Яку радянську символіку відтепер заборонено використовувати: інфографіка

Яку радянську символіку відтепер заборонено використовувати: інфографіка
Верховна Рада України ухвалила закон, що засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими в Україні як злочинні.

Законопроект забороняє використання й поширення їхньої символіки, а також пропаганду цих тоталітарних режимів, - пишуть Тексти.

Під заборону підпадають пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними тощо.

Однак зображення Леніна можуть залишатись у музеях та приватних колекціях.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 65
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Гітлер теж забороняв і кінчилось тим, що Червоний прапор майорів над рейстагом! Цих українофашистів чекає теж саме! Просто на все треба час!
Відповісти
Только этот флаг поставил Украинец) Украинцы это тебе не трусливые руские свиньи.
Кстати правильно говорили: фашисты будущего будут называть себя антифашистами.
Відповісти
У Гітлера у самого був червоний прапор
Відповісти
Ваша думка призвела до братовбивчої війни! Вчіть історію, просто вчіть історію!
Відповісти
о, шиз ватяний
скільки буквів наклацав
Відповісти
Просто ти нерозумна людина! Біомаса, як і 30 млн.!
Відповісти
Краще ходити в ватнику і мати свою Батьківщину, чим ходити в гуманітарці і не мати нічого! Я ходив в Радянському одязі і відчував за собою Велику державу СРСР, і де б я не був мене поважали як громадянина Великої держави!!! А ви хто, хто ви - ПРОМАКАШКИ! Ніхто!
Відповісти
Ходят по-большому, иногда жидко. А одежду носят, ну или надевают.
Відповісти
Чмошник тебе помочь собрать чемоданы и купить билет в расию на магадан???
Відповісти
Дык я из Магадана и вещаю, дурилка ты моя
Відповісти
Магадан твой дом родной? Что ж ты в Украину лезешь? Как там у вас в кацапии говорят - в чужой монастырь со своим уставом?
Відповісти
Скоро наша символика будет запрещена только в нескольких областях в западной , потому как они к новой Украине они не будут иметь никакого отношение. Всё только начинается, и мы скоро станем свидетелями тому!
Відповісти
Дай Бог скорее бі!!!
Відповісти
А вы святой отец еще и партийный)))
Відповісти
Ну хто тебе тримає? Їдь в комуністичну рашу і балдєй. Ще в північній кореї добре, влаштуєшся пароргом, буде тобі щастя. Їдь, тут комунізму вже не буде))
Відповісти
Комуняки і москалі гавкають з-під обгнилою палітурки комуністичної книжки.Це найкраще підтвердженя правильності закону,який запізнився на 23 роки.Гаплик вам-нащадки лєніна і поціновувачі совєтського одягу і гнилої ковбаси! Людське горе,що ви принесли на нашу землю,відіб'ється на ваших долях!
Відповісти
Ось вам, панове націоналісти факти, спростовуйте!!!
Какая зарплата была у граждан СССР и что можно было купить на 1 рубль?
Заработная плата:
1) доцент (с ученой степенью) — 320 руб.
2) лейтенант — 230 руб.
3) судья — 210 руб.
4) старший преподаватель (без ученой степени) — 170 руб.
5) водитель троллейбуса — 140 руб.
6) учитель — 132 руб.
7) бухгалтер в банке — 120 руб.
На один рубль можно было купить:
— полноценный обед в столовой;
— поездка на 100 км автостопом (копейка — километр);
— 33 стакана лимонада с сиропом;
— 50 звонков из телефона-автомата;
— 100 коробков спичек;
— 5 стаканчиков «Пломбира» или 10 — молочного мороженого;
— 20 поездок в троллейбусе или на метро;
— 4 буханки белого хлеба (по 900-1000 граммов);
— 5 литров разливного молока;
— 20 походов в кино на дневной сеанс;
— 2 бутылки хорошего пива (еще и сдача);
— 8 пачек плохих сигарет (Памир);
— к концу лета можно было купить на базаре 6 кг арбузов или 3 кг дынь;
— 5 походов в мужскую парикмахерскую или баню;
— стоимость суточного койко-места «дикарем» в курортный сезон на юге.
Три рубля:
— обед на 5-6 персон в заводской или школьной столовой;
— обед в ресторане на одного;
— хорошая книга;
— кукла или другая игрушка отечественного производства;
— бутылка нормального вина (типа «Крымского»);
— культпоход в выходной всей семьей, включая перекус;
— пачка импортных сигарет;
— сумма в кармане ребенка, при которой ему жутко завидовали другие дети.
Пять рублей:
— килограмм вырезки на рынке или 2 кило мяса в магазине;
— бутылка водки (с закуской);
— почти что месячная квартплата на семью;
— поездка на такси «с шиком»;
— килограмм очень хороших конфет.
Десять рублей:
— сумма, которую занимали до получки, она же – о которой не стыдно напоминать занявшему;
— универсальная валюта за разные бытовые услуги;
— огромная палка дорогой кооперативной колбасы;
— дорогая техническая или настольная игрушка, типа машинки или бильярда.
Двадцать пять рублей:
— билет на самолет местных авиалиний (например, Ленинград – Москва: 18 рублей);
— кутеж «по полной программе» в ресторане;
— услуги дорогой путаны.
Пятьдесят рублей:
— подростковый велосипед;
— маленькая пенсия;
— стипендия студента-хорошиста;
— профсоюзная путевка в Приэльбрусье на 2 недели — 30 рублей.
Відповісти
3 коп. газету "правда"
ну і труд за 2 копійки
Відповісти
А тепер за пенсію 945 грн. я не можу дозволити собі купити газету за 5-7 грн. Наволочи ві!
Відповісти
Езжайте в ДНР, там говорят сейчас полный коммунизм. Все бесплатно раздают.
Відповісти
Пам'ятаю, в 1961 чи в 1962 року, коли ще був учнем в молодших класах, я попросив в мого тата 10 копійок - мені хотілось купити якоїсь їжі в сільській чайній. Ніколи на забуду татової відповіді - він сказав, що того року, працюючи в колгоспі, йому платили всого 20 копійок за кожний день праці. Після того, дивлячись на мозолисті руки мого тата, я не міг просити в нього грошей. В 80-х роках, працюючи сторожем в колгоспі, я знайшов невелику книжечку з рекомендаціями про заробітну плату. Я здивувався, що голова колгоспу заробляв 260 рублів на місяць, його заступник, або ж парторг - 240 рублів, колгоспникові платили аж 87 копійок 5 тон сіна, навантаженого на віз і перевезеного на вістань більше 5 кілометрів! То скільки ж тон колгоспного сіна треба було навантажити, перевезти і розвантажити, щоб утримувати сім'ю, побудувати будинок і ще поїхати на курорт? Про „огромную палку дорогой кооперативной колбасы“ залишалось тільки мріяти. А мрією ситий не будеш. Благаю вас, не вішайте локшини на вуха читачам, бо ще не повмирали ті, що пережили комуністичне рабство в обдертих безпаспортних селах підсовєтськоя України. І ви, нешановний КГБ, більше ніколи не повернетеся до свого дармового комуністичного корита, бо того гнилого Совєтського Союза ви і подібні до вас розвалили своїми ж роками.
Відповісти
Ти про дрібничкі настрочів, ніби на папіросах спати можна чи стакан лімонаду замінить 200 г масла. Люди роками чекали телевізор, холодильник, меблі, ровер купити...
Наявність грошей не гарантувала можливості щось на них придбати. Одяг і взуття на той час були під копірку, всі були сірою масою.
А скільки було повстань по союзу - придушували розстрілом демонстрантів. Всі були однакові - трудові маси. Робота - дім- робота, дайош рекорд! Пятілєтку за трі года - і що? Більше стало ковбаси чи овочі гнилі з прилавків зникли?
Дача - це безвивихідь радянської людини, яка сама себе таким чином годувала нормальними овочами. Радянська людина про банани тільки чула і думала, що їх їдять тільки мавпи.
Сьогодні працьовита людина може і заробити, і жити якісно. А комсомольські ледарі хочуть повернути еру спецмагазинів, пайків за рахунок народу і т.д.
Час минув, цього вже не буде.
п.с. путлєр не вічний, правда - вічна.
Відповісти
I то все по талонах, мами з колясками на перегонки в магазин за молоком, бо розберуть. Я так ганяла, як хумахер у возику з iншими дiтьми, хто швидше)))
Відповісти
2 руб. 20 коп. - кілограм смачнющої вароної каЛбаси!
Відповісти
Вароної!!!
Відповісти
іркам не пояснили що таке було, вони ж дивляться чесні анали, крім слів ватнік, рашист інших не знають. Ну нічого заплатять тарифи за ЖКГ - почнуть стрибати від голоду, якщо получиться. Першими згадають про "страшное советское прошлое")))
Відповісти
До гебіста.Чомусь в савєтскую страну гдє так харашо,ніхто не втікав.Тільки таке геб'йо поставило кордон,чтоби кто-то нєвзначай нє убєжал на загнівающій Запад.
Відповісти
Як не втікав? А візіміть Вольфа Месінга! Він втік в СРСР і дуже був вдячний Сталіну, що він, Месінг, отримав другу Батьківщину в особі СРСР! Учіть історію!
Відповісти
В совок втікав один, а з совка сотня.
Так сьогодні і з рашою - біжать з неї десятки тисяч, а в рашу приїхав француз відомий, бо податки платити не хоче. Раша все гі-но по світу до себе збирає, один яник чого вартує з царьовим)))
Відповісти
Навчись правильно писати!
Відповісти
Звичайно ми маємо "шанувати" історію написану під диктовку лубянки, де ідеалізація тоталітаризму совка парипідноситься до казкових вершин! Але таваріщі зомбаки, проблема в тому, що справжні сторінки історії не можливо стерти з пам"яті людей того періоду. Створіть свою общину і тихенько співайте інтернаціонали в підвалах, ніхто вам не забороняє.
Відповісти
Не розумію яке відношення з вищеперерахованих сторінок історії відносяться саме до комуністичної ідеології? Такі саме факти і аналогії можна навести і країнах Європи того і нинішнього періоду, які погано навіть розуміють, що являє собою комунізм? Комуністичні вожді добре знали, такі поняття як репресії, знищення цілих народів, міст інакомислячих, колективізація, нав"язування атеїзму, що в кінцквому результаті призвело до десятки мільйонів жертв власного народу... де суд відбувався за 1,5 хв. Де забороняли українську мову, письмеників... список можна продовжувати дуже довго? Тому логічне запитання за які заслуги цим тваринам стоять пам"ятники і носять назви вулиці?
Відповісти
Ты просто неумный челевек! Зазомбированное БЫДЛО!
Відповісти
давно пора забыть убогий совок и строить свою страну, как все цивилизованные страны Прибалтики.
Відповісти
Прибалтика в дупі сидить, а їздить в європу дупи старим мити! А за часів СРСР випускали РАФи, радіотехніку і т, ін. Люди малу достойну роботу, зарплату і соц статус!
Відповісти
Почему тогда в прибалтике живут лучше чем в совке и расиии?))) Ты бы при совке носил кирзачи и компьютер с интернетом до сих пор бы не видел, а за то что ты высказал не согласия, тебя бы уже расстреляли и всю твою семью....кароче не жизнь а лафа, вон пример живой северная корея. Помочь туда перебраться на ПМЖ?
Відповісти
Помоги!
Відповісти
осенью приедим-пасмотрим, што они там понастроили
Відповісти
Самое настоящая мерзость - защищать строй который сгноил МИЛЛИОНЫ Украинцев. Если вам так хочется сдохнуть в совке - можем помочь собрать чемоданы и купить билет в ДНР или расию.
Відповісти
Ватніка з совка можна забрати, а от совок з ватніка ніколи! Таваріщі шарікови, як казав професор Преображенський, краще жити стане тоді коли ви по під"їздам мочитись перестанете... Всьому цивілізованому світу культуру не комунізм навіяв. Українці закрили для себе сторінку історії комуністичної ідеології. Ваш вождь місцевого розливу Симоненко, носить пояс за 50 000 долларів, годиник за 100 000 з лишнім долларів і крім лобіювання олігархічних законів в ВР більше нічим не займався. Ви краще пригадайте період пєрєстройкі і дифіцитів, талонів і решти прєлєстєй жизні таво пєріода. Не повартаюсь до страшних спогадів історії, як перерахував вище
Відповісти
Знаменитые русские учёные и изобретатели Сикорский, Зворыкин и Понятов в Америке стали миллионерами,

Знаменитые русские учёные и изобретатели Королёв, Туполев, Розинг и Термен в СССР стали зэками.

ВСЕ.
Відповісти
вірно кажете. ватніки того й прагнуть, щоб на них на дурняк працювали, так би мовити, за ідею.
а хто не хоче - покарати.
Відповісти
Ніхто вам не забороняє за вашими хероями схлинути і Канаду
Відповісти
Вам це 95% українців? :)))))) Хотілось би вас назвати ботом кремлівським, тільки я би вам як боту не копійки не заплатив за висер той який ви тут несете! Краще, займіться звичними совєтськіми тривальними речами жахніть теплого самогону з 1 руб. і внрайте потную женщіну... Ми якось з своїм майбутнім розберемось самі
Відповісти
Дуже прикро, що в українців стільки ненависті один до одного, ми ж приречені разом жити в одній державі яка кожному з нас є рідною і близькою. Історія це події які вже відбулися і підганяти їх під політичні шаблони не варто. Як же оцінювати той факт, що завдяки радянській владі ми отримали в 1991 році Україну в таких кордонах, що ми виступили засновниками ООН. Тому давайте до історії підходити зважено але памятаючи, що любий злочин повинен бути засуджений.
Відповісти
Чумусь ви сором'язливо промовчали, що „ що завдяки радянській владі“ мільйони людей було заморено голодом, вивезено до Сибіру і закатовано в каґебістських катівнях, але той злочин ще й досі не засуджено.
Відповісти
Ой не смішіть. Бо завдяки сталіну моя родина, вивезена до Сибіру тільки за те, що не лінувалися працювати на власному полі, сьогодні розкидані по всьому світу. Багато з молодих людей не могли здобути вищої освіти в колишньому Совітському Союзі тільки через те, що, згідно зі своїми особистими переконаннями чинили сильний спротив комуністичній владі і не записувалися в комсомол, або „нє соотвєтствовалі морально-політічєскім требованіям совєтского руководітєля“. Я є один з них. Який же ви сліпий, що ще й досі не бачите, що не українська влада, а безбожництво, що є необхідним чинником комуніїї, робить громадян злочинцями.
Відповісти
Всіх комуняк пропоную переселити в Росію. Квитки купимо каоштом тих, хто залишиться в Україні. Нехай вони там і надалі поклоняються сифілитику Лєніну.
Відповісти
Конченая дура!
Відповісти
що комуняка, злякався що переселять в рашу?)))
тиж путлєру ногі лижеш, чого очкуєш? там же добре, комунізм в "пАчете", пристосуєшся, їдь))
Відповісти
Не все так однозначно. Коли виступають проти совка совковими методами, тому розумієш, що українці це є прямий спадок совка, думають як совки, діють радянськими методами переконання, але на цьому все -робити вони не будуть як совки, максимум співати гімн, на щось продуктивне вони не здатні. Якщо не росіяни, то американці будуть управляти.
Відповісти
А чому вам, нешановна „Дочь офицера“ не подобаються совкові методи? А як виступати проти того совка не совковими методами? А чому совки
високого рівня повтікали до гнилої і проклятої Америки чи Европи і сидять там, як воші в кожусі - я кажу не тільки про родину головного совка
України блудливого і брехливого Пєті Сіманєнка? І не виштурхаєш їх звідти. Кажуть, що і там вони готуються комунію творити. І не лякайте
американцями, бо багато українців покинули Україну і в чужій і далекій Америці вивчили мову, дістали добру і престижну працю, що про неї вони
навіть не мріяли, коли жили за совєтів і вважають себе щасливими. А скільки ще українців втомилися чекати покращення в своєму краю і готові
виїхати куди-небудь за кордон.
Відповісти
Совок,не вернуть однозначно, но это было беззаботное время и мать вашу уверенность в завтрашнем дне. Скакуны реформаторы, верните хоть уверенность в завтрашнем дне.
Відповісти
Всем скорбящим за совком напомню, что он предсказанно издох 25 лет назад. Как штучное и нежизнеспособное образование.
Відповісти
Які зміни ми чекаємо після введення цього закону? Будуть робочі місця? Збільшать зарплату, пенсію стипендію? Настане мир на Донбасі?
Відповісти
Так, гроші в людей за совка були і ціни прийнятні, тільки чергу за 2 кг цукру в одні руки я підлітком займав у 6 ранку. Про м'ясо - "выбрасывали", низкої якості і два дні на тиждень. Про чергу страшно згадати.
Сьогодні в Луцьку зареєстровано близко 40 тис авто, тобто кожен 5 має машину. Знаєте, скільки таких щасливчіків було за совка? Меньше 2 тис. Гроші то були - а толку з них?))
Відповісти
неякісним м"ясом. ( ГОСТ СРСР) це не фількіна уркаїнська грамота, але зарплата рівня Бурунді підказує, що в країні стрибунців я можу про ціну радянського м"яса тільки мріяти. Але є велике досягнення- гімн заспівати, перед молитвою)))
Відповісти
Нерозумний троль))
Твій ГОСТ - фількіна грамота у порівнянні із європейськими нормами безпеки харчових продуктів. Сою в ковбаси почали додавати саме в срср, бо м'яса не вистачало, гост під це теж підігнали. Завдання ГОСТу полягало лише в однаковому по всій країні підході до виробництва конкретного продукту незалежно від самого виробника. Але це не означало, що продукт був безпечним чи корисним. Сьогодні ці старі гости є смертельними - хоча б на воду з крану, яку хлорували, а всі з неї чай робили та суп варили.
Треба розвиватись, а не жити минулим.
п.с. хто заробити хоче - той заробляє, а не скулить про совкове щастя.
Відповісти
Не все так однозначно. Рецептуру этого продукта разрабатывали лучшие специалисты страны, врачи, сотрудники ВНИИ Мясной промышленности. Согласно рецептуре (ГОСТ 23670-79) в «Вареной колбасе докторской высшего сорта» на 100 кг колбасы должно было содержаться 25 кг говядины высшего сорта, 70 кг полужирной свинины, 3 кг яиц или меланжа и 2 кг коровьего молока сухого цельного или обезжиренного. Фарш для колбасы делался из парного мяса и должен был пройти двойную рубку. В качестве приправ использовался минимум поваренной пищевой соли; сахара-песка или глюкоза; молотого мускатного ореха или кардамона, исключались острые приправы.
Відповісти
Тільки на папері гарно, а про усушку, утруску, припискі ви чули?
Знайомий завмаг овочевим магазином через сестру торгував хорошими овочами на ринку, а погані лежали на прилавку в магазині. На цьому він заробив двом дітям по трикімнатній кооперативній квартирі. Хто мав доступ до ресурсів - той жив, це не секрет. А ковбаса продавалась знайомим ще по дорозі в магазин. Що лишалось - ща те простий народ у чергах бився.
Це ми пережили самі, на своїй шкурі і не треба казки нам ліпити про щасливий комунізм.
Відповісти
Вот интересно-то. Столько комментариев к новости, но ни одного не встретила, где бы люди задались вопросом: где на исполнение этого закона деньги брать? Это в Луцке потихонечку улицы переименовывались, от символики избавились (гербов т.е. и проч.) за все эти 23 года, шаг за шагом. А вот во многих городах Украины все как было, так и осталось. Масштаб ведь ой-йо-йой какой. Неужели это самое важное ИМЕННО СЕЙЧАС для Украины, учитывая немалые предстоящие траты?
Відповісти
Не рахуйте чужих грошей. Польща позбулась впливу совка і перетворилась в державу з високим рівнем життя. Цей закон не вимагає шалених коштів, не перебільшуйте))
Відповісти
Вважаю, що то є дуже важливо для сьогодення, а ще важливіше для майбутнього України. Гроші знайдуться. Комуністичні ідоли полетять на смітник історії. А от витягнути їх з вас і з тих, що з вами, набагато важче - тут ніякі постанови і закони, ніяка техніка і найміцніші шнури не поможуть, бо комуністична ідеологія поєдналась з вами і способом вашого мислення. Життєвий досвід, на жаль, демонструє, що вони нероздільні...
Відповісти
А чому свастику не заборонили???
Відповісти