У Луцьку спортивних суддів навчали судити професійно. ФОТО. ВІДЕО

У Луцьку спортивних суддів навчали судити професійно. ФОТО. ВІДЕО
Луцьких спортсменів, а з ними і спортсменів з інших регіонів України, які приїжджатимуть на чемпіонати на оновлений «Авангард», судитимуть місцеві тренери, котрі отримали сертифікацію від Міжнародної Асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) – всесвітньої керівної організації в легкій атлетиці.

Триденний курс лекцій для суддів організувала у Луцьку ГО «Федерація легкої атлетики Волинської області», повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Як розповів голова організації Володимир Рудюк, для повноцінної роботи Луцьк потребує приблизно 60 суддів, тому курси, на яких би кожен охочий міг отримати сертифікацію і потім професійно судити, місту і спорту просто необхідні.

Зазначимо, що навчання тривали протягом трьох днів – з понеділка, 7 вересня, до середи, 9 вересня включно.

Протягом цього часу запрошені лектори – В'ячеслав Нищеменко з Кіровограда та Яна Бочарська з Запоріжжня – викладали учасникам теорію. Насамперед, розповідали про зміни до правил суддівства, а також обговорювали усі їхні деталі. Ділилися історіями з власного досвіду, наприклад, як вчиняли, коли умови змагань чи результат були спірними.

«Курс лекцій для суддів – це сертифікація. Наразі, згідно з планом, поставленим Федерацією легкої атлетики України, суддівські курси проводять у всіх містах, де відбуватимуться чемпіонати України. Коли у Луцьку ще не було такого класного стадіону, як оновлений «Авангард», можливості проводити змагання такого рівня не було. А ось тепер необхідно, щоб місцеві судді отримали свої кваліфікаційні сертифікати й судили на вищому рівні», – зазначив В'ячеслав Нищеменко.

Своєю чергою, Яна Бочарська розповіла про міжнародну сертифікацію.

«Якщо змагання міжнародного рівня, то людина зобов’язана здати екзамен на знання англійської мови, причому не в Україні, а в Європі. Такий іспит складають один раз на чотири роки. І кожного року у новій країні. Попередньо ніхто не знає, де саме.

У 2017 році будуть наступні курси для суддів міжнародного рівня. Точно так само буде й теорія, й практика, - і все це англійською мовою.

А ось для того, аби судити чемпіонати України, судді здають іспити українською або російською мовами на вибір».

Наступні два дні після теоретичної частини учасники, а їх було 25, писали екзамен та показували «практику» – судили на «Авангарді» понад 300 легкоатлетів на обласних змаганнях 10 вересня.

Як зізналася одна із учасниць семінару, Валентина Борисюк, директор спортивної школи «Любешів», чемпіонат України в Луцьку – це для волинян нонсенс, і навіть якось страшно приймати в себе чемпіонати такого рівня. Тому треба вчитися судити суто за правилами змагань.

Ще один учасник, Олександр Хриплюк, суддя змагань, розповів, що вже не перший рік судить чемпіонати зі спортивної ходьби, але на семінарі дізнався не лише про неї, а й про інші види легкої атлетики, а їх 47.


Насамкінець, судді, які склали екзамен та здали «практику», отримали сертифікати. Їхнє офіційне вручення відбулося у п'ятницю, 11 вересня.

Додамо, що, зі слів секретаря ГО «Федерація легкої атлетики Волинської області» Катерини Рудюк, ці курси – не останні, оскільки сертифікацію на них отримало лише 24 тренери, а місту потрібно значно більше.

До слова, на триденне навчання міг піти будь-хто, хто цікавиться спортом і хотів би стати суддею. Для цього не потрібна спортивна освіта. Курси, які відбулися цього тижня, були для учасників безкоштовними.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.