Заводи просять знизити ціни на молочну продукцію

Заводи просять знизити ціни на молочну продукцію
Волинське обласне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало основним підприємствам по заготівлі молока в області утриматися від зниження закупівельних цін на молоко та знизити оптово-відпускні ціни на готову молочну продукцію.

Антимонопольний встановив, що за січень-березень 2014 року мінімальні закупівельні ціни на коров’яче молоко від населення знизилися до 2,50 грн/кг – 2,60 грн/кг, у відсотковому співвідношенні на 3,8 % - 10,7% до цін грудня 2013 року, - повідомляють у Волинському тервідділенні Антимонопольного комітету України.

У квітні відбулася нарада у Волинській облдержадміністрації щодо цінової ситуації на ринку молока. Тоді було вирішено, що закупівельні ціни на молоко не повинні впасти до рівня, що склався станом на 1 квітня 2014 року.

Антимонопольники стверджують, що нема об’єктивних причин для зниження закупівельних цін на молоко від населення нижче 2,20 грн/кг.

А зниження закупівельних цін повинно, в свою чергу, призвести до зниження оптово-відпускних цін на готову молочну продукцію.

Натомість, у Луцьку у лютому-березні 2014 року спостерігається зростання закупівельних цін на молоко, сметану та масло – на 0,9% – 7,6%.

З метою забезпечення стабільної цінової ситуації на ринку заготівлі молока коров’ячого незбираного для промислової переробки, зменшення негативних наслідків коливання цін та запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій,

Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, надало обов’язкові для розгляду рекомендації найбільшим суб’єктам господарювання на зазначеному ринку (ПАТ «Ковельмолоко», ТзОВ «Шацький молокозавод», ПрАТ «Галичина», ТОВ «Радивилівмолоко», ПАТ «Дубномолоко»), утриматися від необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко коров’яче незбиране для промислової переробки та привести оптово-відпускні ціни на готову молочну продукцію до рівня обумовленого конкуренцією на ринку.

На виконання рекомендації територіального відділення, молокозаводами з квітня п.р. не знижувались закупівельні ціни на молоко коров’яче незбиране нижче рівня – 2,20 грн/кг та знижено оптово-відпускні ціни на готову молочну продукцію. Економічний ефект від цього склав 5,493 мільйони гривень за квітень – липень 2014 року, внаслідок чого споживачі сплатили менше коштів при придбані молочної продукції.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Заводи просять знизити ціни на молочну продукцію
04 серпень, 2014, 15:51