Ковельчанин доводив у суді, що має право на власний будинок

Ковельчанин доводив у суді, що має право на власний будинок
Чоловік із Ковеля не зміг приватизувати земельну ділянку під будинком, бо після розірвання шлюбу він вчасно не оформив документи на визначену за рішенням суду частину житлової площі.

Довелося в суді довести право власності на своє житло, повідомляє Kowel.com.ua.

Будинок, у якому проживає пенсіонер, належить не лише йому, а ще двом співвласникам: рідній сестрі та колишній дружині. Право власності на 51 частку будинку зареєстроване за чоловіком, а 49 часток ‒ за його матір'ю. У 2011 році після її смерті пенсіонер та його сестра успадкували належну матері частину оселі.

Пенсіонер був одружений 30 років. За цей час родина нажила багато спільного майна. Зокрема, збудували й частину вказаного житлового будинку. Але в 2005 році шлюб розпався. Сумісну власність, у тому числі й житло, у 2011 році поділили в судовому порядку. І колишня дружина отримала свою частину будинку. Вона все зареєструвала належним чином. А ось чоловік із необережності чи недбалості права власності на свою частину оселі не оформив.

У серпні 2015 року пенсіонер звернувся до Центру державного земельного кадастру. Але виявилося, що у нього відсутнє право власності на 22 частки будинку.

Тоді чоловік в усному порядку звернувся до Ковельської реєстраційної служби нерухомого майна. Але й там йому відмовили та порекомендували спершу звернутися до суду за визнанням права власності на частину житла.

У серпні цього року пенсіонер розповів про свою складну ситуацію у Центрі правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги».

Юрист-консультант Наталя Дуброва 28 серпня підготувала позов до суду про визнання права власності на частину оселі за чоловіком. На щастя, справа потрапила до судді, який проводив поділ спільного майна подружжям із пенсіонерами, тому він з розумінням поставився до проблеми, що виникла.

24 вересня 2015 року суд прийняв рішення на користь ковельчанина. Наразі пенсіонер виготовляє новий технічний паспорт на будинок для реєстрації власності. Він має звернутися до Волинського обласного бюро технічної інвентаризації та до Державної реєстраційної служби нерухомого майна, щоб нарешті отримати документи на свої законні 22 частки будинку.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Вам що писати вже не має про що???
Відповісти
Останні новини
Ковельчанин доводив у суді, що має право на власний будинок
04 грудень, 2015, 09:50