У Луцьку на місці каплички Героїв Небесної Сотні невідомі поставили табличку «Зачем?»

У Луцьку на місці каплички Героїв Небесної Сотні невідомі поставили табличку «Зачем?»
У луцькому сквері на вулиці П’ятницька Гірка, де мають намір побудувати каплицю імені Героїв Небесної Сотні, невідомі поставили табличку з написом «Зачем?».

Про це 8 червня повідомив у Фейсбуці журналіст Олександр Нагорний, опублікувавши фото.

Нагорний прокоментував:

"Ось таку картину сьогодні побачив на місці де буде церква присвячена Героям Небесної Сотні. Без коментарів!".



Нагадаємо, освятили місце під церкву і встановили хрест ще 6 квітня.

Цікаво, що під опублікованою фото почали з’являтися коментарі, які підтримали невідомих авторів напису. Ось деякі з них:

Bogdana Stelmakh
Я би теж так запитала, бо капличок і церков скоро буде більше ніж... Чому не зробити пам’ятник, чи меморіал, чи стелу пам’яті?

Володимир Романюк
Ну є ж в обласному центрі меморіал, як місце вшанування пам'яті? Є. То чому саме для вшанування "Небесної сотні" потрібно робити щось окреме??? А то такими темпами місто перетвориться на одне велике кладовище. Чому б на цьому місці не провести конкурс, і збудувати якусь інсталяцію, яка стене іще однією туристичною принадою міста??? ЧОМУ???

Евгения Стекунова
По-перше, про будівництво церкви (ЗАЧЕМ???) тут йшлося ще минулої весни. По-друге, окрім "ЗАЧЕМ???", я особисто теж не маю що додати. Те, що вони підхопили під це модний тренд, прикриваючи дерибан землі в центрі чужими смертями, не значить, що всі на ура мають бігти у вказаному напрямку.

Опитування для користувачів мережі ВКонтакте

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 16
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
На місці правого сектора я би ніколи не погодився на землі Киричука (Луцьктепло) вшановувати память загиблих
Відповісти
Пройшло трохи більше трьох місяців з моменту загибелі хлопців з небесної сотні
Зачем?
Хтось хоче все забути. Сумує за старими часами і пише в фейсбук
Вважаєш, що стела чи пам'ятник краще?
Давай будуй. Нехай буде ще пам'ятник і стела і багато іншого
Хлопці заслужили і це мала частка, що ми їм винні
Зачем?
Навіщо ми позбавилися Януковича, Пшонки інших падлюк?
Навіщо хочемо сказати Росії прощавай нам не подорозі?
Навіщо боротися з корупцією?
...
Навіщо цар Олександр другий відмінив кріпацтво?
...
Відповісти
А чи не може ВО Майдан перевiрити кiлькiсть пасажирiв в маршрутках протягом дня, окрiм спекулювання на смертях загиблих хлопцiв?
Відповісти
Можемо порахувати всі зірки на небі
Відповісти
Скоро в Луцьку буде капличок дві на квадратному метрі. Через це я скоро стану атеїстом. Мабуть, уже стаю, бо нема міри.
Відповісти
А від того, що на кожному кроці бари чомусь ніхто не хоче кинути пити.
Відповісти
Зауважу, що атеїстами стають не через велике число каплиць та церков, а через окремих свящннослужителiв, що використовують духовний сан задля наживи, а не задля служiння Богу та ближньому.
Відповісти
це місце - святе. оскільки там ще в давні часи стояла церква Святої Параскеви Пятницької. згодом капличка. все це було зруйновано. вважаю абсолютно доцільним відбудувати на цьому місті каплицю. хоча назвати її потрібно все ж таки на честь якогось Святого.
Відповісти
свята Параскева щаслива за вас.
Відповісти
Навіщо ми позбавилися Януковича , Пшонки інших падлюк?
Для того щоб прийшли інші падлюки!!!
Відповісти
тільки без фанатизму!
Відповісти
Один терорист думав про те, як вчинити найстрашніший у світі теракт.
- Краще спробувати бомбою ! – вигукнув шкідник.
- Краще придумай релігію, - прошепотів диявол.
Відповісти
Тут була до 1948 року каплиця св. Параскеви, а до того до 18 ст. стояв великий храм. Тобто - мова йде про вiдбудову храму. Питання про вiдбудову храму св. Параскеви ставила у 1997 р. громада УАПЦ, але Кривицький вдмовив. Богдан Шиба - також iгнорував УАПЦ. У 2009 р. владика УПЦ-КП Михайло поставив за мету вiдбудувати поряд з памятником Бойку Iверську каплицю, хрест освятив, але через кризу будова не почалася. Тепер же у нас випала нагода за пiдтримки держави вiдновити хоча би Параскевинську каплицю. У Луцьку завжди було багато храмiв, так само як у Львовi. Вони були окрасою мiста, не так, як сучаснi церковнi новобудови - без смаку, нашвидкоруч, якнайдешевше. Большевицька епоха внесла негативнi корективи в життя Луцька. Зруйновано Черчицький храм, наприклад, а у 1990-их роках так й не вiдбудовано храм на iсторичному мiсцi - на пагорбi в центрi кладовища, натомiсть побудували каплицю в низинi, серед болота. Можливо, вдасться хоча б Параскевинський храм вiдновити на його iсторичному мiсцi.
Відповісти
ага, а на площі перед замком колись страчували, пропоную відновити історичне місце разом з доброю традицією. ніяких нових приходів зараз, допоки не наведеться лад зі старими, це ж якийсь кривавий бізнес без жодного оподаткування. не плутайте старі порядки, заведені на религії, з українською СВІТСЬКОЮ державою. це ж божевілля, справжнє божевілля. раніше при приходах школи були, а тепер що? шинки? раніше церкви реєстрували шлюби, народження-смерті, а зараз на фіга?
Відповісти
Западенські гомосоветікуси, після такого запитання відповідь одна :" Треба, Треба, і ще раз треба! і чим побільше, більше ніж памятників "різним победітелям" і церков. Щоб памятали всі!!!, якось більше не буде, а буде насамперед за христянськими законами: Не вбий, Не вкради!!!" А гомосоветікуси нарешті мають величезничезний історичний шанс повернутися на "історіческую родіну" , наприклад за російською програмою переселення в ямало - ненецький автономний округ.
Відповісти
сиди в своєму тернополі і не вилізай в наші луцькі проблеми, шо неясно?
тичте собі хоч сортіри замість церков, хоч церкви замість сортирів, все одно результат один.
дерибанити землі під голосними гаслами не дамо, наскільки це в наших силах. а совєтикус - це ви, беспробудно тупі, раніше бігли на паради, тепер на служби, і нічого так і не зрозуміли і не зрозумієте.
Відповісти
Останні новини
У Луцьку на місці каплички Героїв Небесної Сотні невідомі поставили табличку «Зачем?»
08 червень, 2014, 17:40