Бійку між службовцями батальйону «Волинь» розслідуватиме військова прокуратура. ФОТО. ВІДЕО

Бійку між службовцями батальйону «Волинь» розслідуватиме військова прокуратура. ФОТО. ВІДЕО
Справу про бійку у 1-му батальйоні тероборони «Волинь» між заступником командира, 39-річним офіцером Андрієм Дмитруком та діловодом при штабі, 37-річним рядовим Богданом Мухою передадуть до військової прокуратури.

Про це стало відомо під час позачергового засідання комісії Громадської Ради Волинської ОДА з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції 11 листопада.

Про те, що сталося у батальйоні тероборони «Волинь», що дислокується в районі міста Дебальцево, батько рядового Богдана Мухи Петро розповідає: «6 листопада, перебуваючи на посту (хоча він (Богдан Муха – авт.) там виконує обов’язки діловода при штабі, його все рівно в наряди ставили і на блок-пост) з автоматом, в присутності комісії військових сил правопорядку та офіцерів командування батальйону він йому наніс два удари: один у вісок, а другий прямо в зуби. Мені передзвонили в 16:50. Він негайно подав рапорт для командира батальйону. В командира батальйону була відповідь: «В мене є місяць, для того, щоб прийняти рішення і розслідувати». Як вроді він не бачив…»

Петро Муха зауважив, що офіцер Андрій Дмитрук принижував його сина, погрожував та обзивав. Основна причина бійки, на його думку, полягає у неприязних стосунках з Дмитруком та тому, що Богдан Муха допомагав солдатам у правовому полі.

«Заступник командира батальйона, який наніс удари собі, ходить і шукає солдатів, які підтвердять, що він (Богдан Муха – авт.) йшов, спіткнувся і впав. Той Дмитрук або був в стані алкогольного сп’яніння, або йому треба лікування. Його треба звільнити», - каже батького постраждалого.

Петро Муха розповів, що його син – майор міліції, юрист. Після Помаранчевої революції був призначений начальником інформаційного центру Волинського обласного управління в чині капітана, а у 2010 році з приходом Януковича до влади пішов звідти, написавши заяву за власним бажанням.

«Очолював юридичний відділ в підприємця. Після цього працював юристом в обкомі Компартії України. Він там не пропагував ідеології, а просто здійснював юридичний захист людей, які зверталися», - каже Петро Муха.

Заступник голови комісії Юрій Анцух підкреслив, що зафіксований випадок побиття рядового на посту – це, певно, верхівка айсбергу тих процесів, які відбуваються у самому батальйоні.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 14
  • Статус коментування: постмодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
вищий шик законності!
Відповісти
Той Муха. знаю нормальний штріх і розуміється на юриспуденції. Нехай воєні не гноблять солдат і все він правильно зробив!!!
Відповісти
Який Богдан Муха "нормальний штріх" ??? ти Ігор з глузду зїхав??? працював колись з ним в міліції - тормоз він РЄДКОСНИЙ!!!!... щоб не заматюкатись то більше нічого писати не буду....
Відповісти
мишкові.Муха коли був в міліції допомагав простим людям ..безвозмездно!
Відповісти
Не хапуга як деякі Михасі
Відповісти
На місці інцинденту (не побиття, а саме - інцинденту) було присутньо близько півтора десятка осіб, серед яких і офіцер військової служби правопорядку. По даному факту проводиться службове розслідування. За результатами його буде прийнято відповідне рішення. Прохання до всіх охочих дійсно розібратися в ситуації, а не опублікувати інформаційну бомбу - поговоріть із солдатами батальйону, щоб вони розповіли про взаємини солдата Мухи Богдана Петровича з іншими солдатами, адже "я особа зацікавлена і будь-якими методами буду захищати свого заступника" (цитата Богдана Мухи). Але, я ДІЙСНО БУДУ ЙОГО ЗАХИЩАТИ !!! Андрій Іванович Дмитрук ніколи не відсиджується в штабі (хоча по штабу вже було 7 обстрілів з БМ 21 "Град" і порядка 35 разів обстрілювалися з мінометів), а завжди з бійцями "на броні" виїзджає на виконання бойових завдань. Конфлікт був обоюдним, але факту побиття НЕ БУЛО. На мою особисту думку - є причина (повернутися в Луцьк, бо тут реально стріляють і страшно ВСІМ), а треба знайти привід. Якщо його немає, то спровокувати його - привселюдно обізвати ЧОЛОВІКА і послати його (не заступника командира батальйону, а саме МУЖИКА). Не треба бігти попереду паровоза, а зачекати результатів розлідування ІНЦИНДЕНТУ.
Відповісти
Мужский колектив, це це певні люди, з своїм характером,принципами.Мужикам,наголошую мужикам властиво виясняти відносини,битися між собою.Мужики побилися, завтра помирилися.Хто не прав той зрозумів. В даному випадку,хтось не виявився мужиком,і виніс цей конфлікт на обговорення.Щей підключив маму,тата.Мужику майже 38 років,а він дозволяє вирішувати свої питання шляхом пресконференції за допомогою третіх осіб.А потім буде говорити що він учасник АТО, тобто мужик.Я бачу що це за мужик той Муха.Баби волентерші мужніші і сильніші ніж той Муха.Витріть соплі йому мама!
Відповісти
в тій рад робить подружка горгута?петріотка?дякуючи їй в тому числі місто недоутримує мінімум три міліона грн.в місяць з одного тільки варшавського а підприємці постійно в підвішенному стані...як казав голяр-все дорожає..бабушка знов на конє?КОЛИ ПАХЛО СМАЖЕННИМ ПРО ЮЛЮ ЗАБУЛА..а зараз знову ВОНА-ПРАЦЮЄ?то відома подст...оце та людина буде вирішувати хто там на передовій за що побився?в вас розум є?гунчикі?знов все в маразмі?куди втічете?
Відповісти
Мужик-офіцер,Мужик-рядовий.Яка може бути розмова.(Комбат)за тебе Путін радий.
Відповісти
Вова вони не на весілли,і командир не ТАМАДА.Я тобі морду набивби а зранку випилиб бутилку та помирилися-бо ми МУЖИКИ.А вони СОЛДАТИ. Майор міліції який йде рядовим добровольцем на війну заслуговує на слова МУЖНІЙ і СИЛЬНИЙ. Вова повір тобі до нього ще рости і рости.
Відповісти
муха справжній чесний мужик,правильний, таких в нас одиниці...я його знаю особисто і поганого нема що сказати,незнаю ,що там трапилось ,та я на його стороні і знаю ,що він все зробив правильно, а ти вован,який з ним працював і обізвав його тормозом---відморозок,ментяра ,гнати тебе треба звідти,через таких як ти там і бардак такий
Відповісти
БОГДАН ,ТРИМАЙСЯ,Я ВПЕВНЕНА ---ТИ ВСЕ ЗРОБИВ ПРАВИЛЬНО,Я БОГДАНА ЗНАЮ ОСОБИСТО---ТАКИХ ЛЮДЕЙ ОДИНИЦІ--ЧЕСНИЙ І ПРАВИЛЬНИЙ
Відповісти
Нажаль той герой офіцер насправді фелдьфебель держиморда і не зміг пробачити богдану його здатність постояти не тільки за себе.
Відповісти
Андрій, ми з тобою. Захищай офіцерську честь, будь гідним. А ці, "комуністичні адвокати" хочуть на "гражданку" і шукають причин, як цього добитись.
Відповісти