Митець Карлос Гарсiа Лаос подарував лучанам скульптуру. ФОТО

Митець Карлос Гарсiа Лаос подарував лучанам скульптуру. ФОТО
Сьогодні відомий іспанський митець Карлос Гарсiа Лаос зробив лучанам творчий подарунок. На площі Братський міст встановлено його скульптуру «ART», яку виконав художник у Луцьку. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.

У четвер, 20 серпня, в арт-галереї «Луцьк» було відкрито персональну виставку робіт цього неординарного майстра. Захід реалізовується в рамках творчого проекту «Вiсiм мiст Європи, об'єднаних мистецтвом», приуроченого 930-й річниці міста Луцька та 24-й річниці Незалежності України.

Проект має на меті об'єднати європейськi мiста в культурному, творчому контекстi, зблизити їх з рiдним мiстом ініціатора проекту та мiсцем народження генiального Францiско де Гойя, - Сарагосою, де встановлена перша скульптура проекту.

Карлос Гарсiа Лаос на відкритті скульптури сказав: “Я щасливий тут бути і реалізовувати цей проект. Кожна моя скульптура наділена особливою енергетикою. І кожна дуже важлива для мене”. Він розповів про символізм кольорів, які він обрав для композиції. За його словами, сірий — великий талант, червоний — пристрасть, чорний — важка праця.

Він також розповів, що коли дізнався, що у Луцьку люблять мистецтво, звернувся до міської влади, яка допомогла йому у втіленні проекту «Вiсiм мiст Європи, об'єднаних мистецтвом». Він подякував керівникам міста, усім хто допомагав за підтримку, акцентуючи, що тепер його частинка на довго залишиться у Луцьку.

В урочистому відкритті взяв участь перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Він щиро привітав митця у нашому місті і у своєму виступі зазначив, що Луцьк має багато міст-партнерів, плідно з ними співпрацює. А ця скульптура - черговий крок до урбанізації і має оживити вулицю Лесі Українки. Він подякував митцю за подарунок місту, акцентуючи, що це велика честь для міста.

Начальник управління культури Тетяна Гнатів розповіла присутнім про творчість гостя. Зокрема, Карлос Гарсiа Лаос - супрематист, митець нової формацiї, який вiдмовився вiд бiзнесу та присвятив себе скульптурi та живопису.

Протягом трьох останнiх рокiв митець провiв чимало мистецьких проектiв в Україні: виставки, майстер-класи, лекцiї у вищих навчальних закладах, школах. Його скульптури знаходяться в рiзних куточках Iспанiї. Органiзував декiлька потужних виставок для українських художникiв в Україні та Icпанiї.

Директор Художнього музею Зоя Навроцька висловила слова вдячності гостю за можливість побачити доробок європейського концептуального мистецтва. За її словами, це модерна річ, яка може викликати дискусії, але це радше місточок між старовинним і новітнім мистецтвом. Тож невипадково скульптура розміщена на в’їзді до Старого міста.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 7
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Хоч потроху полiшукiв обтесають сучасними мистецькими течiями.
А то вже той фольк задовбав.
Тiко щоб не вкрали тi брили чи не надругались.
А вони важкi? Мо` тра чимсь пригрузити а то потягнуть що погано лежить.
Відповісти
Чьотке место папіть півка
Відповісти
Дякуємо Карлосу за подарунок, але краще б він креативні смітники туди поставив, ніж ось це "непонятношо". В нас ще надто "сире"суспільство, аби сприймати сучасне мистецтво. До того ж, хоч я й молода і їздила по світу, толку в цьому витворі не бачу ЗОВСІМ.
Відповісти
Погоджуюсь. Розумний пише, що фольк задовбав, і мене задовбав. Але ось ці три брили дуууже важко назвати мистецтвом, навіть з натяжкою.
Відповісти
А ви не парьтесь, дєвачькі.
Не було там ничо`, а типерки стало щось нове. І то добре.
P.S. Молоді по світах не гасають, а ходять до школи.
Відповісти
мда... якшо вгодований підстаркуватий хіспанець навалив пару кубіків - то абстрактне мистецтво, "суприматизм", "іврупейський концептуалізм", ніхто ніколи біля такого щастя і близько не стояв.
А як українські молоді художники пропонують щось "нове", "інше", то зразу - "пашлівондігінірати".
Звісно, для чого вкладати в своє, розвивати, підтримувати. Набагато зручніше привозити якихось імпортних типів, раз в 10 років, і привселюдно нахвалювати і аплодувати. Ніщо так стрімко не розвивається у нас,- як комплекс меншовартості.
(не мав на меті особисто образити Карлоса Гарсію)
Відповісти
Це надгробки нашій владі?
Відповісти