Людству надали звання "суперхижаків" нашої планети, - дані дослідників

Людству надали звання "суперхижаків" нашої планети, - дані дослідників
Дослідники прийшли до невтішних висновків - люди виявилися "суперхижаками" Землі.

Ми не тільки вбиваємо тварин куди швидше вовків, акул і тигрів, але і легко знищуємо найдоросліших, найсильніших і найбільш здорових особин – в комбінації ці здібності смертельно небезпечні для цілих видів. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Будь-який хижак, що володіє такими здібностями, рано чи пізно поставить своїх жертв на грань зникнення", – говорить один з авторів роботи, які порівняли хижацькі уміння і звички різних тварин, включаючи людину.

Менше 15 тис. років тому перші люди, які прийшли в Америку, призвели до загибелі безлічі великих ссавців, від яких сьогодні залишилися лише кістки – мамонтів, гігантських лінивців і т.д. З тих пір наші мисливські навички тільки покращилися, а рибальство удосконалювалося настільки, що ми спустошуємо цілі райони Світового океану, і за сучасними оцінками майже сотня видів риб опинилися на межі вимирання лише через безвідповідальний вилов.

Зі схожого дослідження почалася і ця робота: канадські екологи вивчали вплив хижаків на рибне "населення" колюшки в околицях одного з островів на півночі Тихого океану. Тривалі спостереження показали, що ні за яких обставин жоден з них не знищує більше 2% колюшки на рік. Втім виявилося, що місцеві рибалки, що виходять на промисел за лососем, виловлюють його куди більше цієї цифри. Вражені автори звернулися за даними інших спостережень.

Їм вдалося зібрати та узагальнити інформацію з сотень робіт, показавши, що якщо вести розмову про великих диких травоїдних тварин, то люди і інші хижаки, які полюють на них, (леви, вовки, ведмеді) вибивають їх з приблизно однаковою швидкістю, однак жертвами людей майже вдесятеро частіше виявляються найбільш масивні, міцні і здорові звірі. Це не дивно, адже полювання на них в наші дні найчастіше проводиться не для видобутку їжі, без економії сил і ресурсів, а задля здобуття найвражаючого трофею.

З рибами все набагато гірше. Як показали вчені, люди знищують в середньому у 14 разів більше риби, ніж будь-який інший хижак (нагадаємо, що щорічний вилов перевищує 100 млн т). І, знову ж таки, під особливою загрозою виявляються великі, здорові, статевозрілі особини, що зазвичай легше за інших вислизають від нападу: сітям і сейнерам все одно. Для популяцій скорочення цієї групи тварин особливо небезпечно, адже саме вони забезпечують розмноження і підтримку чисельності.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Людству надали звання "суперхижаків" нашої планети, - дані дослідників
27 серпень, 2015, 21:07