«STOP здирництву»: активісти «штурмуватимуть» волинських міграційників

«STOP здирництву»: активісти «штурмуватимуть» волинських міграційників
Закордонний паспорт – за 170 гривень. З такою вимогою активісти Луцька вдруге завітають до Управління ДМС у Волинській області завтра, 31 липня.

Про це повідомив громадський активіст Захар Ткачук на власній сторінці у Фейсбуці.

Він зазначає, що з 3 грудня 2013-го року кожен державний службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти, вчиняє кримінальне правопорушення.

«Увага! Завтра (31.07.2014 - на 9:00) 2 похід до Державної міграційної служби, тепер уже йдемо до обласного ДМС. Це біля обласного УМВС, Винниченка, 11», - пише Захар Ткачук.

За його словами, на мирну акцію можна приходити з плакатами, а також брати з собою шини як елемент революції.

Скріншот зі сторінки Захара Ткачука у Фейсбуці
Скріншот зі сторінки Захара Ткачука у Фейсбуці

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 8
  • Статус коментування: постмодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Захара чекае черговий "отсос"....
Пари?
Відповісти
Ця справа на 3 місяці і абсолютно виграшна з точки зору закону. Закладаємось?
Відповісти
Лох I в африцi лох
Відповісти
Скажу вам, шановні, на власному досвіді... кілька років, коли в "душі" засумнівався у великих витратах на отримання закордонного паспорта, вирішив перевернути чинне законодавство України з даної тематики і довести свою правоту... Так, і тоді також в мережі інтернет існувала постанова Верховного суду України, у якій йшлося про задоволення позову на видачу закордонного паспорта і також вказувалось на суму у розмірі 170 грн. До того ж ЗМІ підігрівали дану тему, але... органи ДМСУ брали зі всіх різні суми, але восновному вони коливались у розмірі 500 - 600 грн. Так, у вище згаданій постанові ВСУ йдеться про те, що позивачу незаконно відмовили у видачі закордонного паспорта (він сплатив лише держмито) і незаконно вимагали додаткові платежі - на той час такими платежами були оплата послуг ДП "Документ" (кошти спрямовувались на рахунок фізичної особи у Приватбанку) та страховий поліс медичного страхування для виїзджаючих закордон, окрім того тоді також брали кошти за отримання довідки про несудимість. Тепер проясню... Оплата послуг ДП "Документ" є незаконною, оскільки дане ДП немає жодного відношення до ДМСУ і жодним чином не акредитоване органами МВС України (нині платіж за послуги скасований), страховий поліс медичного страхування для виїзджаючих за кордон є добровільним видом страхування і примус до його придбання суперечить ЗУ "Про страхування" (ст.6), а щодо довідки про несудимість то її наявність при здачі документів взагалі не вимагається згідно вимог чинного законодавства України, однак за власним бажанням її можна було отримати в органах МВС безкоштовно. Більше того, тоді ще й вистачало "наглості" у працівників ДМСУ стягувати надбавку до вартості бланка паспорта розмірі 25% (що суперечило Постанові КМУ №292 від 11.04.2012 р. згідно якої було виключено абзац 2 п.1 Постанови КМУ №795 від 7.06.2007 р.). Якщо поглянути на фото здачі документів активістами першого разу, то можете помітити, що всі як один пишуть заяви (це заяви на отримання інформації щодо особи - таке собі доручення працівнику ДМСУ у Волинській області). Таким чином, працівники ДМСУ отримують відомості в органах МВС і навіть можуть за власним бажанням отримувати будь-які інші відомості щодо заявника - без такої заяви отримання відомостей було б порушенням вимог ЗУ "Про захист персональних даних". Однак, всі незаконні платежі у минулому, а заявки на отримання персональних даних як писались так і пишуться - от проти чого потрібно боротись, панове. А щодо законності платежів, які стягують сьогодні, скажу наступне. Згідно пп. «б» п. 6 ст.3 Декрету КМУ «Про державне мито» за видачу закордонного паспорта сплачується мито у розмірі 10 НМДГ, що становить 170 грн. У п.1 «Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг» затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. N 1098 встановлено наступне - "Цей Порядок визначає механізм надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг, у тому числі адміністративних, фізичним і юридичним особам (далі - послуги)" і тут же ж йдеться про "Розмір плати за надання послуги підрозділів внутрішніх справ та Державної міграційної служби України при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон встановлено у розмірі 87 грн.15 коп.". Згідно пункту 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098 під час надання населенню послуг з оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон стягується плата в розмірі вартості бланкової продукції згідно з отриманою товарно-транспортною накладною від головного розпорядника коштів – МВС України (нині 120 грн.). Тому, вважаю законними вимоги ДМСУ щодо стягнення даних платежів, які сукупно становлять 377,15 грн. Це моя особисто думка. Дякую вам за те, що прочитали. Робіть висновки самі.
Відповісти
Комент роботника ДМС
Много дурного!!!!!!!!!!!!
Завтра все увидим как уроды говорить будут!
Відповісти
додам ремарку: "стягувати інші платежі ніж державне мито заборонено чинним законодавством (про це йдеться у Постанові ВСУ! Однак, надавати платні послуги - НЕ ЗАБОРОНЕНО!"
Відповісти
Предлагаю люстрировать весь состав дмс
Відповісти
Чека вас доля нашого шановного Башкаленка, пане начальник ДМСУ! Так вам треба!
Відповісти