У центрі волинського міста згоріла церква, - соцмережі. ФОТО

У центрі волинського міста згоріла церква, - соцмережі. ФОТО
У центрі Каменя-Каширського згоріла Іллінська церква.

Про це розповідають учасники групи Типова Волинь у соціальній мережі Вконтакте.

Підписники групи виклали різні фотографії пожежі. Вона трапилася пізно ввечері 7 квітня.

Офіційної інформації про пожежу поки немає.

Зазначимо, церква є пам'яткою архітектури. Її збудували близько 1700 року. В останні роки зробили ремонт.



Вигляд храму у 2012 році під час ремонту
Вигляд храму у 2012 році під час ремонту

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: пожежа
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 25
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Храм пережив дві війни, комуністів, але рукожопих електриків не зміг. Сьомого квітня ремонтували електрику, а саме гучномовці, тому і підозрюю замикання.
Відповісти
Прохання до адміністрації сайту: розпочався Страсний тиждень, який для багатьох мешканців Каменя-Каширського став справжнім тижнем випробувань. Якщо ваша ласка, закрийте коментування даної статті, аби не "сипати людям сіль на рану". Зарання вдячні.
Відповісти
Боже Мій, як же важко читати коментарі, сповнені ненависті і люті, як же наша Ненька обливається кров'ю, споглядаючи тільки жорстокість і ненависть у очах її дітей,а потім думаємо своєю головою звідки ті біди ідуть на Україну, згорів храм, дім Отця Небесного і замість того,щоб поспівчувати, лунають тільки ненависть і образи? Ні дорогі брати і сестри українці, з таким відношенням у нас ніколи не буде миру! Одумаймось і просімо у Господа прощення і спасіння.
Відповісти
Приєднуюсь до прохання про припинення коментування по цій темі
Цей тиждень дійсно випробувальний для багатьох вірян
Відповісти
Єдине, що хочеться додати: НЕСПРАЦЮВАННЯ нашої пожежної служби! ЦЕ ГАНЬБА! ГАНЬБА! ГАНЬБА! Не змогли дістати води, не змогли її передати по рукавах, не змогли... НІЧОГО НЕ ЗМОГЛИ! Просто спостерігали, як вона горить. За 2 год церкви не стало! Машини з інших районів приїхали через 1,5 год після початку пожежі! Чому у нас немає драбини, чому, коли річка за 200 м від центру міста, не могли накачати води, чому не знають, де пожежні крани з водою, чому у нас немає порядку? Дуже сумно і боляче було за цим всім спостерігати...
Відповісти
От я не розумію... Відстань від церкви до пожежної - 500 метрів, від церкви до річки - 200 мертів... Не було рукавів на 200 метрів????? і ДВІ ГОДИНИ не могли загасити пожежу???? У Камені взагалі ІСНУЄ пожежна служба??? А якби, не дай Боже, горіли одночасно будівлі Укртелекому, пошти та райадміністрації??? (((((((( жах.....
Відповісти
дааа, зі сторони завжди краще видно; не знаєш всіх нюансів, то не говори!!!
Відповісти
пожежники тіко спати крепко вміють і з перевірками ходити
Відповісти
ти пожежник???? НІ???? ну так іди і попрацюй там, знатимеш як сплять...
Відповісти
А що ви там робите окрім того що спите?
Відповісти
Ще миють машини щодня, на це води вистачає
Відповісти
На все моя воля)
Відповісти
Тут немає чому дивуватись, ще не читаючи коментарів знав, що будуть такі, кому все не подобатиметься: вираз обличчя рятувальника, колір машини, напор струї з рукава і так далі...критиків і телефоно відеоператорів у нас останнім часом вистачає
Відповісти
ДАВАЙТЕ ЗАМОВКНЕМ,І БУДЕМ ВІДБУДОВУВАТИ НОВУ,КАМ'ЯНУ ЦЕРКВУ.
Відповісти
to wxe nema cliw na toj bezprudel wo pobutjcja
Відповісти
Правильно написав на місцевому сайті один громадянин, цитую :"Справою честі громади, керівників міста і району було б створення незалежної комісії для вивчення факту і обставин втрати Іллінської церкви, у т.ч. і як пам'ятки архітектури, яка охороняється законом. Зрозуміло, що міліція має прийняти рішення про відкриття кримінальної справи за фактом цієї пожежі, але з огляду на можливу корупційну складову, бо ДСНС входить у їх структуру, їм довіряти не варто. Отже, громадська комісія з числа депутатів міської, районної рад, що наділені відповідними повноваженнями, мусять зібрати весь матеріал щодо вчорашньої жахливої події і без зайвих емоцій вивчити всі питання, які торкаються технічного, законодавчого забезпечення використання Храму за призначенням. Які дозвільні і контролюючі документи були оформлені для реконструкції, експлуатації приміщення, які запобіжні заходи здійснювалися всіма сторонами навколо цієї події. Особлива увага, причому негайно має бути приділена перебігу повідомлення пожежникам, час їх збору, прибуття на пожежу, технічний стан техніки і обладнання, яке використовувалось на гасінні пожежі. Ну й інші супутні питання дій чи бездіяльності, які могли сприяти виникненню пожежі. Адже Господь посилав сигнал, подавав знак через пожежу у с. Черче, яка спопелила будівлю, а люди виявились лише спостерігачами. Там зовсім не прибулаа пожежна машина, хоча на папері все мало бути. Хто був покараний? Які ще "натяки" потрібні владі аби навести елементарний порядок. Чому міліція допустила стовпотворіння людей навколо пожежі в центрі міста, яке блокувало підїздні шляхи для техніки, могло стати причиною людських жертв? Адже у них мусить бути план реагування на такі випадки, план забезпечення ліківідації надзвичайної ситуації. Ось ці та інші питання мусить вивчити незалежна комісія і це має бути лакмусовим папірцем для.." місцевої влади.
Відповісти
Потрібно владу міняти давно .непорядок в місті робиться
Відповісти
Символічно згоріла. Як на мене просто не витерпіла знущань над своїм образом.
Відповісти
Так московський патріархат, то всьо норм)
Відповісти
Що норм? Ви що хворі??? Храм Божий згорів, де люди молилися за мир у державі, за спокій, за народ. Молилися за ворогів, щоб Господь їх врозумив. а не бажали смерті ворогам. Хто рахує, що це норм, то він чи вона нелюди. Повірте, що ті люди, що втішаются чужій біді, не дай Бог, 1000 раз скажу не дай Бог накличуть собі біду і потім хай не плачуть- за що Боже??? Люба біда в Україні, це наша біда, якої конфесії вона не стосувалася б і вчімось співчувати, допомагати, розуміти, шкодувати. Тоді справді буде мир, спокій, любов і одна Віра, і одна Церква.
Відповісти
Вільяме,підтримую Тебе повністю. Господи, помилуй нас.
Відповісти
нетреба шукати тут винуватих, з людей всі цілі,стіни відбудуються...
Але треба як вище описувалося скласти громадьську комісію, і справді порозслідувати, чому замкнула проводка? чому за 500 м.ніхто непобачив пожежі з пожарників(мають бутиж чергові) , чому в влюках немогли підключитись до води,а де підключались води небуло? чому рукави протікають як решето?
ГОЛОВНЕ НА ВСЕ КОШТИ ВИДІЛЯЮТЬСЯ!!!
в центрі машин і людей було більше ніж на якесь свято...пожарні ледве проїжали... де міліуія була щоб дороги перекрити??
та якби всі взялися за відра то потушили до приїзду пожарних, а не стояти грітися і говорити що як хто робить нетак... якщо роблять погано щось то піди поможи або сам зроби,собака тоже на каміння може гавкати!
храм відбудуеться,але виних в цему безладі треба знайти і довести все до ладу,щоб неповторилося знову або зовсім місто незгоріло...
Нешукайте в цему біди великої,це тільки стіни, і це некара божа, і бог нам завжди пробачае, а це урокі нам болюсі но цінні!!! треба почати з себе(свою вину шукати) а потім якщо з собою розберетеся підказати іншому ,а незвинувачувати,або грітися біля пожежі ,ніж помогти затушити....
все буде добре,всего хорощого!

Відповісти
Ну до чого тут віри, парафії та конфесії???
До чого тут мегасрач-протистояння "попів-москалів" та "неканонічних-УПЦКПшників". Ви ще євреїв, мусульман та буддистів сюди приплетіть...

Є ФАКТИ - згоріла церква - памятка архітектури НАЦІОНАЛЬНОГО значення.

є http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/294605

є ще ДБН Б.2.2-2-2008
СКЛАД, ЗМІСТ, ПОРЯДОК РОЗРОБЛЕННЯ,ПОГОДЖЕННЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ НАУКОВО-ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ МЕЖ ТА РЕЖИМІВ ВИКОРИСТАННЯ ЗОН ОХОРОНИ ПАМ'ЯТОК АРХІТЕКТУРИ ТА МІСТОБУДУВАННЯ

3.4.2.8 Будівництво, реконструкція, земляні та інші роботи в зоні регулювання забудови можуть
здійснюватися лише за проектами, погодженими відповідними органами охорони культурної спадщини та відповідними органами з питань містобудування та архітектури.

Місцеві кажуть, що для реконструкції фасаду та утеплення використали легкозаймисті матеріали...

звідси і ряд запитань:
1) хто, коли і як отримував відповідні дозволи на реконструкцію пам'ятки архітектури
2) хто погоджував проектні матеріали реконструкції, хто стежив за відповідністю виконаних робіт задекларованим
3) ДЕ БУВ ПОЖЕЖНИЙ НАГЛЯД, РДА ТА МІСЬКА РАДА, штаб надзвичайних ситуацій (якщо такий є на папері)???
4) ефективність дій пожежної служби, за умови що церква знаходиться за 500 метрів від рятувальної частини, та за 200 метрів від річки
5)ефективність дій РВ УМВС (охорона громадського порядку та ДАІ) щодо забезпечення доступу пожежників до місця події, відсторонення "глядачів" на безпечну відстань, участі в рятувально-евакуаційних роботах, налагодженні руху автотранспорту
6) чи буде відповідне розслідування МВС та прокуратури???
Відповісти
О Боже!!!!!!! Згоріла церква !!!!!!! Великий жах....
Відповісти
Мені дуже шкода церкви.
Відповісти