вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Статки Януковича і Сім’ї. ФОТО

Статки Януковича і Сім’ї. ФОТО
Опис бізнес-інтересів та бізнес-схем президента України, його сім’ї та близького оточення, у тому числі перелік компаній, яким потрібно заблокувати доступ до міжнародної фінансової системи, опублікувало видання Yanukovich.info.

На сайті зазначається, що опис не є вичерпним та постійно оновлюватиметься силами громадських активістів, аналітиків, юристів та журналістів-розслідувачів.

Тож, видання подає інформацію про Віктора Януковича та його сина Олександра.

ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ ЯНУКОВИЧ

Віктор Федорович Янукович народився 1950 року у м.Єнакієво, Донецької області. У 1967 році його було засуджено за участь у пограбуванні з групою осіб, а у 1969 році за побиття. Згодом матеріали судових справ Віктора Януковича щезли, а його судимості дивним чином були зняті. З 1997 по 2002 рік Віктор Янукович ‒ голова Донецької обласної адміністрації.

З 21 листопада 2002 року до 31 грудня 2004 року обіймав посаду Прем’єр-міністра України. Був кандидатом у Президенти на виборах 2004 року. Фальсифікація цих виборів на користь Януковича призвела до Помаранчевої революції і перевиборів, в яких виграв Віктор Ющенко. В.Янукович залишився головою Партії регіонів. З 4 серпня 2006 по 18 грудня 2007 року був повторно Прем’єр-міністром України. У березні 2010 у другому турі президентських виборів отримав перемогу над Юлією Тимошенко з розривом у 3%.Квартира

Перебуваючи на посаді Прем’єр-міністра України, Віктор Янукович офіційно проживав у пентхаусі (384 кв.м) сучасного київського будинку на вулиці Січневого Повстання 10, кв. 8. Потім він продав цю квартиру Сергію Клюєву (депутату партії більшості, голові Парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності, члену Наглядової ради Національного Банку України). Квартиру було продано за надзвичайно високу ціну — $7 млн. доларів США (колишній Прем’єр-міністр України Лазаренко, засуджений у США за відмивання грошей, купив у 1998 році у Новато, Каліфорнія, США величезний 20-кімнатний будинок з басейном, тенісним кортом і великою територією за $6,75 мільйонів дол. США).

Таким чином, за власність Януковича було заплачено занадто високу ціну. Незважаючи на численні публікації про цю феноменальну операцію з нерухомістю, Генеральна прокуратура не розцінила її як підозрілу.

Межигір’я

З 2003 року Янукович де-факто проживає в колишній державній резиденції «Межигір’я», площею 139 гектарів. Цю територію було приватизовано шляхом низки темних операцій, які безуспішно намагалися оскаржити в суді. Президент України стверджує, що володіє будинком на майже 620 кв м і 1,7 га. Решта території належить Благодійному фонду «Відродження України» і компанії «Танталіт» ‒ компанії, заснованій британською фірмою Blythe Europe, Ltd і очолюваній Рейнхардом Прокшем.

Цікаво, що Сергій Клюєв у липні 2009 року продав свій процвітаючий бізнес «Актив Солар» тому ж таки Рейнхарду Прокшу, за домашньою адресою якого зареєстровано компанію P&A Corporate Trust, що володіє «Актив Солар». До речі, «Актив Солар» є успішною монополією з виробництва сонячної енергії в Україні на більш ніж 20 електростанціях. З того часу як брат Сергія Андрій Клюєв, співвласник «Актив Солар», перебував на посаді Віце-прем’єр-міністра України, компанія користувалася державними безвідсотковими кредитами, податковими пільгами, заниженими цінами на оренду землі (3% вартості на рік), безмитним імпортом обладнання та найвищим у Європі зеленим тарифом, що сприяло її монопольному положенню на ринку сонячної енергетики в Україні. Більше того, навіть пряму бюджетну підтримку з ЄС у 2011 році було витрачено на підключення станцій «Актив Солар» до загальної електроенергетичної мережі замість заявлених заходів з енергозбереження. ЄС не схвалила таке фінансування «Актив Солар» за отримані для держави кошти і припинила пряму бюджетну підтримку Україні.

У 2008 році «Танталіт» підписав договір на 49-річну оренду землі за $10 за сотку і сплачує її зі знижкою 50%. Потім почав забудівлю Межигір’я, перетворивши його на маєток найвищого стандарту. Лише за три роки дві колишні державні дачі та занедбані службові будівлі, розташовані в дикому лісі, перетворилися на маєток із розкішним п’ятиповерховим палацом, двома триповерховими будинками для гостей, полем для гольфу, яхт-клубом, майданчиком для гелікоптера і ангарами, місцем для кінських перегонів із конюшнями, тенісними кортами тощо.

Інтер’єр палацу Межигір’я не має аналогів за фешенебельністю. До нього входять декілька кришталевих люстр вартістю $97 000 дол. США кожна, унітази з позолотою та панелі з червоного дерева на всіх стінах.

Ні звіти про прибутки «Танталіт», ні податкові декларації Blythe Europe Ltd не пояснюють походження грошей, інвестованих у забудівлю Межигір’я. В 2010 році австрійська компанія Euro East Beteiligungs GmbH доручила купити майно у благодійного фонду «Відродження України» (а це Хонка, лазня та фізкультурно-оздоровчий центр), як сказано в рішенні, за суму «до 1 мільярда 200 мільйонів гривень». Тобто, лише Хонка, лазня та спорткомплекс в Межигір’ї були оцінені при переведенні з одного балансу на інший в суму понад 100 мільйонів євро. Це без гольфклубу, зоопарку, кінного клубу, яхт-клубу, дебаркадеру, будинків для гостей, підстанцій, гуртожитку, адміністративної будівлі тощо.

У вересні 2013 р. Рейнхард Прокш раптово вирішив продати Межигір’я Сергію Клюєву, який приймає у себе тепер Януковича.

Цікаво, що Межигір’я оточене парканом висотою 5-6 метрів, до нього немає загального доступу. Охороняє його державний підрозділ «Беркут», і заходити туди дозволяється лише Віктору Януковичу та його родині. До сьогодні єдина особа, яка користується Межигір’ям, — Віктор Янукович. Він є бенефіціарним власником розкішного маєтку, розташованого у колишній державній резиденції на березі Дніпра.

Сухолуччя

Віктор Янукович дуже любить полювання і для задоволення своєї пристрасті придбав собі ексклюзивний доступ до більш ніж 30 000 гектарів Сухолуцького лісу. Йдеться про Дніпровсько-тетерівське лісо-мисливське господарство. За часів Віктора Ющенка і за сприяння голови Київської ОДА Віри Ульянченко лісництво, де знаходились дві урядові резиденції ‒ «Острів» та «Акація» ‒ було приватизоване. Спершу його передали з відання Кабміну у Держкомліс, у результаті чого резиденції втратили свій статус. Згодом 17 га із 30 000 га лісництва було віддано в оренду ТОВ «Дом лесника» для « розвитку зеленого туризму».

Як тільки ТОВ отримала право на оренду 17 га, воно одразу організувало охорону на всіх 30 000 га. Відтак вже кілька років потрапити туди можна лише за спеціальною перепусткою. Засновники «Дом Лесника» – Іван Тохтамиш і британська фірма Astute Partners Ltd, де директором є Рейнхард Прокш. Іван Тохтамиш є ще й директором Товариства мисливців та рибалок «Кедр», прописаного на території «Межигір’я». Засновником там виступає нинішній міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Друга фірма пов’язана з австрійською компанією «Euro East Beteiligungs GmbH», що збудували яхтовий та кінний клуб у «Межигір’ї». Сухолуччя охороняється спецпідрозділом «Беркут» та залишається у використанні Віктора Януковича.

Рішенням Київської обласної ради 6-го скликання 30,4 га мисливських угідь у Сухолуччі були надані в оренду ГО Товариство мисливців і рибалок «Кедр». Серед засновників «Кедра» – міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко, голова Держагентства автодоріг Володимир Демішкан і голова Черкаської обладміністрації Сергій Тулуб. А юридична адреса «Кедра» – вулиця Івана Франка, 19, у селі Нові Петрівці – там же, де «Межигір’я». Сухолуччя перебуває в 49-річній оренді у компанії «Дом Лесника», згідно з рішенням Вишгородської районної ради. Вартість оренди складає приблизно $3 000 дол. США на рік. У 2011 р. «Дом Лесника» були придбані «МАКО Холдингом», який належить Олександру Януковичу. Таким чином Віктор Янукович отримав у власне користування 30 000 га.

Для задоволення бажання бути вищим за всіх Віктор Янукович полюбляє літати на гелікоптері. Фірма «Центравіа» здала в оренду державному авіапідприємству «Україна» вертоліт Agusta 139 та літак Falcon 900 для потреб Віктора Януковича на суму 7,5 та 8 мільйонів гривень відповідно. Станом на 2011 рік ТОВ «Центравіа» мало засновниками донеччанина Павла Ковальова та віргінський офшор «Аеро холдінгс лімітед». На момент заснування фірми в 2007 році її засновниками були ТОВ «Укркиївресурс» та Павло Литовченко, який брав активну участь в оборудці з отриманням земельної ділянки для резиденції «Межигір’я» Віктора Януковича.

Книги

Янукович також пише книги, і зважаючи на відомості його податкової декларації, є найуспішнішим письменником України та Європи. У 2011 та 2012 році донецька типографія «Новий мір» заплатила йому приблизно $4,56 мільйонів доларів США. Хоча всі п’ять книг Януковича були опубліковані в різних видавництвах ‒ «Фоліо», «Валрус-дизайн», «Видавничий дім Дмитра Бурага» та «Mandelbaum Verlag». Усі гонорари надані донецькою типографією, яка не друкує книжки. Одна з книг Віктора Януковича виявилася плагіатом і взагалі не потрапила до продажу. Ця історія успіху в книговиданні більше нагадує схеми відмивання грошей Мейєра Ланського, аніж успішне керування бізнесом.

Крим

На Південному березі Криму є чотири державні дачі ‒ «Мухолатка» № 9, «Зоря» №1, №3, №6, які були капітально відремонтовані за державні кошти протягом останніх трьох років. Були оновлені інтер’єри, закуплені позолочені італійські меблі, англійський фарфор та інші розкішні «витребеньки», на кшталт мармурового масажного столика з підігрівом, вартістю 600 тисяч гривень. Біля двох держдач було збудовано вертолітні майданчики.

Також у Криму є приватні маєтки, що перейшли у власність Віктора Януковича після того, як ТОВ «Норд 2007» їх відремонтував і за рахунок вкладення коштів у покращення цінності будинків дістав право викупити їх собі у власність.

Проте перелічених маєтків виявилося замало і Віктор Федорович Янукович вирішив приватизувати на свою користь Мис Айя — колишній пансіонат відпочинку Укравтодору, розміром в королівство Монако з прекрасними дикими пляжами, великими лісовими масивами, які розкинулися у підніжжі гори Айя, загальною площею 3,5 га.

Літом 2007 року все майно бази, в тому числі парк, який розкинувся на 3,5 га, було куплено у держави за 6 мільйонів 360 тисяч гривень. Офіційним власником стала сімферопольська фірма ТОВ «Арктур-Крим». Основним засновником цієї фірми, згідно з даними інформ-ресурсного центру Єдиний Державний Реєстр, на той час значилося ТОВ «Укркиївресурс», що внесло в статутний фонд підприємства майже 7 мільйонів гривень, за які і була викуплена база. Також «Укркиївресурс» був засновником ТОВ «Київуніверсалсервіс», що обслуговує «Межигір’я» — тамтешні садівники, двірники, кухарі та конюхи в ТОВ «Київуніверсалсервіс» отримують зарплату.

Також «Укркиївресурс» був засновником ТОВ «СПС-груп». Ця структура купує оздоблення та меблі для нового клубного будинку «Межигір’ї», зокрема палацові люстри та різьбленні панно з червоного дерева. «Укркиївресурс» має таку ж адресу, що і ТОВ «Дом Лесника», яке приватизувало Сухоличчя, і було пізніше викуплене Олександром Януковичем. Згодом ТОВ «Укркиївресурс» продало базу Мис Айя ТОВ «Норд 2007», який також викупив у держави «Чайний будиночок» під Масандрою та приватизували історичні вілли «Камея» та «Міро Маре» в Сімеїзі.

Також у 2008 Янукович розширив свої володіння на мисі Айя. Відповідно до рішення Севастопольської міської ради № 4355 від 20.05.08, у зв’язку з добровільною відмовою, припинено право постійного користування державного підприємства «Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС імені В. Т. Гуца» земельною ділянкою площею 4,1341 га, яка розташована в урочищі Батіліман, Севастопольська зона ПБК, 33. Вона була передана в оренду на 25 років ТОВ «Норд-2007». Простими словами: до володінь родини Януковича був приєднаний пляж довжиною 900 метрів. «Норд 2007» на сьогодні належить Кіпрській фірмі «Леоліта трейдінг ЛТД».

Проте усі будівельні роботи ведуться під наглядом Олександра Януковича і ніхто крім сім’ї президента не має доступу до Мису Айя. На території колишньої бази Мис Айя будується нечуваної розкоші палац і повна інфраструктура, які за своїми розмірами і дороговизною є ще помпезнішими, ніж Межигір’я.ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ ЯНУКОВИЧ

Олександр Янукович, стоматолог за освітою, народжений у Донецьку в 1973 році, зараз є одним із найбагатших бізнесменів в Україні і другою найбагатшою людиною в Донецьку після Рината Ахметова. У листопаді 2013 загальна вартість активів Олександра Януковича оцінювалась Forbes у 510 млн. доларів США.

Стрімке зростання бізнес-імперії Олександра Януковича відбулося відразу після того, як його батько Віктор Янукович був обраний Президентом України. Олександр Янукович почав свій бізнес з ТОВ «Mенеджмент Ассетс Корпорейшн» (скорочено ТОВ «МАК») в червні 2006 року, за два місяці до призначення його батька Віктора Януковича Прем’єр-Міністром України.

Бізнес-інтереси Олександра Януковича зосереджені навколо публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Банк Розвитку» та приватного акціонерного товариства «МАКО Холдинг».Всеукраїнський Банк Розвитку (ВБР)

3 квітня 2009 ТОВ «Донснабтара» заснувало ПрАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» (далі — ВБР) зі статутним капіталом вартістю 80 млн гривень. У 2011 ТОВ «Донснабтара» було перейменовано у ТОВ «Компанія Управління Активами ВБР-ІНВЕСТ». ТОВ «Донснабтара», засноване у 1995, протягом певного часу очолювала Валентина Арбузова.

З 27 січня 2011 Олександр Янукович став 100% власником статутного капіталу ВБР. Це відбулося менш ніж за два місяці після того, як Сергій Арбузов ‒ близький друг Олександра Януковича ‒ був призначений головою Національного Банку України. Мати Сергія Арбузова, Валентина Арбузова, залишається головою правління ВБР з моменту його створення.

За 4,5 роки існування від моменту створення, ВБР збільшив свій капітал у 10 разів. У 2013 році ВБР подвоїв свій капітал у порівнянні з попереднім роком. Цікаво, що з 24 грудня 2012 року Сергій Арбузов, син керівника ВБР Арбузової, став першим віце-прем’єр-міністром України.

Хронологія зростання капіталу ВБР:

Квітень 2009 — вартість капіталу оцінювалась у 80 млн гривень
Грудень 2010 — вартість капіталу оцінювалась у 111,7 млн гривень
Грудень 2011 — вартість капіталу оцінювалась у 332,2 млн гривень
Грудень 2012 — вартість капіталу оцінювалась у 409,3 млн гривень
Вересень 2013 — вартість капіталу оцінювалась у 799,032 млн гривеньКапітал ВБР був збільшений шляхом випуску додаткових акцій, всі з яких викупив Олександр Янукович. Зокрема, у травні 2013 ВБР випустив додаткові акції на суму 412 млн гривень. Всі ці акції викупив одноосібно Олександр Янукович, зробивши внесок у грошовій формі. Тим часом, в 2011 ВБР збільшив чистий прибуток у 17 разів у порівнянні з 2010.

Поки незрозуміло, що є законним джерелом сотень мільйонів гривень, вкладених особисто Олександром Януковичем у свій банк протягом останніх 3-х років. Це можуть бути кошти, отримані з діяльності ПрАТ «МАКО Холдинг».

Цікаво, що протягом останніх трьох років банк ВБР отримав багато надзвичайно вигідних контрактів із державними підприємствами та підприємствами, які перебувають у власності держави.Зокрема, у лютому 2012 року всі працівники центрального відділу податкової служби України були переведені на обслуговування зарплатного проекту з державного «Укрексімбанку» до відносно нового ВБР. Як відомо, Голова податкової служби України, пан Клименко, є хорошим другом пана Олександра Януковича і пана Сергія Арбузова, який в той час був головою Національного банку України. Кожен із понад тисячі працівників отримав «зарплатну картку» і «депозитну картку» ВБР. В 2013 році ВБР став одним із кількох банків, які отримують найбільшу кількість «зарплатних проектів» для працівників державних установ, у тому числі Міністерства внутрішніх справ, судових управлінь міст Києва та Донецька. Голова Асоціації банків України вважає, що працівників примушують користуватися послугами обраного банку, і вони не можуть відмовитися від його послуг.

У 2013 ВБР виграв державні закупівлі для надання кредитів державним залізничним підприємствам на загальну суму в 978 млн. гривень. Зокрема, 14 листопада 2013 року державне підприємство «Одеська залізниця» підписало контракт з ВБР для отримання кредитної лінії в доларах США на суму 55,61 млн. гривень. 8 листопада 2013 року «Донецька залізниця» підписала аналогічний договір з ВБР для отримання кредитної лінії на загальну суму в 55,64 млн гривень. ВБР надає послуги ПрАТ «МАКО Холдинг» та багатьом дочірнім підприємствам, контрольованим Олександром Януковичем. Для електронних переказів у доларах США і євро ВБР користується послугами наступних іноземних кореспондентських банків і банків-посередників: Deutsche Bank Trust Company Americas, Нью Йорк, США; Deutsche Bank AG, Франкфурт на Майні, Німеччина; «Комерційний банк «Хрещатик».

Приватне акціонерне товариство «МАКО Холдинг»

«МАКО Холдинг» є материнською компанією близько 20 вкрай успішних бізнес-компаній в Україні, Нідерландах та Швейцарії, більшість із яких виросли як гриби в 2010-2013 роках ‒ у період президентства Віктора Януковича.

Олександр Янукович є єдиним власником ПрАТ «МАКО Холдинг», який було засновано 25 листопада 2011 із загальним статутним капіталом 55 млн. гривень. Компанія є правонаступником ТОВ «MAK», діяльність якого було припинено. ТОВ «MAK» було зареєстровано 7 червня 2006, і воно повністю належало Олександру Януковичу.

У грудні 2011 році, після реорганізації, ПрАТ «МАКО Холдинг» відзвітувало про збитки у своїй діяльності. Водночас, за наступний 2012 рік компанія отримала чистий прибуток обсягом 197 млн. грн.

У листопаді 2011 ПрАТ «Мако Холдинг» випустило додатково 450 000 акцій загальною вартістю 225 мільйонів гривень. У січні 2012 всі акції одноосібно викупив у грошовій формі Олександр Янукович. У вересні 2013 Олександр Янукович видав безвідсоткову позику для ПрАТ «МАКО Холдинг» вартістю 150 мільйонів гривень.

ПрАТ «МАКО Холдинг» є материнською компанією серії енергетичних, вугільних та будівельних підприємств, які розплодилися надзвичайно швидко протягом 2011-2013. Зокрема ПрАТ «Едельвейс» було засновано в Донецьку Товариством з обмеженою відповідальністю «МАК» 20 січня 2010 року. У 2012 «МАКО Холдинг» інвестувало 1,56 мільйона гривень в ПрАТ «Едельвейс», отримавши 99% акцій останнього. Впродовж 2010-2012 років компанія не приносила прибутку. У 2011 ПрАТ «Едельвейс» отримало 15,02% ПрАТ «Артемівськ Вайнері», яке виглядає достатньо прибутковим, відзвітувавши про чистий прибуток в 13,2 мільйона гривень у 2010, 17,7 мільйонів гривень у 2011 та 13,1 мільйони гривень у 2012 роках. У червні 2013 ПрАТ «Едельвейс» передало свої акції «Артемівськ Вайнері», компанії ARTVIN Holding BV, яка базується у Нідерландах. ПрАТ «Едельвейс» з 2011 року володіє 25% акцій Корпорації «Менеджмент Асетс Компані».

ТОВ «Архітектурно-Інжинірингова Компанія «Коснтруктив» була зареєстрована у 2010 році. «МАКО Холдинг» володіє 70% акцій компанії, а у 2012 «МАКО Холдинг» інвестувало 248,2 тисячі гривень в компанію.

ТОВ «МАКО Інвест» було зареєстроване 24 листопада 2011 року. Його статутний капітал обсягом 5 мільйонів гривень поділено між «МАКО Холдинг» (50,01%) та Олександром Януковичем (49,99%); у 2012 році «МАКО Холдинг» інвестувало 4,04 мільйони гривень у ТОВ «МАКО Інвест».

ТОВ «МАКО Трейдинг» було зареєстровано 7 грудня 2011. Його статутний капітал обсягом 5 мільйонів гривень поділено між Олександром Януковичем (49,99%) та «МАКО Холдинг» (50,01%); в 2012 «МАКО Холдинг» інвестувало 43,2 мільйона гривень в ТОВ «МАКО Трейдинг». Протягом першого кварталу 2013 «МАКО Трейдинг» експортував 370 тисяч тонн енергетичного вугілля за ціною 835 грн за 1 тонну, загалом на суму 308,95 мільйонів гривень. Ключовим бенефіціаром експортованого вугілля став швейцарський MAKO Trading SA, який також контролюється «МАКО Холдинг». Крім того, у 2013 році компанія «МАКО Трейдинг» експортувала вугілля італійській компанії «Energy Coal SPA», хорватській компанії «Nasicecement ДД» і португальській компанії «Carbol LDA». У 2012 ТОВ «МАКО Трейдинг» експортувало 200 тисяч тонн вугілля, яке було отримано від державних підприємств «Шахтерськантрацит», «Сніжнеантрацит» та «Торезантрацит».

ТОВ «МАКО Актив» було зареєстровано 1 березня 2012. Його статутний капітал вартістю 180 мільйонів гривень контролюється на 99% «МАКО Холдинг». У 2012 «МАКО Холдинг» інвестувало 20 мільйонів гривень в ТОВ «МАКО Актив».

Корпорація «Менеджмент Асcетс Компані» було зареєстровано 31 березня, 2009. Статутний капітал компанії вартістю 4 мільйони гривень порівну розділений між ПрАТ «МАКО Холдинг», ПрАТ «Едельвейс», ПрАТ «Кепітал Білдінг Корпорейшен», ТОВ «Рятувальник». Акції ТОВ «Рятувальник» на 99% контролюються ПрАТ «Кепітал Білдінг Корпорейшен».

ТОВ «Східний Бізнес Центр» було засновано 13 серпня 2010. У 2012 «МАКО Холдинг» інвестувало в компанію 127,3 мільйонів гривень; 25 квітня 2013 ТОВ «МАКО Актив» стало правонаступником ТОВ «Східний Бізнес Центр».

ПрАТ «Кепітал Білдінг Корпорейшен» засновано 9 грудня 2005. З 2010 компанія контролюється ТОВ «MAK»; у 2012 році «МАКО Холдинг» інвестував в ПрАТ «Кепітал Білдінг Корпорейшен» 45,7 мільйонів гривень, придбавши 96,8% його акцій. В серпні 2013 «МАКО Холдинг» надав безвідсоткову позику ПрАТ «Кепітал Білдінг Корпорейшен» на суму 20 мільйонів гривень.

MAKO Holding B.V. було засноване 27 жовтня 2011 в Нідерландах компанією LiFe Holding AG, що залишалася його єдиним акціонером до 23 грудня 2011, коли ПрАТ «МАКО Холдинг» викупив усі акції компанії. Статутний капітал Mako Holding B.V. наразі становить 10 мільйонів Євро. У 2012 році «МАКО Холдинг» інвестував 105,3 мільйони гривень в MAKO Holding B.V., яке станом на 31 грудня 2012 не мало жодних співробітників, як у Нідерландах, так і в інших країнах. Mako Holding B.V. є єдиним акціонером ARTVIN Holding B.V., у власності якого перебувають 19% «Артемівськ Вайнері». MAKO Holding B.V. є єдиним акціонером MAKO Trading SA, яке базується в Швейцарії.

ПрАТ «Маринсервис»
було зареєстроване 26 травня 2010 року з початковим статутним капіталом вартістю 55 мільйонів гривень. Початковий капітал ПрАТ «Маринасервис» становив 55 мільйонів гривень, але станом на листопад 2012 року зріс до 64 мільйонів. З третього кварталу 2011 року Олександр Янукович став єдиним власником компанії. У 2010 році ПрАТ «Маринсервис» викупило чотири історичні будівлі у Балаклавській бухті та отримало від Міністерства транспорту гідротехнічні споруди у безстрокову оренду. В 2011 компанія купила плаваючі пантони, хвильорізи, адміністративний будинок та два житлових будинки. Загалом, вартість всіх будівель ПрАТ «Маринсервис» у Балаклавській бухті становить 54,6 млн. гривень.

У 2010 році Міністерство оборони України надало дозволи на приватизацію 8,4 гектарів землі, що належала судноремонтному заводу «Металіст» близько Балаклавської бухти, і 1,8 гектарів близько мису Айя, які раніше того перебували в оренді ПрАТ «Маринсервис». У 2011 ПрАТ «Маринсервис» орендувало 1,8 га землі у Балаклавській бухті. 16 липня 2013 адміністрація міста Севастополь надала в оренду компанії ПрАТ «Маринсервис» 1,32 га землі Балаклавської бухти. Таким чином, в цілому, ПрАТ «Маринсервіс» придбало більше 10 гектарів дорогоцінної землі із доступом до води в районі Севастополя.Донбаський Розрахунково-Фінансовий Центр

У той час, як ВБР та «МАКО Холдинг» з його дочірніми підприємствами явно належать до бізнес-імперії Олександра Януковича, існують ще декілька корпоративних структур, в яких Янукович молодший може бути бенефіціарним власником. В десятках журналістських розслідуваннях можна знайти аргументи і факти, що викривають додаткові бізнес структури Олександра Януковича. Ймовірго, однією з таких структур є надзвичайно прибуткове ТОВ «Донбаський Розрахунково-Фінансовий Центр», яке працює в енергетичному секторі.

Асоціація «Донбаський Розрахунково-Фінансовий Центр» (ДРФЦ) була заснована в 1997 році та до 2010 року контролювалась Едуардом Прутником, чинним депутатом від Партії Регіонів та близьким другом Віктора Януковича.

У червні 2012 Асоціацію було реорганізовано у ПАТ Центральна збагачувальна фабрика «Комсомолська», акції якої поділено між трьома компаніями: ТОВ «Донбаський Розрахунково-Фінансовий Центр», яке інвестувало 200,1 млн. гривень в 74,18% акцій; ТОВ «Східна транспортна компанія», яке інвестувало 0,02 мільйони гривень в 0,01% акцій; Регіональний департамент Фонду державного майна (держава), який інвестував 69,6 мільйони гривень 25,81% акцій.

Із 26 листопада 2013 ТОВ «ДРФЦ» викупило всі акції, які раніше належали іншим сторонам.

У свою чергу, ТОВ «ДРФЦ» офіційно належить «Sarone Holdings Limited», зареєстрованому на Британських Віргінських Островах, де втрачається слід його фактичного власника. Відповідно до журналістських розслідувань, з 2010 року компанію ДРФЦ фактично контролює Олександр Янукович. У 2011 ДРФЦ виграв державні тендери на загальну суму 949,3 мільйона гривень.

Влітку 2012 ДРФЦ приватизував п’ять державних фабрик зі збагачення вугілля, а саме «Вузлівська», «Червона Зірка», «Комсомольстка», «Україна» та «Росія». Ці заводи надають послуги десяткам державних вугледобувних підприємств, виграючи мультимільйонні тендери.

Збагачення видобувного вугілля є необхідною процедурою для підвищення його якості, тому вугільні шахти часто співпрацюють із збагачувальними фабриками, кожна з яких збагачує в середньому 2-2,5 мільйона тонн вугілля на рік.

У листопаді 2012 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості оскаржило приватизацію, стверджуючи, що передання більше ніж 50% акцій державних підприємств приватній компанії було незаконним. Однак Господарський суд у Донецьку виніс рішення на користь ДРФЦ, спираючись на останні зміни в законодавстві, прийняті у березні 2012 року за кілька місяців до приватизації в якості законодавчої ініціативи президента Віктора Януковича.

ТОВ «ДРФЦ» активно купує вугілля з так званих «копанок» або «маленьких шахт». За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, принаймні, 9 млн. тонн вугілля видобувається з копанок, де не забезпечується належних умов праці та соціальної підтримки для шахтарів. Вугілля з копанки є дешевшим і може бути придбане за 300-400 грн за 1 тонну, в той час як звичайні вугільні шахти продають за 800-1000 грн за 1 тонну. Враховуючи, що ДРФЦ продає свою вугілля електростанціям за 925 грн за тонну, різниця у ціні є чистим виграшем для ДРФЦ, що в поєднанні із щедрими державними субсидіями допомагає ДРФЦ залишатись однією з провідних компаній у вугільному бізнесі в Україні.

Відповідно до журналістських розслідувань, із квітня 2012 ТОВ «МАКО Трейдинг» виступає гарантом експортних операцій, здійснюваних заводом зі збагачення вугілля «Червона Зірка», який належить ДРФЦ. Протягом першого кварталу 2013 завод «Червона Зірка» експортував близько 4300 тон вугілля в Польщу та Чехію за ціною 820 грн за тонну.

Окрім ДРФЦ, до кола бізнес-інтересів Януковичів належить ТОВ «ЛЕ-МАРЕ», власником та засновником якого є Янукович Олена Миколаївна ‒ очевидно, дружина Олександра Януковича. Статутний капітал ТОВ «ЛЕ-МАРЕ» становить більше 20,6 млн грн; у володінні товариства – елітний фітнес клуб в Донецьку під назвою ЛЕ-МАРЕ.

Видання подає відкрите звернення представників громадянського суспільства України до лідерів країн Європи та США, депутатів Єврокомісії, конгресменів США, правоохоронних органів та фінансових установ США та країн Європейського Союзу, аби правоохоронні органи країн Європи та США негайно заморозити рахунки, які відкриті за кордоном Віктором Януковичем, його сином Олександром та компаніями, де члени президентської родини є бенефіціарними власниками. Вимагається заморозити кореспонденські банківські рахунки, які дозволяють компаніям Януковича мати доступ до світової фінансової системи.

Також просять фінансові установи країн Європи та США негайно відмовити в обслуговуванні бізнес-структур, які можуть належати політичному діячеві Віктору Януковичу, його сім’ї, зокрема сину Олександру Януковичу, та їх партнерам.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Остання рубашка,без кишень.
Відповісти
є що захищати до останнього патрона
Відповісти