вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Медичні благодійні фонди Волині мають стати прозорими. ВІДЕО

Медичні благодійні фонди Волині мають стати прозорими. ВІДЕО
У 2013 році медзаклади м. Луцька офіційно отримали 21 млн. гривень благодійних пожертв. А грошима на потреби лікарень перераховано 2,6 млн. гривень.

Найбільше благодійної допомоги має Волинська обласна лікарня ― майже на 13 млн. гривень. Тільки от між обласною лікарнею і благодійним фондом, який діє при ній, укладений незвичайний договір: лікарня зобов'язана віддавати 90% прибутку фонду. І це не жарт. При цьому керівником фонду є головний лікар, якщо вірити Єдиному державному реєстру.

Безкоштовна медицина в Україні зовсім не безкоштовна. Нерідко у стінах лікарень і поліклінік з пацієнтів збирають «в тіні» величезні суми.

Джерелом доходів є вітчизняне нововведення під назвою «благодійна лікарняна каса». Це ― закрита сфера, яку оберігають від непосвячених, ніби це лікарська таємниця. У одному із випусків програми «Дістало» журналісти ICTV проникли за завісу, щоб з'ясувати, що таке «благодійні внески» і куди йдуть дуже круглі суми.

Благодійні фонди ― це експеримент родом із 2003 року. Схема роботи досить проста:

«Якщо люди сплачують внески до організації, при поступленні у лікарню ми гарантуємо, що вони отримають необхідне лікування, ― стверджує Віталій Шевченко, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини».

Однак все частіше трапляється, що пересічні люди припиняють членство у цьому фонді. Причина ― відмова фонду оплачувати їхнє лікування. «Це може бути діагноз, ― пояснює Віталій Шевченко, ― який не входить у наш перелік».

Наприклад, у «Лікарняній касі Полтавщини» налічується приблизно 25 тисяч учасників. Щомісяця вони сплачують 30 гривень. За рік це становить 9 мільйонів. Що можна зробити з такими додатковими вливаннями в українську медицину ― простір для уяви. Тільки, як показує практика, більша частина благодійних коштів не доходить до бюджету медзакладу.

Питання щодо благодійних фондів у лікарнях ― двостороннє, чи навіть тристороннє. Крім того, що обласна влада повинна докластися до його рішення, повинна бути також ініціатива від центральних органів влади, якщо бути точним ― від МОЗ та Верховної Ради.

Олег Злепко

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

Відкритий лист виконавчого директора БО «Лікарняна каса Полтавщини» Шевченка Віталія до всіх засобів масової інформації та жителів Полтавщини.

В непростий період розвитку нашої держави, коли ситуація в країні і так вкрай напружена, в м. Полтава сформувалася група людей, яка цинічно та цілеспрямовано підбурює соціальні потрясіння, поширюючи неправдиві чутки, сіючи паніку серед населення, провокуючи порушення громадського порядку. Ці люди почали заздалегідь готуватись до передвиборчих перегонів, тому протягом 10 місяців піарять себе різними шляхами та способами, які не завжди зрозумілі здоровому глузду.

Не залишилася поза їх увагою і найбільша організація у Полтавській області - Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Діяльність організації відкрита та прозора, регулярно висвітлюється на сайті за адресою www.poltavalk.com.ua .

Проте, не ознайомившись з діяльністю організації, храмцови почали, порушуючи Конституцію України та закони України, посягати на права, честь та гідність інших людей.

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» працює 12 років та об’єднала 25 тисяч чоловік. Члени організації обстежуються та отримують необхідні медикаменти в лікувальних закладах області згідно Фармацевтичного формуляру та протоколів лікування МОЗУ.

На даний час було понад 170 тисяч звернень членів організації до лікувальних закладів Полтавської області. Сума допомоги «Лікарняної каси Полтавщини» лікарням на їх обстеження та лікування становить понад 45 млн. грн.

За 6 місяців 2015 року до організації надійшло 4524,07 тисяч грн. Було сплачено по рахунках аптечних закладам за медикаменти, замовлені 71 лікувально-профілактичним закладом Полтавської області на суму 4197,9 тис. грн. за 6984 випадки надання допомоги членам ЛК.

Видатки на утримання організації за 6 місяців 2015 року (оренда, комунальні платежі, канцелярські та господарські витрати, заробітна плата та нарахування, банківські послуги, програмне забезпечення) становлять 471,9 тис грн., що складає 10,5% від поступлень до організації, та відповідає статті 16.3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»: «Розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20 відсотків доходу цієї організації у поточному році».

З квітня 2014 року почався стрімкий ріст вартості медикаментів, особливо, в березні 2015 року на фоні різкого зростання курсу долара, який досяг на даний час 250-300% по різним групам. Але позитивна динаміка в економіці України в липні – серпні 2015 року дає надію на покращення ситуації в державі.

Залишок на рахунку організації станом на 01.07.2015 року становить 1797 тис. грн., що дає можливість ефективно продовжувати свою роботу і надалі.

Позапланова виїзна перевірка Державною податковою інспекцією у м. Полтаві БО «Лікарняна каса Полтавщини» в лютому 2015 року за № 899/16-01-22-03-12/26398773 фінансових порушень не виявила. Провокаційна інформація, проплачена та висвітлена на різних сумнівних шпальтах псевдогазет та інтернет-сайтах, при перевірці, не підтвердилася.

Цікаво, чому такий популярний канал, як ICTV, висвітлюючи величезні проблеми в медицині та надаючи в репортажі, зі слів храмцова недостовірну інформацію, не поцікавився в іншої сторони, не зробив запит, та не ознайомився з інформацією на сайті організації? Можливо, рейтинг каналу головніше за правдиву та достовірну інформацію.

Сумно, що організацію, яка є однією зі сходинок до обов’язкового медичного страхування, допомагає у реформуванні системи охорони здоров’я та створена, як реакція населення на обмежені можливості держаного фінансування по забезпеченню лікарень медичними засобами – різні «плакатні» кандидати намагаються спаплюжити для підняття свого іміджу. Жоден з цих політичних невдах не запропонував та не зробив для населення нашої області нічого подібного, як «Лікарняна каса Полтавщини».

На даний час в Україні працює біля 200 організацій «лікарняні каси». Вони об’єднують майже мільйон українців, які мають намір захистити себе від проблем в медицині та отримують допомогу від організацій. Ми всі чекаємо запровадження обов’язкового медичного страхування. Але ми не лише чекаємо – ми вже робимо зміни та допомагаємо.

Я впевнений, що більша кількість жителів Полтавської області не звертають уваги на передвиборчі перегони та бруд навколо них.

Просимо всіх представників ЗМІ коректно висвітлювати лише достовірну інформацію, не йти на поводу у сумнівних осіб. За детальною інформацією просимо звертатися до організації, або ознайомлюватися з нею на сайті.

Також просимо чітко розділяти діяльність організацій «лікарняні каси» від фондів чи каси в лікарні, які приймають кошти для свого утримання.

Запевняємо членів організації, що всі намагання деяких кандидатів на протязі 10 місяців зруйнувати організацію та зупинити надання допомоги членам організації не увінчалися успіхом.

Ми будемо продовжувати виконувати наші зобов’язання перед Вами постійно, згідно наших положень, як і раніше всі 12 років.

З повагою до всіх жителів Полтавщини, з надією на розуміння та підтримку,

виконавчий директор ЛК Віталій Шевченко.
Відповісти
Останні новини
Медичні благодійні фонди Волині мають стати прозорими. ВІДЕО
17 вересень, 2015, 14:46