і їх чомусь не помітили. Я вважаю, що це несправедливо.
Відповісти
Підтримую. Влучно сказано!
Відповісти
Цiкавий той факт, що ми тут дискутуємо, а вiд органiзаторiв анi слова! Таке враження, що так i повинно бути. Де зворотнiй зв"язок?
Відповісти
га-га-га!
Відповісти
Другого ответа и не стоило ожидать! Гули-гули-гули-гууулиии)))
Відповісти
Гуси, калюжі, гори... ну виграли...але нащо далі писати не хороші відгуки про тих що не виграли. Вони НЕ ВИГРАЛИ! І цього достатньо. Хто на що спромігся... вибачте.
але для себе роблю висновок, що немає сенсу брати участі у таких "конкурсах", де самі організатори дозволяють грубість і не справделивість, дозволяють собі змінювати правила посеред конкурсу...і результат оголошувати з ВЕЛИЧЕЗНИМ запізненням!
Краще за ті гроші витратили б на благодійність!!!
Відповісти
Ось вона анонімна демократія, люди де у вас скільки жовчі виробляється?
Подяка редакції волиньпосту, за організацію подібних виставок, відкрив для себе багато нових творчих особистостей, з цікавістю стежитиму за обновленями.
Відповісти
о! ще один весільний хфотограф, фоткай молодят, роби пленери і курси і далі дури і заробляй бабло, воно ж для тебе головне, да ти за копійку вдавишся! творчіст інших, да тобі насрати на інших!
Відповісти
Це ти даремно! Про фотографів такого рівня так говорити не годиться. Певне ти точно нічого в фотографії не тямиш...
Відповісти
Про який рівень може взагалі йтися. За плечима жоден не має цінної фотографії. Вибачте.
Відповісти
"жоден" це Ви кого маєте на увазі? Випадково не членів жюрі?
Відповісти
Цікаво кому це я так на "Жолудя" наступив?...
Відповісти
Чесно кажучи,то мені подобаються гуси,я не знаю чому=))
І друга робота також хороша:)
А от перша..інтернет:(((
дууууже сумнівно що це справді фотографував фотограф,який видав це фото за своє(
Відповісти
це не перемжці, а лажа якась, гуси мій менший брат теж так зніме)))
Відповісти
а ти попробуй так зніми! я побачу чи в тебе получиться таке без фотошопа!) і взагалі тварин дуже важко знімати, я по собі знаю, ним же не скажиш стань так чи по іншому стань, чи завмри поки я сфоткаю) от я автор фотки своєї собаки що попала в 50 найкращих, і щоб його так сфоткати з усмішкою в калині я зробив близько 53 таких фото!!!
Відповісти
ОООО Люди! Втихомиртесь вже!!! Від того,що ви виливаєте сюди весь негатив нічого не зміниться! Переможці вже обрані. Мені здається,що хто б не переміг,все-рівно ті,хто заздрять будуть обливати їх брудом! В кожній фотографії можна знайти недоліки і помилки,але ж не помиляється лише той,хто нічого не робить! Я не маю на увазі третій знімок(бо він як на мене взагалі суцільний недолік),а перші дві роботи цілком гідні перемоги. Подібни вислови: "А от перша..інтернет:((("-взагалі не мають ніякої логіки...бо для того,щоб зображення потрапило в інтернет хтось це має сфотографувати!!! Друга робота чудова!!! Тим більше,якби робота Ірини не була в трійці переможців-тут було б іще втричі більше коментарів;)))) Любіть один одного! Мир Вам!
Відповісти
В нашому місті нема фотографів. Є бродяги з рюкзаками , що все підряд фоткають. А потім з того, щось викладать в контакти.
Відповісти
Пані, прошу вибачення але ваш рівень IQ викликає сумніви. Читайте хоча б енциклопедії...
"Фотограф або світливець — людина що створює фотографії за допомогою фотокамери.
Фотографи можуть бути професіоналами чи аматорами. Професіонали заробляють фотографією на життя, аматори знімають для задоволення."
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84
Але геніальних фотографів у Луцьку, щось справді не пригадую...
Відповісти
Дані EXIF першої фото в студію
Відповісти
І нап цьому казочці кінець. А хто слухав молодець!!!
Відповісти
Агов, переможець, відпишись! Як там кропнута камера із стареньким діджит 4? Як унфіксовий обьєктив? Балдієш, не бось, від зума??? Щось мовчання думку клонить до кідалова від редакції або ж ще не купили приз в розетці хДДДД

От чесно, цікаво, у тебе затвор не замерз на такій висоті у мильниці під час зйомки самого незвичного літнього шедевра?
Відповісти