вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

«Бойові дії» у центрі Луцька. ФОТО

«Бойові дії» у центрі Луцька. ФОТО
У Луцьку біля волинської міліції розпочалися «бойові дії», які тривали більше трьох годин і закінчилися під стінами СБУ Волині.

Приблизно об 11:55 управління МВС у Волинській області почали штурмувати радикально налаштовані активісти.

Біля приміщення обласної міліції протестувальники почали вибивати двері, їм у відповідь почали кидати ймовірно димові шашки.

Радикально налаштовані активісти почали кидати у приміщення каміння, яке долітає навіть до вікон 3-ого поверху будівлі. Окрім того, мітингувальники почали розбивати вікна битами.

Правоохоронці демонстрантам не відповідають: біля входу у будівлю волинської міліції немає жодного міліціонера.

Станом на 11:57 надійшла інформація, що у демонстрантів почали стріляти травматичною зброєю. Протестувальники вирішили піти на штурм міліції. У відповідь міліціонери почали кидати світло-шумові гранати.

Станом на 11:59 біля готелю «Україна» розбирають бруківку.
О 12:00 за останню хвилину працівники міліції кинули 3 світло-шумових гранати, на протестувальників «пускають» газ.

За станом на 12:01 в міліцію почали кидати коктейлі Молотова. На першому поверсі УМВС Волині палає одне з вікон.

О 12:03 почало горіти ще одне вікно. Активісти ламаються з бокового входу на вулиці Винниченка, намагаючись виламати ворота. Міліціонери почали кидати у відповідь світло-шумові гранати.

Станом на 12:04 через бокові ворота на вулиці Винниченка протестувальники зайшли у подвір’я між приміщенням УМВС та прокуратурою Волині.

Станом на 12:12 в одного демонстранта – поранена нога. Імовірно, у нього поцілили бруківкою. Його забрали в автомобіль «швидкої».

Перший поверх у приміщенні УМВС Волині - «розвалений»: повибивали вікна і двері центрального входу. Розбивають камери спостереження.

Люди ламаються у приміщення із центрального входу. Вони вимагають відставки головного міліціонера Волині Олександра Терещука. Останній хоче поспілкуватися із протестувальниками. До начальника УМВС вирішив піти очільник волинського «Правого сектору» Павло Данильчук.

Станом на 12:17 у центрі Луцька – побільшало мітингувальників. Наразі їх – приблизно 5 тисяч. Вони зробили «живий коридор» від входу обласного УМВС до готелю «Україна».

На першому поверсі управління МВС Волині – пожежа в боковому кабінеті у правому крилі будівлі. Горять двері.

О 12:22 від Олександра Терещука до протестувальників вийшов Павло Данильчук. Він просить активістів не бити працівників міліції. Так, правоохоронці будуть виходити через центральний вхід в управління. Останніми планують вийти Терещук і Данильчук, який повернувся в приміщення УМВС Волині.

Станом на 12:31 із правоохоронцями домовилися, що вони здадуть зброю і виходитимуть з приміщення УМВС Волині без амуніції.

О 12:34 на першому поверсі управління МВС вже збираються міліціонери. Туди зайшли й декілька протестувальників.

Окрім того, декілька людей пішли й у внутрішній двір між УМВС і прокуратурою. Там нібито мають складати амуніцію правоохоронці. Вулиця Винниченка перекрита.

Станом на 12:36 міліціонери почали виходити з обласного управління МВС під супровід вигуків від протестувальників: «Ганьба!» і нецензурної лайки.

Станом на 12:47 до управління МВС Волині приїхали пожежники.

О 12:49 у будівлю управління волинської міліції зайшли декілька протестувальників. Вони нібито хочуть перевірити, чи не лишилася там зброя.

Станом на 12:50 у внутрішньому дворі між УМВС і прокуратурою Волині почалася штовханина із бійцями «Беркуту».

Беркутівці в амуніції і зі зброєю та щитами почали виїжджати із дворика на вулицю Винниченка. Повністю роззброїти міліцію не вийшло.

Утім, міні-автобус зупинили, не давши виїхати, і почали відбирати зброю у «Беркуту». У цьому допоміг очільник волинської міліції Олександр Терещук. Роззброївши беркутівців, їхній автобус відпустили.

Бійці внутрішніх військ нібито взяли щити і кийки із собою в автобус.

О 12:57 до приміщення УМВС Волині принесли шини.

Рвуть міліцейську форму і викидають з приміщення разом із іншими речами, які знаходилися у кабінетах правоохоронців.

О 12:59 надійшла інформація, що у приміщенні УМВС Волині знаходиться голова Волинської ОДА Олександр Башкаленко.

О 13:00 його вивели на вулицю.

Його в кільце взяли бійці Правого сектору і Самооборони, щоб його не побили.

Станом на 13:02 від Башкаленка вимагають стати на коліна, після чого написати заяву про звільнення.

«Або він йде сам з посади, або ми його виносимо!», – вигукують протестувальники.

Станом на 13:08 Олександра Башкаленка силою ставлять на коліна. Він опирається.

Тим часом у підвалі управління міліції, де знаходиться відділ кадрів, - пожежа. Її вдалося локалізувати.

О 13:10 Башкаленка штовхнули в натовп.

О 13:13 під час штовханини Башкаленку розбили лоба і завели назад у приміщення управління МВС Волині.

Станом на 13:15 з приміщення управління МВС Волині почали викидати папери і спалювати їх.

О 13:16 у приміщенні МВС Волині Олександра Башкаленка таки змусили стати на коліна і вимагають від нього заяви про звільнення.

Станом на 13:18 із управління МВС винесли сейф. Протестувальники думають, як його відкрити.

У кабінетах обласної міліції знайшли багато пляшок з горілкою. Протестувальники виносять усю амуніцію міліції, яку вдалося знайти: щити, форму та інше.

О 13:25 Олександра Башкаленка, який так і не погодився написати заяву про звільнення, ведуть до сцени на луцькому Майдані, аби він поспілкувався із народом.

Станом на 13:35 активісти планують будувати барикаду з тих речей, які винесли з управління МВС Волині.

Окрім того, активісти знайшли бюст Сталіна у музеї міліції, що знаходиться в управлінні.

О 13:38 на луцькому Майдані продовжують вимагати відставки у Олександра Башкаленка. «Відставка!», «Пиши і йди!», – скандує народ. Деякі активісти штовхають Башкаленка в голову.

Станом на 13:40 Башкаленко навідріз відмовляється писати заяву. «Вбийте, але заяву я не підпишу», – зазначає він.

Свою відмову Башкаленко пояснює тим, що на посаді голови Волинської ОДА, мовляв, зробить набагато більше, ніж тоді, коли напише заяву про відставку.

О 13:42 Павло Данильчук заявив, що активісти Автомайдану і частина бійців Правого сектору поїдуть до помешкання Олександра Башкаленка і привезуть на луцький Майдан сім’ю губернатора Волині.

Станом на 13:55 на Олександра Башкаленка вилили воду з 5-літрової пляшки. Від нього і далі вимагають написати заяву про звільнення.

Тим часом протестувальники зайняли управління МВС Волині. Вони подубували барикаду біля центрального входу в будівлю.

Окрім того, активісти перевіряють, чи немає зброї в автівках, які виїжджають з території внутрішньго двору між УМВС і прокуратурою.

О 14:05 Олександра Башкаленка кинули на підлогу сцени на луцькому Майдані і побили ногами. Крові на обличчі у голови ОДА немає. Його посадили і прикували наручниками до сцени.

Станом на 14:08 мітингувальники рушили до прокуратури Волині. Хочуть штурмувати приміщення.

О 14:17 з Башкаленка зняли наручники. Він стоїть на сцені в оточенні бійців Самооборони Майдану, Правого сектору.

Башкаленко так і не написав заяву про звільнення.

Павло Данильчук каже, що Башкаленка вже достатньо зганьбили. «Сенсу тримати його, доказувати щось немає. Завозимо в наручниках в підвал. І нехай там сидить», – зазначив він.

«Правий сектор зробив свою роботу. Хочете, йдіть у прокуратуру, хочете – в МВС чи облдержадміністрацію», – додав Данильчук.

Станом о 14:23 приміщення прокуратури Волині уже під контролем протестувальників. У будівлі немає нікого з працівників, окрім трьох людей у формі, які охороняють прокуратуру.

Вхід до приміщення охороняють активісти, щоб не допустити мародерства.

О 14:34 колона мітингувальників рушила до управління СБУ.

О 14:46 мітингувальники - уже в приміщенні СБУ Волині. Наразі відбуваються переговори із керівництвом силовиків.

Станом на 14:51 очільник СБУ Волині Юрій Гетало вийшов спілкуватися із людьми і зазначив, що не віддаватиме злочинних наказів.

Окрім того, Юрій Гетало дав слово офіцера, що бійців волинської «Альфи» у Києві не було і немає.

Павло Данильчук звернувся до людей і розповів, що волинське СБУ не причетне до того свавілля, яке відбувається на Волині через МВС і прокуратуру. Окрім того, очільник волинського «Правого сектору» закликав людей їхати у Київ.

Станом на 15:00 люди почали йти від приміщення управління СБУ Волині до Майдану. Людей багато. Кілька тисяч.

За станом на 15:18 протестувальники підходять до луцького Майдану. На сцені нікого немає.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 9
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Зв"язок є
Відповісти
є картинка
Відповісти
я підтримую перезегрузку влади, але те що зробили з будівлею то це вже вандалізм. а після перезагрузки хто і за чиї кошти це відремонтує? а ті гроші могли б піти на щось корисніше.
Відповісти
А чи знаєш ти, що з початку року ригі вже розпилили близько 300 млн гривень наших з тобою грошей? По-моєму, якщо лодка пробита, то потрібно закрити дирку, а не вигрібати воду.
Відповісти
активісти!!!, ремонтувати будівлю також гуртом прийдете?
Відповісти
В приміщенні УМВС має бути сброя.Де вона
Відповісти
чим кращі мітингарі після того що вони вчинили з губернатором
Відповісти
Для чого ви так все поруйнували ремонтувати прийдеться за гроші держави, а це значить за НАШІ. У звязку із цим ціни піднімуть на все...тоді буде ще гірше.
Відповісти
Для тих,хто дуже переймається пошкодженим фасадом-ви особисто що зробили,щоб зупинити кровопролиття і насилля з боку влади?Впевнена,що в кращому випадку засуджували бандитів,сидячи перед телевізором в теплій квартирі.А є люди,які вже ти місяці мерзнуть на Майдані і кінця цьому не видно...Терпіння українців і так мене дивує,давно було зрозуміло,що наші мирні протести їм до дупи,бандити сприймають лише силу.Не чули голос народу раніше-тепер мають дикий рев розлюченого натовпу!
Будівлі то ми відремонтуємо,а от людські життя,вибиті очі,відірвані руки-це назавжди.
Відповісти