Волинські «радіочастотники» пояснили, чому в області проблеми із цифровим телебаченням

Волинські «радіочастотники» пояснили, чому в області проблеми із цифровим телебаченням
Через особливості розташування Волинської області, процедуру погодження з іншими країнами та відсутність графіку відключення аналогового мовлення на частині території Волині досі немає цифрового телебачення.

Про це йдеться у відповіді начальника обласного відділу
західної філії державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Сергія Петрова на звинувачення у зволіканні, які раніше прозвучали з уст представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на Волині Степана Родича.

Нагадаємо, на думку Степана Родича, основна причина того, що у північних райони Волині досі не мають доступу до цифрового мовлення у тому, що Український державний центр радіочастот не хоче виділити такі частоти для цих районів.

Про це він заявив під час засідання щодо розвитку цифрових комунікацій на Волині у вівторок, 17 лютого.

В Українському державному центрі радіочастот вимагають у Степана Родича спростувати звинувачення щодо перешкоджання поширенню мережі цифрового мовлення на Волині.

Як йдеться у заяві Сергія Петрова, «факти, на які посилається пан Родич у своєму виступі є недостовірними, а його звинувачення підлягають спростуванню, що доводиться наступними даними».

Він нагадує, що Волинь є прикордонною областю. Через те, що вона має спільні кордони з Польщею та Республікою Білорусь, радіочастотний ресурс України для потреб телерадіомовлення на її території фактично в 3 рази менш доступний, ніж в інших областях України.

На цей час смуга частот 470-862 мегагерців практично перевантажена діючими радіоелектронними засобами аналогового ТВ мовлення та цифрового телевізійного мовлення України та сусідніх країн, а також засобами стільникового зв’язку загальних та спеціальних користувачів.

Це дуже ускладнює проведення розрахунків з визначення доступних для присвоєння ТВ каналів та вимагає значних затрат часу, - пояснює Петров.

У вересні 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулась до УДЦР із конкретним замовленням стосовно підготовки висновків щодо можливості та умов користування ресурсом для радіоелектронних засобів цифрового наземного телевізійного мовлення у 330-ти населених пунктах України.

До переліку замовлення увійшли 10 об’єктів концерну РРТ в населених пунктах: Луцьк (Підгайці), Ковель, Горохів, Камінь-Каширський, Кортеліси, Любешів, Любомль, Нововолинськ, Шацьк і Цумань.

Процедура здійснення частотних присвоєнь передбачає не тільки підбір радіочастот, але й проведення міжнародної координації. Термін такої координації може коливатися в межах від одного до двох років.

«Хоча УДЦР і прагне пришвидшити процедуру відповідних розрахунків та узгоджень, але це виходить за межі можливостей підприємства. Також зазначаємо, що підготовка висновків щодо можливості та умов для впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення у Волинській області можлива лише за умови поступового відключення аналогового ТВ мовлення відповідно до чіткого графіку, визначеного Національною радою», - йдеться у офіційній заяві.

УДЦР до сих пір, мовляв, не має інформації щодо графіку відключення радіочастотних присвоєнь РЕЗ аналогового ТВ мовлення, але ж питання щодо складання даного графіку піднімалося ще у грудні 2014 року на засіданні робочої групи при Волинській ОДА з підготовки до вимкнення аналогового ТБ.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Не можу зрозуміти, чому товариш Петров, котрому приписують громадянство Росії, досі обіймає високу посаду в вдержавній структурі, що має пряме відношення до важливих державних таємниць, контролює радіочастотний
Відповісти
Павло Сьогодні, 19:52
Не можу зрозуміти, чому товариш Петров, котрому приписують громадянство Росії, досі обіймає високу посаду в вдержавній структурі, що має пряме відношення до важливих державних таємниць, контролює радіочастотний ресурс України. Напрошується цілком логічне запитання- цій державі, врешт-решт є спецслужби, щоб дали оцінку цьому ображеному чиновнику? Чи будемо чекати, поки путінські головорізи прийдуть на Волинь?
Відповісти
Не думаю, щоб Родич даремно виставляє претензії до служби під керівництвом Петрова. Це ж його, здається, телекомпанія Аверс звинувачувала у подвійному громадянстві. В інтернеті я також читав цю інформацію. Петров вже відправив свою родину до Російського Калінінграда, а сам продовжує вставляти палки в колеса українського інформаційного простору...
Відповісти
Был бы 1937-й год то Родича, после такого доноса товарища Петрова, нужно было бы отправить в Сибирь или Колыму
Відповісти
Родич приехал из Ровно вот и сводит счеты с волынянами. И для этого даже телевидение использует.
Відповісти
А яка, власне, різниця, что і звідки приїхав? Головне, що треба з"ясувати, яким чином вирішити питання із забезпеченням телемовлення в області.
Відповісти
Останні новини
Волинські «радіочастотники» пояснили, чому в області проблеми із цифровим телебаченням
06 березень, 2015, 15:52