Кандидатів у нардепи «профільтрують» на чесність

Кандидатів у нардепи «профільтрують» на чесність
Незалежні аналітики «профільтрували» народних депутатів від Волині: виявилося, серед них немає «чесних». На черзі – «фільтрація» кандидатів у парламент.

Про це йшлося на прес-конференції представників громадянського руху ЧЕСНО у Луцьку, 30 липня.

Нагадаємо, що громадський рух ЧЕСНО перевіряє чинних народних депутатів за шістьма ознаками: чи є він правопорушником, кнопкодавом, корупціонером, тушкою, брехуном чи прогульником.

Виявилося, що шість депутатів від Волині, такі критерії перевірки не витримали. У порушенні правил порядку «прокололися» нардепи Анатолій Горбатюк (завдання тілесних ушкоджень при блокуванні парламенту) та Адам Мартинюк (за хапання колеги Олега Ляшка за горло).

Тест на незмінність політичної позиції, тобто критерій «тушкування» не подолав Ігор Палиця. Він же ж на думку аналітиків руху є непричетним до корупційних дій, має стиль життя, що суперечить декларації, не завжди особисто голосував у парламенті і не завжди брав участь в засіданнях парламенту.

Грішать «життям не по задекларованих доходах» Анатолій Горбатюк, Микола Потапчук, Віктор Олійник, Євген Кирильчук, Сергій Шевчук, Адам Мартинюк, Григорій Смітюк та Катерина Ващук. Зауважимо, що згідно з методологією визначення цього критерію, ненадання декларації про доходи свідчить про невідповідність.

Критерію «непричетність до корупційних дій» також не відповідають парламентарі Микола Мартиненко, Сергій Шевчук, Адам Мартинюк, Григорій Смітюк та Катерина Ващук.

З шести депутатів особисто голосували лише Адам Мартинюк.

Завжди участь у засіданні приймали Анатолій Горбатюк, Микола Потапчук, Віктор Олійник, Микола Мартиненко, Катерина Ващук, Григорій Смітюх, Євген Кирильчук.

Зауважимо, що зі слів ідеолога руху ЧЕСНО Олега Рибачука, при визначенні відвідувань депутатами сесій і комісій, враховувалося лише 75% усього робочого часу. Мовляв, так можна відсіяти ймовірні «відмазки» щодо лікарняних, відряджень і так далі.

«Дві реакції було. Одна реакція – це істерики. Інші ювелірно домовлялися про зустріч аби «парєшать», - каже регіональний координатор руху ЧЕСНО Андрій Зінченко.

Зі слів голови Центру політичного аналізу і виборчого консалтингу Михайла Находа, наступним етапом роботи руху ЧЕСНО стане аналіз потенційних мажоритарних кандидатів до Верховної Ради. Ознайомитися з мотивами відповідності чи ні критеріями усіх депутатів можна на сайті руху.

Крім того зі слів Рибачука, кожен депутат може подати апеляцію, якщо інформація, оприлюднена на сайті, не відповідає дійсності.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: ЧЕСНО
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Кандидатів у нардепи «профільтрують» на чесність
31 липень, 2012, 11:39