вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

На лучан чекає Ніч музеїв

На лучан чекає Ніч музеїв
У Луцьку в ніч із 17 на 18 травня, напередодні Міжнародного дня музею, відбудеться атракційна європейська акція «Ніч музеїв».

Про це повідомляють у Луцькій міській раді.

Вона розпочнеться о 20.00 год. у Художньому музеї (Замок Любарта).

Міжнародна акція «Ніч музеїв» відбувається за підтримки Міжнародної Ради музеїв (ІСОМ) під патронатом Ради Європи.

Головною ідеєю свята стала необхідність актуалізувати роль і місце музею в сучасному житті.

Відтак, все, що відбувається в рамках цього дійства: огляд музейних раритетів, презентація нових експозицій, аукціони, концерти, театральні вистави, карнавали – все має на меті представити сучасникові новий формат проведення дозвілля, наповнити його незабутніми враженнями та знаннями.

«Ніч музеїв» було започатковано в Берліні 1997 року. Відразу до цієї ініціативи долучився Париж (Лувр), а з ним і багато інших музеїв Європи та Америки, утворюючи символічний ланцюг великої музейної родини.

Четвертий раз поспіль до цієї акції приєднується Художній музей у Луцьку, щоразу даруючи своїм гостям незабутні враження від зустрічей з Його величністю Мистецтвом, амбітністю устремлінь, шляхетністю вчинків. Саме тому патроном цього свята у Луцьку, його зримим символом від 2009 року є князь Василь-Костянтин Острозький (1524/1525 – 1608), портрет якого знаходиться у колекції Художнього музею м. Луцька. Він, як і батько Його світлість Костянтин Острозький, був самовідданим оборонцем української землі, покровителем культури та освіти, меценатом. Служіння Василя – Костянтина Острозького Україні в найдраматичніші часи її історії є взірцем для нас сьогоднішніх.

Однак «Ніч музеїв» у Луцьку – це не просто концерт, вистава або ж інтелектуальна бесіда вночі. Кожна акція від 2009 року – це складний концептуальний проект, всі розділи якого пов’язані поміж собою гуманістичним звучанням єдиної теми.

Цьогоріч епіграфом святкування стали слова святого Августина «Хочеш осягнути велике? Починай з малого…». Відтак гості музею цієї ночі стануть учасниками своєрідного ритуалу пошанування предків. Протягом програми вони подумки мандруватимуть у часі, озираючись у минуле, згадуватимуть визначних прабатьків їх призабуті імена, їхні справи… і знову повертатимуться в сьогодення до своїх співвітчизників, їхніх звершень та подеколи тернистих доріг.

Програма дійства:

Розділ 1: Величання Дмитра-Любарта, будівничого Луцького замку.

Запалення свічей, спільна поминальна молитва Св. Кипріяна по душі Великого Князя Волинського в церкві Іоана Богослова
ХІІ ст..

Розділ 2: Будинок повітової канцелярії і шляхетського суду
ХVІІ-ХVІІІ ст.ст. – крізь призму віків.

Розповідь про таємниці будівлі, в приміщенні якої нині знаходиться Художній музей м. Луцька.

Розділ 3: Величання Василя-Костянтина Острозького, воєводи київського, маршалка землі волинської: виконання вірша-епіграми Мелетія Смотрицького на Герб Їхньої милості Острозьких.

Розділ 4: Від пращурів до нащадків: визначні українці ХХ століття.

Огляд вистави «Три радості» (варіації для віршолюбів за творчістю Володимира Свідзинського) у виконанні Київського театру поезії «Мушля». Режисер-постановник – Заслужений діяч мистецтв Сергій Архипчук.

Розділ 5: Урочиста академія на честь Міжнародного дня музею.

Привітання музейних працівників з нагоди професійного свята. Вручення відзнак за визначні здобутки в царині культури.
Презентація полотна Мартіна Зутера (Німеччина) «Діти» (1908р.), що відреставроване і повернене до музейної експозиції за рахунок благодійних коштів Петра та Олени Пилипюків.

Розділ 6: Розважальна частина вечора «Зорі над Луцьким замком».

Концерт Львівська лютнева табулатура ХVІ століття у виконанні Ансамблю старовинної музики «Львівські Менестрелі»; мистецький керівник Лєна Дадукевич (м. Львів).
Огляд та обговорення музейних експозицій: «Послання брату. Виставка малярства та фото художників Луцька», «Валентин Кирилков. Малярство».
Обговорення акції та дружнє спілкування за келихом шампанського, солодкий почастунок від торгової марки «Rozalini».
Теги: мистецтво
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
програма схожа на дипломну роботу: розділи, актуальність))) 4и то мені вже після захисту це ввижається))
Відповісти