вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

У Луцькраді розповіли, які документи потрібно для реєстрації місця проживання

У Луцькраді розповіли, які документи потрібно для реєстрації місця проживання
Реєстрація місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні з 1 жовтня 2014 року здійснюється через Центр надання адміністративних послуг.

Це здійснюється на виконання Розпорядження КМУ від 16.05.2014 р. №523 “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг”, - повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Для реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні особа подає такі документи:
- заява про реєстрацію місця проживання (особа яка досягла 14-річного віку заяву подає особисто);
- документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт, посвідка);
- квитанція про сплату державного мита, або документ про звільнення від його сплати;
- талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні. Картка реєстрації особи або будинкова книга (при зміні місця проживання в межах територіальної одиниці);
- документи, що підтверджують право на проживання в житлі (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, дарування, міни тощо). У разі відсутності зазначених документів (чи особа не є єдиним власником) реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла;
- будинкова книга;
- військовий квиток або посвідчення про прописку (для осіб віком від 17 до 60 річного віку) з позначками військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку (при знятті з реєстрації місця проживання) або про прийняття на військовий обліку (при реєстрації місця проживання);
- свідоцтво про народження (якщо реєструється місце проживання дитини, яка не досягла 16-річного віку);
- заява про зняття особи з реєстрації місця проживання (у разі здійснення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

Для реєстрації дітей віком до 14-ти років при проживанні батьків за різними адресами необхідні:
- заява (того з батьків, до кого реєструється місце проживання дитини);
- письмова згода другого з батьків,
- довідка адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України за місцем реєстрації другого з батьків про те, що дитина не зареєстрована разом з ним,
- документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію дитини (будинкова книга або картка реєстрації).

У випадку подання заяви законним представником особи варто подати документ, що посвідчує особу законного представника та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі)).

У випадку порушення термінів подання документів відповідно до чинного законодавства громадяни притягуються до адміністративної відповідальності.

Для зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні необхідно подати:
- заяву про зняття з реєстрації місця проживання (особа яка досягла 14-річного віку заяву подає особисто).
- документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (паспорт, посвідка).
- картку реєстрації особи або будинкову книга.
- військовий квиток або посвідчення про прописку (для осіб віком від 17 до 60 річного віку) з позначками військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку (при знятті з реєстрації місця проживання) або про прийняття на військовий обліку (при реєстрації місця проживання).
- свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України (якщо знімається з реєстрації місця проживання дитина, яка не досягла 16-річного віку).

Для зняття з реєстрації дітей віком до 14-ти років при проживанні батьків за різними адресами необхідні:
- заява встановленого зразка (того з батьків, з ким знімається з реєстрації місця проживання дитина);
- письмова згода другого з батьків.

Зняття з реєстрації здійснюється власником (співвласником) відповідно до судового рішення, що набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Зняття у випадку смерті особи - на підставі свідоцтва про смерть чи документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку.

Іноземці та особи без громадянства можуть бути зняті з реєстрації місця проживання у зв'язку з припиненням підстав для перебування на території України (закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання, скасування посвідки на тимчасове проживання чи посвідки на постійне проживання в Україні).

Чинним законодавством передбачено й інші підстави для зняття з реєстрації місця проживання особи:
- закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення,
- строку навчання у навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання),
- відчуження житла та інших визначених законодавством документів.

Заяви та необхідні документи для отримання таких адміністративних послуг приймаються адміністраторами у приміщенні департаменту “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку” на першому поверсі згідно талонів електронної черги. Для скорочення часових затрат рекомендують зібрати повний пакет документів та проплатити державне мито в розмірі 85 копійок за такими реквізитами:
утримувач – місцевий м. Луцьк, код ЄДРПОУ – 38009628, рахунок № 31410538700002 МФО – 803014 в ГУ ДКСУ у Волинській області

Для отримання детальної інформації - звертатися у департамент “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку” за адресою: м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35. тел. 777 888.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
будинкова книга?
з 2013 року будинкова книга в чинному законодавстві відсутній термін, чому його вимагають? може законів не знають! вони порушують наказ МВС № 1077 22.11.2012 р
Відповісти
Останні новини
У Луцькраді розповіли, які документи потрібно для реєстрації місця проживання
17 березень, 2015, 14:35