вхід реєстрація

Цукрові заводи Порошенка на третьому місці серед українських виробників

Цукрові заводи Порошенка на третьому місці серед українських виробників
Два цукрових заводи Петра Порошенка (ТОВ «Продовольча Компанія« Зоря Поділля» і ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля») отримали рекордну для себе квоту на продаж цукру всередині країни в 2015-16 маркетинговому році.

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко у програмі «Наші гроші».

Сумарно - це 269 тисяч тонн. Або 15% від загального обсягу квоти для всіх виробників, який цього року становить мільйон 720 тисяч тонн.

Велику від Порошенка квоту отримали лише шість заводів групи «Астарта-Київ» Віктор Іванчик і Валерія Короткова - 353 тисяч тонн.

Такий обсяг квоти свідчить про зростання президентського бізнесу. Адже, згідно з даними асоціації «Укрцукор», торік заводи Порошенко справили 220 тисяч тонн - і опинилися на третьому місці серед всіх виробників. Якщо в цьому році виробництво заводів досягне обсягу квот, вони зможуть претендувати на друге місце серед цукровиків.

До рекорду цього року заводи Порошенка отримували найбільшу квоту в 2013-14 маркетинговому році. Її обсяг сумарно склав 204 тисяч тонн, або 12% від загального обсягу квоти того сезону. Якщо порівняти квоту цього року з минулорічною, то для заводів Порошенка вона збільшилася приблизно на 5%, в той же час загальна по країні зменшилася на стільки ж.

Нагадаємо, Петро Порошенко обіцяв продати свій бізнес, ввівши в країні «нові традиції», але цю обіцянку досі не виконав. Однак, попри обіцянки Порошенка, Roshen досі розширюється, прибутки Порошенка збільшуються.

Квота А - це максимальна кількість цукру, який країна дозволяє продати всередині країни протягом маркетингового року. Ключова функція квотування - боротьба з надвиробництвом цукру, яка впливає на ціну продажів.

Квоти серед цукровиків розподіляються за результатами роботи цієї комісії. Одна з них перевіряє техпідготовку заводів до сезону цукроваріння, виїжджаючи на кожне підприємство. Ця комісія складається з представників Міністерства аграрної політики та продовольства і представників асоціації «Укрцукор», яка об'єднує всі цукрові заводи країни. Інша комісія безпосередньо розподіляє квоти з урахуванням висновків технічної комісії. До її складу входять представники Мінагропроду, асоціації та двох профільних інститутів.

Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії з розподілу квот від 14 травня 2015 року, копія якого є у розпорядженні «Наших грошей», цього року цукровики подали заяви на два мільйони 100 тисяч тонн цукру.

Деяким заводам у наданні квоти відмовили за результатами перевірок технічної комісії. Оскільки загальна квота на цей рік все одно була меншою від обсягу решти заявок, всім іншим бажану заявку зменшили на однаковий коефіцієнт.

У Міністерстві аграрної політики, а також на рівні парламенту і Кабміну змагаються дві концепції. Перша - повна відмова від квотування внутрішнього ринку цукру, оскільки недієздатність штрафних санкцій за порушення квоти дозволяє недобросовісним виробникам продавати на внутрішньому ринку понаднормований цукор. Тобто від квоти страждають добросовісні виробники, разом з цим вона не виконує ключову функцію - боротьбу з перевиробництвом і боротьбу з банкрутством цукрових заводів.

Ініціативу стосовно відмови від квот цього року озвучував міністр агрополітики Олексій Павленко. Її підтримують середні і дрібні виробники і деякі чиновники Міністерства. Друга концепція - повна концентрація функцій з розподілу квоти між виробниками в асоціації «Укрцукор». Тобто, з цього процесу буде виключено Міністерство. Таку ідею підтримує асоціація «Укрцукор», деякі здебільшого великі виробники, а також частина представників Мінагропроду.

Як відомо, в 2013-14 роках платники податків за результатами перевірок додатково нарахували підприємствам групи Roshen Петра Порошенка близько 100 мільйонів гривень податків і штрафів.

Після втечі Віктора Януковича більшість судових позовів стосовно цих податкових повідомлень-рішень була виграна компаніями групи Roshen.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
наскакали! Хороший апетит.
Відповісти
Намедни был в ЛНР. В сети супермаркетов "Абсолют" продаётся шоколад Роден и карамель и конфеты. Зрада.
Відповісти
Намедни был в ЛНР. В сети супермаркетов "Абсолют" продаётся шоколад Роден и карамель и конфеты. Зрада.
Відповісти
Коли ж той Порошенко нажереться вже? На той світ усього ж не забере! Як наш сліпий народ може за нього ще голосувати!!! Брехун, брехун!!!
Відповісти
Не даремно порсенко майдан фінансував, знав що потім стадо за нього проголосує
Відповісти
Розсилка новин
Підписатись
* Ви зможете відписатись в будь-який час