вхід реєстрація

На Волині знайшли поховальну яму без датування. ФОТО

На Волині знайшли поховальну яму без датування. ФОТО
ДП «Волинські старожитності», що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам’ять» спільно з польською Фундацією Незалежності (Люблін) розпочали пошукові дослідження на Володимир-Волинському городищі, де у 1997, 2010-2014 рр. виявлено і ексгумовано більше 2700 жертв НКВС та гестапо.

Про це повідомили на сайті Волинські старожитності ДП ОАСУ.

Протягом двох тижнів закладено 18 траншей різних розмірів і глибини у східній, центральній та південній частині давньоруського городища. В одній із траншей виявлено поховальну яму, в якій знаходиться від 300 до 1000 людських останків.

Попередньо дослідники визначили цю яму як середньовічне кладовище, але відсутність будь-якого супровідного матеріалу і подальші дослідження цієї ями дадуть точне хронологічне датування.

Зі спогадів колишнього головного лікаря лікарні, яка діяла в приміщенні колишньої в’язниці, Миколи Ваврисевича у 1973 році у північно-східній частині городища було вирішено облаштувати сміттєзбірну яму. Під час її копання виявлено людські останки, різне взуття, рештки одягу. Останки залишили на місці, яму засипали.

Цей смітник і відкрила спільна експедиція 2015. Виявлено людські останки, що лежали не в анатомічному порядку, велику кількість сміття різних років ХХ століття. Там же виявлено кокарду з польського війського каштету, що, ймовірно, належить офіцеру Люблінського 8 піхотного полку.

Історія цього полку свідчить, що у вересні 1939 року воїни були інтерновані Червоною Армією. Подальша їх доля невідома. Можливо дослідження експедиції дадуть відповідь на це питання.

Також дослідниками в одній із траншей відкрито виробничу цегляну піч XIV-XV ст. та унікальний глечик-куманець східної традиції того ж часу.

Участь в експедиції беруть Сергій Панишко (керівник), Олексій Златогорський, Тарас Верба, Сергій Шабловський, Дмитро Дем’янчук, Ірина Витвицька, Назар Галабуз, Андрій Трофимук, Юрій Сковорода – з української сторони та Ян Федірко, Павел Боболович – з польської.
Роботи тривають надалі.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Розсилка новин
Підписатись
* Ви зможете відписатись в будь-який час