вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Компартія хоче федералізації України

Компартія хоче федералізації України
Скасувати в Україні інститут президентства і закріпити в Конституції її федеративний устрій пропонує Комуністична партія України.

Про це йдеться у відповідних пропозиціях КПУ, опублікованих у парламентській газеті "Голос України", - пише Газета.ua.

Зокрема, частину другу статті 2 Конституції пропонується сформулювати у такій редакції: "Україна є федеративною державою у складі регіонів та Автономної Республіки Крим". Порядок переходу до федеративного устрою держави має бути визначений у Перехідних положеннях.

В КПУ вважають, що за більше ніж 20 років існування інститут президентства не лише не сприяв консолідації українського суспільства, а навпаки часто ставав джерелом нестабільності і провокував боротьбу за владні повноваження.

"Щодо організації державної влади, компартія виходить з того, що на даному етапі магістральним напрямом має бути розвиток парламентаризму, недопущення зосередження влади в руках однієї особи або групи осіб, забезпечення підконтрольності всіх владних структур народу", - йдеться у пропозиціях.

Компартія пропонує, аби Верховна Рада складалася з двох палат - Палати депутатів і Ради регіонів. Передбачається також, що Палата депутатів складатиметься з 350 осіб, обраних за пропорційною системою з відкритими списками, а до Ради регіонів входитимуть по три члени від кожного регіону.

Регіональні адміністрації в регіонах буде ліквідовано у зв'язку з відмовою від інституту президентства, а виконавчу владу в областях, районах, містах Києві та Севастополі мають здійснювати виконавчі комітети відповідних рад.

Російській мові пропонується надати статус державної, Конституційний Суд перенести з Києва до Харкова, розширити способи народного волевиявлення опитуванням (плебісцитом).

В частині правосуддя передбачається закріпити статус Верховного Суду України як найвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції, запровадити вибори народних суддів, інститут народних засідателів.

Нагадаємо, раніше "регіонал" Вадим Колесніченко заявив, що Україна повинна стати федерацією, щоб зняти напруженість між різними своїми частинами.
Теги: КПУ
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
говорив і Чорновіл в 90-х... Для того щоб обєднатись - треба РОЗМЕЖУВАТИСЬ!
Відповісти
бред якийсь
Відповісти
а може одну штуку їм на палочці? невже ці ізгої-старпери-пердуни будуть вказувати як жити?
Відповісти
в них рефлексія до слова федерація!
Відповісти